Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: За един конкретен филмнови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано03.10.04 20:02



Знам я тази теория - шаманите са някакво гранично състояние, което обаче не им пречи да се вграждат в "обикновения" живот /както е при шизофрениците например/. Някои шамани са си дори откровени шизофреници.

Откачени е твоя дума обаче. За някои това не е откаченост

Все едно. Нищо не казваш за античната художествена литература



Тема Re: За един конкретен филмнови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.10.04 09:29



Античната литература си е антична. Не ме интересува, нито пък засяга нашата тема...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За филмите и чувствата...нови [re: Estel*]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано04.10.04 18:41



Ми за какво говорим? Думата роман изобщо не е мръсна. Просто майка ми (чела познай какво) смята всички хурони за безкрайно кръвождани, докато видите ли, едикоиси били почти миролюбиви и т.н. и т.н. Става дума за изменянето, като почнеш от бита на хората, до всякакви необикновени събития в романите. Искаш да кажеш, че романите са реалистични, така ли? Не съм много съгласен. Не казвам, че всичко в тях е измислица, но има токло много такива, пък верните неща колко са. В сравнение с романите, хвани примерно "Войни от равнините", ще разбереш доста повече за всякакви видове бойни походи от кой да е роман.

Казано честно, фен съм на Властелина и на куп други книги (ако не си се сетила), но това не означава, че го приемам особено сериозно. Ако един интерес от тези "лековати" (според мен и това не е баш така) книжки те прехвърли към по-сериозни неща и тогава откриеш, че всъщност нещата изобщо не седят по този начин... как ще се почувстваш. Много ми е любопитно, как ще реагираш, ако гледаш пълната версия на "Танцуващия с вълци", примерно. Тя е около 5 часа и е доста по-различна. Сумати хора, съдейки именно от тези книги смятат, че знаят едва ли не всичко за индианците, като измежду тези им знания токувиж се промъкнала и някоя глупост!



Тема Re: За един конкретен филмнови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано04.10.04 19:11



Чакай сега! Ако все още говорим за индианските шамани... ще цитирам по памет, "всеки който живее като мен, може да прави тези неща" се казваше някъде Сега, толкова хора, от различни континенти (ако говорим общо) да се обединят на 4-и километър... дай да не изпадаме в крайности.

За мен "болните" шамани са по-скоро в съвремието. Причини за това си убеждение имам много (една от тях е Кастанеда) но май да не влизам в подробности, че токувиж пак засегна някой!

К`во общо има античната художествена литература с разговора?



Тема Re: За един конкретен филмнови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано04.10.04 20:49



Може би не си забелязал - не аз, а Вълка спомена за "лудостта" на шаманите, и не аз влагам в това какъвто и да е отрицателен смисъл. Пак повтарям - могат да живеят и по обикновен начин, докато 4-ти километър - не дотам, явно не разбираш.

Разбирам, че си отвратЕн от съвремието, но и преди и сега шаманите са всякакви, просто шамани

А античната литература, особено художествената, я споменах, тъй като видях, че Вълка мисли, че не може да се съди за живота и нравите от нея, дори ми се стори, че ми се присмива благонамерено - смятам, че тя е доказателство, че може да се съди, не по-зле отколкото от което и да е съвременно писмено изследване.



Тема Re: За филмите и чувствата...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано04.10.04 20:51



В отговор на:

Просто майка ми (чела познай какво) смята всички хурони за безкрайно кръвождани, докато видите ли, едикоиси били почти миролюбиви и т.н. и т.н. Става дума за изменянето, като почнеш от бита на хората, до всякакви необикновени събития в романите. Искаш да кажеш, че романите са реалистични, така ли? Не съм много съгласен. Не казвам, че всичко в тях е измислица, но има токло много такива, пък верните неща колко са.




Да. И когато някой чете художествена литература, той знае, че това е художествена, а не научна литература, и писаното е измислица. Поне се надявам да знаят хората и да не вземат всички такива филми за 'научнопопулярни'.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: За един конкретен филмнови [re: ssonia]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано04.10.04 20:54



Сигурно, ако човек има достатъчно бекграунд и знае някои работи, може да съди правилно от такива книги и филми. За хора, които имат по-малко или никаква представа от реалността, е по-объркващо. Знам го по себе си и го виждам в хората около мен. ((Най-общо, за която и да е тема, не само индианци))

Необходимото Ми Зло


Тема Re: За филмите и чувствата...нови [re: Umai Maia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано04.10.04 21:03



А може би просто има хора, силно вярващи, че когато някой седне да пише, прави филми или кой знае какво, ще подходи сериозно към нещата. Може би просто ни трябва малко, но навременно обяснение.

Самата идея, че обсъждаме подобен проблем идва да покаже, че има хора, приемащи художествената литература по-сериозно. Не искам да убидя кой да е, просто констатирам



Тема Re: За филмите и чувствата...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано04.10.04 21:26



Разбира се, че има, ми аз като бях мъничка и не мислех 'сега това тука дали наистина е така', просто го четях

А иначе, все още се опитвам да вярвам, че някой като седне да прави филм или книга, сега, ще се опита да се отнесе по-сериозно. Е, после като видя продукта, виждам дали е било така.

Надявах се в Дриймкийпър да има поне малко от настоящата реалност за индианците, и имаше малко - имаше онези мутрешки индивиди, макар и в лек вариант (щото това е холмарк и трябва да няма много злост:)), имаше бедността, макар и омекотена, имаше проблема с изоставените деца (повечето бащи плащат издръжки...ама не сам озаради тях, ами и заради помощите на майките..ама това е съвсем друга история) , имаше проблема за generation gap, за езика, който младите не знаят добре, за wannabes, за...
И, да, беше омекотено като за холмарк, ама поне го имаше:/

Така че, има хора, надяващи се и вярващи, и после падащи пак на земята

Необходимото Ми Зло


Тема Моля, моля...нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано04.10.04 21:44



Моля, моля...


"Знам я тази теория - шаманите са някакво гранично състояние, което обаче не им пречи да се вграждат в "обикновения" живот /както е при шизофрениците например/. Някои шамани са си дори откровени шизофреници. "


... да си имаме уважението Що ме правиш на по-тъп, отколкото съм в действителност

Не съм толкова отвратЕн, просто искам да живея правилно и добре едновременно Ми то не може да се съди от античната литература за нравите на един народ. То, трудно може да се съди и за автора...

Редактирано от Пyшилиcт на 04.10.04 21:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.