Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За един конкретен филмнови [re: Umai Maia]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано04.10.04 22:49



Може би да Но има и още нещо - хора, които нямат бекграунд, по принцип не си дават зор да си вадят изводи за което и каквото и да е, независимо какво четат, гледат и т.н. Още по-малко ще седнат да се интересуват от научни разработки Те разсъждават по калъпа "АЗ и света - ако нещо не се вписва в или сработва с аз, то моето мнение какво е? абсолютно отрицателно, това нещо не съществува"



Тема Re: Моля, моля...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано04.10.04 22:57



О, това беше в отговор на твърдение, че физиците и шаманите са откачени Помисли какво отношение и смислов заряд изразява думата откачени и тогава ме обвинявай в тъпоправене

Отказвам се от античната литература, и от художествената изобщо - вижда се, че в този клуб отношението към нея е крайно негативно. Предполагам, защото индианците не са оставили литературно наследство - май си позволих твърде много.



Тема Re: Моля, моля...нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано05.10.04 10:58



Писна ми да споря за това откачени ли са шаманите или не! Пък и без това само празни приказки приказвам.

Нямам нищо против художествената литература! Дори много и се радвам. Казвам само, че от нея не можеш да правиш изводи за живота на индианците. Казвам го на базата на това което знам, но тов си е моето мнение! Сори ако се засягаш, но според мен, трябва да го знаеш. Толкоз!



Тема Re: Моля, моля...нови [re: ssonia]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано05.10.04 19:45



А, Соня, не казвай, че в клуба отношението към худ лит е негативно, защото аз съм тук, и отношението ми към нея не е негативно.

Камо ли пък крайно

А пък колкото до това , че книгите представят някакви грешни работи и т.н., според мен е полезно да се обсъждат тия неща, защото можем да си казваме кое не е вярно, кое е...Днес нямам муза и не мога да обясня както трябва...пфууууй...но ако съм прочела нещо някога и още не знам , че е било грешно, (даже и да не му вярвам 100%), ми нямам нищо против да прочета някой да ми казва защо и какво не е вярно.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Моля, моля...нови [re: Umai Maia]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано05.10.04 20:25



Маиа, нямах предвид тебе, нито който и да е от клуба Говорех общо за него, за колективното му несъзнавано ако щеш и пр.

Жалко, че не помня нищо от индианските художественолитературни книжки, които съм чела на младини - иначе би било интересно да се постави на разбор някоя, като се цитират определени важни моменти - и съответно някой вещ да казва - "вярно!", "невярно!" като подкрепя твърдението с цитати /може и неточни/ от антрополози, етнографи, историци и т.н.

Съмнявам се това да стане - много е трудоемко



Тема Re: Моля, моля...нови [re: ssonia]  
АвторУмaй (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 21:21



Аз пък мисля, че и за общото му несъзнавано не може да се каже така категорично това.

А, да, трудоемко е това, което казваш, но не пречи да се прави, когато някой пита нещо за някоя книга, т.е. на парче, а не крупно за цяла книга с всичко по нея.





Тема Re: Моля, моля...нови [re: Умaй]  
Автор Пyшилиcт ()
Публикувано06.10.04 21:01




съгласен!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.