Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Врата между измерениятанови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано25.11.04 00:46



А, аз за Царичина нищо...

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Врата между измерениятанови [re: Umai Maia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано25.11.04 15:32



А-а-а-а-а-а!
Те за т`ва дуднем, я!
Пък за разни легенди можеш да научиш!




Тема Re: Врата между измерениятанови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано26.11.04 14:41



това с царичина не бях аз.

От легендите, митовете, приказките, етц, може да се разбере освен други работи, и отношението на дадена общност към нещо. Не е ли така? И ако не да се разбере със сигурност, то поне да се направят някои догадки, предположения и т.н. Които могат и да се окажат доста близо до истината. Защото истината така или иначе не се знае цялата и със сигурност - ти например знаеш, че земята обикаля около слънцето, защото някой, който е направил много догадки, изчисления и теории, ти го е разказал. И имаш основание да вярваш, че той е близо до истината. Не би могъл да знаеш със сигурност. //надявам се да разбереш какво имам предвид, а не да се хванеш за конкретния пример//

А, вече, зависи от човека какъв е, как си преценява на кои предположения да се върже

//май поредният ми неясен постинг...//

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Врата между измерениятанови [re: Umai Maia]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано26.11.04 18:26



А и всеки може да направи връзка, стига само малко да се задълбае в различни митологии, между митовете на народи, за които се твърди, че нямат общо помежду си. Не е само въпрос на преценка и предположения - доста по-глобално е.

[Ние сме моряци смели и плувци добри, сред морето ний живеем раз два три./blue]


Тема Re: Врата между измерениятанови [re: Umai Maia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.11.04 16:03



Абе май разбрах и съм съгласен. Става дума, според мен, за отношение и по-специално за възпитаване на отношение. Това е накратко. А, да, и то е на база на това, което старите са преживели.

Пиша общо (събирам няколко поста в един) щот дира забива и нямам толкова време в нета. Не го приемай лично

Редактирано от Пyшилиcт на 27.11.04 16:09.



Тема Re: Врата между измерениятанови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.11.04 16:06



Е, й. Да приемем че "спящата грасавица" има пълна реплика пр Юма, примерно. Какво ще последва от това... Според мен, нищо.



Тема Re: Врата между измерениятанови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.11.04 20:44



Не знам коя е Юма, но все едно. Не ми е ясно и какво ще последва, но има хора, които биха ти обяснили мноого по-добре от мене какво може да последва и как да се "използва" това - обърни се към К.Юнг

[Ние сме моряци смели и плувци добри, сред морето ний живеем раз два три./blue]


Тема Re: Врата между измерениятанови [re: ssonia]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано28.11.04 22:50



Аааа виждам накъде биеш

Необходимото Ми Зло


Тема Юнг и легенди?нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано29.11.04 15:27



Юма са племе, няма значение. Според, забравих кои в момента, хората са направени от кал! Това е интересно, но какво идва да каже... Че различни хора могат да знаят еднакви неща, и да мислят по еднакъв начин? Ами добър ви ден, нещо ново научи ли?

Колкото до Юнг, не знам, да се е занимавал със Северна америка , за Фройд знаем, и при цялото ми уважение... не виждам връзка. Той се занимава с психоанализа и поведение, съзнателно, подсъзнателно... такива неща. Абе близко е до Фройд. Нещата му за съня не ми бяха интересни... щот не мисля така.

Та, обратно на темата... какво общо има К.Ю. с шайените? И най-вече, как можеш да използваш това "знание", за което говорим? Въпросите ги задавам напълно сериозно!



Тема Re: Юнг и легенди?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано29.11.04 16:09



Юнг си има концепция за архетипалното подсъзнание или нещо, което се нарича по подобен начин. Мога да го обясня горе-долу, по лаишки, че става въпрос за как всички хора по света имат в главата си едни и същи символи архетипи, които на различните места се актуализират по различен начин, в различни комбинации, и се получават различни митологии, които са свързани, понеже са изградени от еднакви неща.
Сори за объркаността.

Необходимото Ми Зло



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.