Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема индиански фест  
Автор Edna (която)
Публикувано19.04.05 09:12




...

Редактирано от Black Wolf на 05.05.05 08:27.



Тема намерих нещо за един от участницитенови [re: Edna]  
Автор Edna (която)
Публикувано19.04.05 09:43



Нагваль Бен Челер Занимается изучением древних традиций более 25 лет. Объездил более 120 стран, изучая различные внутренние и внешние практики. 20 лет назад организовал систему INBI World с головным центром в Москве. Сейчас существуют филиалы в Аргентине, Чили, Испании, Англии, Австралии, Китае. Ежегодно организуются экспедиции по различным племенам, потерянным городам, связанными с теми или иными традициями по всему миру (Китай, Юго-восточная Азия, Латинская Америка, Африка). Поддерживает контакты с вождями нескольких племен (кечуа, айвара, ягуа, сапотеков, альмеков, майа и др.) Имеет налаженные отношения с племенами Ганы, Заира, Уганды, Кении.



Тема Мошеннически фест!нови [re: Edna]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано19.04.05 12:49



Упс! Хм-м... Ей го на, почна се! Мамка му!

Чудя се как и откъде да подхвана тази тема. Щото съм бесен!!!

Първо - това не е индиански фест. Той е толкова индиански, колкото аз съм космонавт. Или чистокръвен шайен... Т.е. никак!

Това е най-обикновен Ню Ейдж... Всъщност не е обикновен - този е особено нагъл и преизпълнен с пошлост.
За всеки, който има поне известна представа от нещата, е ПРЕДЕЛНО ЯСНО, че това мероприятие няма нищо общо с автентичните традиции на народите от Юж. Америка.
Кастанеда, Аргуелес и цялата подобна пасмина са просто мистификатори и мошенници, които откриха златната мина...

Известни са ми Ню Ейджарските мошенниците от руската организация ИНБИ. Не знаех обаче, че вече имант агентура и у нас. Е, едно им признавам - знаят как се правят пари, като скубеш невежите и наивниците.

Честно казано, през оная работа ми е за културите от Юж. Америка и тяхнаото фалшифициране, но все пак пред такова безсрамно мошенничество не мога да мълча.

Приятели, никой истинсдки шаман няма да седне да прави уърк-шопове, бъдете сигурни! Ако почне да ги прави, значи вече е поел без весла по реката от л...на!
Можете ли да си представите примерно дядо Фулс Кроу или Адолф Гладния Вълк да правят семинари? Аз не мога...

За да достигне човек до автентичните духовни, мистични, магически (както щете ги наречете) традиции - без значение в Южна или Северна Америка, трябва да отиде в съответната племенна общност, и ако покаже качества, с бая голям зор може да го светнат за някои неща. Не за всичко...

Хора като тези "толтекски" нюейджари ме изпълват с възмущение и гняв... Ето това са хората, които ограбват и унищожават коренните традиции!

У нас има хора, които могат да правят подобни семинари, на които да разкрият доста по-автентично индиански традиции и практики, които на всичкото отгоре са проверени и работят! Е, кво - да седнем да печелим пари от това?!? Стига бе!

Още в момента мога да спретна такъв семинар, от който хората вероятно ще имат повече полза - ще ги успивам за работа в кръга, с medicine wheel, търсене на магическия покровител (ще ги пратим и на "вижън куест"), че праим инипита и... и още кво ли не!
Но аз шаман ли съм? Не съм! не съм иницииран за това. А и да съм - все едно! Някои от хората, които могат да го направят, са инициирани. Но нямам право да продавам за пари нещата, които знам. Нямам морално право! Ако го сторя, това ще е пошлост, това ще е мошенничество, ще е КРАЖБА!

Между другото, пуснах запитване до моите агенти в Москва (между тях има археолози и антрополози, които честичко ходят в Мексико) и те ми обясниха, че въпросното ИНБИ е печално известно с ню-ейджарщината си, но има 4-етажна сграда в центъра на Москва. Явно става въпрос за СЕРИОЗЕН БИЗНЕС...


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 19.04.05 16:03.



Тема АМАН!нови [re: Edna]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано19.04.05 13:56



То вече ми е смешно, та нема да бълвам огън и жупел! Не че не си заслужава!

Тез чиляци имат толкова общо с индианци, колкото аз със самурай от 14 век! Демек - евентуално са прочели нещо, някъде! Практиката показва, че това са типични търговци, които от горе на всичкото продават боклуци... в лъскава опаковка! "Световно известният", "великият шаман", всичко това е точно като дядо ви Мраз в рекламите на Кока Кола!

Мнението ми за ню-ейджа по принцип е мноооооого негативно. Тези хора не просто се представят за нещо което не са, не просто говорят за неща, до които често не са се и докоснали... те заблуждават хората! Наистина, дори не ми се и говори за това!

Не призовавам никой към бойкот или нещо подобно! Нито мога да го правя, нито мисля че е редно! Но, ако наистина искате да разберете нещо за традиции, вярвания практики и умения! Това изобщо не е мястото! Ритуали... боже! Срещу заплащане и т.н.! Сигурно ще има "гарантиран резултат"! Кой знае? Това си е жив Телешоп - продава боклуци, само за 9.99!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано19.04.05 14:00



А! Пък аз винаги съм те мислил за чистокръвен дзисциста!

