Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Надявам се на отговор...нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 23:26



Когато имаш възможност.

Интересува ме гледната ти точка.

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано04.02.05 13:18



Е, радвам се, че не съм те засегнал. Не съм и опитвал Колкото до инф. и знание, казвали са го доста хора... сигурно и преди писменост да има

Колкото до "твоето", щом стана дума за Ицето (Той), колкото и да не ми се приказва на тая тем, той някой да е убеждавал в нещо? Да е казвал, ела са, слушай тука и т.н. Съмнявам се. Ако човек иска да променя нещо в себе си, ще го смени, може да е след години и т.н. Дето се вика, "почукай и ще ти отворят". Обратното също е вярно!



Тема Re: Мога...нови [re: Set]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано04.02.05 13:40



За мен в момента в който вяра, лов, война и т.н. станат институции... забрави ги! Църква (като институция - устройство, йерархия и др.), войска в днешния смисъл на думата са далеч от ИСТИНСКИЯ смисъл на тези дейности.

Гениална ли е атомната бомба? Възможността да избиеш толкова много хора, па каквато и да е причината! ГЕНИЙЙЙЙЙЙ! Дори идеята ме изпълва с... така де, няма значение!

Ако беше тоя, ако беше оня, тва-онова, няма никакъв смисъл да си даваш зор за тия неща. Не е станало, няма значение!

Не мисля че става дума за конкретни оръжия и дивеч, отново ще го пиша. Става дума за това което става преди и след лова, за това което става с теб, в теб. Защо ходиш, какво правиш, защо го правиш и какво става после. На това му се вика плеоназъм - много думи, повтарящи смисъла. Сори!



Тема Не оръжията убиват хора. Хора убиват хора.нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано04.02.05 14:36



Това исках да ти кажа.

Дали ще е "атомна бомба" или теоритичен уред (атомна експериментална установка), взривена за изследователски цели е все едно като понятие.

Използването на такъв наистина сложен и красив (като наука и човешки усилия) апарат за унищожение е една крайно различна тема.

За съжаление парите които се инвестират в подобни изследвания идват от фонда на военните...

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Не оръжията убиват хора. Хора убиват хора.нови [re: Set]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано04.02.05 16:20



Е, каква е целта на този уред тогава. В орбита около земята има сумати спътници и единствената им цел е или военна или правене на пари! Колко спътника имат идеална цел. Може би 2 - за времето или нещо подобно. От определена гледна точка обаче и те са за кинти.

Какво пък красиво виде в една бомба!



Тема Науката..нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано04.02.05 17:49



Думата "бомба" е военна.

Да го наречем апарат.

Апарат за изследване на неконролиран ядрен разпад.

За анализ на енергетичното уравнение: Е=м*ц^2 (превръщането на материята в чиста енергия)

Наука.

А това, че се гради от военните е друга тема.

____________________________

Memento mori.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.