Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ами от кутийката ми с пакости.нови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:52



Дойде. Т.е. измъкнах го за ушите. Безусловно приемане, не мислиш ли?



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:08



Свещенни са не защото са различни, а защото когато деистват по този начин те стават проводници на Сила, която започва да работи в общноста. Не всеки, който действа наопаки става проводник на тази Сила! Това го умеят само те - хейока, защото само на тях Силите са казали,че ако действат по този начин ще настъпват определени СЪБИТИЯ.



Тема Ауч! Ама това безусловно ли?!нови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:13



Хейока имали ли са право на избор? А съзнателно ли са правели всичко, или елементът на осъзнаване е само в началото - да не се противят на Силата, просто са се оставяли да си 'тече' през тях?



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:15



Сетих се още нещо - що си мислиш,че науката има достоверно обяснение за всичко? Ляво, дясно полукълбо и т.н. дрън-дрънки.



Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:16



Какви са били тия сънища... няма да питам!

Отново е дълго обяснението. Трябва да преписвам глави от книги Накратко - тези хора получават "медицина" (така индианците наричат... магията) от едни "Гръмотевичните същества". Те помагат на хората - дори да е само за развеселяване в трудни моменти. Те имат силна медицина и защото... ами нали са хейока, когато всички отстъпват в боя, хейока трябва да нападат. Абе сериозни хора са!

Медисин Кроу е един човек с... доста солено чувство за хумор! Историята му е дългичка, ако искаш потърси в Гугъл, требе да го има.

Smoker and proud of it!


Тема Аз съм точно понови [re: vankata]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:19



врели-некипели И неуврели тоже А най-вече по изпитване на граници, да видим кой докъде и как може, ам?



Тема Re: Ауч! Ама това безусловно ли?!нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:21



Значи, винаги човек сам избира пътя си. Ако избора е и съзнателен... още по-добре. Но това в каква степен е съзнателен зависи и от човека де. Понякога Силите дават разни неща. От човека се изискват обаче конкретни усилия - да свърши "своята" работа. Не е като цъкане с дистанционно по каналите. Хубавото е, че ако се тръгне по този път има много ползи - и за теб, и за хората наоколо!

Но това става след определен сън, който май не му е мястото тук.

Smoker and proud of it!


Тема Re: Ами от кутийката ми с пакости.нови [re: Paдa]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано23.03.05 13:24



Не! Не мисля!

Треви таме нема никъде. Много малко хора на Острова на костенурката разчитат на опияти и т.н. глупости за получаване на видения! Ако се обърнем към старите пътища (преди и малко след идване на белите) тези работи пък са още по-малко!

Подобни "практики" нямат особенна стойност за мен. Те по-скоро пречат!

Smoker and proud of it!


Тема Re: Отношението към различнитенови [re: Пyшилиcт]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:27



Няма нужда да преписваш - така е супер точно! Дори и сега веднага да почна да чета, няма да стигна толкова надълбоко, колкото клубарите тук, така че е по-ценно да обменим идеи и разбиране, отколкото факти. Но за пореден път се убеждавам, че представянето е голяма част от... всичко. Първите щрихи за хейока - клоуни, наобратно, проводник на сили ги слагат на едни релси (пак с уговорката, че съм абсолютно невежа по въпроса, дори не съм чувала за тях). Обаче - помагат на хората, хумор в тежки моменти, нападение, когато всички отстъпват... Еха! Съвсем други картини ми се зароиха в главата. НО те отпадат тогава от уговорката 'различни' - равняват се нейде по шаманите, т.е. друго измерение. Различните трябва да подлежат на приемане / отхвърляне, а хейока са даденост от Силите.



Тема Re: Ауч! Ама това безусловно ли?!нови [re: Paдa]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:43



Повечето не са се кефили особено на това да бъдат хейока - това,както всички казват, е особено трудна работа. И при случая с хейока специално не са имали голям избор - или стават хейока и живеят труден за тях, но полезен за племето живот или ги чакат неприятности...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.