Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ловци и ловджии  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.01.05 21:34



В клуб "Лов и риболов" ги бъзнах на тема сравнение между ловци и ловджии като две съвсем различни неща...

Интересно ли ви е да поговорим за това?

Като начало - ето, това е

.
А тва е .
Мшсля, че схващате разликата?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 06.02.05 19:20.



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.01.05 22:54



Мисля, че схващам разликата, но нещо не ми е ясно - защо т.нар. ловец е хванал малко тюленче - вижда се, че е малко - по петната. Предполагам, че го е убил по-мъчително, отколкото ако го беше убил с оръжието на ловджията, а?

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.01.05 23:58



Що да е малко? Това май му викат петниста нерпа?... Требва да видя - имам един наръчник с всички перконоги.
Ами убил го е с каквото има... Използването на харпун си има причини. Неслучайно на север дълго време използват пушките огреничено при лов. Освен това как мислиш, че го хваща? Гони го из водата? Не-е... Чака го на дупката. Идин удар - и край! Не е "по-мъчително"...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Друго исках...нови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано28.01.05 00:19



...да кажа всъщност. Става въпрос за принципната разлика, а не за техничедсите детайли. макар че и те не са без значение.

Как мислите, има ли принципна разлика?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Друго исках...нови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано28.01.05 10:02



Друго исках...
...да кажа всъщност


Ами кажи го де:)



Тема Re: Друго исках...нови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано28.01.05 21:12



ПРИНЦИПНА разлика не виждам. Законът е жесток, както и цялата планета - убивай, за да ядеш и яж, за да живееш. Абсурдно, но... А всеки убива с каквото може и до каквото има достъп.

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: ssonia]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано29.01.05 01:08



Убил го мъчително?Трябваше да видиш как лъвиците разкъсват зебра или глутница петнисти кучета ракъсват бивол.Как му разпарят корема,един му е впил зъби в задния бут другия във врата,а той тича и червата му се влачат по земята.Сигурно е по-безболенено,а?Но лъвиците и вълците са ЛОВЦИ
И Е ЕСТЕСТВЕНО!
Преди няколко години имах среща
(случайна) със стар горски пазач.Разказваше как преди години е имало 60 елена в ловния му раьон.Аз помня елените,защото израстнах в същата гора.И дивите свине помня...Но думите на стария пазач за елените бяха :"Няма вече!Миналата година убиха последния.С модерна карабина с оптика.Някои стреляха с "Калашников" по стадата."
Такива с модерните карабини дето убиват последния екземпляр и после сядат и ядат свински пържоли, аз наричам ЛОВДЖИИ.
Има разлика!


dove portano i passi che facciamo

Редактирано от KATЛA на 29.01.05 01:17.



Тема Re: Друго исках...нови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано29.01.05 09:42



Принципната разлика е ОГРОМНА! За съжаление не мога да развия сега темата, защото трябва да отивам на работа, а там не мога да пиша.

Катла е права за "мъчителното убиване" от хищниците; но в повечето случаи те само така могат! Ако успеят да убият бързо и за тях е по-добре - икономисват сили, които могат да са им жизнено важни. Но колкото и силни и опасни животни да са, и те не могат да убият с един удар! Защото жертвите им също са силни животни...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Black Wolf]  
Автор Лeтящaтa-C-Гapвaнитe (елфия)
Публикувано29.01.05 15:37



Прекрасна тема,Black Wolf!

Определено смятам, че разликата е съществена!
И тя се крие в отношението, в уважението към другото същество.
За ловджията няма нищо по-лесно да отнемането на живота - заради удоволствието да убива, за перчене, от скука.

Но при ловеца сякаш има връзка, единство между него и другото същество. Това не е надмощието и издевателството на силния над слабия, а противоборство на равен с равен. Тук законите на природата не се нарушават, напротив. Липсва безсмисленото отнемане на живот.
При много народи и племена е съществувала традицията преди да се отиде на лов да се призове духа на животното, а след успешен лов да му се благодари. Връзката, която се създава, е свещена.

