Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Белия брадат богнови  
Автор Jim Hawkins (Silver eats it)
Публикувано16.02.05 12:24



Знам,4е е малко встрани от темата,ама според мен си е мистерия,която си заслужава да бъде дискутирана.Просто е невъзможно милиони да са се заблуждавали,пък и изображенията в Храма на Воините в 4и4ен-Ица например били показвали типове с уж гръцки 4лемове и етс.Та вие какво мислите по въпроса-загубилата се флота на Неарх,отклонили се от курса викинги,Исус(ако питате Мормон,това е отговорът),извънземни?



Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.02.05 12:39





Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
АвторNbtj (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 13:05



На мен лечно ми звучи доста невероятна тази история с "белия брадат бог", макар и да е доста разпространена. Просто не ми е известно да има индианско племе, което да обожествява хора, пък било то и от южноамериканско!



Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано16.02.05 21:22



Викингите са открили америка доста преди Колумб, но археологически находки от тяхно поселището има на североизточното крайбрежие на САЩ и май Канада, за Мексико не се знае, но не виждам защо трябва да се изключва Кетцакоатъл да е историческа личност с европейски произход, разбира се може просто да е дошъл от север в мексико, но да е коренен жител. Въобще кой знае? свива рамене

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.02.05 22:03



Хммм,че те викингите доказано са били там.Доста преди испанците,португалците,англичаните и сие.Само че доста на север.И не са се задържали много много,доколкото съм чувала.
Неарх?Неееее.Някъде по Африка-да,ама чак пък до Америка няма как да е стигнал.
За Исус не знам-нямам мнение по въпроса.Напоследък из латинска Америка разправят,че бил чернокож...пък може и гръцки шлем да си е нахлупил...то божа му работа
Извънземните пък що трябва да брадясват заради едната идея...
Хммм може пък да доживеем да се разкрие мистерията на Белия брадат бог.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Белия брадат богнови [re: тиrъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.02.05 22:07



Да,верно е,че са били по-на север.И даже са имали вземане даване с местното население.Странно е,че не са се задържали за постоянно там.
Бях чула за една жена дето изследва баш викингските лагери в Северна Америка.Но със сигурност ставаше въпрос за севроизто4ното крайбрежие на САЩ и Канада.


dove portano i passi che facciamo

Тема мхъмнови [re: KATЛA]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано16.02.05 22:13



и аз гледам дискавъри.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: мхъмнови [re: тиrъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.02.05 22:24



А аз-не.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: мхъмнови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.02.05 09:25



На български отдавна е преведена хубавата книга на Хелге Ингстад "На запад към страната на виното", преди 2-3 год. излезе и книгата на доц. Н. Неделчев "Викинги и скрелинги".
Във "Винланд" викингите са били прогонени след редица сблъсъци със скрелингите (вероятно под това име фигурират и индианци, и ескимоси). Съдбата на колонията н Гренландия е по-сложна, но може би навлезлите през 14 в. ескимоси са поставили последната точка в съществуването на норманите там...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: мхъмнови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано17.02.05 11:16



Не съм попадала на тези книги,пък и не съм се интересувала толкова от викингите.Нещата,които всъщност знам са от приятел,който се занимава(ше) с това.
Просто споменах чутото заради въпроса за Белия брадат бог.
И за тия на Гренландия съм чувала(не от Дискавъри) разни нещица,но просто това е ОФФ ТОПИК тема.


dove portano i passi che facciamo


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.