Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Отношението към различните  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 10:47



Току-що прочетох, че някои племена гонели хомосексуалните, което поражда куп питанки. Тъй като вероятно сте го бистрили вече нейде, дайте линк, моля, а ще се радвам и на отговори тук:
какво е било отношението на индианците към различните, като очевидно шаманите ги изключвам, те са друго измерение, но да речем хомосексуалните - и то не само мъже, моля , болните от епилепсия примерно (ако е имало въобще такива, може пък при техния начин на живот да няма как), момчетата, които искат да свирят или рисуват примерно, а не да ловуват (сигурно ужасно нещо написах, но не може да е нямало и такива ), към жени с наклонности на воини... Всъщност, отношението към жените въобще? също много интересно, особено на фона на развитието на някои други цивилизации. Имали ли са някакво съответствие на серийни убийци - не за храна или война или друго, а просто така, защото могат?



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 11:07



ми виж, по въпросите които пита може да се напише една маааалка книжка - 200-300 страници - и да не се кажат доста неща

Като начало, какво разбираш под различни? Щото това е важно уточнение - всички са различни! Хейока, свещените клоуни, са били доста уважавани.

Рисуването не е било толкова популярно тогава имало е хора, които не са искали да ходят да воюват (пак се сетих за Малък голям човек ) а примерно да си гледат конете. Просто не искат да воюват и не ходят. Съответно подбъзиквали са ги. Просто човека има други мнеия. Конкретен случай имаше с мъж, отглеждащ коне (обучаващ ги). Не ще да ходи на война, един път нападат лагера и той избива... абе няколко човека. Хората се радват, викат си ей, значи не бил страхлив тоз бе, ама той не ще да ходи на военни походи. Не искал да краде коне, защото знаел колко трудно се отглеждат и обучават и колко се привързва човек към тях.

Колкото до свиренето, всеки мъж, който искал да свири на флейта е можело да се научи. Истории няма смисъл да се вмъкват, легендата е дълга.

Отношението към жените... ми като цяло по-добро от днешното. Но и това е една книга писане! Жени войни е имало. Дори е имало такива, които са си взимали жени (оженвали са се), за да има кой да развасова лова, да щави кожи и т.н. Имаше доста известни историйки, като например една, завършваща с реплика "Когато направиш това (вземеш 7 скалпа за една нощ!), тогава ще ми казваш "бабо"!"

Просто са наистина дълги нещата, давай по-конкренто или по малко плс! Това наистина е голяма тема за обяснение, четене и т.н.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Пyшилиcт]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано23.03.05 11:15



Ей,тая история за човека с конете ме заинтригува.Къде мога да намеря цялата история.
А за жените войни търсех до сега из старите теми една темица дето я бях пуснала ,имаше доста отговори там,ама не я намирам.
Но това за "бабата"(смея ли да не го сложа в кавички) със 7 скалпа за една нощ не го бях чувала.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 11:22



Е, за серийни убийци при индианците не съм чувАл...

Всеки болен човек е бил много грижливо лекуван, дори да е бил безнадежно болен... Впрочем, Фулс Кроу много интересно описва лекуването и изцелението - два различни процеса... Както и да е.
За лудите ясно - "докоснати от Великия дух"... Поне тук има сходство с християнското отношение към "юродивите" (подозирам, че това е едно от нещата, които християнството е гепило от по-старите учения), защото това е май един от универсалните религ. принципи в цял свят, през всички епохи.

Та за "онези"... същества. По принцип, в амер. антропология ги наричат

.
Но вдъщност, повечето бердаши не са били хомосексуалисти. Просто същества с "обърнат" пол, които са водели много често лишен от секс живот.
Между другото, този т.нар. "шамански травестизъм" е бил широко извесен и в Стария свят - и в Европа, и Азия... Но това е друга тема.

Ами имало ло е доста момчета, които са искали да свирят и рисуват и едновременно - да дерат скалпове... То за едно момче свиренето е било... горе-долу единствения начин да се обясни на някоя девойка. Но индианското ухажване е отделна голяма тема. Да не почваме...

Имало е и такива, които не са искали да се сражават. Много индивидуално е било. те са ставали бердаши... Макар че някои, кото шайенските химане, са придружавали бойните отряди като лечители, "съновидци" ("дриймъри") и носители на "медицина"...
Никой не е искал от никого да бъде различен от вътрешната си същност.
Но в някои племена педалите са се смятали за зловредни магосници, носещи (и разпространяващи) лоша сила.

