Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Белия брадат бог  
Автор Jim Hawkins (Silver eats it)
Публикувано16.02.05 12:24



Знам,4е е малко встрани от темата,ама според мен си е мистерия,която си заслужава да бъде дискутирана.Просто е невъзможно милиони да са се заблуждавали,пък и изображенията в Храма на Воините в 4и4ен-Ица например били показвали типове с уж гръцки 4лемове и етс.Та вие какво мислите по въпроса-загубилата се флота на Неарх,отклонили се от курса викинги,Исус(ако питате Мормон,това е отговорът),извънземни?



Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.02.05 12:39





Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
АвторNbtj (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 13:05



На мен лечно ми звучи доста невероятна тази история с "белия брадат бог", макар и да е доста разпространена. Просто не ми е известно да има индианско племе, което да обожествява хора, пък било то и от южноамериканско!



Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано16.02.05 21:22



Викингите са открили америка доста преди Колумб, но археологически находки от тяхно поселището има на североизточното крайбрежие на САЩ и май Канада, за Мексико не се знае, но не виждам защо трябва да се изключва Кетцакоатъл да е историческа личност с европейски произход, разбира се може просто да е дошъл от север в мексико, но да е коренен жител. Въобще кой знае? свива рамене

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.02.05 22:03



Хммм,че те викингите доказано са били там.Доста преди испанците,португалците,англичаните и сие.Само че доста на север.И не са се задържали много много,доколкото съм чувала.
Неарх?Неееее.Някъде по Африка-да,ама чак пък до Америка няма как да е стигнал.
За Исус не знам-нямам мнение по въпроса.Напоследък из латинска Америка разправят,че бил чернокож...пък може и гръцки шлем да си е нахлупил...то божа му работа
Извънземните пък що трябва да брадясват заради едната идея...
Хммм може пък да доживеем да се разкрие мистерията на Белия брадат бог.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Белия брадат богнови [re: тиrъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.02.05 22:07



Да,верно е,че са били по-на север.И даже са имали вземане даване с местното население.Странно е,че не са се задържали за постоянно там.
Бях чула за една жена дето изследва баш викингските лагери в Северна Америка.Но със сигурност ставаше въпрос за севроизто4ното крайбрежие на САЩ и Канада.


dove portano i passi che facciamo

Тема мхъмнови [re: KATЛA]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано16.02.05 22:13



и аз гледам дискавъри.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: мхъмнови [re: тиrъp]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.02.05 22:24



А аз-не.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: мхъмнови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.02.05 09:25



На български отдавна е преведена хубавата книга на Хелге Ингстад "На запад към страната на виното", преди 2-3 год. излезе и книгата на доц. Н. Неделчев "Викинги и скрелинги".
Във "Винланд" викингите са били прогонени след редица сблъсъци със скрелингите (вероятно под това име фигурират и индианци, и ескимоси). Съдбата на колонията н Гренландия е по-сложна, но може би навлезлите през 14 в. ескимоси са поставили последната точка в съществуването на норманите там...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: мхъмнови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано17.02.05 11:16



Не съм попадала на тези книги,пък и не съм се интересувала толкова от викингите.Нещата,които всъщност знам са от приятел,който се занимава(ше) с това.
Просто споменах чутото заради въпроса за Белия брадат бог.
И за тия на Гренландия съм чувала(не от Дискавъри) разни нещица,но просто това е ОФФ ТОПИК тема.


dove portano i passi che facciamo

Тема Защо да е оф-топик?нови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.02.05 21:33



Викингите в Америка имат ПРЯКО отношение към "нашата" тема...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема еей!нови [re: KATЛA]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано17.02.05 22:35



ехей, дискавъри не е чак толкоз мръсна дума!

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема алтернативнонови [re: Black Wolf]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано17.02.05 22:47



дали някой се е сетил да напише алтернативно хистори в което викингите се закрепват отвъд океана, побеждават гадните съседи, съюзяват се със съседите на съседите и с още други съседи, после правят държава, която:
а) завладява ацтеките и се оказва посрещачът на шепа конкистадори
б) е съсед на ацтеките, оказва им някакво влияние, а когато те падат конкистадорите се натъкват на тяяях
г)
д)
и т.н. сценарии?

