Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Охо!нови [re: spider4o™]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.10.04 20:12



Момче, ти май си наркомански настроен... Халюциногените във всяка традиционна култура (в тези, които ги използват), не са за "друсане", а за търсене на познание и сила.
В някои части на Юж. Америка използват аяхуаска или яге; в други - кока, корени от едно водно цвете и пр. и пр. Тези растения ги няма у нас (за щастие!) и е по-добре неразумните хора де не се изкушават да пробват такива неща.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Охо!нови [re: Black Wolf]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано26.10.04 20:32



Той за лозето...:)))

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Охо!нови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано26.10.04 20:51



А тютюнът по-малко опасен ли е за т.нар неразумни хора само защото не предизвиква т.нар халюцинации? Не мисля.

Ay, ay, ay, ay, canta y no llores


Тема Re: Имам въпрос относно един индиански ритуал.нови [re: spider4o™]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано26.10.04 21:27



За да бъдем най-точни и изчерпателни, индианците не са се друсали. От най-северните народи, до най-южните, не знам да има каквато и да е дейност, приличаща на днешното "друсане". Причини за това бол - всъщност цялото им ежедневие.

Церемониите на които се употребяват упойващи вещества, независимо от вида им, не е за да се направим на маймуни! Целта на всяка такава церемония е била доволно конкретна. Говорейки за пейот, идеята на този култ е била да си отидат белите, да се върнат бизоните, умрелите войни и т.н. - нещата да бъдат както са били. Няма никакво "друсане" за удоволствие, най-грубо казано.



Тема Re: Охо!нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано26.10.04 21:28



Тютюнът днес и този от преди време са доста различни. Ако това ще те успокои, има индианци, които са пушили всеки ден и са живяли доста дългичко...



Тема Re: Охо!нови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.10.04 01:40



Зависи как и защо се пуши. Така е с всяко друго нещо, което приемаме. Много вещества могат да бъдат лек, храна или отрова - зависи от начина, по който се използват.

Йогите се опитват да ни внушат, че например месото е вредно. Всяко нещо може да е вредно, като си наумиш, че е...
Пушенето на лулата и на цигари са две различни неща; не се заблуждавай, че е едно и също...

Но бялата раса (и модерната цивилизация) са майстори в превръщането на свещенодействията в пороци...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Имам въпрос относно един индиански ритуал.нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.10.04 01:42



Целта не е доволно конкретна. Целта е строго конкретна.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема !! доволно информираннови [re: Black Wolf]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано27.10.04 11:55



Мерси, изчерпах се откъм въпроси.
И не съм с наркомански наклонности, питам чисто информативно.
Пък и... какво пречи да изолзвам техните халюциногени вместо за познание и сила, за моя си лична кауза. :) Поне разбрах, че засега не мога да се сдобия с гореспоменатите растения.
Наистина благодаря, ще се обърна към сега към клуб Биология или Цветарство, защото интересите ми се насочват вече в друга сфера.
Лек и успешен ден =)






Тема Re: Охо!нови [re: ssonia]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано27.10.04 12:07



Напълно те подкрепям. Тютюнът е много по-вреден от канабиса (например) от гледна точка на сравнително по-честото му приемане в организмa. И в клуб Тютюнопушене много често съм го споменавал, но там явно са предубедени и ме изгониха преди време.
Винаги съм смятал, че тютюнопушенето е много по-наболял проблем от т.нар. леки наркотици и то най-вече заради масовостта на това явление (тютюнопушене).






Тема жалко... =(нови [re: Пyшилиcт]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано27.10.04 12:10



...за тях :)))







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.