Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Джеймс У. Шулцнови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано25.01.05 11:31



Можеш ли да сложиш картинки с кориците на книгите на български, или да ги опишеш горе-долу. Нещо ми човърка мозъка...искам да го разоблича.



Тема Корици на книгинови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.01.05 11:35



Не мисля, че ги има като картинки в Интернет...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 25.01.05 11:43.



Тема Re: Корици на книгинови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано25.01.05 15:47



Опиши ми горе-долу тогава. ?



Тема Re: Корици на книгинови [re: Sigryn]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.01.05 20:40



"Грешката на Самотния бизон" има на корицата

. "Моят живот сред инд." е издавана отдавна - с твърди корици (има и едно по-ново издание - ок. 1985 г.??) с едни грозни рисунки...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 26.01.05 11:17.



Тема Re: Корици на книгинови [re: Black Wolf]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано26.01.05 10:46



Мерси. Не е това, дето си мислех.



Тема Re: Джеймс У. Шулцнови [re: Black Wolf]  
Автор Jim Hawkins (Silver eats it)
Публикувано11.02.05 14:07



"Моят живот сред индианците" ми беше настолна книжка като младеж; и то може би най-ве4е заради на4алото на първа глава: "Любовь к вольной жизни в лесу и поле, к приключениям у меня в крови от рождения; должно быть, я унаследовал ее от какого-то далекого предка, потому что все мои близкие - верующие люди трезвых взглядов. Как я ненавидел все удовольствия и условности так называемого цивилизованного общества! С ранней юности я чувствовал себя счастливым только в большом лесу, лежавшем к северу от нашего дома, там, где не слышно ни звона церковных колоколов, ни школьного колокольчика, ни паровозных свистков." Поезия,хора,поезия... Поствам абзац4ето на руски, ей ви и страхотен линк

/
А пък заради грешката на Самотния Бизон и до днес не съм се отърсил от неприязънта си към кроу

Редактирано от Black Wolf на 11.02.05 15:42.



Тема Re: Джеймс У. Шулцнови [re: Jim Hawkins]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано11.02.05 15:38





Глей ти! Значи на руски си я чел? Българския превод между другото е доста добър (да не повярваш!).
Ако разгледаш темата, ще видиш няколко линка към руските преводи на книгата. Но в старите руски преводи има някои малки проблеми. Просто са леко преправяни. Съкращавани са напр. почти всички моменти, свързани с вярванията на индианците и дори... са добавяни пасажи!
Ти какво си чел?

А за кроу ще си промениш мнинието (може би), като прочетеш "Вождът Много Победи"...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 11.02.05 15:43.



Тема Re: Джеймс У. Шулцнови [re: Black Wolf]  
Автор Jim Hawkins (Silver eats it)
Публикувано14.02.05 19:52



Ми Грешката,Моя живот сред индианците,Сина на племето Навахо,С индианците в Скалистите планини(фаворит),Бягащият Орел,По пътя на войната,Монтанските пограни4ни истории и Плаване по Мисури;майка ми беше намерила отнякъде и Белите 4ернокраки-историята на Хю Монро,ама някъде се затри при един ремонт и досега е в неизвестност,ве4е по4ти 8 зими



Тема Re: Джеймс У. Шулцнови [re: Jim Hawkins]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.02.05 00:06



Чакай, ти къде живееш? Не си ли в България?

Щото тези книги тук не могат да се намерят. Аз имам някои (освен издадените на български и руски) - напр. "На бойната пътека", но знам, че и в САЩ се намират не много лесно.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Книги на Дж. У. Шулцнови [re: Jim Hawkins]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано15.02.05 00:18



В САЩ съществува "Общество на Джеймс У. Шулц", което в момента е в малко странно положение.
То е образувано преди 30-ина год. от фенове на Шулц. Целта на организацията е съхраняване и популяризиране творчеството на писателя. Неговите членове са чели в детските си години Шулц и искат да запазят спомена за него, който по това време вече е доста смътен. Името на Шулц по това време (1970-те год.) е позабравено (а през 20-те и 30-те год. е бил доста популярен автор на юношеска л-ра).
"James Schultz Society" издава списание - "Пиеган сторителър", преиздава няколко книги на Шулц, прави ежегодни сбирки.
Преди 10-12 години всички членове на обществото бяха хора над 60 години (някои доста по-стари!) и преди няколко години "Обществото на Дж. Шулц" прекрати активна дейнаст. Не се събират, списанието вече излиза - всички са наистина стари хора (които са живи!)... Тъжно е, защото Шулц е много интересен човек.
В България беше получено разрешение (у нас има 1-2 ма членове на обществото) за издаване на няколко книги на Шулц, но се осъществи само издаването на "Грешката на Самотн. бизон". Издателствата не проявяват интерес към неговите книги...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.