Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Филминови  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано28.09.04 19:28



Тъй! Снощи по Холмарк даваха едно филмче "Градът на сиуксите". Не знам дали сте го гледали, няма да го коменирам много, но ми се стори подходяща идеята за нова тема. Ако някой има желание да пише де. Има някои филми, които се въртят по телевизията, някои са добри (Пазителя на сънищата е последния такъв за мен) и някои не много добри. Ако желаете тук може да обсъждаме и такива неща

Специално след този филм се казваше: "Ритуалите на лакота са променени за да не се наруши свещеното тайнство!" Идеята беше, че в инипи се влизаше почти без ред и пушенето беше леко странно, но беше доста по-добре де!

Филма си го бива, ама за 1 път
Много забавления ви пожелавам!



Тема Re: Филминови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано29.09.04 12:28



Не го гледах

Да, може да обсъждаме и филми.
Сещате ли се за Wes Studi например, актьор.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Филминови [re: Umai Maia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.09.04 14:03



Тва е доста тъп филм.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Филминови [re: Black Wolf]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано29.09.04 14:20



Кой, който са давали по холмарк ли?
Гледала съм още един филм с индианци там, в заглавието имаше думата река. Дето накрая индианецът върна на жената бебето, обръснато на гребен:)
Та и този филм не беше много остър.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Филминови [re: Umai Maia]  
АвторUmai (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 14:56



А, сетих се името - Следвай реката. Просто за уточнение какво споменах.



Тема Re: Филминови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано29.09.04 15:54



Е, тъп? Просто повтаря хиляди филми преди себе си
Не носи нищо ново като послание...
май си прав
но все пак става за веднъж, ако имаш време за такива работи



Тема Re: Филминови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано29.09.04 16:29



Всеки филм си има таргет одиънс и филмите на холмарк си играят своята роля за това, за което са направени. От тях се иска (т.е. лоялните зрители и продуцентите искат) да бъдат емоционални, добрите да побеждават, на слабите да се помага, и да бъдат романтични, ако може и замесени с някоя приказка... Дори криминалните и по-'сериозните' им филми пак са с тяхната специфична глазура.
Като правят филми с индианци, може би се опитват да придадат някакъв романтичен привкус, някаква екзотика, да разчувстват хората за бедничките репресирани племена, или да възродят някакви идеали или легенди, което им е любимо занимание по принцип.
Та, мисля си, че тези филми просто си се правят да паснат на определени норми и затова стават такива.
А резултатът от тях е, че публиката на канала, без да има много понятие от индианци, получава някаква изкривена представа, но пък с положително отношение. Създава се някакво уважение към тях. Може да е малък принос, но все пак е принос.
А Пазителят на сънищата е малко по-различен, но не ми се отплесва за него.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Филминови [re: Umai Maia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.09.04 16:42



Ако говорим за "индиански" филми има добри, има слаби, има всякакви...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Филминови [re: Umai Maia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано29.09.04 17:07



Съгласен съм. Твърде похоливудчен е филма - с една дума. Общо взето оправдава очакванията за поредния индиански филм.

Пазителя е много добро филмче, поне според мен. То също е продукция на Холмарк между другото. Общо взето, могат да направят какъвто филм искат, така че, това е което желаят. Е, след Пазителя незнам дали ще могат да направят по-добър хилм де.



Тема Re: Филми [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано29.09.04 18:40



Защо да не успеят? Въпросът е дали искат, дали ще им отговаря на критериите на телевизията.

Пазителя на сънищата си е в техен стил. Създава уважение към индианците у хората, които са много далеч от тези неща, създава някаква представа за народ, който има култура, която си струва да се пази.
Освен това според мен е доста правилно, като режисьорът е решил да работи с индиански каст.
Абе и други работи

Необходимото Ми Зло



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.