***************

Някъде чух много интересно сравнение - на западния и източния тип мислене(условно казано):
Ако човек от Изтока види разцъфтяло цвете, той ще се радва на аромата му, на красотата му, ще го възхвалява в поеми и картини - позволявайки и на другите да се насладят на великолепието му. Ако човекът от Запада види цвете - той го откъсва...



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Лeтящaтa-C-Гapвaнитe]  
АвторcинтE (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 07:43



Тук има много издевателства над природата.И не само тук де.
На запад се ловува предимно за трофеи или от състезателен и развлекателен характер.Това знам от човек участвал в подобни заниятия.
Някога,туристическа атракция било стрелба по бизони.Най-много езика да им вземат.Останалото оставяли да изгние.
Те какви са?
Явно е,че ловджията за разлика от ловеца не убива от необходимост,а му е по-скоро нещо като хоби или изгоден бизнес.
По същия начин може да се отвори тема търсеща приликите и разликите войн


и войник

Както и много други...



Тема Войн и войник...нови [re: cинтE]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано30.01.05 11:08



Ами аз правя и тази разлика...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: cинтE]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано30.01.05 11:18



Ловът не е хоби или спорт. Ловът е доста труден начин човек да живее. Труден, но отговарящ на естествения закон.
Ловецът не се гордее с "трофея" си - той благодари и моли за прошка. Ако се гордее, то е когато той печели една битка със съответното животно, в която и двамата имат равни шансове да спечелят (като изгубилият умира). Както например когато масаите се изправят срещу лъвовете. Или както нашите прадеди са се изправяли с копие срещу мечката, зубъра и глигана...
В Равнините на Сев. Америка от бизоновия лов е зависел животът. Това е било ежедневието... И всяка година е имало загинали по време на лова...

Ловецът и ловджията се различават по отношението. За ловеца в повечето случаи ненужното убиване на животно е граничело с кощунство.
За ловджията единствената причина е чувството на удоволствие... Според мен е патология...
И някои от тях дори имат наглостта да твърдят, че така се "доближават до природата"!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано30.01.05 13:53



Още се чудя как може ловът да се води спорт!!!!

Чел ли си разказът "Съвършеното оръжие"?



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Black Wolf]  
АвторcинтE (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 00:38



Когато ловец убие плячка,той не гледа на това като на победа.Смятали са,че животното дава тялото си като награда за усилията на ловеца,за да може той да се нахрани и да се облече.
Наистина,имало е много ожесточени схватки,които нерядко били губени от ловеца.



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: cинтE]  
АвторcинтE (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 00:46



...ловджията по никакъв начин не запазва достойнството на животното.
Не му дава почти никакъв избор,освен да избяга...



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: cинтE]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано31.01.05 10:20



При сегашното оръжие и редици други "технически средства" даже и тази възможност не му дава...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: ssonia]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано31.01.05 11:29



Мисля че разбирам какво има предвид Вълка - едните убиват, за да живеят, а другите убиват за удоволствие . Това на снимката не е малко тюленче - малките са покрити с пухкава бяла (по-скоро прозрачна) козина. Но това не пречи да се избиват стотици и от тях. Може и вече да са го прекратили в резултат на протестите на природозащитниците, но преди години дори са си правили състезания кой повече бебета-тюленчета ще убие с удар с палка по главата. Разбира се не става въпрос за ескимосите - те ловуват само толкова, колкото им е необходимо. Ненаситността е присъща на белите...

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Black Wolf]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано31.01.05 11:53



Ей това е най-гадното! Автоматични пушки, модерни джипове и сума ти други предимства... После големи герои се правят - "виждаш ли какъв глиган убих!" Няма го елементът на съревнование с животното, на единоборството, на равните условия, да не говорим пък за уважението към друго живо същество. Аз не мога да ги разбера...

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема off topickнови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано31.01.05 13:32



хиените убиват по-бързо от лъвовете



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: KATЛA]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано31.01.05 18:57



Добре, да оставим настрана жестокостта - има сведения, че жертвата, когато е погната от хищник, вече нищо не усеща, тъй като е в шок, не усеща болка де.

