Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ъ. Томпсън Ситън  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.02.05 08:50



Едно време много се кефех на

и особено на "Ловци в северните гори".

Томпсън Ситън е един от първите "бели автори", които са започнали да изграждат "положителния" образ на коренния американец и да разкриват пред света, че става въпрос за много интересни хора, а не за демони в човешки образ...
Особено интересна е книгата му . Намерих из Мрежата и , а мисля, че има и в Проект "Гутенберг".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 06.02.05 19:17.



Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Black Wolf]  
Автор Jim Hawkins (Silver eats it)
Публикувано15.02.05 12:28



Ти на него ли си се кръстил бря



Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Jim Hawkins]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.02.05 14:09



Не... На Черния вълк от "Пиф".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано15.02.05 14:15







Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Black Wolf]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 11:42



"Ловци в северните гори" - много увлекателна книга. Спомням си четох я в ІV клас. Благодарение на него се поразтърсих и научих какво е кедър (сещаш се лък от кедрово дърво).
Много го бива. И другите му книги са хубави. От близо двасейтина години честичко препрочитам неговата The Arctic Prairies (на руски естествено, 'щот' на български я няма). Илюстрациите в книгата са негови. Освен това има и много добри анализи за динамиката в популациите на някои видове диви животни и изводите му са много точни.
Сега понякога като стане дума колко богат и разнообразен бил пазара на книгите в България ми иде да се изсмея на глас. Вярно има Хари Потър, но това е книга за олигофрени, но няма книги на български от свестни автори какъвто е един Ъ. Т.-С. например или Ф. Моуът (неговата "Лодката която не искаше да плува" е изключение, пък и тя излезе преди 89-та).
Хайде със здраве!
П.



Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Питekaнтpoп]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.02.05 15:00



Че на Фарли Моует са му излезли няколко книги... И "Убийте кита", и "Кучето, което не беше куче", да не говирм за култовата "Не плачи вълко".

Но за Моует не знам вече кое на какъв език точно съм чел, защото имам негови книги на български, руски и англ.

Но вярно е, че има прекрасни книги за "млади читатели", които са позабравени у нас. Не мога да съдя доколко Хари Потър е кофти - не съм го чел, но сегашните деца по принцип много-много не четат, да не кажем хич...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Black Wolf]  
АвторПитekaнтpoп ( (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 00:34



Обаче най ми харесва, как големите ножаве са победили смрадливите червенокожи и установили европейската цивилизация на континента!

СУПЕР!!!


Какво ще кажете? Да оставим ли маймуните и питекантропите да ни забавляват? То те само за това стават. Е, ако се олеят, все пак това не е зоопарк...

Редактирано от Black Wolf на 28.02.05 09:13.



Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Питekaнтpoп (]  
АвторsintE (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 00:46



...mislq 4e zapo4vam da se vliubvam li 6to li?...




Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Питekaнтpoп (]  
Автор Пyшилиcт (cikala)
Публикувано28.02.05 15:50



Мисля, все пак, питекантропите да са били свесни... хора...

А да се заяждаме всички можем
Като пише човека... ъ... така де, каквото е там, за големите ножове, та се сетих за разни МАНГА анимации! ДЪЛГИТЕ ножове пич, но как да е! Сензор ексел отвсекъде!



Тема Re: Ъ. Томпсън Ситъннови [re: Питekaнтpoп (]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 16:40



Хе, хе пич - аз съм оригиналния "Питекантроп".
Вярно тук му е мястото да се оцени стойността на рег-ването ама не съм го направил за къде-къде по-сериозни хора, че заради теб ли?
А колкото да това кой кого забавлява, явлението е двупосочно, ето ти например много ме развличаш с "автохтонната теза".
П.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.