Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 21.09.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо да е оф-топик?нови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано17.02.05 21:33



Викингите в Америка имат ПРЯКО отношение към "нашата" тема...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема еей!нови [re: KATЛA]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано17.02.05 22:35



ехей, дискавъри не е чак толкоз мръсна дума!

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема алтернативнонови [re: Black Wolf]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано17.02.05 22:47



дали някой се е сетил да напише алтернативно хистори в което викингите се закрепват отвъд океана, побеждават гадните съседи, съюзяват се със съседите на съседите и с още други съседи, после правят държава, която:
а) завладява ацтеките и се оказва посрещачът на шепа конкистадори
б) е съсед на ацтеките, оказва им някакво влияние, а когато те падат конкистадорите се натъкват на тяяях
г)
д)
и т.н. сценарии?

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: алтернативнонови [re: тиrъp]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано18.02.05 00:29



И норвежкият става световен език И всичко щеше да е много по-лесно



Тема Re: мхъмнови [re: KATЛA]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано18.02.05 00:33



Викингските селища на Гренландия се запазват чак до 14 век, доколкото знам, и поддържат добри контакти с Европа през това време, например търговски с Берген у дома си. На Гренландия са се заселили около 985г, нали. Селищата им са две. Едното е на запад, а другото на юг на острова.



Тема Re: Белия брадат богнови [re: KATЛA]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано18.02.05 00:41



И аз така си мислех, че става въпрос само за североизточното крайбрежие, мястото се нарича нещо от типа на Лянс-о-медоус, обаче миналата година четох едно изследване, че те са правели походи от селището си и са пообиколили доста. Имаше начертан някакъв хипотетичен маршрут. Не знам доколко е било сериозно това, но ако е така, с доста племена са се срещнали.

Винланд се тълкува не само като зямата на лозите /по-поетично казано, виното.../ Вин било стара дума за поляна, равнина. Като са пристигнали там, зависи какво са заварили... поляни, или лозя.



Тема Re: мхъмнови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано18.02.05 08:32



Аха... Даже епископ има. Всъщност в късногренландските гробове са намерени хора в дрехи, направени по плъзналата из цяла Европа бургундска мода (знаете ги ония - с един червен и един зелен крачол, остри обувки с 80 см. носове и пр.), т.е. от начал. на 15 в.
Защо и как колонията е зяагинала не е много ясно. Има мисля две опустошителни нападения от балтийски пирати през 14 в. (ония от Ханзата), рязко застудяване - дотогава Гренланд наистина е била "зелена страна", нахлуват ескимосите Туле, престава да идва ежегодният кораб със стоки от Норвегия и още кой знае какво...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Белия брадат богнови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано18.02.05 08:41



Лозя със сигурност е нямало. Те са беряли някакво диво грозде - вероятно някакъв вид "berry". Не са го и беряли де - сечали направо храстите и ги товарели на кораба. Поне така пише в двете саги - "Сага за Ерик Червенокосия" и "Сага за Гренландците".
Между другото, у нас някой превежда ли от старонорвежки?

И аз съм чел, че "вин" означава ливада. Това са заварили очевидно. То и самото място Ланс-о-медоус си означава "залива на ливадите".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: алтернативнонови [re: Sigryn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано18.02.05 11:00



Айде кошмара с норвежкия като световен език да го оставим за хорър филмите?Те сега са 4 милиона и имат три официални езика,пък ако бяха завладели света, не знам какво щеше да е


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Белия брадат богнови [re: Sigryn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано18.02.05 11:06



Обикаляли са.И в селището са намирани разни"външни" предмети,но точно за това правеше дипломната си работа онази жена,за която ми разправяха.Обаче в дир-а има хора дето знаят къде къде повече по въпроса от мен.Само да намерят време- все интересни истории знаят.
Пък това със "Земята на лозите"много ме съмнява.И аз съм за "Земята на поляните(полетата)"


dove portano i passi che facciamo


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.