Въпреки това, не мисля, че т.нар. от Черния вълк "ловджии" би трябвало да бъдат осъждани, тъй като някакси съм почти убедена /може и да греша,разбира се/, че Черния вълк, ако яде месо, то не всичкото месо, което яде е убито в почтен двубой /или незнамколкобой/ хищник/ловец - жертва. Така че в случая важи това с първото хвърляне на камък. Странно как едностранчиво могат да бъдат разглеждани нещата! От една страна - ловджиите са изверги, от друга - ям месо, добито от жертва, на който не е даден никакъв шанс!

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Kaнтaka]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано31.01.05 19:07



Ненаситността е присъща на белите? Наистина ли?

Малко извън темата ще припомня жертвоприношенията на някои известни индиански народи. Всъщност те са твърдели, че божествата им искат жертвите, не самите те, както и да е.

Всъщност може би ненаситността е присъща на човека, независимо какъв е. Не се знае как биха реагирали представители на дадено племе, които ловуват колкото да се нахранят и облекат, и изведнъж при тях дойдат хора, които не могат да ловуват, но им предлагат голямо количество облаги за голям брой кожи например /или слонски бивни - мисля че бракониерите в Африка са представители на племена/

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано31.01.05 19:24



Ами нали точно за това приказваме? Идването на "цивилизацията" разрушава традиционните култури, и то най-вече в областта на ценностната им система, на морала и т.н.
В Америка е станало същото, напр. в лова на животни за кожи. Някои бели антрополози излизат от кожата си, за да докажат, че образът на "екологичния дивак" е само един мит. Въпреки, че събират не от 9, а от 99 дерета вода, тезите им не са никак убедителни...

Който иска, мога да му пратя материали по въпроса. Макар че ще съм малко затруднен, тъй като нямам компютър в къщи, а ходя по клубове...

Когато бъде разрушена традиционната култура, с присъщата й религия, мироглед, нравственост, започва и разрушаването на Природата. Примера, който даваш с африканските бракониери, е красноречив... Преди да дойдат белите тези неща не са били стока, съответно и отношението е било по-друго.

Ненаситността е присъща най-вече на т.нар. "цивилизован" човек. Между другото, индианците са го забелязали веднага. Сиуксите напр. наричат белит уасичу - т.е. "алчните"...
Може да се каже, че в някои отношения индианците са били аскети по отношение на потребностите си. Разбира се, "аскети" от съвремена гледна точка. на културите им (поне на повечето!) е съвсем неприсъщо трупането на блага. Човек, който събира "имане" без да споделя, е бил обект на насмешка, презрение и съжаление...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано31.01.05 19:33



Казваш разрушаване на ценностна система. Защо тя е толкова слаба? В природата оцелява по-силния, поне така се твърди. Защо не може да се приеме, че цивилизацията е част от природата?

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано31.01.05 20:10



"Защо не може да се приеме, че цивилизацията е част от природата?"


Ами защото не е... Пове това, което сега минава за "цивилицация". Културата и цивилизацията са различни неща...

Знаеш ли, "силата" е нещо относително. По отношение на човека и културата кое е по-силно? В какво е по-силна западната цивилизация? Единствено в технологията... Но по отношение на духов. ценности тя е просто трагедия. Абсолютна пустота!
От друга страна, хората са само хора. Склонни са да се поддават на "изкушения". Не е ясно обаче дали ценностната система, за която говорим, е нещо безвъзвратно отминало. Всъщност ако е така, според мен светът няма особени шансове за оцеляване.
Взаимодействието между културите е сложно и вероятно една култура, загивайки сама, може да промени другите... Но това е много бавен и постепенене процес.
Аз съм убеден, че ако съврем. "цивилизация" не възприеме духов. ценности на традиционните к-ри, тя е абсолютно обречена! На много тъжен и мъчителен конец...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 31.01.05 20:10.



Тема Re: Ценностна с-манови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано31.01.05 20:49



Всъщност не защитавам съвременната "цивилизация". Ама хич!

