Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цветовете на войнатанови  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано13.12.04 23:51



Знам,че при различните племена са различни-нали все пак в битката трябва да "елиминираш" играча с неправилната "боя".

Въпроса ми е-имат ли някакво определено значение отделните светове-примерно жълт-смелост,червен-бързина,син-неуязвимост...?Не в тоя ред,разбира се,но ако изобщо има някакъв ред и символика и са ви известни,моля споделете!



Тема Re: Цветовете на войнатанови [re: KATЛA]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.12.04 08:18



Цветовете не са племенни, а на общества и индивидуални. Примерно: "...Исках лицето ми да представлява слънцето, когато е наполовина покрито с тъмнина, затова го боядисах наполовина черно, наполовина червено."

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 14.12.04 08:21.



Тема Re: Цветовете на войнатанови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано14.12.04 13:49



Има разделение на цветове и всеки от тях носи своето значение и сила. Справка, всяка книга за Северна америка която хванеш. Но за шах не може и дума да става

Боите, също както танцът, бродериите и т.н. могат да бъдат и универсален език - да кажат що за човек имаш пред себе си. Пример - има траурно боядисване (цялото лице черничко) и т.н.

Боядисването носи някаква сила (стори ми се че прочетох такъв въпрос между редовете), също както носи и името, и дрехите, и оръжията на война.



Тема Re: Цветовете на войнатанови [re: Пyшилиcт]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано14.12.04 18:18



Виж колко интересно!Ако бях се гътнала днес ,например,щях да си умра със заблудата ,че всяко племе си има свои отделни цветове
Като каза черно,се сетих за филма "Млади стрелци".Там Лу Даймънд Филипс- Chavez y Chavez(не мога да си намеря главноточ на клавиатурата),се беше боядисал в черно и бяло-напомняше за череп...
Да,това питах-дали дава някаква сила.Те и на конете им рисуват различни символи по телата.
Благодаря за отговорите!



Тема Re: Цветовете на войнатанови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано14.12.04 18:27



А дали има някаква хммм "йерархия"на цветовете...
Баси,май звуча абсурдно...Ама се сетих за пурпурния цвят в Рим,който нали само на господин другаря Император се е полагал...
Та си мислех...може да се имало специални цветове,с които ,да речем,само вожда може да се боядисва.
Ха-ха в момента се сетих за един абзац от "Шовинист" на Пратчет дето описваше д'регите-едно диво племе.Та те си имали вожд ,просто защото все някой там трябвало да викне:"Атака!"И до там се свеждали всичките му привилегии.



Тема Re: Цветовете на войнатанови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано14.12.04 20:13



Няма "запазени" бои в смисъла в който пишеш. Има характерни боядисвания - както по случаи, така и на "общества". Има боядисвания (прически, окрашения, дрехи) характерни за един раьон, народ и т.н.

Това боядисване, като череп, е доста спеиално. То определено носи сила! Носят го само много специални хора и винаги са го заслужили.

Рисуват се и конете, да, за да бъдат силни и бързи, да не ги раняват и т.н. По същите причини, поради които се рисуват и хората - за сила от някакъв вид.

"Атака"-та ми хареса! Пратчет е пич!



Тема Re: Цветовете на войнатанови [re: KATЛA]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.12.04 09:15



Няма такива неща. Въобще "вождът" е много условно понятие. тук не ми се ще да се впускаме в дебрите на индианската "социална система", още повече, че ще трябва да говорим за поне няколко десетки такива системи. Ако не и за няколко стотици...

Нещата с цветовете са по-други. Те носят индивидуална или групова "медицина" и репрезентират определени сили.
Лично аз не съм чел Пратчет и едва ли ще го направя. Смятам този човек за много долно създание...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Цветовете на войната [re: Black Wolf]  
Авторблeдoлиk (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 01:04



Лично аз не съм чел Пратчет и едва ли ще го направя. Смятам този човек за много долно създание

Земи поне веднъж се аргументирай нормално вместо да празнословиш и да ръсиш глупости на конвейер, помияр такъв! Аман от глупостите ти!



Тема Брао бе!нови [re: блeдoлиk]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано16.12.04 13:13



Чичо, айде малко по-леко а!

1. Прочети си внимателно поста!
2. Преброй тъпотиите в него и "лошите думички" в твоя!
3. Стигни до извода, че ги ръсиш повече в 1 пост, отколкото Блек Улф във всичките си постове!?!
4. Вземи се в ръце и спри да дуднеш простотии (и ти, щот важи и за мен, май)!
5. Ако имаш толкова гобячо нещо против БУ... ами не ръси "глупости на конвейр" и се "аргументирай"

6. Ако никоя от точките 1-5 не ти се вижда смислена, ще ти напомня, че това е обществено мероприятие, тоз форум де, та всеки може да гледа и пише, но ще е някак добре да спазваме добрия тон!

7. Ако пък и това не те устройва "моля изключете вашия телевизор" (не влизай бе човек), що да се нервиш напразно!

Голям да пораснеш!!! И умната!?!



Тема Остави човека! [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано16.12.04 20:32



Нека си пцуе на воля. Явно толкова му е акъла...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.