Странно... В индийското "любовно изкуство" се толерира връзката между жени, но между мъже се отрича; и то не в нравствен, а в енергиен план - "наслагването" на две мъжки енергии води до сериозни сривове. И наистина - няма го баланса, който трябва да придружава сливането на мъжа и жената... Хармонията на двата вида сили, върху която всъщност крепи Мирозданието. Затова индианците, които много държат на принципа на равновесието на нещата (това е заложено в цялата им култура, митология, религия), разглеждат и отношенията мъж-жена като израз на този баланс.

Жени воини... Имало е такива.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 11:37



Така е, но можем да конкретизираме 'на ход', не? По-интересно става Мисля, че много може да се 'извлече' от отношението на една общност към различните - тези, които по някакъв начин се отклоняват от нормата или от общоприетото. Когато го наложим върху днешното общество, виждаме и изкривяването на съвременния модел - има куп неща, които не са естествени или присъщи, просто наложени от какво ли не и считани за норма, без да са а) създадени от общността и б) приети от общността, но почти на никой не му хрумва да се занимава с това или да ги предизвика.
Къде да прочета за свещените клоуни?! това е супер интересно - никога не съм мислела, че индианците имат съзнателно отношение към чувството за хумор. Не, че са се приемали на сериозно (смъртен грях номер едно в личния ми списък ), но чак пък клоуни? Или аз влагам друго в думата?



Тема Мдам... енергиите се появиха ...нови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:01



и нещата придобиват познати ми измерения
лудите - 'докоснати от Великия дух': не помня къде четох, че не може да се помага на душевно болните с медитативни практики, но всъщност около тях има мнозина, на които медитациите помагат, тъй като ги 'запознават' с онова, през което минават пациентите им, изправят ги пред подобни преживявания или им позволяват да 'надникнат' към онези сили, които са се отприщили при заболелите. Имат пред вид лекарите, сестрите, семействата, приятелите на хората, страдащи от такъв вид заболявания. Как индианците определят 'лошата сила'? По източник, по проявление, по влияние, предубедено, как?
Леко встрани - мисълчица: при индианците - малкото неща, които знам и съм прочела, винаги ме е поразявало приемането. Може би защото за мен самата е най-трудно. Не знам дали е само от начина им на живот, една такава духовна нагласа отнема поколения (ако е неосъзната), а понякога един живот не е достатъчен за съзнателното й възприемане. Има ли shortcuts? Без пушене на трева, моля



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 12:26



За човека с конете не помня от къде е. Един приятел я разправяше. Ще гледам да не забравя да питам. Някой прериен народ беше де, щото ставаше дума за крадене на коне (нали и това е КУ за война).

"Бабата" (по времето на тая история вече си е била възрастна) със седемте скалпа имаше нещо общо с Луис и Кларк ако не греша... ама... абе или остарявам или не знам! Нещо паметта ми изневерява

Smoker and proud of it!


Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 12:37



Значи, за конкретните хейока може да се прочете на много места. Не ровя в интернет кой знае колко, така че не мога да ти препоръчам нещо от там. Ако Вълчан прочете и знае нещо в мрежата... щот аз не знам.

Най-общо това са хора, които с определен сън (определен, не какъв да е) придобиват силата, да правят нещата обратно (трябва да правят нещата наопаки). Независимо от това какво става. Яздят наопаки, ходят назад, говорят обратно и т.н. Смятали са ги за изключително свещени хора.

Има много "любими" истории за хейока. Един който ходил с разменени обувки (в наши дни). Една стара - седят си хейока Жаба и хейока Костенурка на брега на езеро. Започва да вали и хейока Костенурка казва "Дай да побързаме, да се скрием някъде, че ще ни намокри!" Хейока Жаба казва "Да бе, прав си!" и скача в езерото! И т.н.

Противно на донякъде наложеното мнение, тези хора са имали добро чувство за хумор. Е, може би с изключение на Медисин Кроу Него не го разбирам!

Smoker and proud of it!


Тема Offtopic!нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 12:48



Пушене на трева???

Т`ва пък от къде дойде?

Smoker and proud of it!


Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:51



Нещата наобратно си имат обяснение - недотам просто, но все пак; нещо с мозъчните полукълба; имаше забавни разкази за огледалните способности нейде, в ранните зори на увлеченията по фантастиката. Защо свещени? Защо правенето на нещата наопаки са свещени? Само защото малцина го умеят, защото са 'различни', или защото носи някакъв заряд или съобщение към другите? М?
Медисин Кроу нищо не ми говори А дали ходенето с различни чорапи се зачита като опит? И на мен ми се случва само след определени сънища



Тема Ами от кутийката ми с пакости.нови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:52



Дойде. Т.е. измъкнах го за ушите. Безусловно приемане, не мислиш ли?