Huston, we have a problem!
"Apolo 13"


Smoker and proud of it!


Тема таканови [re: Пyшилиcт]  
Автор Edna (която)
Публикувано20.04.05 18:15



исках да видя как ще реагирате на едно такова запитване
както и предполагах...

омръзна ми от хора които се бият в гърдите и викат :-Моята истина е по-истина

а на това и аз не бих отишла и не бих повярвала, но факта , че има хора които ще отидат , е показателен за това че има интересуващи се. Питахте за книги. Ами да, има нужда от книги, има нужда и от разясняване, за да не могат шарлатани да пасат душите на искащите да се научат



Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Автор Edna (която)
Публикувано20.04.05 18:19



и аз така мисля, обаче мисля и че не знаехте за този фест.
и знаеш ли, прави ми много лошо впечатление отношението ти
порови се назад и виж колко пъти си отричал това което казват другите.
що не си помислиш че и те знаят по нещо
за толкова велик ли се имаш?
не е по индиански :)
бъди по скромен и не нападай веднага



Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано20.04.05 18:50



Кажи ми нещо тогава за Арчи Куция Елен (лека му пръст, май почина наскоро).
Какво ти е мнението за него и неговия подход към традициите?



Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано20.04.05 20:00



Арчи Куция Елен споделя това което знае с хора, които се интересуват, дойдат и питат, и той прецени, че може да ги разберат (пътищата).

Щом толкоз много знаеш, сигурно си чувал, че точно Арчи не е типичен пример за "медисин мен".

Много други хора казват много повече от него в книгите си - под казват повече имам предвид конкретика на церемониите.

Арчи Куция Елен не е точно "традиционен" "шаман"! Това не го прави не-шаман, анти-шаман, контра-шаман, терца-шаман и т.н. ОСВЕН ТОВА! Той е представител на въпросната традиция и до огромна степен тя е част от именно неговото наследство! Въпросните хора, те дали са представители на тази традиция? От позицията на какви точно правят изказвания и заключения? От позицията на "чувстващи" нещо... неопределено какво точно...

Smoker and proud of it!


Тема Re: таканови [re: Edna]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано20.04.05 20:06



Казано честно, все ми е тая дали ще има 20 000 човека или 2-ма! Няма да отида, щот нямам нито време, нито пари за пилеене!

Не мисля че говорим за "по-голямата" истина, не виждам и някой да се бие в гърдите... но щом пък казваш... знам ли Шарлатанията няма да я коментирам! И аз съм "шарлатанин" в това отношение, щот знам малтУ!

Не мисля, че на това събиране ще отидат хора, които се интересуват сериозно! Може някои от тях да се заинтересуват сериозно в последствие... но това също ми се струва малко вероятно

Smoker and proud of it!


Тема Re: таканови [re: Edna]  
АвторBaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 20:07



Здрасти, Една!
И какво, ако човек има ясно изразено мнение по даден въпрос и отгоре на всичкото това мнение е вярно по - добре да не го казва, ако то не звучи лустросано и сладникаво, защото ще влезе в противоречие със нормите за "отворено съзнание"? Така ли!!? Приятелко, за 4 дни-колкото е този фест не може да се научи абсолютно НИЩО !!! За 4 дни човек, който никога не се е занимавал с индианска култура и практики може да сдобие в най-добрия случай някаква информация! Но между информация и знание има огромна разлика !!! Също толкова огромна разлика има и между знание и разбиране !!!! А човек който се е занимавал с индианска култура за тези 4 дни пак не би могъл да научи и разбере това, което тези хора са включили като програма!!!! А самата програма макар и да звучи авторитетно, ентусиазиращо и много духовно, сама по себе си е невъзможна, защото е невъзможно за 4 дни да се научи и разбере нещо, което се учи и разбира цял един живот със включените в него постижения и поражения.
Така че, скъпа Една дори и да не ти харесва това което казва Вълчо, то си е самата истина!!!! Може и да не ти харесва, но това са си чиста проба ню ейджари, които си мислят,че духовния път е като сандвич "Мак Доналдс" - резната по средата питка и в нея наредено каквото ти харесва, хапваш и оп вече си сит... Е, да ама в живота не става така - и пак независимо дали ти харесва или не!!! Ако някой иска истинска Сила, а не илюзията (създадена от други) за такава, трябва да положи доста усилия!!!! Прочети " Бизоновата Шатра" и ще се сетиш за какво ти говоря !
И още нещо Една, никой от нас не се бие в гърдите, чисто и просто 15 години се занимаваме с индианци и твърдя, че повечето от нас са последователи на Индианският Път, а не просто изследователи и поради тази причина поназнайваме нещо. И това пак независимо дали ти харесва или не!!!!!!!!!!!!
На такива места отиват хора, които търсят нещо. Можем да се впуснем и в по- задълбочен анализ на това какво търсят, но така или иначе всичко опира до едно нещо - общуване със Създателя. От качеството на това общуване зависи цялостното добруване на всеки човек. Под добруване разбирай всички нива на живота. И понеже в съвременното общество има огромен глад за смисъл, свобода, щастие, любов хората ги търсят отчаяно под една или друга форма ( включително и проблемите с наркоманията можеш да сложиш тук ) и понеже мнозина нямат критерий за оценяване и сравнение смятат, че фестове като този са голямата работа...
И тъй! Бия се в гърдите само когато предизвиквам някой на бой или когато съм победил ! Тогава и танцувам боен танц! Сега не се бия в гърдите!



Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано20.04.05 22:10



Арчи, въпреки всички обвинения (които някои по-пуристки настроени лакота отправят към него ), си е истински уичаша уакан. Не е по-малко... как да кажа - ценен човек, от баща си!
Това, че е участвал в направата на "индианско таро" и пр. - не е от значение. Мисля, че Арчи е знаел нещата! Такава модернизация приемам...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Edna]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано20.04.05 22:14



Скъпа моя, това което казвам, е само един мек и любезен вариант на това, което тези... хххх(автоцензура) заслужават!

Не съм нито безгрешен, нито всезнаещ, но това е толкова вопиющо мошенничество и безсрамно извращение на съответните ТРАДИЦИИ, че... нямам думи!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано21.04.05 12:15



междо другото, наистина тук е "мек и любезен"

да знаеш иначе кви неща говори

Smoker and proud of it!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано21.04.05 22:04



Това беше истинска вълча приказка
Част от умението да запазиш традицията е в това да я предадеш на езика на своето време. Това не означава да я вулгаризираш или правиш "по-достъпна".

Едно сравнение от друга традиция - "Лама" Оле Нидал прави тибетския будизъм "достъпен", но дали неговото е "ваджраяна"?
Согиял Римпоче прави тибетския будизъм достъпен и това е едно от големите му достойнства в съвременния свят.



Тема Индиански фест!нови [re: Edna]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано21.04.05 22:25



Всъщност, малко се отклоняваме от темата. Самото название на "феста" (каквото там и да означава това), "Индиански", е абсолютно неточно. Никоя от цитираните и представяни във "феста" "традиции" не е индианска. Това е все едно българи и исландци да бъдат сложени в една обща група по признака "Европа" (примерът е условен).
Известно е, че мексиканците не се смятат за индианци, а това е и правилно, защото не са. (Тъпо е, че се отнасят презрително към "индианците", но това си е плод на тяхната собствена глупост и в случая не ни касае. Това си е мексиканска история)
Както е и глупаво да се твърди, че има вождове на кечуа, аймара и т.н. Това не са племена, а народи, те нямат вождове, нито са имали поне през последните 400 години. Имат шамани, но това е друго.
На мен не ми е ясно дали зад всички тези "толтекски" имена не се крият "братушки", нямам инфо по въпроса. Не че не си задавам въпроси, но засега изчаквам с изводите...
Друг въпрос - когато говорим за "семинари", без значение е колко са продължителни - това е въпрос на физическо време, става дума за други измерения. Понякога едно посвещение, което работи за теб (и ти за него) в продължение на години, може да трае 1-2 часа. Времето не е съществено, съществена е силата на посвещаващия. Естествено, и на посветения.
Пак повтарям, некоректно е да намесваме познанията си за североамериканските индиански традиции в настоящия случай, защото тук не става дума за такива. Ако имаме някакви познания (и то практически!) за централно и южноамериканските традиции - друг въпрос! Нека говорим по същество.
Факт е, че в Южна Америка е разпространена системата на "семинарите" - както в Андите, така и в джунглата. В много от случаите те се водят за наивни гринговци срещу суми, значително надвишаващи месечния доход на водещите, често в играта са замесени западняци, които са надушили келепира, но това не означава, че няма и възможности за срещи с истински шамани.
Аз, признавам си, съм воден от традиционното си любопитство и ми се ще да науча повече за хората, предлагащи една такава обемна и всеобхватна (поне по региони) програма. Дори и въздухарите имат право да си издишат въздуха в мое присъствие, а аз не се притеснявам да го поема.

Все пак, всички сме роднини, независимо от чувствата помежду ни в отделни моменти



Тема Re: Индиански фест!нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано21.04.05 22:49



Е, в Мексико има все пак индианци. Прословутите яки например. Или техните съседи уичоли (разправят, че сред тези "племена" или по-точно етнич. общности, все още има хора, които не знаят испански; кой знае...). Масатеките (от които идва историята с гъбите покрай Мария Сабина и Гордън Уосън) и някои други... Но за всички тях е характерно, че не си умират да споделят с хора не от тяхната общнтост (да не говорим за европейци, да не говорим за руснаци!) разни неща...

Според мен, всички европейци, които са получили някакво "знание", са го направили преди 30-40 год. Тогава почти никой не се е интересувал от "туземната мъдрост" и тези бели са били антрополози, решили "да минат чертата". Примерно Майкъл Харнър. От този момент всичко е ала-бала.

