Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Индиански дрехинови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано05.04.05 18:59





Брии! Нема па!

Да, и аз те похвалвам (похвал, похвал!) че искаш да си правиш женски гамаши. Може да се окаже че са доста модни знам ли! То тва модата!

Търсенията язе много ги либим!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Индиански дрехинови [re: Пyшилиcт]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано06.04.05 23:19



За гамашите не знам,ама днеска ходих да си търся пролетни обувки и в магазина имаше цял щанд с "индиански" мокасини,бродирани с мъниста.А също и доста ботуши с ресни.
Не казвам,че са индиански,но стилът наподобява индианския.И не е вярно ,че не е модерен.
Такива ми ти работи.
Иначе, дето се казва,имам опит в шиенето на индиански дрехи!
Преди мноооого мнооого години си бях шила индиански панталони с ресни.Бях на 13-14 години и си нямах хабер от шиене,така че просто легнах върху плата и се очертах с креда.После нарязах плата и го съших криво ляво,като приших и ресните.Не стига че панталона седеше не както по филмите,ами накрая отнесах и конско от майка ми,щото тя други планове имала за тоз плат жената...
Бях си бродирала(горе долу по същото време) и бяла кожена препаска за глава.После си убодох пръста и капнах няколко какпки кръв по нея-бях убедена,че трябва да е "закалена" с кръв.
Кой знае в кой долап е сега...
Такива ми ти работи с моите волни изпълнения в шивашкия занаят и бродерията.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Индиански дрехинови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано07.04.05 11:08



Я виж ти какъв интересен експириънс...
А кой казва, че не било просто да се пра'ят инд. дрехи?!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Индиански дрехинови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано07.04.05 11:14



Тези "индиански" мокасини добре си ги сложила в "". В наши дни мъниста се слагат на какво ли не... но пак предимно пайети и др., не обичайните кръгли мъниста, които най-често са използвали. За мен повечето от тези... неща (сегажните работи с мъниста и ресни) са си чиста проба кич, но това си е моето мнение.

Бре, бре! На 13-14 години и си си правила индиански дрехи, супер! То че тия работи завършват с "конско" това е ясно и сигурно, но все пак... Това с препаската за глава си е едно добро начало - на бродиране де, не на пробиване на пръсти. По принцип съм фен на бродериите... това няма как да не го отбележа, просто маниашки неща може да се направят. Ако я изкопаеш от някъде ще ми е интересно да я видя, как си ги виждала нещата тогава. Ама ако я намериш само.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Индиански дрехинови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано07.04.05 11:16



ми... ОК...

да мина довечера, да си взема една риза с вампумите и едни гамашки, малки, сладки... ще си готов докъм 8-9, нали

Smoker and proud of it!


Тема Re: Индиански дрехинови [re: KATЛA]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 11:27



Хич даже не си далеч от майсторлъка - в добрите модни къщи първо ти правят тоалета от някакъв по-обикновен плат, за да изчистят кройката по тялото, и после действат с оригинала Почти като да се очертаеш по плата, не? Препаската за чело носи ли я?



Тема Re: Индиански дрехинови [re: Пyшилиcт]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано07.04.05 20:04



Ами по-рано от лятото няма да успея да я потърся.То и на мен ще ми е интересно да я видя пак
Ще я потърся със сигурност обаче,защото сега и мен ме загложди любопитството къде може да е скатана.
Но не искам да поръчвам да ми я търсят,защото може да попаднат на други "тайни" и лични неща(като дневници,например)


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Индиански дрехинови [re: Paдa]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано07.04.05 20:08



Хехе-значи имам усет за велик дизайнер,а?
А препаската на челото не съм я носила навън-само в къщи.Тя си беше лична!Не беше за пред "непросветени" хорски очи
Лелееееее,наистина ще се поровя да си намеря дневниците и ръкоделията от онуй време...Представям си какъв смях ще падне...


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Индиански дрехинови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано07.04.05 21:05



лилиййй... какво ли ще да има в тези дневници?!?

Сори! Сега по същество. Обикновено се радвам като си намеря нещо старо и детско. Е, сега разни стари пелени не влизат в групата! Разни "оръжия" дето съм си правил като малък, още ме радват. Дори си пазя това онова.

С какви мъниста я беше бродирала? (сори ако звучи странно, но съм фен на темата бродерии) за което може да ме порицаят разни хора

Ъ-ъ-ъ-ъ! Аз питах от любопитство, да не вземеш сега да тръгнеш да ровиш... в смисъл... недей заради мен!

Редактирано от Пyшилиcт на 07.04.05 21:12.



Тема Re: Индиански дрехинови [re: Пyшилиcт]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано08.04.05 00:29



Ама ти сега не си представяй ситни мънистенца нареденки и нанизанки.Имах някакви топчета останали от гердан и едни продълговати лъскави мънистенца с цвят на графит.Бродирах с червен конец,а кожата беше бяла.
Оръжията отделно.Татко ни правеше лъкове,а дядо ми беше направил ускрасаза глава дълга до земята.От пуешки пера.Беше толкова хубава,а едно момченце от квартала ми я открадна.И до сега не го обичам и като го видя и си спомням как ми я грабна от главата-хубавата ми корона!Срам ме е и че не си я извоювах обратно,но това момченце се славеше като голям побойник,а аз бях само на 7.
Голям рев му ударих заради тази украса.
Ами аз и заради мен си искам да се поровя това лято като се прибера.Да видя какво е оцеляло от детството и младостта


Но ако открия бялата препаска за глава непременно ще я снимам.
Дневниците няма да издавам(то не че помня де),ама ако намеря започнатия(и така и недовършен роман) за Тичащата с конете,ще взема да си го напечатам на компютър...
Яяяяя,чакай аз да пусна една темичка...


dove portano i passi che facciamo


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.