Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ценностна с-манови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано03.02.05 20:07



Чакай, чакай! Кви служители намеси тука?! Е тва е - прави що прави човек и току се пръкне некой служител!!!

Та като оставим настрана служителите, ще поясня, че под наливане в главата имах предвид това, което казах - явно не съм го казала добре, ще доизясня. Под наливане в главата нямам предвид директно наливане, с някакъв съд например, който е пълен с нещо, накланя се към другото нещо, което трябва да се напълни и течността се излива в нещото, което ще се пълни. Имам предвид, че съзнанието на човека трябва да успее да възприеме идеята и т.н., и освен това да знае как да я приложи, така че тя да бъде от полза. Ако идеята не може да се възприеме, тя си остава само идея, важна е, да, но не в света, в който са служителите и други Почти съм сигурна, че ако някой шеф каже на служител :"За утре да си построил атомна централа!", то този служител няма да се справи ако не знае некои работи и не спазва некои съображения, колкото и да е изпълнителен. Общо - нищо няма да стане.


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: Защо?нови [re: Set]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано03.02.05 20:09



Съмнявам се, че точно интелекта е този който движи цялата история. Ако беше така, можеш ли да намериш "интелект" в... ядрената бомба примерно. Иначе ефектът и на оръжие е меко казано впечатляващ!

Както на много места стана дума, обсъжда се разликата в отношението на единия и на другия. Поне с такова впечатление останах. Да ходиш на лов с ботуши от 300 долара... това е модно ревю, не нещо друго!

Често тревопасните са по-силни (физически) от хищниците, когато са 1х1. Защо иначе мислиш има глутници? Същия е ефекта и на стадата според мен.

Не мисля, че някой тук вижда нещо лошо в огнестрелното оръжие или нещо подобно. Просто идеята да гръмнеш благороден елен от 1 км и да фърчи мозък на 20 ми се вижда... глупава!



Тема Re: Ценностна с-манови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано03.02.05 20:27



Горе долу за едно такова уточнение се борех. За разликата в информация и познание, за това беше мъката! Сори, ако съм те засегнал и ако е имало неразбиране. Просто онзи вид знание не се налива в главата, за това беше зора.



Тема Re: Ценностна с-манови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано03.02.05 20:50



Въобще не си ме засегнал, как ти хрумна?! Това за информацията и знанието го знам, на Айнщайн ли беше, нещо от сорта: "познанието е опитност, всичко останало е само информация"?

Но пак ще се върна на своето - не може да се налива в главата, добре, ясно е, че е така - и затова сме на това дередже - щото никой не търси начини да го налее! За мен наливането означава стигане до съзнанието на много голям брой хора, които впоследствие на това наливане да променят своите възприятия, респ. начин на живот, отношение и т.н. Например Иисус Христос е направил някакво такова "наливане" - видно е, че нещата доста са се променили след него. Не е място тук да се изреждат всички промени, но ще спомена само една - преди 500 - 600 години осъдените на смърт, освен че са били убивани, преди изпълнение на екзекуцията са били публично опозорявани и т.н., сега на някои места няма смъртно наказание


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Мога...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 22:58



Невероятен интелект е създал атомната бомба.

Проекта Манхатън, сребърната криза, математическата обосновка (и дори теория за относителността).

Не виждам интелект във военната машина, която е одобрила да бъде ползвана.

НО,

ИМА ЕДНО ГОЛЯМО НО.


Ако не беше демострирана над Япония, другарА Сталин за около година щеше да окупира Европа до остров Британия...

Политика.

МРЪСНА ПОЛИТИКА....



Относно стрелба със снайпер по елени, сърни, мечки и т.н. - ГРЕХОТА (според мен).

Ама аз съм крив ловжия....

Ловувам патки, пилци, глигни и хищници...

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Мога...нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 23:05



Свинското е кофти месо, даже дивото.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Какво предлагаш?нови [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 23:06



Ами каквото си го направят...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Вярно !!!нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 23:17





____________________________

Memento mori.


Тема Не ми се измъквай :-)))нови [re: Black Wolf]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано03.02.05 23:18



Интересува ме твоето мнение

Кажи ми какво би желал да се промени към добро.

Каква е твоята визия?

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Не ми се измъквай :-))) [re: Set]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано03.02.05 23:24



Мързи ме да пиша в момента...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.