Има и нещо друго. Тези знание никога не са били предназначени за някакво "себепознание", "себеразвитие" и пр., още повече за широка аудитория, още повече за всеки, който има интерес...
И в Мексико, и в Амазонията, и в Андите става въпрос за търсене на сила. Търсят я (и я получават) хора, които имат дар. Сега да оставим настрана спора може ли да се става шаман "по желание" и доколко отделни практики от цялостната система могат да вършат работа на всеки, който се интересува...
Та! Получилите сила я използват не за да "ограмотяват" другите хора от племето (или жадни за подобни неща европейци!), а в строго практически ситуации - като е болен някой, като има проблеми с реколтата, като нещо стана (или не става) с дъжда, като има агресивна котка около селото, в миналото - при военни сблъсъци и пр.
Тук има практики и ритуали. Те не се правят ей тъй, без нужда - или за упражнение. "Учениците" на шаманите се учат и упражняват при конкретни реални ситуации. поне такава е традицията, доколкото ми е известно.
Така че цялата тази работа за мен не е сериозна...
Между другото, колко искат за този семинар?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема ще отидатнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Edna (която)
Публикувано22.04.05 01:16



и ще отидат деца, прочели книжка, две , любопитни да научат повече. Какво значи сериозно да се интересуваш?
Дали само решените да следват Пътя са сериозни и достойни за внимание? Ако нещо е стойностно, дали да не позволим /доколкото това е наше право, а дали имаме право да забраняваме на някого и от каква висота/ на повече хора да се запознаят и да обикнат това което знаем.
Признавам , че имате много познания и затова се мотам понякога тук, защото ми е интересно и даже с респект чета някои от постингите.
Желанието за знание е винаги за уважение , независимо от какво е продиктувано, а ролята на Учител мисля , че няма да опетни никого.
Е, аз също знам много неща в други области и никога не съм се скъпяла да ги споделя, даже с удоволствие :)



Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Автор Edna (която)
Публикувано22.04.05 01:32



благодаря!
Въпреки огромното ми уважение към това което знаете, още веднъж казвам , че не бива да се подценява желанието на хората да научат нещо повече/ в случая за индианците/ В повечето случаи това са деца. Романтиката и мистиката около индианските ритуали и практики привлича.
Напълно те подкрепям за издаването на книги. Казвай да помагаме с каквото можем. :)



Тема Уха! Там сме!!! ТАМ И ОЩЕ КАК!!нови [re: Edna]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 07:33



Само как звучи! Пък идеята ми за съвременен наследник на традициите точно си се припокрива с пича с очилцата, ахам...
Виждам, че сериозно се трудите, Една, популяризиране с всички средства; жалко, че новият джаз фест например остава по-малко известен засега Опасявам се обаче, че когато са налице сериозни несъответствия между предлагания продукт / услуга / празник / изживяване / каквото там, и създадените спрямо него очаквания, организаторите се компрометират също толкова сериозно и 'отдадено', колкото са популяризирали рожбата си. Това, не ме разбирайте погрешно, не препятства събирането на много сериозни суми, били те и еднократни, както и набирането на недотам ориентирани последователи - което си е отговорност, също много сериозна, особено след като явно сте съвсем наясно, че не сте 'the real thing'. Бих ви предложила да се вслушате в това, което бойците тук ви напомнят и да се коригирате - сигурна съм, че си го знаете, де, но процесът на управление на очакванията е толкова важен, че не се сещам откъде точно да започна да го обяснявам
Момчета, давайте го бойко, но с по-подбрани средства ще е по-успешно, като че ли. Прав си, Ван, има неистов глад в съвременния свят за смисъл и общуване, както и за връщане към корените, към изконното, затова и подлъгването е толкова лесно. Но - контраатака, 'лека, тънка и технична': например 'защо не бих посетил', 'какво да очакваме', 'традициите на ... индианци и новият фест' - в духа на старите соц публикации 'що е то и има ли почва у нас', ей такива работи, и не само във форумчето тук, те си имат сайт, хората, има си много места, за да стигне инфо-то до повече хора. Струва ми се, че си струва усилието. Децата да ходят на Educo програми, зелени училища или пък в Созопол заради Созопол, ей такива хубавини



Тема Re: ще отидатнови [re: Edna]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано22.04.05 08:05



Ами тези неща не се правят просто така... щото се интересуваш.
Но аз, като по размислих, видях, че всички подобни начинания всъщонст са много полезни.Просто хората, които са "за тоя влак", си се качват на него и не бъркат композицията. Щото иначе, ако се качат на друг влак, ще загубят и своето и на други хора време...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Edna]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано22.04.05 08:11



Това е хубаво. Само че тук няма нито романтика, нито мистика, нито индиански ритуали.
Има псевдо-романтика, псевдо-мистика и най-вече - псевдо-индиански ритуали.

Всъщност, май подобни... мероприятия, имат за цел най-вече участващите в тях да се чувстват доволни. Не е важно дали научават нещо истинско, дали се научават реално да правят нещо - важното е хората да се доволни, да имат усещане за добре прекарано време и че се занимават с нещо "по-така".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Индиански фест!нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано22.04.05 13:36



Напълно съм съгласен с Вълчан. Според мен огромна част от ритуалите и церемониите идват дори от начина на живот. В тоз ред на мисли, ако не живееш в Типи, юрта и т.н. надали ще можеш да разбереш достатъчно голяма част от смисъла им и да ги провеждаш, съответно. Но това са си моите разсъждения, може и да не е така изобщо!