Имах предвид друго. Щом т.нар. цивилизационни "ценности", "морал" и т.н. успяват да изтрият така бързо от съзнанието на "екологичния дивак" неговите свещени ценности, то тези негови /на "дивака"/ ценности далеч няма да се справят с ужасната пустота и трагедия на съвременната цивилизация. Малко смешничко звучи, но ми се струва, че е така.

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: ssonia]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано01.02.05 08:24



Видях, че Вълка вече ти е отговорил, а неговото мнение се покрива с моето. Само искам да добавя, че говорим за ЛОВ, а не за убиването на домашни животни. Това за яденето на месо или за принасянето в жертва може да го коментираме в друга тема.

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано01.02.05 09:14



О, не е така! Там е работата, че във всеки народ различните хора не са еднакво устойчиви... Винаги остава един кръг пазители на традиционните ценности. Именно те, в моменти на криза, осъществяват "мост" през времето, между поколенията, че даже и между различните култури. Освен това "свещените ценности", както съвсем правилно ги наричаш, днес се възвръщат постепенно, че даже "заразяват" и представителите на "цивилизованите" народи...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано01.02.05 13:33



Това за "шанса" на днешните животни за папане няма нужда да го обсъждам, приемаме, че е значително по-малък. Не мисля че си права за другото. Какво значи едностранчиво, какво значи месото, пък и храната като цяло за мен, от къде можеш ти да знаеш?

Индианката която готви месото може ли да е сигурна в негомия произход и т.н. Ловджиите са изверги като ОТНОШЕНИЕ! Птицефермите са ИЗВАТЕНИ, пак в този смисъл. Можеш ли да направиш нещо? Щот не се сещам... освен да промениш СВОЕТО отношение! Което за мен е доста важно! То, както вече стана ясно, е и разликата между ловец и ловджия! С две думи, независимо от другите, аз мога да дам своя дял!



Тема Re: Ценностна с-манови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано01.02.05 20:13



Нямам нищо против традиционните ценности, нито техните пазители. Чудя се обаче къде блеят тези пазители, та са позволили на технологичната цивилизация да се развие до такава степен, че да стане това, което става днес.

Мисълта ми беше, че традиционните ценности са приспособени към друг вид култури. Това сме го говорили и друг път, само че в друг аспект. В случая искам да кажа, че, колкото и да са ми присърце традиционните възприятия за нещата /в частност природата и човека/, то независимо от това всеки ден паля колата и тръгвам нанякъде. Нямам възможност да ходя пеша, а да се придвижвам с кон, кънки, колело, скейтборд или по лиани, увиснали от дърветата само мога да си мечтая - това все още може да стане само на село, макар че и там не е много удобно, тъй като няма да те гледат с добро око, ако си над 14 години.. Традиционните ценности не биха могли да направят мост между преди и сега, за да направят, те трябва да се трансформират, т.е. няма да бъдат вече традиционни.

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано01.02.05 22:16



О, тези работи не стават така... никой не мооже да налее с фуния и ли по друг начин акъл на никого... В тази работа не е позволено да се налага със сила нещо - всеки сам трябва да достигне до истината...
със сила, както се казва, можеш да вземеш на човек, но не и да му дадеш.
Традиционните ценности могат да се съхранят и те са съхранени (смятам, че не могат да бъдат унищожени принципно) и могат да се прилагат винаги... Просто защото са универсални.
Разбира се, хората могат да ги отхвърлят. В този случай мисля, че човечеството не го чака нищо добро. Това е въпрос на свободна воля и избор.
Тук опираме до вечния въпрос какъв е смисъла на чов. живот, защо се появяваме на този свят и защо живеем. Но, честно казано, в момента не ми се приказва баш за това...
Да ти кажа, потърси примерно творбите на твърде интересния френски мислител Рене Генон (Guenon), основоположник на т.нар. "Традиционализъм". Не е зле да се прегледа книгата му "Кризата на съвр. свят" (която е писана преди 80 г. и сякаш е писана вчера!), а също книгата на Юлиус Евола "Бунт срещу съвр. свят".
В

