Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хайде по-сериознонови [re: тиrъp]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано12.02.05 23:15



Хайде да оставим неприличните разговори. Имам предвид цинизми от сорта на "произведенията" на Карлос Аранха, представящ се под името Кастанеда.

Наистина, момичета и момчета, да оставим тези глупости...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 12.02.05 23:24.



Тема Невидими...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано12.02.05 23:23



Добре, да бъдем по-конкретни.

Първо, подобни неща са несериозни. Като че ли индианците не са имали друга работа, че да се правят на невидими...

Подобни неща обаче са описани. Напр. Гринел описва как пазителя на Иссивун (Buffalo Hat), прави невидими група воини, когато покрай тях минава кавалерийски отряд.

Пушилист може да поразпита освен това едни хора какво им е казала една баба за невидимостта...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Абре народе!нови [re: тиrъp]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано12.02.05 23:29



Абе не са глупости. И аз исках да ставам невидим навремето! Това си беше важно за мен.

Сега по темата. Ами какво е войн-ясновидец? Щото е лесно да кажеш - можеш да прави тока, като станеш Х. Ама ако Х е неизвестно `ко правим? Много е лесно да кажеш аз мога щот съм е-хей! Пък ти, МАЛКИЯ... и т.н.

Аз на такива приказки "малцина са го постигнали" не хващам много вяра. Не че не е така, просто за мен означава "не съм го постигнал". В този ред на мисли не си заслужава - не може да научиш някой на нещо, което сам не знаеш как става!

Вълчан е напълно прав, Кастанеда не си заслужава, поне това е и моето мнение. Причина - не работи. За какво да чета празни приказки.



Тема Re: Невидими...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано12.02.05 23:34



Тия неща са толкова несериозни, колкото и сериозни. Това е просто един вид медицина, или по-скоро нейна проява. Чел си Бичата Шатра, знаеш и там има истории за разни бойни походи...

За Бабата не мисля да говоря. В интернет форум - със сигурност не. Това не е курс по шаманизъм, мисля, ще си съгласен с мен.



Тема Драги приятелю!нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано12.02.05 23:35



Понякого тук разискваме произведения на художествената литература. Но точно за белетристиката на Кастанеда не ми се говири. Честно!

Много отдавна (естествено, в България нещата идват с 15-20 год. закъснение!) е ясно, че неговте книги са просто романи... Както беше забелязал съвсем точно един изследовател на Кастанеда (както мнозина писатели, и него го изучават), Дон Хуан живее в библиотеката на Калифор. университет - мястото, където Аранха/Кастанеда прекарва доста години...

Добре че Барбара Майерхоф (лека й пръст) написа книги за изследванията си върху мексиканските шамани, че карлос да има от къде да преписва...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Невидими...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано12.02.05 23:37





Що бе? То аз знам, че някои хора вземат твърде насериозно нещата (сещаш се за кого става дума), ама... Споко бе, ножът е дървен!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Невидими...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано12.02.05 23:42



Ами... може и аз да съм от ония... твърдите... знам ли?

Ако си виждал дървен нож, няма да говориш така! Майтапа на страна, верно има такова нещо!



Тема Re: Драги приятелю!нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано12.02.05 23:47



"Мило другарче..."

това е много хубаво, отгоре на всичко е и вярно, но сам си се убедил има цял клуб "Кастанеда". Вярвам, видял си го! Ходи на тях им го кажи... що на мен? За много хора Кастанеда е единица мярка за шаманизъм, духовни пътища и бог знае още какво. Това е масовото мнение, и то е наложено. Нещо като поп-култура, но е така. Колко са хората които зная че нещата не седят по тоя начин? И колко от тях влизат във форуми?

Пък бавно и полека може да се променят нещата, знам ли?



Тема Re: Абре народе!нови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано13.02.05 23:11



Искам да знам без определена причина, или просто не знам каква е причината /засега не знам всичко/.


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: Абре народе!нови [re: тиrъp]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано13.02.05 23:15



Не съм гледала нито един филм с Бат Гойко, но виж ти - щом и там се е използвала темата за изчезването, то значи е било доста разпространено, да

Изпробва няколко минути техниката на Кастанеда с изчезването/местенето? Много забавно - и аз така направих


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.