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:08



Свещенни са не защото са различни, а защото когато деистват по този начин те стават проводници на Сила, която започва да работи в общноста. Не всеки, който действа наопаки става проводник на тази Сила! Това го умеят само те - хейока, защото само на тях Силите са казали,че ако действат по този начин ще настъпват определени СЪБИТИЯ.



Тема Ауч! Ама това безусловно ли?!нови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:13



Хейока имали ли са право на избор? А съзнателно ли са правели всичко, или елементът на осъзнаване е само в началото - да не се противят на Силата, просто са се оставяли да си 'тече' през тях?



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:15



Сетих се още нещо - що си мислиш,че науката има достоверно обяснение за всичко? Ляво, дясно полукълбо и т.н. дрън-дрънки.



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:16



Какви са били тия сънища... няма да питам!

Отново е дълго обяснението. Трябва да преписвам глави от книги Накратко - тези хора получават "медицина" (така индианците наричат... магията) от едни "Гръмотевичните същества". Те помагат на хората - дори да е само за развеселяване в трудни моменти. Те имат силна медицина и защото... ами нали са хейока, когато всички отстъпват в боя, хейока трябва да нападат. Абе сериозни хора са!

Медисин Кроу е един човек с... доста солено чувство за хумор! Историята му е дългичка, ако искаш потърси в Гугъл, требе да го има.

Smoker and proud of it!


Тема Аз съм точно понови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:19



врели-некипели И неуврели тоже А най-вече по изпитване на граници, да видим кой докъде и как може, ам?



Тема Re: Ауч! Ама това безусловно ли?!нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:21



Значи, винаги човек сам избира пътя си. Ако избора е и съзнателен... още по-добре. Но това в каква степен е съзнателен зависи и от човека де. Понякога Силите дават разни неща. От човека се изискват обаче конкретни усилия - да свърши "своята" работа. Не е като цъкане с дистанционно по каналите. Хубавото е, че ако се тръгне по този път има много ползи - и за теб, и за хората наоколо!

Но това става след определен сън, който май не му е мястото тук.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ами от кутийката ми с пакости.нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:24



Не! Не мисля!

Треви таме нема никъде. Много малко хора на Острова на костенурката разчитат на опияти и т.н. глупости за получаване на видения! Ако се обърнем към старите пътища (преди и малко след идване на белите) тези работи пък са още по-малко!

Подобни "практики" нямат особенна стойност за мен. Те по-скоро пречат!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:27



Няма нужда да преписваш - така е супер точно! Дори и сега веднага да почна да чета, няма да стигна толкова надълбоко, колкото клубарите тук, така че е по-ценно да обменим идеи и разбиране, отколкото факти. Но за пореден път се убеждавам, че представянето е голяма част от... всичко. Първите щрихи за хейока - клоуни, наобратно, проводник на сили ги слагат на едни релси (пак с уговорката, че съм абсолютно невежа по въпроса, дори не съм чувала за тях). Обаче - помагат на хората, хумор в тежки моменти, нападение, когато всички отстъпват... Еха! Съвсем други картини ми се зароиха в главата. НО те отпадат тогава от уговорката 'различни' - равняват се нейде по шаманите, т.е. друго измерение. Различните трябва да подлежат на приемане / отхвърляне, а хейока са даденост от Силите.



Тема Re: Ауч! Ама това безусловно ли?!нови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:43



Повечето не са се кефили особено на това да бъдат хейока - това,както всички казват, е особено трудна работа. И при случая с хейока специално не са имали голям избор - или стават хейока и живеят труден за тях, но полезен за племето живот или ги чакат неприятности...



Тема Re: Ауч! Ама това безусловно ли?!нови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 13:48



Хейока не са имали право на избор. Това с правото на избор е правило с... ограничено приложение. За някои неща в човешкото общуване човек има право на избор. Но за нещата извън чов. общество (т.е. за повечето неща в Света) човек има твърде ограничено право на избор.
Всъщност има право на избор - може да спазва определени правила, които НЕ ТОЙ определя, или може да избира свободно и да опере пешкира.
При хайока е точно така. Ако не поемат съдбата си - чао... В интерес на истината, обикновено са хейока за някакъв брой години...
Прочети "Говори Черния лос" - там са казани някои от основните неща.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Аз съм точно понови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:53



Ама що говориш с недомлъвки - изпитване на граници,кво е това? С наука ли се занимаваш?Аз също се занимавам с наука - наука за оцеляването на индивида( мене в частност ) в условията на мижави заплати и неимоверни усилия от страна на поредното управляващо правителство да ни стъжва живота, а самото то да забогатее максимално. Предполагам, че не само аз в този клуб практикувам тази наука...Правителството да го вземат мътните!