има някои сведения, които могат да дадат начална информ. по въпроса, особено в раздела за .
Моят приятел А. Платов е написал един , който засяга именно същността на въпроса, за който говирим.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: Kaнтaka]  
АвторSlNTE (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 03:09



Ммм...незнам.
Скоро гледах по реалити за пострадали ловци.Опа... ловджии...
Пет човека с пушки бяха нападнати от лъва,който дебнеха... единя пострада много ,а лъва избяга.Мисля че го раниха все пак,но колкото и да връщаха кадъра не разбрах със сигурност.Стреляха много панически хаха.Получи се доста комична ситуация.
А едни хаха:)Те май алпинисти по-скоро бяха.Кефеха се на някво гнездо с яйца и по едно време единя го дават пиши яко и е хванал нещо на лицето си хаха.Някъв сокол.Едното око му го спасиха.На алпиниста де ...
Какво искам да кажа ли?
Невежи са.Ловджиите са невежи,не познават добре мястото на което се намират,не са добре запознати с поведението на животните... а бе много неща.
Накратко - невежи са.



Тема Re: Ловци и ловджиинови [re: SlNTE]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано02.02.05 11:44



Прав си, невежи са ловджиите. Нали от улова не зависи живота им, защо да проучват навиците на животните подробно? Макар че от дадените от теб примери се вижда, че от такова невежество животът ти може да пострада. Има някои, които са по-запалени и четат, но знам за други, които дори не се явяват на изпити за ловен билет. Как тогава биха различили защитен вид от вид, разрешен за отсрел? Ами не биха... То в последно време ловът стана мода за какви билети говоря пък аз...

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: Ценностна с-манови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано02.02.05 15:28



Иво Инджев е земал вече "В десетката", аз само ще го отбележа! Тук сме на едно мнение! Подобни неща не се "наливат" нито "набиват" в главата.



Тема Е, не всички...нови [re: SlNTE]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано02.02.05 17:25



Не всички са чак толкова некадърни... Но не става въпрос за това дали могат да трепят животни ли не, а за отношението им.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ценностна с-манови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано02.02.05 19:57



Мерси за линковете и информацията!


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: Ценностна с-манови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано02.02.05 20:00



Че ако нещо не може да се налее в главата, т.е. да стигне до съзнанието на човека, то каква е ползата от него? Май никаква!


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано03.02.05 12:41



Ти си свикнала някой да ти налива в главата, така ли Да ти казва... сиа така, после иначе! Всичко ти казват! Казвам ти примерно скачаш, ти скачаш??? Така ли ти стигат до съзнанието нещата?



Тема Re: Ценностна с-манови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 14:27



Пушилист, не се заяждай с момичето!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Ценностна с-манови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано03.02.05 16:20



Не се заяждам бе! Просто ми стана странно. Ако е верно това, сигурно е най-добрия служител!

Де и аз да бях така! Пусто, не слушам - все съм на въпреки!



Тема Да те коригирам...нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 16:46



Направо си е бракониерство, да чакаш животното до дупката. Особено когато наоколо няма други, а то се нуждае от въздух...

____________________________

Memento mori.


Тема Добре де,нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 16:49



Аз съм от "ловджиите" вероятно.

Твърдя, че убиването за удоволствие не е моя природа. Искрено ме отвращава.

Кажи ми, как може света да се определя по такава крайно диференцирана логика като тази, която ползваш ?

Не съм съгласен с теб

____________________________

Memento mori.


Тема Не съм съгласен.нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 16:56



Сега е друго време.

Сега масаите са до зъби въоръжени с пушки (.500NE и нагоре). Сам знаеш какви поразии стават в резерватите.

П.С. Защо аджеба в Африка има резервати? Защото именно гладните хора (негри) избиват безогледно. И то с огнестрелно.

Виж, Това за което говориш е минало. МИНАЛО.

Колкото и да ни е мъчно, бъдещето е тъмно и подтисническо.

П.С.2. Я се присъединете към хората, радуващи за свободното притежание на оръжие. Поне да докажете, че нямате робска психика

____________________________

Memento mori.


Тема Ъбжекшън !!!нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 16:58



Не оръжието,

Не ловците...