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: алтернативнонови [re: тиrъp]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано18.02.05 00:29



И норвежкият става световен език И всичко щеше да е много по-лесно



Тема Re: мхъмнови [re: KATЛA]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано18.02.05 00:33



Викингските селища на Гренландия се запазват чак до 14 век, доколкото знам, и поддържат добри контакти с Европа през това време, например търговски с Берген у дома си. На Гренландия са се заселили около 985г, нали. Селищата им са две. Едното е на запад, а другото на юг на острова.



Тема Re: Белия брадат богнови [re: KATЛA]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано18.02.05 00:41



И аз така си мислех, че става въпрос само за североизточното крайбрежие, мястото се нарича нещо от типа на Лянс-о-медоус, обаче миналата година четох едно изследване, че те са правели походи от селището си и са пообиколили доста. Имаше начертан някакъв хипотетичен маршрут. Не знам доколко е било сериозно това, но ако е така, с доста племена са се срещнали.

Винланд се тълкува не само като зямата на лозите /по-поетично казано, виното.../ Вин било стара дума за поляна, равнина. Като са пристигнали там, зависи какво са заварили... поляни, или лозя.



Тема Re: мхъмнови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано18.02.05 08:32



Аха... Даже епископ има. Всъщност в късногренландските гробове са намерени хора в дрехи, направени по плъзналата из цяла Европа бургундска мода (знаете ги ония - с един червен и един зелен крачол, остри обувки с 80 см. носове и пр.), т.е. от начал. на 15 в.
Защо и как колонията е зяагинала не е много ясно. Има мисля две опустошителни нападения от балтийски пирати през 14 в. (ония от Ханзата), рязко застудяване - дотогава Гренланд наистина е била "зелена страна", нахлуват ескимосите Туле, престава да идва ежегодният кораб със стоки от Норвегия и още кой знае какво...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано18.02.05 08:41



Лозя със сигурност е нямало. Те са беряли някакво диво грозде - вероятно някакъв вид "berry". Не са го и беряли де - сечали направо храстите и ги товарели на кораба. Поне така пише в двете саги - "Сага за Ерик Червенокосия" и "Сага за Гренландците".
Между другото, у нас някой превежда ли от старонорвежки?

И аз съм чел, че "вин" означава ливада. Това са заварили очевидно. То и самото място Ланс-о-медоус си означава "залива на ливадите".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: алтернативнонови [re: Sigryn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано18.02.05 11:00



Айде кошмара с норвежкия като световен език да го оставим за хорър филмите?Те сега са 4 милиона и имат три официални езика,пък ако бяха завладели света, не знам какво щеше да е


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Белия брадат богнови [re: Sigryn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано18.02.05 11:06



Обикаляли са.И в селището са намирани разни"външни" предмети,но точно за това правеше дипломната си работа онази жена,за която ми разправяха.Обаче в дир-а има хора дето знаят къде къде повече по въпроса от мен.Само да намерят време- все интересни истории знаят.
Пък това със "Земята на лозите"много ме съмнява.И аз съм за "Земята на поляните(полетата)"


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Белия брадат богнови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано18.02.05 13:55



Няма начин точно те да не са се заврели наторе по реките - защото са били такива хора. Просто да видят какво има оттатък... Дали има нещо за плячкосване или за търговия... Нали затова са обиколили половината Стар свят.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано18.02.05 15:18



As far as I know, да. Защо питаш?



Тема Re: Белия брадат богнови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано18.02.05 20:29



Просто се интересувам...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Jim Hawkins]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано07.03.05 01:10



Ма ако питаш Зекария Сичин/евреин/ ще ти каже ,че имено това е доказателство за "загубения род на Ламех/син на Каин/!
Не сериозно и аз знам ,че Кукулкан/Кетцалкоатъл/ е изобразявван по този начин, но малко вероятно ми се вижда да е вследствие на връзки на Маите или Толтеките с Норманите..Просто това са хиляди километри..
Бе човешката фантазия няма граници и защо не и преди хората да са имали такава както и сега ни я демонстриран различни исторически фантасти .. е не бе участието на парични стимули.
Пък доколкото знам ацтеките са я били доста зациклили с понятиято" време",че може и да са видели конкистадорите и след туй да са си измислии за "белите , брадати, богове"

VITA BREVIS ARS LONGA



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.