Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Метисите в Холивуд и около него  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано02.03.05 22:47



Тези за които знам, че имат капка-две местна кръв: Вал Килмър(баба чероки), Джони Деп (пак чероки, ама някаква по-далечна прабаба), Кевин Костнър (пак нещо черокско по бащина линия май), Джони Кеш (този е ясен, ама не слушам кънтри и пак чероки), Шер (тази е много смесена, но по майчина линия е сродена с чероки). Други от музикалния бизнес за които обаче не съм сигурна, че си спомням вярно - Тина Търнър и Джими Хендрикс, ама трябва да питам гугъл, но не и тази вечер.


Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Метисите в Холивуд и около негонови [re: тиrъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано03.03.05 21:28



Един от любимците ми-Лу Даймънд Филипс("Ла Бамба" "Млади стрелци")също е метис,но на него си му личи много.Но не знам от кое племе е рода му.
За кевин Костнър не знаех!Хех!
И Шер не знаех.
За баба Тина се съмнявам,но пък защо да не е...


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Метисите в Холивуд и около негонови [re: KATЛA]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано04.03.05 00:23



За ЛД Филипс си мислиш, че му "личи"... защото е с филипинска кръв. Междувпрочем аскнах гугъла и ето какво ми каза: баща(покойник) с шотландско-ирландско-черокски(пак!) произход, майка - филипинско-хавайско-китайско-испански произход. Както се казва *** си мелеза, ама нищо де.
За Тина Търнър гугъла каза: "Born to a mixed race (Native and African American)". Доколкото си спомням майка й е от някакво малко племена което нивгаж не му бях чувала името, но ако изровя още подробности ще ги напиша.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Метисите в Холивуд и около негонови [re: тиrъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано04.03.05 11:14



Хахаха-не знаех,че е толкоз омешан миличкия.Много си го харесвам(майка ми се възмущава искрено от вкуса ми-казва,че харесвам маймуни)
И какво се оказа-от индианската раса чероки обират всички Оскари за масово присъствие в Холивуд?


dove portano i passi che facciamo

Тема черокинови [re: KATЛA]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано04.03.05 12:54



Сладък е да, но и мама е права за маймунското лице, ама няма проблем - маймунките са сладки.

А за "присъствието" на чероките трябва да има някаква причина. Поне аз я виждам във факта, че са били "цивилизовани" открай време и им е било не точно лесно (защото са претърпели много гонения и изселвания и геноцид както събратята си от прерийните племена), но "белите" обществени отношения поне не са им били чужди и неясни, защото племето си е имало парламент, издавали са собствен вестник, естествено имат си и Секвоя да им напише азбуката, те първи изпращат депутати в американския парламент и пр. По този начин са се вписали в модерните обществени отношения отдавна, поради което имат позиции и влияние (и пари) и могат да нагласят чедата си из най-апетитните местенца в САЩ (и на планетата, май), разбирай - в шоу бизнеса.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: черокинови [re: тиrъp]  
Автор Edna (която)
Публикувано04.03.05 17:44



Дали в момента имат пари и влияние не мога да кажа, но историята на това племе е просто пример за геноцида на който са подложени индианците в Америка. Само, че те са най-мирното племе опитвало се само по пътя на преговорите да запази земите си и самостоятелността си. До 1866 година са били принудени, обаче да се подчинят на 24 договора за отстъпване на земята, всеки от които бил "окончателен и сключен завинаги". Постепенно са им били отнети 81 20000 акра обработваема земя, защото те все пак са обработвали земята и то по-добре от белите заселници.

В този клуб май много не харесват индианците, които не са бойци и които не са с бойните шарки и томахавка.
Другите ирокезки племена /щото чероките са ирокези/са си били точно бойци, нали си чувала за скалпирането, ирокезите са тези, които са известни с този "военен" обичай.
Чероките обаче са единственото племе от ирокезите, което не влезло в Лигата. Докато Текумсе събирал войска за въстание, чероките обработват земите си, правят училища, и сключват договор след договор, като всеки бил погазван още на 3 година. Те били хора на честта и си въобразявали , че всички като тях ще спазват уговорките.

Редактирано от Edna на 04.03.05 17:46.



Тема Re: черокинови [re: Edna]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано04.03.05 18:10



Абре и аз уважавам чероки, ама и те са се сражавали понякога, да не забравяме, че част от тях отказват да се преселят на запад и преминават в нелегалност и остават свободни което е прецедент в историята на САЩ, само част от семинолите са постигнали същото. Иначе от "политиците" им има различни крила - там ястреби, соколи. Поведението на някои от вождовете им си е чисто предателство, то не, че и при другите племена не е така. Мдам абсолютно си права за геноцида - изселвани под натиска на съседите си, бели фермери тъй като са се оказали яка конкуренция, разорявани, обект на насилствена асимилация. Въобще много трагична съдба.
А за другото - еми дакота са най-известните индианци, това Крейзи Хорс, Ред Клауд, Ситинг Бул, ... Блек хилс - кой ли не ги е чувал, тогавашната европейска преса си е правила тиражите с тях и когато си от другата страна на океана всичко може да изглежда страшно романтично защото има нещо библейско в трагичната участ на малкия народ тръгнал да търси справедливост и обречен от самото начало на борбата си. Всеки симпатизира на по-слабия с изключение на този който го прецаква. Такъв е светът.


Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.

Редактирано от тиrъp на 04.03.05 18:19.



Тема За "чероките"нови [re: тиrъp]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано05.03.05 09:48



Както е казал Вайн Делория Мл., чероките вероятно са най-плодовитото племе в Америка, защото поне една трета от белите американци "имат" по някоя баба... чероки!

Още един с черокски уж произход - Чък Норис. При него май е истина обаче...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: черокинови [re: тиrъp]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано05.03.05 09:59



Чероките са си воювали като всички останали. Имат напр. много интересни военни песни и заклинания. Но при тях политиката и разцеплението на воюващи помежду си фракции (което продължава много години), са изиграли кофти роля... А също и участието им в Гражданската война на страната на Юга (все пак са били робовладелци и са имали доста негрюшки). Немесили са се отрицателно и неколцина бели, които успяват да се издигнат до "ръководни постове" в племето. Напр. самият Сам Хюстън. Затова чероките, които са били многобройни, но разединени, са преживели тръгедии като Пътя на сълзите и пр. Впрочем, когато отиват в Оклахома, "местните" индианци не ги приемат никак радушно.

Честно казано, не ми са интересни източните червенокожи и не съм се интересувал от чероките. Нито от някое друго от "петте цивилизовани племена"...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 05.03.05 10:02.



Тема Re: За "чероките"нови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано05.03.05 12:45



Другата една трета "имат" баба ирландка
Верно ли за 4ък Норис?Брех!


dove portano i passi che facciamo


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.