За съвременното индустриално развитие помисли.

Ловците са по-малък враг на животните (а в много случаи приятели), от колкото автомобилите например. Да не говорим за промишлеността и химията.

Знаеш че съм прав

____________________________

Memento mori.


Тема Да приемем, че сме невежи :-)нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 17:04



Но мисля, че не всички имат ОТНОШЕНИЕТО, което ти критикуваш.

Може би и преди съм ти казвал, но ще се повторя.

За мен ОРЪЖИЕТО е свобода. Който се страхува от него е роб.

Оръжието са интелектуалните зъби и нокти на слабия вид Хомо Сапиенс.

С него ТОЙ е оцелял.

А дали ще убиеш едно животно с тихия но невероятно мощен английски лък, или с гърмящата но не до там точна ловджийска пушка - спора за честност е двузначен

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Ъбжекшън !!!нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:04



Сега говорим за ловджиите... За химикалите, колите и цялостното "пресиране" от страна на цивилизацията ще приказваме друг път!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Да приемем, че сме невежи :-)нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:09



Може би и преди съм ти казвал, но ще се повторя.
Кой е против оръжието? Аз не съм! Против някои оръжия - да! Говорим за лова, но ако разгледаме сегашната "война", ще видим, че това е многократно по-извратена история...

Ако ще "спортувате" по този начин, поне го правете достойно. Ако имах тази власт, бих забранил лова с огнестрелно оръжие... Предполагам, че тогава броят на ловджиите драстично щеше да намалее и да останат само тези, на които им стиска!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Не съм съгласен.нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:12



Тиа пък призиви тук са излишни. За девойките не знам, но поне мъжката част от посетителите на клуба е фен на оръжието. Е, не баш на огнестрелното, но все пак...
Де си виждал индианец да не се кефи на оръжие?!?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 03.02.05 18:13.



Тема Re: Добре де,нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:17



Това, което не мога да търпя, е отношението на ловджиите към хищниците. Е тогава побеснявам! И съм готов да направя с некой ловджия това, което ирокезите (и не само те) са правили с попадналите в ръчичките им мисионери!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Да те коригирам...нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:25



Не е бракониерство, ако го чакаш понякога 48 часа, че и повече... на минус 30 градуса! И то без да мръднеш... Всяко излишно движение може да го прогони от дупката. Тюленът има плюс това по няколко дупки за дишане (до 7-8 на брой) на доста голяма площ... Сигурно и белите мечки, които ловуват по този начин, също са бракониери? Това, приятелю, му се вика ловно МАЙСТОРСТВО! Имам един филм за ескимоския лов на тюлени, който никога не е излъчван изцяло; даде ми го човека, който го е снимал преди 40 години. Много е интересен!

И въпреки това "бракониерство" има всички шансове да не хванеш нищо и както ти, така и цялото ти семейство да умрат от глад.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Сребърната карабина :-)нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 18:41



Абе харесвате и огнеметите

____________________________

Memento mori.


Тема Защо?нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 18:43



Пак повтарям.

Хомо Луденс е по-слаб от 90% хищници на земята.

Но ги е победил благодарение на интелекта си.

Иначе сега щяхме да сме тревопасни.

Просто НИЕ сме най-силния хищник.

____________________________

Memento mori.


Тема Така е.нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 18:47



Това е един метод на лов.

Просто ти показвам други гледни точки

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Така е.нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:48




Твоите хора обаче в ловджийския клуб май доста се бъзнаха?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 03.02.05 18:49.



Тема И аз съм против някои :-(нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 18:49



За масово унищожение например.

Но няма връщане брат.

На времето мислех да се включа в дискусията ви за цивилизациите.

Сега ще си развия тезата.

Няма връщане.

Въпрос на развитие.

Няма го вече братството на деветимата (Крал Ашока), което да пази "цивилизацията от страшни открития".

Сега сме в ръцете на капитала и технологията

____________________________

Memento mori.

Редактирано от Set на 03.02.05 18:54.