Тема Говорим все за индианците, нали?нови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:53



Или по принцип? 'Човек винаги сам избира пътя си' ми е малко много обобщително, изкушавам се да го разнищя, но пак ще настане изясняване на терминологии... Мисля, че те разбрах, благодаря за което!



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:53



Е, чакай сега де. Идеите и особено разбирането се трупат именно на факти. Сега, ако кажа че знам много, това ще си е откровена лъжа, знам нещо-си! За да знаеш в действителност що за существо е така (всяка прилика с други Существенца е случайна) Накратко е тва

Smoker and proud of it!


Тема Re: Мдам... енергиите...нови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 13:53



Не знам за енергиите... А и не ме интересува особено.
По принцип всички древни култури смятат т.нар. луди за близки до Създателя, за близки до божественото.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Аз съм точно понови [re: vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:57





Ж`ги биими!



Smoker and proud of it!


Тема Ти би ли предпочел да живеешнови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:58



в онова време, в подобни условия, като един от племето (без да намесваме хейока сега)? Не го приемай за отклонение от темата, щото това също е вид приемане / неприемане / различност / себеосъзнаване?



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 13:59



Ако искаш конкретика - хубаво! С две думи: хейока оперират със силите на първоначалния Хаос. Изключително мощни и съдържащи огромен креативен потенциал и изключително трудно управляеми и опасни.
Животът на един хейока не е лек, никак не е лек... По принцип животът на един индиански свещен човек (шаман е малко...) не е лек.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Говорим все за индианците, нали?нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:59



Пък и за двете - индианци като частност на хора

Има една хубава история за двете сърца на човека, но имам доста работа в момента! Някой друг път. Или евентуално с бележка.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Мдам... енергиите...нови [re: Black Wolf]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:01



Лис, към 6 май, смятаме да ходим до х. Мазалат при Стела. Що не дойдеш!!!?



Тема Re: Мдам... енергиите...нови [re: vankata]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 14:02



Ако не съм на пост - може...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Аз съм точно понови [re: Пyшилиcт]  
АвторVankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:04



Здрасти Адаш! Колата ми е на сервиз и виж ме до къде паднах - вися при колежките, гледам им краката(хубави) и пиша ли пиша в Паяжината на бай Иктоми. Но скоро ще се спасявам!



Тема Правото на избор ме палинови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:05



от раз, но това си е мой проблем, де. Въпросът ми може и да е бил реторичен в някакъв вариант - за да отиде това.... 'нещо' (не знам как да го нарека) при тези хора, явно те са били именно за това, друг не би могъл, а вероятно изборът са го правили непрекъснато, всеки миг от живота си до онзи определен сън. Да, сега като че ли по-ясни измерения добива.



Тема Re: Аз съм точно понови [re: Vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 14:08





добре го каза

особено това с краката!

сигурно спирачките цъкате. Звучиш малко... екстремистки на моменти. Понеже се знаем, вярвам ще ме разбереш правилно

Smoker and proud of it!


Тема Re: Мдам... енергиите...нови [re: Black Wolf]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:09



Ха дано!



Тема Недомлъвки?! Аз?!нови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:09



Аз определено съм голяма бърборана. То си и личи по ферманите, които изписвам тук, де. Не, не се занимавам с наука. Нещо си се намръщил днес - забрави за малко правителството и политиканстващите, поеми дълбоко въздух, примижи от слънцето и се усмихни! Животът всъщност е хубав, трябва ни повече приемане, а дали индианците ще могат да ни научат или нещо друго около и в нас - това вече е друга тема, и друго пожелание



Тема Re: Недомлъвки?! Аз?!нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 14:11



сори, ама всъщност е едно и също

Smoker and proud of it!


Тема Re: Недомлъвки?! Аз?!нови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:13



Радо, мори Радо... Индианците могат( и го правят ) да ни научат на всичко, за да живеем правилно! Стига да искаме! Слънцето си е хубаво, а правителството си е не!



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:15



Ето на, дойдохме си на думата значи... Не беше много трудно, признавам Толкова много познати неща откривам тук - знаеш откъде ида и кой ме покани в Индианци. Сега обаче ми трябва малко 'пълнеж' за съпоставянето на 'първоначалния хаос' и Силите, все според индианците. А паралелите за всички древни култури ги виждаме навсякъде, като че ли



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
АвторVankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:16



Леле Майко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
МоООООООООООООООООООООООООООООго!!!!!!!!БИИИИИИИИИИИх!!!Искал!!!!!



