Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Как какво?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.10.04 16:57



Не си ли виждал? Костюмари с дебела пачка...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Как какво?нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.10.04 20:39



О! За момент помислих, че говориш за мен...
костюмар... с дебела пачка!
не съм аз



Тема Re: Племе или цивилизация - кое е първото?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.10.04 21:24



О, не!
Не мога да разбера това - типи - цивилизация. Много забавно!

Забавно е и това дали едновремешните племенни индианци са знаели какво е цивилизация и какво култура /дали не са имали научни институти и подобни по антропология, социология, културология, политология и пр./. Направо ме хвърли в музиката с това изказване за индианците. Благодаря ти! Страшно ме развесели!

Доколкото знам, говорим за североамерикански индианци, нали? Каква цивилизация може да имат те? Всъщност, мисля, че ти обясних какво разбирам /най-простичко/ под цивилизация и донякъде под култура, но ти си дотам увлечен да оплюваш на думи средата, в която живееш, че може би не си разбрал

Ay, ay, ay, ay, canta y no llores


Тема Re: Племе или цивилизация - кое е първото?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.10.04 21:31



Четох малко от Забранената археология - не можах да издържа и я оставих да лови прах Колкото до шимпанзетата - нали някои казват, че те произлизат от хората, че са вид деградирали хора /както и другите примати/. Все едно.

Не отписвам никого, просто казвам, че ако приемем, че човекът телесно си е изглеждал преди така, както изглежда и сега, то той не е създаден за пряк природен живот. Оттук по-близо до ума е мисълта, че първоначално човекът е живял в цивилизация, а когато се разпадне тя - то останките правят нещо като племе, защото не могат друго.

Ay, ay, ay, ay, canta y no llores


Тема Re: Племе или цивилизация - кое е първото?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.10.04 21:37



Как така даряване на тялото на близък роднина, за да оцелее той, е природен закон? И индианска гледна точка?

Неее, твърде едностранчива е тази индианска гледна точка - защото надали индианците даряват своите тела например на някоя пума, тъй като и тя им е близък роднина и трябва да оцелее. Май само на тях им се дарява, което е лошо!

Ay, ay, ay, ay, canta y no llores


Тема Re: Човек да е слаб?нови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.10.04 21:45



Да, да. Знам, че е силен човекът, аз също съм от силните, но някакси, живеейки в умерените ширини, не мога през цялото време на годината да не ползвам дрехи, а това е слабост, да зависиш от едни калпави дрехи. Та, ако няма откъде да си набавя, ще трябва да убия животно и да си сложа кожата му. Ако преди това не получа хипотермия и не замръзна де. "Убивам те, защото не мога без твоята кожа, подари ми я, моля те" - нещо такова ще трябва да му кажа.

Ако ми покажеш човек, който в умерените ширини живее без дрехи - ще го призная за природен, т.е. силен

Ay, ay, ay, ay, canta y no llores


Тема Re: Племе или цивилизация - кое е първото?нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.10.04 23:14



Е, радвам се, че те развеселявам. Очевидно само това прява успешно. Сигурно съм много тъп, та да не разбера ясната граница между култура и цивилизация!

Що се отнася до астрологията - съвременната такава все още не може да обясни неща като компаса на викингите, турските мореплавателски карти и... я! Разни каменни карти на индианци от тук-таме!

Ти влизала ли си някога в научен институт? Всъщност, какво става там?
И още веднъж. Какво знаеш за индианците от северна америка, че вадиш такива кардинални заключениея?



Тема Re: Племе или цивилизация - кое е първото?нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.10.04 23:22



Ами колко време имаш, защото обяснението ще е дълго. Това е мирогледа им. Какво и е едностранчивото на гледната точка. Ако мислиш, че индианите не са правили "дарове" на съществата око себе си, лъжеш се жестоко. Едностранчива гледна точка ли има коня, който пасе? Пък и индианците даряват телата си на животните.

Просто ти липсва нещо много важно, идеята за кръга. Когато индианец убива животно, той го почита, като свой роднина, благодари му и т.н. Случвало се е животни да убият индианци, но това е също част от живота.



Тема Re: Човек да е слаб?нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.10.04 23:37



А-а-а-а! Човек, който ходи без дрехи се наричаше с оная сложната дума нали...

Ако е през зимата се нарича луд, през лятото смел!



Тема Re: Племе или цивилизация - кое е първото?нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано27.10.04 23:45



И цялата тази логика се крепи на това, че едно време човекът е изглеждал по същия начин както днес? Какво значи пряк природен живот? Сурово месо? Ми аз имам "кучешки зъби", закърнели, но имам. Гъста козина за зимата? Е, това го нямам. Дай да говорим сериозно, а? Какво мислиш ти е необходимо за да живееш сред природата? Само едно нещо - знание! (и уважение, значи 2)

Значи човек първо е имал познанието да разгражда атома и т.н. и после е стигнал до пещерата? Научен институт... браво. Справили са се добре!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.