Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Кой какви "injuns" аресва?нови  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.04 00:12



Това е интересно... Относно снимките се заформи малка дискусия.
Интересуват ме индианците от Сев. Америка. Там са живели ок. 500 племена и племенни групи, но от тях ме интересуват вероятно няколко десетки. Останалите са ми абсолютно безразлични (повечето), а някои - откровено антипатични.
Традиционно Сев.Америка се разделя на няколко т.нар.

(от 7 до 9 по разните класификации). Във всяка от тях племената имат сходен начин на живот.

Кои ме интересуват? Истествено, индианците от Равнините. После - от Северо-източните гори. Индианците от Субарктика също стават...
В Юго-запада живеят апачите и навахо, които определено са заслужаващи уважение хора.
Но там живеят и презрените пуебло. Какво уважение маже да има към хора, ровещи се в праха, за да садят кукуруз?

Калифорния - регион с отвратни хорица. Северо-западен бряг, Голям басейн - там живеят племена, които едва ли могат да предизвикат въодушевление у някого...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Кой какви "injuns" аресва?нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано22.10.04 12:07



Що бе човек, така за северозапада. Тлингит са интересни. Определено не са въодушевяващи, но са интересни все пак. Антипатично интересни ако щеш.

Ь! По темата. Иначе аз съм като теб равнини главно, великите езера и тук таме юга. Въпреки че, юга ми е доста странен - Навахо са ми по-скоро приятни (приятни, щото не знам почти нищо за тях), апачите са ми доста странни (птици )

аресва лилийййй!

Редактирано от Пyшилиcт на 22.10.04 14:51.



Тема Re: Кой какви "injuns" аресва?нови [re: Black Wolf]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано22.10.04 13:21



Непонятно ми е как си категоризирал племената като антипатични или незаслужаващи уважение.

На мен всичко ми е интересно, може би трябва да мине още много време и да прочета още много инфо, за да видя общата картина и да знам кои повече ми харесват. Антипатични засега нямам:)), има такива, за които съм чела повече, отколкото за други, и това са май тези от равнините.

Но какви са критериите?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Кой какви "injuns" аресва?нови [re: Umai Maia]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано22.10.04 14:53



Критериите са личните предпочитания
Не го приемай твърде навътре



Тема Re: Кой какви "injuns" аресва?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.04 14:54





Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Тъй, тъй... [re: Umai Maia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.04 14:56



Аха!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кой какви "injuns" аресва?нови [re: Black Wolf]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано22.10.04 15:13



харесвам пица.

харесвам 'комина' на созопол.

харесвам мацки с тесни обли задници и стегнати сочни гърди.



обясни ми моля как точно се "харесва" определено племе?



Тема Re: Кой какви "injuns" аресва? [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.04 20:54



Да ти обясня?? Ами много просто се харесва. Случвало ли ти се е да харесаш определени хора (не отделен човек)? Ами ето така... А ако не ти се е случвало, няма как да ти обясня.

Ако искаш по-сериозен отговор - това е цялостното впечатление от даден народ със всичките му навици, обичаи, прояви в истор. план. Според мен е много лесно да се разбере как става.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кой какви "injuns" аресва? [re: Black Wolf]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано22.10.04 21:40



случвало ми се е разбира се - да харесам или да не харесам хора, които познавам лично, с които общувам, с които живея, работя....

не ми се е случвало да харесам хора, които не познавам. същото важи и за обичаи.

цялостното впечатление от някой народ се нарича "стереотип" и е нещо много глупаво и повърхностно. както че българките били красавици, че българите били много потентни, че българчетата били страшно интелигентни и т.н.



Тема Re: Кой какви "injuns" аресва? [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.10.04 09:37



Никой не те кара да харесваш или не някого или нещо. Ако не искаш - твоя си работа...

Познаването на един народ може да стане по много начини. Ако смяташ, че го правя по глупав и повърхностен начин - това си е лично твой проблем. В този клуб от тебе се чуха достатъчно глупави и повърхностни изказвания по различни въпроси, от които явно не разбираш, но никой не седна да ти го натяква, нали?

Разбирам желанието ти да се правиш на интересен, но поне първо научи някои неща. Щото забелязвам, че когато четеш книжки, не го правиш внимателно, не вникваш в нещата, а и забравяш какво си прочел...


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.