Тема Re: Говорим все за индианците, нали?нови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:16



бележката на ahamkaara@mail.bg



Тема Re: Отношението...нови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 14:22



Аз ли съм пък крив сега?!?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Говорим все за индианците, нали?нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 14:27



OK, ъъъ... тва какво ще рече. Името на мейла де

Всъщност, какъв е интересът ти по темата? Интересуваш ли се от индианци или просто случайно попадна тук? Или нещо друго?

Smoker and proud of it!

Редактирано от Пyшилиcт на 23.03.05 14:39.



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 14:28



виждам клавиатурата ти прави проблеми

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Пyшилиcт]  
АвторVankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:32



Не е клавиатурата!



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 14:33



досетих се

Smoker and proud of it!


Тема Re: Правото на избор ме палинови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:43



Правото на избор ме пали... Аз пък имам пожарогасител...(не се заяждам!)



Тема Ето пак ;)нови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 16:05



Обяснения, обяснения... Не се регистрирам, няма бележки. Интересувам се, щото един вълчак тука редовно ми мъти главата с идеи, че видите ли тук разни неща неизследвани ми остават, та дойдох да видя за какво става дума. Писах вече - познати неща, ако и мойта камбанарийка да е с друго Indian звучене. Но и дежурното: ааа, има тук сега една история, за да се обясни, трябва да тръгнем от н'ам кои си там години. Да 'посгъстим' малце инфото?



Тема Re: Отношението...нови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 16:07



Ха-ха, не знам как, но тоз път дир-ът ме изхвърли. а постинг-ът беше -
няма тука крив-прав. давай по-скоро инфото, че ми е последната брънка. Хаос vs. Силите?



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 16:12



Да, разбрах. А като какъв се виждаш? Често на девойките, които въздишат по романтиката на Средновековието, например, и им се иска да живеят там, и обявяват как са си сбъркали времето, задавам въпроса като благороднички и придворни дами ли се мечтаят, или като перачки.



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 16:25



vankata надали иска да е придворна дама! Въпреки, че идеята само е доволно смешна за филмиране (без проблеми става за викинг... примерно)

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 16:30



Нещо се прецака тоз твоя телевизор Без да отпочвам теми за виртуалните реалности и за намирането на 'утеха' в разни други реалности - много често хората искат нещо си друго си, щото от една страна не приемат това, което си имат, а от друга си го мислят другото само откъм лъскавата му страна. Викинг, значи?!



Тема Re: Отношението...нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 16:53



Сега... как да го кажа... не съм срещнал концепция за "хаос" във вярванията на хора от Северна америка. Може и да има, но не съм срещал!

Има лоши и добри "герои", но е доста по-различно от древноХХХХ секви там. За по-нататъчни разисквания ще трябва да си разправяме... сиукски легенди за сътворението примерно... що е то Иктоми... и т.н.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 16:57



Не мисля, че търся някаква реалност тук! Не мисля че Ванката гледа само лъскавата страна! Всъщност, знам, че не го прави! Просто съм сигурен!

Това за викинга беше на майтап, въпреки че по показатели е точно за тази работа!

Smoker and proud of it!


Тема Ок. Видях сайта, попрочетох,нови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 18:04



снимки тоже видях. Един вид - написах си домашното, няма да правя препратки Засега - одраскване по повърхността, но да видим все пак тази неслучайност защо се появи.
Та кой, казваш, е викингът?



Тема Re: Отношението...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 19:40



Ами ти се опитвай да гледаш отвад концепциите, които те дефинират. Те може да не изказват пряко някакви идеи, но те да присъстват... Затова требва молко да се чете извън "индианската" литература.
Мисля, най-вече за Традиционалистките концепции...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 19:45



Туй за "бягството" е ала-бала... Глупости на психолози, социолози и пр. будали, които много им се иска да го направят, ама нямат достатъчно акъл да разберат, че човек твори реалност.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Отношението...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 20:12



ОК, историите обикновено започват с някакви неприятноти, които са имали хората, после нещо е станало и нещата се оправят... примерно. Легендата за Бялата Бизонова Жена (Девица) примерно. Ми къде е хаоса в началото. За Сладката медицина... същата работа. Нещо може би ни се разминават концепциите за хаос, знам ли?

Smoker and proud of it!


Тема Re: Отношението...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано23.03.05 20:47



Започни от мита за творението. В началото... и пр. И мисли!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Отношението...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано24.03.05 10:43



Е, сега, чак пък да мисля!