Че нещата, които ще са представени на този... семинар, фест или както предпочитате, няма да са традиция това е... предварително ясно. Това ще е нещо като плажна фиеста с езотерични елементи

За "физическото" време... абе изобщо не съм съгласен! За да разбереш и да усвоиш нещо от другата част на света, което е съществувало при... доста по-различни отношения човек-човек, човек-природа и т.н. на всеки "днешен" човек му е нужно доста време за пренастройка. Към съответното състояние на съзнанието ако щеш, към друг начин на мислене.

Нямам нищо против подобни неща. Се ми е тая! Ако очаквате повече от фиеста обаче... мисля че ще сте доста разочаровани. Лично, достста гледам да внимавам къде и с кого ходя, особено ако стане дума за... енергийни... церемониални... неща! Просто ги приемам тези работи на сериозно, пък и... абе лекар шарлатанин може да направи доста золуми, нали?

Smoker and proud of it!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Edna]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано22.04.05 13:44



Благодарим и ние! Виж, не знам някой от тук присъстващите да подценява нечие желание. Всъщонст... точно за това пишем нещата, които пишем! Просто това, което се представя на този вест е явно неиндианско. Дори начина, по който се прави не е индиански! Но това си е отново моето мнение.

Ако щеш, това го правим и именно поради това, че става дума за "деца". Според мен далеч не говорим за такива, но отново това си е мое мнение. Романтика и мистика в индианските пътища колкото искаш. Повярвай ми обаче, тя не носи тъмни очила и не става с непознати на морския бряг! Е, поне не винаги, пък и... това не е точно индианска романтика

Лепването на етикет "индиански" на подобно събитие е все едно... "будистки рок-концерт"! Така ми звучи!

Който ще да ходи, аз нямам там какво да правя

Smoker and proud of it!


Тема Re: ще отидатнови [re: Edna]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано22.04.05 13:56



Отново ще кажа, не става дума кой път трябва да следваме! Идеята е следната - да знаеш какво е "танц на силата" преди да отидеш там. Или поне да имаш някаква представа! Под това разбирам хора, имащи интерес. Такива, които знаят поне малко как стоят нещата и най вече какво желаят да намерят там, какво търсят!

Кой какъв Път следва в живота си, това изобщо не е моя работа да се интересувам, занимавам и т.н. Ако някой иска да знае нещо за това какво правя и какво искам да правя, то... не виждам никакви пречки да пита и т.н. По същия начин съм и аз. Като не знам нещо... та питам кво е тва, как става. Ако иде реч и за бродиране, пак!

Не испитвай респект към моите постове моля (то не би трябвало и да е така за моментния) щото нищо не знам. В сравнение с други хора... дето са тука или не са. Споделям наистина малкия си опит!

Човек е важно и да избира учителите си! Щото и това го има, не само учителите избират учениците.

Smoker and proud of it!


Тема Re: хопсаля!нови [re: Edna]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано22.04.05 19:54



Изкефи ме отзвука, предизвикан от обявата.
Не виждам нищо лошо в подобни фиести - това е начин за популяризиране на нещата /каквито и да са/, защото в наше време всичко е много сгъстено и са изключително редки случаите някой да се отдаде изцяло на определен начин на живот, съответно религиозни практики. А понеже е сгъстено - много по-лесно е за отворения дух да навлезе в съответните неща без да му се налага да търпи досадни години на отдаване. /по същия начин сега се ползват огромни достижения на науката в простото ежедневие и има достъп до голямо количество информация - преди сто години е било немислимо/

В случая може да се каже - нека който е по-индианец от организаторите на фиестата пръв хвърли камъка


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема миии...нови [re: ssonia]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано22.04.05 20:16



първият камък. Руснаците не са индианци. Примерно.
И аз донякъде разбирам отрицателните или скептични реакции относно това събитие, проблемът е в това, че сме заливани постоянно с огромно к-во псевдонаука. Тя присъства навсякъде и измества информацията, даже ще стигна по-далеч като кажа, че е много трудно в днешно време да намериш инфо, особено ако не си компетентен в областта в която търсиш ще приемеш повсеместната псевдонаука за истина и ще бъдеш заблуден.
та така, дълга тема
, но много отчайваща.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: миии...нови [re: тиrъp]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано22.04.05 20:42



Ти имаш повече индианска кръв и индиански опитности от руснак? Поздравления за камъка тогава
Чакам втори камък /дано е скъпоценен/

Колкото до псевдонауката - и тя, както и всичко друго залива - и тя е част от информацията. Донякъде е глупаво да се приема и общоприетата т.нар. наука за истина, тъй като постоянно търпи промени. Та проблемът е в този, който приема за непоклатима истина каквото и да е, а не в самото каквото и да е




Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: миии...нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано22.04.05 21:09



Здрасти. Абе... как да го кажа по-лекичко...

Мен точно тези тези, НЕПРОМЕНЛИВИТЕ неща ме интересуват!

Щото те носят сила и мъдрост! И сумати други работи...

Науката... понякога има нещо общо с тях.

