Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: черокинови [re: Black Wolf]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано05.03.05 13:42



Аз съм фен на джиповете Чероки, та затова реших един ден да попрочета нещо и за племето. Секвоя ми стана интересен обаче, как само го набеждават за магьосник трябва насила да отваря очите на останалите. Типичен пример за това, че отделните личности носители на прогреса често са неразбрани и преследвани от съвременниците си. Четях за него и си мислех - как ли пък наистина е било с нашата азбука.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: черокинови [re: тиrъp]  
АвторEднa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.05 19:54



от това което четох
останах с впечатление, че брат му е бил магьосника в семейството



Тема някой от вас чел ли енови [re: тиrъp]  
Автор Haida (thunderbird)
Публикувано06.03.05 14:59



"Американска звезда" на Джаки Колинс? То не че има много врузка с индианците обаче не ви ли прави впечатление че все от племето на чероките са известните личности. Та за книгата ,там един се готви да става звезда и агентаката му го суветва да си измисли историа и по пикантен произход.



Тема Re: черокинови [re: Eднa]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано06.03.05 17:17



не съм запомнила, че е имал брат.
А това което имах пред вид е, че през годините когато е работил в/у азбуката е ползвал за заниманията си една отдалечена колиба, за да си осигури спокойствие и неговите съселяни го заподозрели, че се занимава с магьосничество и подпалили тази колиба.
та така.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: някой от вас чел ли енови [re: Haida]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано08.03.05 13:29



Не е странно, че все на чероките налитат. Другите племена са по-малки и там много лесно може да се докаже, че въпросните претенции за индианска кръв нямат основания (както е в повечето случаи)...
Чероките са силно метисизирани, една огромна част от тях са загубили традиц. си култура и пр. причини.

А пък и не е много уместно в САЩ да казеш, че прадядо ти е бил лакота и е резал скалпове, пръсти, глави и други части на тялото... некак си не върви. Друго си е да е "цивилизован" чероки. Просто повечето бели не знаят, че допреди... прим. 300 г. чероките са поядвали и хора.
Както и доста от племената от Изтока.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Метисите в Холивуд и около негонови [re: KATЛA]  
АвторKaнтaka (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 14:52



Лу Даймънд Филипс доколкото съм чувала има в рода си чероки. Виж за Вал Килмър изобщо не съм мислила, че има нещо индианско в него



Тема Re: черокинови [re: Edna]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано08.03.05 14:55



В този клуб май много не харесват индианците, които не са бойци и които не са с бойните шарки и томахавка.

Искам да те успокоя, че не всички в клуба са такива

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: черокинови [re: Kaнтaka]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано10.03.05 15:01



Май съм от онези които би трябвало да се интересуват главно от горепосочените. Не знам де, но не съм от тази група принципно. Не че не се интересувам и от това, но опраделено не е основно от тях.

Интересувам се от доста други неща, но не мисля че са за обсъждане във форума, еднажни, пък и предпочитам да съм очи в очи с хората котаго го правя. Войната и битките (победите) са изключително важни и за мъже и за жени поради простата причина че означават по-добър живот, или изобщо живот. Както същото означават и много други работи - церемониите примерно Та така. Не виждам хора във форума, които се интересуват само или основно от битки и оръжие.

Но щом казвате, сигурно има причини за това мнение

Smoker and proud of it!


Тема Re: черокинови [re: Пyшилиcт]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано11.03.05 14:53



По въпроса за оръжието се сетих нещо за лъковете (бяхме говорили с теб за тях) - не мога да си обясня защо толкова ме привличат, след като по принцип не съм привърженичка на оръжията.

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: черокинови [re: Kaнтaka]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано11.03.05 16:16



да бе... бяхме говорили, но... не знам що те кефят лъковете Що те привличат лъковете?

Smoker and proud of it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.