Тема Напред!нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:51



Назад няма връщане, но напред хората имат възможност да променят много неща... Стига да имат разум, воля и смелост.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема На времето и аз...нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 18:52



Много ме ядоса, по въпроса с елена и библията в рогата...

Тогава точно беше починала майка ми.

Сега е различно.

____________________________

Memento mori.


Тема Re: На времето и аз...нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:53



Де библия, де разпятие... Различно го рисуват.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Добре!нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 18:54



не се хвана на провокацията!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Какво предлагаш?нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 19:17



Как виждаш решение на проблема?

Аз лично се плаша от "БЪДЕЩЕТО" което очаква нашите правнуци...

Бъдеще на робство.

____________________________

Memento mori.


Тема да го кажем в процентинови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 19:40



Цивилизацията вреди с - 99.99%

Браконерите - 0.00999%

Ловците + ловжиите - 0.00001%



Сега да видим кой помага:

Ловците + Ловжиите + Горските + Организациите със ловностопанска цел - 99.999%.

Първата категория - с разумното ползване. Втората - финансово (и що-годе с разумно ползване).

Това е езика на цифрите.

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Ценностна с-манови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано03.02.05 20:07



Чакай, чакай! Кви служители намеси тука?! Е тва е - прави що прави човек и току се пръкне некой служител!!!

Та като оставим настрана служителите, ще поясня, че под наливане в главата имах предвид това, което казах - явно не съм го казала добре, ще доизясня. Под наливане в главата нямам предвид директно наливане, с някакъв съд например, който е пълен с нещо, накланя се към другото нещо, което трябва да се напълни и течността се излива в нещото, което ще се пълни. Имам предвид, че съзнанието на човека трябва да успее да възприеме идеята и т.н., и освен това да знае как да я приложи, така че тя да бъде от полза. Ако идеята не може да се възприеме, тя си остава само идея, важна е, да, но не в света, в който са служителите и други Почти съм сигурна, че ако някой шеф каже на служител :"За утре да си построил атомна централа!", то този служител няма да се справи ако не знае некои работи и не спазва некои съображения, колкото и да е изпълнителен. Общо - нищо няма да стане.


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: Защо?нови [re: Set]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано03.02.05 20:09



Съмнявам се, че точно интелекта е този който движи цялата история. Ако беше така, можеш ли да намериш "интелект" в... ядрената бомба примерно. Иначе ефектът и на оръжие е меко казано впечатляващ!

Както на много места стана дума, обсъжда се разликата в отношението на единия и на другия. Поне с такова впечатление останах. Да ходиш на лов с ботуши от 300 долара... това е модно ревю, не нещо друго!

Често тревопасните са по-силни (физически) от хищниците, когато са 1х1. Защо иначе мислиш има глутници? Същия е ефекта и на стадата според мен.

Не мисля, че някой тук вижда нещо лошо в огнестрелното оръжие или нещо подобно. Просто идеята да гръмнеш благороден елен от 1 км и да фърчи мозък на 20 ми се вижда... глупава!



Тема Re: Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано03.02.05 20:27



Горе долу за едно такова уточнение се борех. За разликата в информация и познание, за това беше мъката! Сори, ако съм те засегнал и ако е имало неразбиране. Просто онзи вид знание не се налива в главата, за това беше зора.



Тема Re: Ценностна с-манови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано03.02.05 20:50



Въобще не си ме засегнал, как ти хрумна?! Това за информацията и знанието го знам, на Айнщайн ли беше, нещо от сорта: "познанието е опитност, всичко останало е само информация"?

Но пак ще се върна на своето - не може да се налива в главата, добре, ясно е, че е така - и затова сме на това дередже - щото никой не търси начини да го налее! За мен наливането означава стигане до съзнанието на много голям брой хора, които впоследствие на това наливане да променят своите възприятия, респ. начин на живот, отношение и т.н. Например Иисус Христос е направил някакво такова "наливане" - видно е, че нещата доста са се променили след него. Не е място тук да се изреждат всички промени, но ще спомена само една - преди 500 - 600 години осъдените на смърт, освен че са били убивани, преди изпълнение на екзекуцията са били публично опозорявани и т.н., сега на някои места няма смъртно наказание


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Мога...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 22:58



Невероятен интелект е създал атомната бомба.