Smoker and proud of it!


Тема Re: хопсаля!нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано22.04.05 21:22



Популяризиране на какво? На какви "неща"?

Дано не е на "индианските", щото... те ще са точно в "" - не са индиански!
На духовни пътища? Ще се разрева от смях и съжаление! Това е "ФЕСТ"!

Всеки се е отдал изцяло на едно нещо - на живота си! Това какво точно ще направи с него... си е негова работа.

"Досадни години на отдаване" Ти може би искаш дух, култура... на кило... Влизаш, поръчваш, получаваш, консумираш. И си тръгваш доволен!

Защо да организираме (да приемем че говорим от името на занимаващи се с индианци) подобен фестивал? За да ги светнем, най-накрая за разни работи? Смисъла на живота? Кой съм аз? Како, това ако не го разбереш сама... нема как ти го набием ние в главата!

Кой е по-индианец? Ти за колко индианци знаеш, които правят семинари, за да популяризират вярванията и разбиранията си? Ако знаеш ПОНЕ МЪЪЪЪЪНИЧКО за тези хора, щеше да си наясно, че при тях нещата стават по точно обратния начин! Отиваш, питаш, МОЛИШ СЕ! И евентуално става - някой говори с теб! Със зверски много "ако"-та и "обаче"-та

ВСЕКИ е по-индианец от въпросните, надали някой от присъстващите е по-голям търговец обаче!

Smoker and proud of it!


Тема Re: миии...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано22.04.05 21:25



Абе, да ти кажа, като споменах наука, нямах предвид каквито и да е писания, а простичкото нещо, че когато стане тъмно, натискам копче и става светло или, ако има сензори, само минаването ми предизвиква светване /без да знам как точно протича този процес и колко години е трябвало да минат, докато получа светлина само с натискане на копче или с мотаене наоколо/

Кажи ми само едно непроменливо нещо, моля. Не се сещам в момента за такова


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: хопсаля!нови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано22.04.05 21:33



Бате, много се палиш, харесва ми
Дано не си останал с впечатление, че бих отишла на какъвто и да е фест, фиеста, сбирка и т.н.

Просто подчертавам, че твърде усилено се е насложила в темата идеята: "моята истина е най-истина" и "който изкарва пари е мошеник".
Встрани от фиестите - не само за тях се заплаща и не само с пари се плаща, с пари просто е най-лесно засега


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: хопсаля!нови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано22.04.05 23:03



Който изкарва пари с измама и мошенничество, очевидно е мошенник... Който продава "ментета" - без значение дали изкарана от цеха на цар Киро "маркова ракия", ушити в Ямбол дрехи на "Версаче" или фалшиви "учения и практики" - е... уви, също мошенник.

Тук става въпрос баш за това! За да кажеш на очевидното, че е очевидно (примерно като в приказката, че царят е гол!), не е нужно нито да си майстор, нито професор, нито ясновидец...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Всъщностнови [re: Edna]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано22.04.05 23:04



...зе д'ми писва от тоа фест!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: миии...нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано23.04.05 13:15



Има един филм "Бийвъс и Бътхед оправят Америка". Там докато всички се дивят на изригващите гейзери в Иелоустоун двамата ... се "дивят" на тоалетните - в момента в който застанеш пред тях потича водата! ЧУДО лейдис ен` жентълмен!

Има хиляди непроменящи се неща! Това, дали ги виждаш или търсиш изобщо си е твоя работа. Там няма да се бъркам дори!

Smoker and proud of it!


Тема Re: хопсаля!нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано23.04.05 13:22



Още не съм се запалил! Ама и не смятам!

Не знам за кой път ще го пиша - не ме интересува кой би ходил на подобен фест, и кой не би ходил. Ако кажеш "ей, супер, там съм 100%" няма да чуеш нито един коментар от мен! Това си е ТВОЯ работа!

Какво значи "моята" истина? Нямам никакво отношение към Южан и Централна америка. Когато обаче видя нещо толкова псевдо... Не всеки който изкарва пари е мошенник, дори малко са тези хора - само тези, които гоправят с лъжи и измами! Такива, които обещават не-работещи ритуали и празна сила!

Встрани от финансите - жокерче за вечните неща. Те са безплатни!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Всъщностнови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано23.04.05 13:24



...даааа

пък дори не е почнал!



Smoker and proud of it!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Авторshr. h. (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 18:38



хубу де, най-вероятно си прав за всичките тези "псевдо..."
но въпреки това има смисъл.
ти, например, като започна да се интересуваш от индианците - откъде бе това? ама най-в началото, а? веднага ли, първата "глътка" от "сериозен" извор ли беше? : )

би могло да се приеме, че дори едно такова "псевдозабавление" може да се превърне в нещо като "Първи-Път-Когато-Нещо-Неизвестно-Досега-За-Мене-Ми-Привлича-Вниманието", нали? : )



Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: shr. h.]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.04.05 20:24



Сравнението не е много удачно. Защото този (и други подобни) уърк-шопове претендират, че представят истината от първа ръка, а това не е така...

