Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 18:15



Ами виждам се такъв какъвто съм си и сега, но в онова време и по онези места.
Бих искал да мога да живея цялата година в типи, заедно с приятелите си, да изкарвам прехраната си чрез лов, от време на време да ходя на бойни походи...Мога много да говоря за тези си копнежи. А за анализа благодаря!
Много неща в съвременното общество не ми харесват или по-точно казано - малко неща ми харесват, но не смятам, че съм си объркал времето на раждане!
А като придворна дама не се виждам, виж към компанията им нямам нищо против! Ама ако може да се изкъпят малко преди това, щото знам, че в онези времена това не е било много модерно в "цивилизована" Европа.



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Пyшилиcт]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 18:23



Адаш, благодаря за рекламата! Така като нищто ше зема да се оженя тия тия дни!



Тема Re: Ами не ;)нови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 18:36



Какви отговори търсиш по- точно,ако не е твърде голяма тайна?
А иначе и аз мисля,че някои снимки са наистина малко под строй, въпреки,че и аз съм пряк участник в някои от тях. Но и другото си е факт - много от нас(Орл.Кръг) по време на Лагера ходим с индианските си дрехи. Е не носим ежедневно короните от орлови пера - тях ги слагаме само при специални случаи, но иначе гамашите,мокасините и набедреника са си ежедневно облекло(за мъжете). В Лагера, не са необияаина гледка и дънките и късите гащи, но ние по-старите воини не гледаме с голямо възхищение тез дрешки!



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано25.03.05 19:07



Ам`чи то за к`во съм ги учил иначе тия - реклами, връзки с обществеността...

Хубаво е да има някаква реална полза от тези умения нали! Ако това означава девойка... абе разбираш ме, още по-добре!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ами не ;)нови [re: vankata]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано25.03.05 19:16



Абе, той набедреника е ежедневие, освен ако не се къпеш на потока и не минат Койота и Икто... та да влизаш по томахавка в лагера.

За незапознатите хора от форума, това е шега!!! Реално погледнато!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ами не ;)нови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 11:56



Привет! Има си история, както често пишете тук - пиша в друг клуб, където Черният вълк периодично наднича и пуска разни ... хм, закачки От някои теми тук разбирам, че го прави честичко и другаде. Е, този път аз се 'закачих' и дойдох да видя какво влагат индианците в отношението към животните - темата му беше за преражданията и нивата на развитие. Пак да вметна, освен детските книжки, вълнуващи изживявания наистина, но само толкова, почти нищо не съм чела и не знам за индианците. Конкретният въпрос - нейде из тази тема - беше за съпоставянето на Хаоса (мощта, движеща хейока според Черния вълк) със Силите. Тъй като повечето останали 'елементи' се появиха - и са съвсем сходни, въпрос на време и малко повече търпение, мисля
Мдам, ето такива твърде големи тайни, по-стари воин / викинг / vanka



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 11:58



Wow! PR, значи?! А защо толкова малко хора знаят за Орловия кръг?! Да не отпочваме дискусия 'представителна извадка', но може мнооого хора да развълнувате с това, което ви вълнува. Нямам предвид девойките, де, ако и да си е конкретна 'полза'



Тема Re: Ти би ли предпочел да живеешнови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано28.03.05 14:26



Първо, това за девойките беше шега! То, тва май е ясно?!?

Защо толкова малко хора зная та Орловия кръг? Ми те не са толкова малко... пък и как да го кажа, ако някой се интересува от темата рано или късно разбира. Ако чете книжки по темата, там обикновено има "Книгата е издадена с помощта на...", примрено, "повече за тях може да научите на адрес www..." Та мисълта ми е, ако някой се интересува, може да направи връзка с нас. Последната публична изява беше едно Споко... май... или имаше и едно участие в сутришен блок после, не помня. Имаше статия за нас в списание Тема... Абе човек ако иска, може да ни намери.

За да съм напълно конкретен обаче, трябва да кажа, че в Орловия кръг идват и/или остават в последствие главно хора с изявен интерес към темата. Не че е забранено да идват други, ни най-малко, просто след време виждат че това не ги интересува толкова, или хващат друга вълна... нещо такова. Пък и някой който няма конкретен интерес или дори няма и общ такъв... какво да ги бистрим нещата? Това ще му е само в повече и/или няма да си даде зор да ги схване или запомни, оттам прилага, следва...

Та така, с две думи, който иска може да ни намери. И в този форум. Стига да има интерес и желание да ни види и да общува с нас. Ако няма желание, няма да убеждавам никой не мисля че и другите ще го правят! Знам, че това не се връзва много с издателската дейност (там си требе пропаганда! ), но нещата са малко по-различни, вярвам.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ти би ли...нови [re: Paдa]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано28.03.05 16:47



Общество "Орловият Кръг" е малко особено... обединение. Не си поставя за цел широко разпространение на идеите, които някои от челновето му споделят. Затова и не много хора знаят за него.

То и (доколкото съм запознат) хората там имат най-различни идеи, макар че очевидно има едно ядро от ценности, което ги обединява... Иначе що ще се събират? във всеки случай не само за да се хвалят с новите си легини и мокасини!

Всъщност, бил съм свидетел на едно странно явление. Намират се хора (не чак толкова рядко), на които въпросните идеи им допадат. Но когато се запознаят по-отбилзо с тях (пък и някои... да кажем практики - нали вие, йогите, така ги наричате?), разбират, че нещата са сериозни и че ако човек подхожда към това от любопитство, като към хоби или нещо такова, няма смисъл да си губи времето. И че са много реални неща... И се дръпват.

Много малко хора днес са готови да се ангажират с нещо истинско и сериозно. Защото такива неща не търпят лекомислие и фалш... А това е плашещо за съвременния човек, навикнал на леснината. И на "духовните Макдоналдси".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Еееее, ама ти леко прекали май, м?нови [re: Black Wolf]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 17:49



Бързичко се бъзвате тук, повечето поне Става въпрос за идеи - и обмен на същите. Никой не 'печели' никого за привърженик / последовател / разколебал се неуспял / ... на каквото там, не? Говорим си, т.е. пишем Забелязах, че тук трудно се достига до 'същинското' - причините със сигурност са доста, разнообразни, не непременно еднопосочни и заслужават ... да речем уважение, но това е друга тема. Това истинското и сериозното вероятно подлежи на споделяне, и то не споделяне тип 'казване' - 'аз казах', изхождайки от презумпцията, че видите ли, това нашето е финалната истина, а вие там си папкайте фаст фуд и джънк фуд. Добронамереност трябва, знам, че го знаеш Но е важно и да не се взема човек много насериозно, да Моите си практики са си истински и сериозни за мен, търсех паралели, за които стана въпрос - но получавам само въпроси: ама ти сега що питаш, ама верно ли те интересува, ох, ама то сега трябва да почнем от началото, ама то това е много сериозна работа... Въпреки това има доста неща, които са ми интересни и ще продължа да си чета - отговорите са все нейде по пътя. А и истински важните неща в живота са съвсем простички, другото е въпрос на изказ. И сега ако пак цитирам Карлсон - искам да е весело, иначе не играя!, пак ще има кръгове във водата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.