Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Що се интересувате от индианинови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано07.01.05 17:23



такамммм

Принципно, това което вече е отминало е част от историята. Говори се за него в минало време и т.н. Ако се интересуваш от това което е било (някой индианец е правил) значи се интересуваш от история!

Това, че не мислиш че съм ти казал нещо е твой проблем. Що се отнася до, както сам казваш свещенни неща, те са дадени да се споделят, но не мисля, че интернет е най-подходящото място. Да не забравяме, че някои нещата за индианците (като например танца на слънцето, танца на духовете, дори много по-простички неща) не се споделят и не достигат до "масовата публика". Аз проблем не виждам.

За мен "индианистиката" не е просто знание, а път в живота. Ако за теб е знание, нямам какво да ти кажа. С повечето от преподавателите си - и от гимназия и от ВУЗ - се радвам да се видя. С които не... ами там не съм бил и добър ученик... твърде много разногласия по основни теми



Тема Re: Аз съм отнови [re: lady_tea]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано07.01.05 17:32



Извинявам се за грешките. Пиша бързо, за сметка на това маловажни неща! Всички прилики с "гумени глави" са случайни

Хората които само си четЪт, са хора, де да знам какви... срамежливи може би. Въпроса звучи общ, но всъщност е доволно конкретен. Интересуват ме причините, поради които хората правят и се интересуват.

Мерси за одговора, ако се престрашиш да пишеш, обещавам да не съм груб и да внимавам за грешки! Аз така си се шегувам!



Тема Re: Що се интересувате от индианинови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано07.01.05 18:02



Въпросът "защо" доста често ограничава, в смисъл, че предполага винаги да има причина-следствие, точно определени, а такова нещо хем има, хем няма, хем има-няма и още безкрай други възможности Почти съм сигурна, че и ти самият не би могъл да отговориш цялостно на такъв въпрос, а очакваш другите да отговорят. Нещата са толкова мрежести, че е трудно да се обхванат в настоящия момент и да се обяснят - не би стигнал един живот, не биха стигнали и безкрай други животи - просто мерките, с които мерим не са качествени - все едно да искаш да измериш звезда с домашно кантарче

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Що се интересувате от индианинови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано07.01.05 18:46



Много и хубави, красиви думи... нищо не разбрах...

Напълно наясно съм защо се интересувам от индианци. Колкото и да е странно



Тема Re: Що се интересувате от индианинови [re: Пyшилиcт]  
Авторikto (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 22:12



тъжно,тъжно...



Тема Що не оставишнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.01.05 22:17



...хората на мира? Кво си ги заразпитвал - що, па как, па кой?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Що се интересувате от индианинови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано08.01.05 23:07



Не е странно, напротив, ужасно често срещано явление е да се мисли, че нещо е напълно ясно. Обаче, когато нещо е възприето по този начин, спират да се забелязват каквито и да е неща, свързани с нещото, и развитието по отношение на него спира, за жалост. Това се отнася за всичко, не само за частния случай, за който говорим - ша знайш!

Каждому, каждому в лучшее верится
Катиться, катиться голубой вагон



Тема Re: Що се интересувате от индианинови [re: ikto]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано08.01.05 23:22



О! Икто, стари познайнико! Къде е твоя верен приятел, койота?



Тема Аз бих попитал другонови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.01.05 23:23



Какво ви интересува във връзка с индианците?

Лично мен ме интересуват абсолютно "непрактични" от гледна точка на съвременния интерес неща. Например - какви видове "видрово" типи има? По какво се различават "лисичите" общества (в сравнителен план)? Как върви разпространението на коня през 17 в.? Е такива ми ти нещица...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Що не оставишнови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано08.01.05 23:23



Щот е важно бе Вълчане. Хубаво е, човек да знае що прави това дет прави (или що не го прави ).

В крайна сметка, който му се вижда тъпо не отговаря! Нали така




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.