Когато започнах да се интересувамот нашите любими диваци, търсех информация. Естествено, че "първите глътки" не бяха от много сериозни "извори", макар че, в интерес на истината, започнах много скоро да търся сериозните...
но въпросното начинание, пак повтарям, няма "просветителски", а "обучителен" характер (т.е. има претенцията да учи на нещо); макар че мисля, че има предимно рекламно-печалбарска цел. дори и сега цената да не е много висока - това е "зарибяване". После ако искаш нещо повече, ще трябва да се бръкнеш повече...
Е сега един агент, пак от Москва, предлага подобни семинари (нещата даже звучат доста "по-истински"), и то директно в джунглата, с пиени на яге в компанията на истински шамани... И на некви подозрително ниски цени... Ама... Абе не стават така нещата!

Между другото Дж. пъркинс в двете си не особено претенциозни, но много хубави книжки, които излязоха у нас ("Психонавигация" и "Да преобразиш себе си и света"), много добре разкрива механизма на "шаманско-психеделичния" туризъм, тъй като сам е организатор на такъв... нещата са ясни. и дори могат да са полезни както за самите индиански шамани, така и за техните общини. Но не и за западните им "ученици". Щото освен че получават изживявания, които явно търсят, освен, че получават усещане за докосвене до нещо древно, истинско и силно, всъщност нищо друго на получават... нито реални знания, нито умения...
А ако тези неща се правят само за да им се кефим - нема смисъл!
Освен това - според мен все пак се контактува със сили, които май не са много доволни, ако някой ги търси само от любопитство или за да се изкефи... И реагират по съответния начин.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: Black Wolf]  
Авторshr.h. (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 22:36



бррр тррръпки ме побиха от представата за недоволните сили : )
нали знаеш, че все си представям нещата по-силно, отколкото... бих искала да си ги представя : )))
ама не ме питай откъде знаеш, не зная :р

мисля си, че тези сили, ако са сили наистина, надали биха напердашили заплес, или малко дете. то е както например някой много силен и шампион боксьор да се обиди от това, че някакви деца си играят на бокс с балони. поне аз така си ги знам силите, че са. те не са излишно гневливи, иначе как би могъл да ги уважава наистина някой ;)

и така - силите са си сили, шарлатаните са си шарлатани, а заплесите - заплеси. тези последните са същите онези, които се заплесват и по веестелешоп : )))

някой път, като ти мине ядосаното, ми разкажи нещо, чу ли : )



Тема Re: Мошеннически фест!нови [re: shr.h.]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано24.04.05 03:14



Ами да те побива каквото щеш... И си представяй каквото щеш.
Лично твой проблем и илишна моя грижа.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Off toppikнови [re: shr.h.]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано24.04.05 13:19



То малко така се намесвам, ама нейсе!

Според мен не става дума за "отмъщение" или "недоволство" от страна на гореспоменатите сили. Мисля си, че иде реч за недооценяване на нещата, в които се забъркваш. Ше ползвам следния пример, дано е удачен - ако тръгнеш посред зима в планината, зле екипиран и без да познаваш терена... можеш сериозно да загазиш! Ако, недай боже, се срещнеш със същите тези сили, преди да ти е дошло "официално" времето... това чия вина ще е? Твоя, на планината, на духовете...

Поне така интерпретирам аз положението де. Не става дума толкова, че някой може да ти направи нещо, а че можеш да си навредиш сам, просто от... незнание, ако щеш! Не мисля че става дума за отмъщение, отхвърляне и т.н. В един друг клуб, поглъщането на разни отварички, младеж ги сравнява с Икарус, преминаващ през него. Сеа... Икарус съм виждал... не ми се ще да преминава през мен! Некак опасно ми се види!

Това се отнася главно за хорица пиещи разни неща... дето се пият от по-шамани, не от по-европейци. Не става дума за преждиспоменатия фест, въпреки, че е възможна някаква връзка!

Smoker and proud of it!


Тема Re: индиански фестнови [re: Edna]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано27.04.05 10:58



още нещо за INBI и тяхната дейност в България:



чудя се дали да не им предложа семинар по Елевзинските мистерии - само това им липсва в дейността засега.

пък и по 50 евро на калпак - не е зле...

my soul swims gently in her pool

Тема Re: индиански фестнови [re: the_bomb]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.04.05 11:21



50 EVRO!

Вери дисапойнтед!

Още една причина да не ходя!

Писна ми от тия глупости!

Smoker and proud of it!


Тема Това е идея!нови [re: the_bomb]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.04.05 12:19



Що не им предложиш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: индиански фестнови [re: the_bomb]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.04.05 17:40



Що лъжеш бре! 60 евро казаха хората! Ужас, некви намаления си фанал да разбирам. Така или ниаче няма да ходя, който иска да пести от защуски!

Smoker and proud of it!

Редактирано от Пyшилиcт на 27.04.05 17:41.



Тема Re: индиански фестнови [re: Пyшилиcт]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано27.04.05 19:48



аз сложих средно по 50, иначе имат семинари и за по 100 евро...

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Това е идея!нови [re: Black Wolf]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано27.04.05 19:52



ами ще поработя по програмата и ще им предложа.