Smoker and proud of it!


Тема ок, ако и да е ала-бала,нови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 10:45



намирам го за валидно при далеч по-голям процент хора около мен, отколкото ми се иска. Безсилието много мори, ще знаеш А човек както реалност, така и заблуди твори, не бива да го прескачаме този етап
Дай, моля те, превода на първичния хаос - заформя ви се с Пушилист една дискусийка, обаче аз само две-три фразички търся за Хаоса и Силите. Видях в разни други постинги, че го можеш това, моля пак?



Тема Re: Ок. Видях сайта, попрочетох,нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано24.03.05 10:58



ми... един такъв здрав и висок... трудно е да не го забележиш

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ето пак ;)нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано24.03.05 11:01



ама ти и камбанария ли си имаш?

не го разбрах нещо този пост, ама както и да е

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Пyшилиcт]  
АвторJiboran (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 11:50




Pushi, opitai se da usetish syrtzeto mu...
Dushata mu...



Тема Re: Ок. Видях сайта, попрочетох,нови [re: Paдa]  
АвторJiboran (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 11:54



Kraino vreme beshe da popregledash i poprochetesh...
Sigurno se doseti i koi e prilichashtia na "viking"



Тема Re: Отношението...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано24.03.05 12:23



Като се замисля, за тази май си прав, но за други не се сещам

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Jiboran]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано24.03.05 12:25



това мисля вече сме го правили

Smoker and proud of it!


Тема Ами не ;)нови [re: Jiboran]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 17:13



Има разни младежи в недотам викингско телосложение и неколцина с по-интересна осанка. бтв, снимките са малко странни - предпочитам такива, които 'улавят' моменти, не са специално 'строй се сега за групова снимка', но това сигурно само си го имате в личните архиви, не за публикуване.
Всъщност, сравнително бързо открих сайта на Орловия кръг - все пак само от няколко дни се опитвам да получа някои отговори тук



Тема Re: ок, ако и да е ала-бала,нови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано24.03.05 18:35



Ние с Пушилист дискусийките си няма тук да ги водим...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ами не ;)нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано25.03.05 12:55



Пък аз и една такава снимка не виждам там. Повечето са правени "нарочно", но има и определен повод, извън снимките. Примерно, "хайде да ходим еди-къдеси", "ми хайде и ще направим няколко снимки". Хората, които ходят с индиански дрехи не го правят за да имат снимки на които изглеждат необичайно.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 18:15



Ами виждам се такъв какъвто съм си и сега, но в онова време и по онези места.
Бих искал да мога да живея цялата година в типи, заедно с приятелите си, да изкарвам прехраната си чрез лов, от време на време да ходя на бойни походи...Мога много да говоря за тези си копнежи. А за анализа благодаря!
Много неща в съвременното общество не ми харесват или по-точно казано - малко неща ми харесват, но не смятам, че съм си объркал времето на раждане!
А като придворна дама не се виждам, виж към компанията им нямам нищо против! Ама ако може да се изкъпят малко преди това, щото знам, че в онези времена това не е било много модерно в "цивилизована" Европа.



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Пyшилиcт]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 18:23



Адаш, благодаря за рекламата! Така като нищто ше зема да се оженя тия тия дни!



Тема Re: Ами не ;)нови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 18:36



Какви отговори търсиш по- точно,ако не е твърде голяма тайна?
А иначе и аз мисля,че някои снимки са наистина малко под строй, въпреки,че и аз съм пряк участник в някои от тях. Но и другото си е факт - много от нас(Орл.Кръг) по време на Лагера ходим с индианските си дрехи. Е не носим ежедневно короните от орлови пера - тях ги слагаме само при специални случаи, но иначе гамашите,мокасините и набедреника са си ежедневно облекло(за мъжете). В Лагера, не са необияаина гледка и дънките и късите гащи, но ние по-старите воини не гледаме с голямо възхищение тез дрешки!



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано25.03.05 19:07



Ам`чи то за к`во съм ги учил иначе тия - реклами, връзки с обществеността...

Хубаво е да има някаква реална полза от тези умения нали! Ако това означава девойка... абе разбираш ме, още по-добре!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ами не ;)нови [re: vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано25.03.05 19:16



Абе, той набедреника е ежедневие, освен ако не се къпеш на потока и не минат Койота и Икто... та да влизаш по томахавка в лагера.