Проекта Манхатън, сребърната криза, математическата обосновка (и дори теория за относителността).

Не виждам интелект във военната машина, която е одобрила да бъде ползвана.

НО,

ИМА ЕДНО ГОЛЯМО НО.


Ако не беше демострирана над Япония, другарА Сталин за около година щеше да окупира Европа до остров Британия...

Политика.

МРЪСНА ПОЛИТИКА....



Относно стрелба със снайпер по елени, сърни, мечки и т.н. - ГРЕХОТА (според мен).

Ама аз съм крив ловжия....

Ловувам патки, пилци, глигни и хищници...

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Мога...нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 23:05



Свинското е кофти месо, даже дивото.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Какво предлагаш?нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 23:06



Ами каквото си го направят...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Вярно !!!нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 23:17





____________________________

Memento mori.


Тема Не ми се измъквай :-)))нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 23:18



Интересува ме твоето мнение

Кажи ми какво би желал да се промени към добро.

Каква е твоята визия?

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Не ми се измъквай :-)))нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 23:24



Мързи ме да пиша в момента...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Надявам се на отговор...нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 23:26



Когато имаш възможност.

Интересува ме гледната ти точка.

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано04.02.05 13:18



Е, радвам се, че не съм те засегнал. Не съм и опитвал Колкото до инф. и знание, казвали са го доста хора... сигурно и преди писменост да има

Колкото до "твоето", щом стана дума за Ицето (Той), колкото и да не ми се приказва на тая тем, той някой да е убеждавал в нещо? Да е казвал, ела са, слушай тука и т.н. Съмнявам се. Ако човек иска да променя нещо в себе си, ще го смени, може да е след години и т.н. Дето се вика, "почукай и ще ти отворят". Обратното също е вярно!



Тема Re: Мога...нови [re: Set]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано04.02.05 13:40



За мен в момента в който вяра, лов, война и т.н. станат институции... забрави ги! Църква (като институция - устройство, йерархия и др.), войска в днешния смисъл на думата са далеч от ИСТИНСКИЯ смисъл на тези дейности.

Гениална ли е атомната бомба? Възможността да избиеш толкова много хора, па каквато и да е причината! ГЕНИЙЙЙЙЙЙ! Дори идеята ме изпълва с... така де, няма значение!

Ако беше тоя, ако беше оня, тва-онова, няма никакъв смисъл да си даваш зор за тия неща. Не е станало, няма значение!

Не мисля че става дума за конкретни оръжия и дивеч, отново ще го пиша. Става дума за това което става преди и след лова, за това което става с теб, в теб. Защо ходиш, какво правиш, защо го правиш и какво става после. На това му се вика плеоназъм - много думи, повтарящи смисъла. Сори!



Тема Не оръжията убиват хора. Хора убиват хора.нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано04.02.05 14:36



Това исках да ти кажа.

Дали ще е "атомна бомба" или теоритичен уред (атомна експериментална установка), взривена за изследователски цели е все едно като понятие.

Използването на такъв наистина сложен и красив (като наука и човешки усилия) апарат за унищожение е една крайно различна тема.

За съжаление парите които се инвестират в подобни изследвания идват от фонда на военните...

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Не оръжията убиват хора. Хора убиват хора.нови [re: Set]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано04.02.05 16:20



Е, каква е целта на този уред тогава. В орбита около земята има сумати спътници и единствената им цел е или военна или правене на пари! Колко спътника имат идеална цел. Може би 2 - за времето или нещо подобно. От определена гледна точка обаче и те са за кинти.

Какво пък красиво виде в една бомба!



Тема Науката..нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано04.02.05 17:49



Думата "бомба" е военна.

Да го наречем апарат.

Апарат за изследване на неконролиран ядрен разпад.

За анализ на енергетичното уравнение: Е=м*ц^2 (превръщането на материята в чиста енергия)

Наука.

А това, че се гради от военните е друга тема.

____________________________

Memento mori.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.