как мислиш, мога ли да сложа като описание на семинара нещо от рода на: "водещият на инициацията е роден в София, но е прекарал дълги години в Древна Гърция в изучаване на местните практики..."

това ще доведе до особен мистичен оттенък на рекламата за феста ми

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Това е идея!нови [re: the_bomb]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.04.05 20:40





Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: индиански фестнови [re: the_bomb]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.04.05 20:42



Това е нищо. Разбрах, че оня, Норбеков, иска по 2 000 (две хиляди) лева за семинар по... лидерство!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: индиански фестнови [re: Black Wolf]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано27.04.05 21:00



е това вече е наглост!

сигурен съм, че този, които е способен да даде 2000 лв на Норбеков да го научи на лидерство, по природа е такъв, че и след 10 прераждания няма да става лидер от него.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Това е идея!нови [re: the_bomb]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.04.05 21:04



Предлагам да е Древна Елада!

Още повече мустицизъм! Ще вземем от някъде чаршафи на старо!

Ш`ги избиими!

Smoker and proud of it!


Тема Re: индиански фестнови [re: the_bomb]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано27.04.05 21:14



това е уоркшоп "Как да останем УФСЪ!"

не е нещо друго

Както е казал "поета"
Има`али сте пари, дали сте!


Smoker and proud of it!


Тема Re: Това е идея!нови [re: Пyшилиcт]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано28.04.05 08:33



хахахаха

усещам, че ще заформим добър тандем.

ще вземем и Вълчо да сме трио, като водещите на индианския фест

my soul swims gently in her pool


Тема Re: индиански фестнови [re: Пyшилиcт]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано28.04.05 08:36



но чичко Норбеков явно наистина има know-how как да бъде лидер, след като прави такива фокуси, че и книжки е издал, че и фен-клуб си има.

my soul swims gently in her pool


Тема да ти кажа,нови [re: the_bomb]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано28.04.05 10:05



това не е трудно, ето една групичка ентусиасти си имаме фен клуб и книжки издаваме. Малко търчане пада, но е по силите на всеки средно амбициозен.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: да ти кажа,нови [re: тиrъp]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано28.04.05 12:33



какви книги издаваме

Smoker and proud of it!


Тема Re: Това е идея!нови [re: the_bomb]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано28.04.05 12:40



ми аз вече предложих на разни приятели да си направим една добродушна КУ-игра "Малкият брат на войната"... такива неща

Smoker and proud of it!


Тема Re: да ти кажа,нови [re: тиrъp]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано28.04.05 13:18



И на кво се фенове?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Това е идея!нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано28.04.05 19:26



Не приемай това като отлъчване, забрана и т.н.! Добре си дошъл ако желаеш да се... "кефиш на слънцето мен"!

Smoker and proud of it!


Тема Re: да ти кажа,нови [re: тиrъp]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано28.04.05 21:39



Горното го дадох като пример за това, че наличието на фен клуб не е показател непременно за голяма фенска маса, също и издаването на книга не е кой знае какво, просто си плащащ на издателска къща разходите и воаля.
А иначе фенклубът е клуб за фантастика Уибробия, а книжките които издаваме са сборници с фентъзи разкази, базирани на бг фолкор и митология. Казват се Таласъмия сборниците (дотук са 2 ) също както се казва и летния фест който организираме всяка година по Еньов ден на Старозагорски минерални бани, идват читатели, писатели, издатели и всеки който пожелае да изкара няколкодневен купон сред природата, събират се около 100-ина човека ... упс отплеснах се
Ако се питате откъде се появяват разказите - ежегодно обявяваме конкурс за разкази и романи и първите 5-6 разказа се включват в сборника, а с романите е малко по-сушаво - не всяка година има повече от 1 роман, за да стане конкурс, но има и 1 издаден роман досега от конкурса - Последният договор от Искрен Зайрянов. (издавам, че аз съм прототип на главната героиня, но Искрен поначало си пише така, всичките му герои са реални хора и той самият също често е в нещата си).

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: да ти кажа,нови [re: тиrъp]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано28.04.05 21:55



Въпроса е колко плащаш и срещу какво!

Smoker and proud of it!


Тема Аха!нови [re: тиrъp]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано29.04.05 08:26



Ми не съм виждал такива таласъмчета... Ма не съм и търсил!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: да ти кажа,нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Crazy Wolf (новак)
Публикувано04.05.05 00:21



По-скоро не срещу какво, а срещу кого



Тема Re: да ти кажа,нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано04.05.05 12:37



Нещо не разбрах... плащаш... и получаваш... някой???



Не, не, не мога, не! Не мога такива неща да правя!



Smoker and proud of it!


Тема Re: да ти кажа,нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Crazy Wolf (новак)
Публикувано06.05.05 11:55



Не, бе
Плащаш "срещу" някого. Това е форма на паричен обмен. Няма значение какво получаваш. В социума това е вторично. И без това, по-голямата част от това което получаваш срещу плащането, нищо не струва



Тема Re: да ти кажа,нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Пyшилиcт (На бай Брадър..)
Публикувано06.05.05 12:16



За някой, срещу някой... се тая! В един действителен социум кому е нужно да плащаш? нЕма значение!

Smoker and proud of it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.