Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема dojivqh li?нови  
Авторpowerplay (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 07:38



Dojivqh:)
Dosega ne sum pisal vuv forumi,ne sum i 4el...
Oba4e mai... hm
Vsu6tnost edno cenno 4ove4e(mersi 4ove4e),deto znae,4e sum fen na indiancite mi kaza za tozi skoroizniknal klub"indianci",za da me zaradva...
Zaradva me...
Male kolko mnogo ne6ta sa kazani... cenni
Kefq se qko na indianci ot ei takova par4e mruvka.Da,razbira se,4e koe dete ne se?I da,kato maluk se radvah na perata,boite po licata im i ve4noto im voinstveno nastroenie.
Na edno dve mesta vidqh knigi ste spomenali,zaglaviq,pove4eto ot koito ne sum 4el (4esno).Tova,kolko e bedna literaturata po tazi tema i izob6to mestata,otkudeto moje da se informira 4ovek su6to e istina.
Ta misulta mi be6e - radvam se mnogo,4e ste go napravili tozi klub,kudeto 4ovek da moje da se informira dosta pove4e i da nau4i mnogo pove4e ne6ta,otkolkoto,ako trugne da obikalq "slaveikov"...(naprimer).
V tona na cqlata tazi "indianska idiliika",koqto ste zapretnali pod formata na vupros4eta i podobava6ti otgovor4eta bih jelal da se vmukna po terli4ki (mokasinki) i da zapitam za nqkakvo info za otdelni li4nosti.
Az da re4em sum fen na Quanah Parker ot koman4ite i da,za nego 4at pat iznamiram ne6to iz neta.Po-izvestnite gi ima.No vse sa nqkakvi imena izvestni s voenni podvizi,pohodi ,klaneta i tn.
Nqma li nqkakvi...e kato tozi Sekvoq da re4em,hudojnici i tn...koito da sa zapomneni v istoriqta i da sa opisani...?



Тема Явно си доживял...нови [re: powerplay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.09.04 10:59



...щом пишеш, освен ако не комуникираме с духа ти.

Ми радвам се, че си открил нашето скромно клубче. Сигурно и другите "клубари" се радват.

Та на въпроса. Има много индианци от миналото, които са известни не само с военни дела, но и с мъдрост, красноречие, художествени умения.

Секвойя (метис впрочем), вероятно не е най-интересния от тях. Работата е там, че тези хора, достигнали до постижения в "духовното поприще" (условно понятие, защото едно време индианците не са правили разграничение му "духовни" и недуховни" работи; всичко е било "духовно", май), са имали често постижения и на "военната пътека".

Известните индиански оратори, свещени мъже, художници, са били често изявени воини. Примери много - не мога да изброя 5 човека примерно, защото поне още 505 заслужават да се споменат... Примерно такъв човек бил великият свещен мъж на атсина Бизоновата Шатра (наскоро излезе една негова биография, така да се каже)...

Но ако искаш някакви "куриози" - примерно кроу имали един много силен шаман Fringe (Ресната), който не воювал. Той ходел с бойните отряди, за да им помага, но нямал ку и по обичаите на кроу не можел да се ожени... Е, оженил се все пак (това е една интересна история в книгата на Plenty-сoups), но ето ти пример...

Стига бе, аз в тоя клуб май ще наруша принципа си да не пиша постинг над 7-8 реда... Кой ме би по главата да го правя!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 20.09.04 11:01.



Тема Re: dojivqh li?нови [re: powerplay]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано20.09.04 12:12



Недей да подценяваш Славейков. Особено след като не си чел всички неща. Има наистина интересни и ценни книги. От много от тях можеш да разбереш повече, отколкото от форума. Колко странно, нали! Не ща да правя реклами, но не ми се преписват книги в постове!



Тема доживе...:)нови [re: powerplay]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано20.09.04 12:49



Здравей, powerplay.

Ta misulta mi be6e - radvam se mnogo,4e ste go napravili tozi klub,kudeto 4ovek da moje da se informira dosta pove4e i da nau4i mnogo
Аз пък се радвам освен това и че идват хора в него, и го намират за полезен

----
П.П. KREDOR KREDOR KREDOR KREDOR

Необходимото Ми Зло


Тема Re: dojivqh li?нови [re: powerplay]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано20.09.04 16:45



добре дошъл



Тема Re: dojivqh li?нови [re: powerplay]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано20.09.04 16:54



Добре дошъл в клуба! Остава и да се регистрираш

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: dojivqh li?нови [re: powerplay]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано20.09.04 21:40





Извинявай, че сайтовете са малко...неразбираеми. Като имам повече време, ще попреведа нещо.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: dojivqh li?нови [re: Umai Maia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.09.04 23:41



Това на къв език е??? Шведски или съветски?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема wow:)нови [re: Umai Maia]  
Авторpowerplay (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 01:30



Ми значи...мерси на всички,за посрещането:)
Изненадан съм.Приятно разбира се.
За съжаление обаче,както вече подчертах в предното си..."изявление"(да го наречем),до сега не съм участвал в подобни "мероприятия" и си нямам понятие от регистрации и тн.,даже едвам намерих къде точно трябва да се натисне,за да кажа нещо по темата.
Относно "Славейков"... Братленце,знам какво може и какво неможе да бъде намерено там и ако съм ти прозвучал,като човек,който "подценява" или "оплюва" количеството или качеството на книжната борса,то с риск да те обидя ще ти кажа,че май само ти си ме разбрал криво...
Както и да е...
Black Wolf - на теб отделни благодарствия за изчерпателния отговор и за това,че си нарушил принципа си да не пишеш повече от три реда.Казал си интересни неща.
Линковете,които Umai Maia пращаш,изглеждат ценни като съдържание и очаквам с нетърпение превода им:)По картинките разбирам,че има нещо за Поседналия Бичец:)Нека,ако има тук някой негов ревностен фен,не приема това обръщение много навътре.Просто за мен той е цирков артист преди всичко останало.
Хе:)Между другото онези там неща за мокасинките "направи си сам" са много интересни и може да се каже,че се позапалих:)Но явно е,че се иска много търпение и пипкавост и може би точно поради тази причина е обявено за женско задължение:)
Жените са по-търпеливи и някак си знаят къде точно да "боцнат".
Та така...
Това е засега от мен...
Кефя ви се много на всички




Тема Re: wow:) [re: powerplay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.09.04 09:53



Цирковите артисти обикновено не колят хора, май...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.