Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 04.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема video  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано25.11.04 22:06





Намерих нещо.Дано ви е интересно.




Тема Re: videoнови [re: KATЛA]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано25.11.04 22:12



И още едно.


Сега като го слушам това второто ,се сещам ,че аз индиански песни изпяни от жени не съм чувалаВинаги пеят мъжете




Тема Re: videoнови [re: KATЛA]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.11.04 23:16



Че кво му е интересното? То аз (въпреки че не събирам такива неща и даже немам видео) имам две-три видео касети с танци...

А женски песни си има... Ти къде си слушала индианска музика? И каква?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: videoнови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано25.11.04 23:38



Намерих видеото и го пуснах тука-на някой може да му е интересно.Може да няма видео касети с танци.Не знам.

Иначе за песните... преди време попаднах в един индиански магазин във Франкфурт и там имаше много дискове с оригинална индианска музика.Поне така твърдяха хората.Разглеждах ги,ама не видях да има жени изпълнителки.Най-много си харесах един диск-казва се Spirit of the Wild-там пее един мъж и свири на флейта.Не си го купих тогава-нямах възможност,обаче един приятел немец го имаше и ми го записа.
И иначе по филмите,по интернет сайтовете за индианци винаги пеят и танцуват(на видеото) мъже.



Тема Re: videoнови [re: KATЛA]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.11.04 01:48



Абе автентичната музика е кът у нас... Аз съм малко разглезен, защото приятели имат някъде 250-300 диска и касети, та не съм мерило...

По принцип си има женски песни, както и танци. Ето, това са

.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: videoнови [re: KATЛA]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано26.11.04 09:48



Мерси за линка, аз нямам видеокасети с танци, така че е ок

---
П.П. хубава сигнатура имаш

Необходимото Ми Зло


Тема За танцитенови [re: KATЛA]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.11.04 10:31



През последните 100 г. има промяна в танците (и песните). Може да се каже, че музиката е доста променена. В Сев. Равнини прониква т.нар. "традиция омаха", а в Юж. Равнини "оклахомския стил".

Като цяло, съвр. пау-вау танци имат малко общо със старите традиционни ритуални танци (които са били мъжки, женски и смесени). Пау-вау танците се базират на т.нар. обществени танци, които са били нещо като "обикновени" танци в миналото (танцувани просто за кеф).
Въпроса разбира се е по-сложен, но с две думи горе-долу това е картината.
Тъй като съврем. пау-вау култура е продукт на пан-индеанизма (който пък, по удачното определение на У. Пауерс е повлян от "пан-тетонизма"), и е изградена върху културата на Сев. Равнини, редица местни музикално-танцови традиции са изчезнали.
Може би само в културата на пуебло са се запазили старите танци (и там има промени, разбира се), а апачите, съхранявайки Ган, са преминали в останалото към пау-вау музиката.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: videoнови [re: Umai Maia]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано26.11.04 22:09



В интерес на изтината,търсех съвсем други неща,но след като попаднах на това,си помислих,че някой може да го намери за интересно.Иначе явно са си любителски работи.
Направи ми впечатление в първия клип,че перата са пуешки,а някои от мъжете са с филцови шапки...



Тема Re: videoнови [re: KATЛA]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.11.04 16:17



Мерси за линка! За музиката, не всичко с печат "индианско" е точно такова. Знам, че не ти представям топлата вода, но все пак да кажа. Ако послушаш малко такава музика можеш да усетиш разлика и от региони и от време и т.н.

Обикновено по пау-уау мъже и жени танцуват отделно. Мисля, че така е било и преди (поне в прериите), но не съм съвсем сигурен. Може да е на основата на военни и др. общества. Едно време май е било така. Що се отнася за прериите, има и други тани - церемониални или "медицински", както предпочиташ. За горите, знам че е имало и общ танци (сошъл да стаа!). Абе, танци да искаш!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.