За незапознатите хора от форума, това е шега!!! Реално погледнато!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ами не ;)нови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 11:56



Привет! Има си история, както често пишете тук - пиша в друг клуб, където Черният вълк периодично наднича и пуска разни ... хм, закачки От някои теми тук разбирам, че го прави честичко и другаде. Е, този път аз се 'закачих' и дойдох да видя какво влагат индианците в отношението към животните - темата му беше за преражданията и нивата на развитие. Пак да вметна, освен детските книжки, вълнуващи изживявания наистина, но само толкова, почти нищо не съм чела и не знам за индианците. Конкретният въпрос - нейде из тази тема - беше за съпоставянето на Хаоса (мощта, движеща хейока според Черния вълк) със Силите. Тъй като повечето останали 'елементи' се появиха - и са съвсем сходни, въпрос на време и малко повече търпение, мисля
Мдам, ето такива твърде големи тайни, по-стари воин / викинг / vanka



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 11:58



Wow! PR, значи?! А защо толкова малко хора знаят за Орловия кръг?! Да не отпочваме дискусия 'представителна извадка', но може мнооого хора да развълнувате с това, което ви вълнува. Нямам предвид девойките, де, ако и да си е конкретна 'полза'



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано28.03.05 14:26



Първо, това за девойките беше шега! То, тва май е ясно?!?

Защо толкова малко хора зная та Орловия кръг? Ми те не са толкова малко... пък и как да го кажа, ако някой се интересува от темата рано или късно разбира. Ако чете книжки по темата, там обикновено има "Книгата е издадена с помощта на...", примрено, "повече за тях може да научите на адрес www..." Та мисълта ми е, ако някой се интересува, може да направи връзка с нас. Последната публична изява беше едно Споко... май... или имаше и едно участие в сутришен блок после, не помня. Имаше статия за нас в списание Тема... Абе човек ако иска, може да ни намери.

За да съм напълно конкретен обаче, трябва да кажа, че в Орловия кръг идват и/или остават в последствие главно хора с изявен интерес към темата. Не че е забранено да идват други, ни най-малко, просто след време виждат че това не ги интересува толкова, или хващат друга вълна... нещо такова. Пък и някой който няма конкретен интерес или дори няма и общ такъв... какво да ги бистрим нещата? Това ще му е само в повече и/или няма да си даде зор да ги схване или запомни, оттам прилага, следва...

Та така, с две думи, който иска може да ни намери. И в този форум. Стига да има интерес и желание да ни види и да общува с нас. Ако няма желание, няма да убеждавам никой не мисля че и другите ще го правят! Знам, че това не се връзва много с издателската дейност (там си требе пропаганда! ), но нещата са малко по-различни, вярвам.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли...нови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано28.03.05 16:47



Общество "Орловият Кръг" е малко особено... обединение. Не си поставя за цел широко разпространение на идеите, които някои от челновето му споделят. Затова и не много хора знаят за него.

То и (доколкото съм запознат) хората там имат най-различни идеи, макар че очевидно има едно ядро от ценности, което ги обединява... Иначе що ще се събират? във всеки случай не само за да се хвалят с новите си легини и мокасини!

Всъщност, бил съм свидетел на едно странно явление. Намират се хора (не чак толкова рядко), на които въпросните идеи им допадат. Но когато се запознаят по-отбилзо с тях (пък и някои... да кажем практики - нали вие, йогите, така ги наричате?), разбират, че нещата са сериозни и че ако човек подхожда към това от любопитство, като към хоби или нещо такова, няма смисъл да си губи времето. И че са много реални неща... И се дръпват.

Много малко хора днес са готови да се ангажират с нещо истинско и сериозно. Защото такива неща не търпят лекомислие и фалш... А това е плашещо за съвременния човек, навикнал на леснината. И на "духовните Макдоналдси".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Еееее, ама ти леко прекали май, м?нови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 17:49



Бързичко се бъзвате тук, повечето поне Става въпрос за идеи - и обмен на същите. Никой не 'печели' никого за привърженик / последовател / разколебал се неуспял / ... на каквото там, не? Говорим си, т.е. пишем Забелязах, че тук трудно се достига до 'същинското' - причините със сигурност са доста, разнообразни, не непременно еднопосочни и заслужават ... да речем уважение, но това е друга тема. Това истинското и сериозното вероятно подлежи на споделяне, и то не споделяне тип 'казване' - 'аз казах', изхождайки от презумпцията, че видите ли, това нашето е финалната истина, а вие там си папкайте фаст фуд и джънк фуд. Добронамереност трябва, знам, че го знаеш Но е важно и да не се взема човек много насериозно, да Моите си практики са си истински и сериозни за мен, търсех паралели, за които стана въпрос - но получавам само въпроси: ама ти сега що питаш, ама верно ли те интересува, ох, ама то сега трябва да почнем от началото, ама то това е много сериозна работа... Въпреки това има доста неща, които са ми интересни и ще продължа да си чета - отговорите са все нейде по пътя. А и истински важните неща в живота са съвсем простички, другото е въпрос на изказ. И сега ако пак цитирам Карлсон - искам да е весело, иначе не играя!, пак ще има кръгове във водата



Тема В къв смисъл?нови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано28.03.05 19:40



В къв смисъл се бъзваме?!?

