Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: Пyшилиcт]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано27.09.04 21:54



Чакай и ти Къде е казано, че жени ще се бият с мъже? Имам предвид, че жени от едно племе ще воюват с жени от друго племе. Т.е. войната да бъде грижа на жените - тогава много по-рядко ще има войни и много по-мъдро ще се разрешават споровете Войната е женска функция, това, че тази идея не се приема за нормална, не значи, че не е правилна. По принцип светът щеше да е много по-добър, ако беше спазен този закон. Но той отдавна е нарушен



Тема промяната...нови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.09.04 23:31



Ами времето е циклично, а не линейно... Всичко се връща.
Напред-назад... Не е ясно, дали нещата от миналото не са пряк път към бъдещето. Впрочем, то е ясно...

Начините на живот не са предишни, сегашни и бъдещи, а правилни и неправилни. Е, този живот, който сега водят хората, и който се очертават да водят доста от тях в блъдеще, не е правилен.
Светът се променя, нещата се променят, но има неща, които остават неизменни. Те са свещените... Те са скелета на Мирозданието.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 27.09.04 23:32.



Тема Аха...нови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.09.04 23:37



Разбирам накъде биеш... Знаеш ли, срещал съм доста девойки с подобни мераци.
Жени-воини е имало, макар и много рядко. Ловци - ловът е трудна и тежка работа, а жените като хитри същества не се фащат за такава... При много племена, ако малка група живее отделно, и мъжете дълго ги няма (това се е случвало понякога, особено при по-северните племена - в Канада и Аляска) и жените са слали капани, ловели риба, ходели на лов...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.09.04 23:40



Никой разумен човек не отхвърля различното, ако то не вреди на него и на света. А цивилизацията на белия човек вреди и на него и на света - и това го разбират все повече и повече бели хора...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема А да привършим...нови [re: ssonia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.09.04 00:19



Предлагам да попривършим този "затегнал" се разговор, защото темите не могат да се обсъждат ползотворно, когато се пише и отговаря с дистанция от няколко часа или дни... Губи се нишката на разговора (поне при мен е така) и се забравя какво точно е казано, трябва да препрочиташ - абе...

Тези неща може да са интересни, може и да не са, но са за разговор на живо... То Интернет общуването си е ала-бала...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Опазил Бог!...нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано28.09.04 01:12



Чакай сега. Дай да захвълим временно философските изводи. Щом говорим за индиани положението е малко по-така.

Да речем правиш торба за лува, правиш една, не става, правиш втора, абе не е тая, третата е почти както трябва, четвъртата - е тва е! От този момент нататък това ще е торбата. Тя е завършена и цяла и ще се смени когато се скъса или когато стане нещо друго. Но принципно въпроса е решен.

Има една мисъл, че светът се променя около нас, понякога дори за часове, но нещата, които не се променят, които остават едни и същи, те са най-свещени.

Те не са символ на деградаия, дори в литературата.



Тема Re: Наистина има нужда от предпазливост...нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано28.09.04 01:33



Кажи ми, моля те, какво значение имат за теб квантовите частици и планетите. Те говорят ли ти нещо, дават ли ти нещо.

Къде точно напред желаеш да продължиш. Как си го представяш - ставаш сутрин, 8 часов работен ден, пътуване с градския транспорт, гледане на телевизия и легло. Какъв живот виждаш за себе си в цивилизацията, там няма гори и планини, реки и синьо небе. Ти кое търсиш и желаеш.

Говориш за това, да не се връщам назад. Аз и не се опитвам да го правя. Аз искам да продължа напред. Става дума за връската именно с дървета и охлюви, камъни и всичко останало. Включително планети и квантови частици. Говоря за момента, в който те почнат да имат значение и то е напълно ясно и естествено. Не става дума за екскурзия в дивата пустош, а за завръщане вкъщи, където и да отиваш.



Тема Хи хи, война!нови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано28.09.04 01:41



Боже мили! Ти готова ли си да прережеш нечие гърло? Става дума, почти като на телевизията - като чеченец на руснак или иракчанин на българин? Би ли отрязала нечия кратуна. Примерно вдига се отряд жени, убиват мъжа ти и ти решаваш да отмъстиш. Или може би няма да отмъщаваш.

Дали познах, жените ще воюват т.е. няма войни? Дано и с лова не е така!

Войната е такова мероприятие, където едни хора искат да прекратят живота на други хора, щото нещо са нагазили лучеца. Идеята е че там хора умират. Най-често това е причината да се тръгва на война (в съвремения свят).

Де да знам, как си го представяш изобщо



Тема Re: Индиански въпрос за произходнови [re: ssonia]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано28.09.04 01:51



Никак не е лесно да се каже "не желая да се справям". Не мисли че е лесно да не ти пука! Всъщност още ми пука за разни хора, без да е подкрепено с реални мотиви.

Не става дума за желание. Прост свят с такива междучовешки отношение е в дълбока грешка. Аз не желая да съм част от него. Прощавай, но да пребиват някой на улицата и аз да си трая, нормално ли е. Да защитавам съвременното общество и устоите му е все едно да... не мога да измисля такава глупост!

Това не е нетърпимост към чуждото, а към гадното! Не желая да замърсявам реки! Имам ли избор? Ами не, вече не! Индианския начин на живот не е въпрос на желание за мен. Старите хора казват, че индианският път е трудният път (в смисъл, не е първия, лесния, краткия и т.н., а правилния).

Най-странното ми е, че сигурно и ти таиш някакви такива идеи у себе си, та спорим за глупости и си моря очите!



Тема Re: А да привършим...нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано28.09.04 01:51



Нема-а стане! Пробвал съм!
Така сме се захапале!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.