Това да не се вземаш прекалено насериозно е хубава... мисъл. Но... в един момент некои неща те емват съвсем насериозно и колкото повече си казваш: "Това не е сериозно, това не е сериозно, на мен не ми пука!", толкова повече ти се разказват всички видове игрички. Кофти се получава, ама е така...
Но както и да е, позхода на различните хора е различен...
А за обмена на идеи - да, аз съм "за"! Обаче е повече от сигурно, че нема да седна да обсъждам сериозни неща в един Интернет-форум...

Никой не претендира за "финалната истина". Просто някои работи изискват, поне според мен, друг тип общуване. Не в Dir.bg ...

Карлсон... не съм го чел. За разлика от Пипи, която съм чел десетки пъти. Играта е хубаво нещо. Но играта в смисъла, който примерно Хьойзинха влага.
А че нещата са прости - е, това е ясно...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 29.03.05 23:15.



Тема Re: Еееее, ама ти леко прекали май, м?нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано28.03.05 22:05



Не усещам да съм се вързал за нещо, но щом казваш! Обмена на идеи е ОК!

Казваш, че трудно се достига до "същинското". ОК, да питам тогаз, имаше ли въпрос, на който да не ти е отговорено. Звуча като заяждащ се, но не е така! И още нещо, ти сама казваш, че не си навътре в нещата. Ми как да достигнем до същината? Занимаваш се с йога, нали, ами колко време ти е необходимо да я... "научиш" Е, и тук е така! ЧЕСТИТО НА ПЕЧЕЛИВШИТЕ!!!

Що се отнася до споделяне... не всяко нещо е за интернет. Особено личните неща! Примери няма да давам. Но дори да имаш някакви такива въпроси, не мисля че ще ти се откаже отговор! Поне за себе си гарантирам.

За "финалната истина" и дума да не става! До колкото съм светнат, за всеки човек е различна... пък си е една и съща в крайна сметка! Така че и тук всичко е ОК! За позиции от които да "изхождаме"... предпочитам клекнала!

За простите неща съм напълно съгласен! За приемането на сериозно... приеми че не се приемам така! Въпреки това обаче, в един глас с Вълчан, има неща които СА сериозни! До каква степен би могло да има такива във форума... е се тая... то не е и нужно.

Едно от тези сериозни работи са нещата, за които питаш. Поне са сериозни за мен. И поради тази причина искам да ти отговарям възможно най-пълно, точно и ясно. Това става трудно във форум. Изтърква ми се клавиатурата Пак ще питам, има ли въпрос, на който не си получила отговор? Просто в начина на живот на хората от Острова на костенурката всичко е доста преплетено. Ако искаш да знаеш нещо, какво да е (аз бих желал да не въвличам никой в грешки или изкушения ) е напълно естествено да се почне по-отдалече, да получиш един стабилен "бекграунд", па тогава да кажем - те тва е те така! Щото - 1, 2, 3, 4... Съгласен?

Smoker and proud of it!


Тема Re: В къв смисъл?нови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 11:42



В пряк
Да, трудно е да спреш мислите. Още по-трудно е да пребориш егото, силно е много, пустото. Опитай да бъдеш Наблюдател, перспективата е друга. Сещаш се как понякога хората казват, че докато си в гората и се вглеждаш във всяко дърво или храстче, губиш представа за цялото, за цялата гора. Ей така и ситуациите ни 'борят' И не, не е задължително да е така, сам си го правиш. За всичко друго - 'I hear u'



Тема Пийс, брадър ;)нови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 11:47



След внимателно изчитане и препрочитане на конкретиките дотук, бидоха установени преодолими различия в начина на възприемане, учене и мислене. Системата си е система, и просто и само това, не всеобхватно образувание, в което всяко късче си има местенце. Може, обаче, и да греша
Благодарско за споделянето, беше забавно посвоему и доста умислящо



Тема Re: Пийс, брадър ;)нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано29.03.05 11:58



като говориш така и не та разбирам!

Smoker and proud of it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.