Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано23.09.04 17:52



Хм тази дискусия се провежда в особен тон...

Като наблюдаваща отстрани, мога да кажа следното. Всички сте свестни хора с немухлясъл ум и отворена глава. Вместо да се гледате един друг, погледнете в една посока.

изобщо не ме вълнува това да показвам каквото и да е пред 3-4 човека, в област в която съвсем не съм експерт. искам да науча нови неща, в насоката която ме интересува.

не сме тук да се изпитваме, нали така.

Ще трябва да се пуши май

Необходимото Ми Зло


Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 17:56



! Нямам нищо против теб !

Имам доста против отношението ти! Ако за теб "шаманите" от северна америка са наркоманите на миналите векове, аз нямам какво да ти кажа. Мога да ти кажа, че си в грешка, но не виждам причина. Причината е, че осъждаш хора, които (оставам с такова впечатление) са ти близки по възгледи и мнение?!?

Не виждам, какво имаш да споделяш, освен негативно мнение, за хора, които не познаваш, не само лично, но и добре. Казваш, че книгите, които обсъдихме не ти дават нищо, в същото време се съмнявам, че ако останеш насаме с някой дядо ще имаш НАИСТИНА какво да го питаш. Говоря за "нещата по същество" които вярвам, вълнуват и теб и мен.

Проблема ми е, отричането ти на всичко, понеже не намираш това, което търсиш. Според мен не търсиш правилно. Но това си е мое мнение и не искам да го приемаш като лошо отношение към теб.



Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 18:01



шаманът не си захвърля познанието просто ей така на първия немец, който му е станал малко по симпатичен.

е тва отношение ми е неприятно!




Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 20:23



Не разбирам напр. какво толкова трябва да копаеш "с пот на чело" в "Подиграващия Враните", където много неща са дадени ачик-ачик...

За да схванеш някои неща (може би доста неща), ми се струва, че трябва да имаш малко повече информация по някои "общоиндиански" въпроси, така да се каже... Общия контекст на културата дава доста ключове. поне аз така виждам нещата и при мен така работи.

Ами не ти се връзва идеята - то всички книги, свързавни със шаманизъм, са писани от бял човек... Е, да речем има някои хора като Ед МакГаа, който е съвременен образован лакота и медисин мен. Е, той си пише сам книгите...

Интересно, коя е тази книга за сибирските шамани, за която пишеш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 20:34



Извинявай, ама приказваш пет за четири! първия немец...
Знаеш ли как примерно Рихард Ердош е достигнал до тези хора и след колко години контактуване с тях се е стигнало до тези книги?

Вяртърко, говориш за неща, които не познаваш. Сори, брато! Фуулс Кроу суетен? Сигурно е видял, че "попът" Майлс ще бъде добър транслатор на идеите му, щом му е доверил нещата, за които говори. замисли се само - ето, благодарение на този поп ние сега обсъждаме тези идеи и неща...

"Кухи кости"... Фуулс Кроу ли не е бил??? Да не мислиш, че хора като него, като Игъл Федър са доверили на Майлс да запише пълните подробности по Танца на слънцето ей така, от суета? Ако не знаеш (което пролича и от един твой постинг преди), Танцът на слънцето е нещото, около което се гради цялата духовна система на лакота и други народи. както и Лулата.
Бъди сигурен, че при тези хора няма случайни постъпки и хрумвания. Всяко нещо е направено както, когато и както трябва да се направи. Така че нито Майлс, нито Ердош са случайни хора, каквото и да мислиш за тях. Можем само да мечтаем да сме на тяхно място.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: шаманитенови [re: Umai Maia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 20:36



Ти си разумна девойка! Права си, разбира се! Ама ня Вятърко малко му вее вятър покрай ушите...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: шаманитенови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 22:03



Ше пушим бе!





Тема Абе вие знаете ли...нови [re: Cивия вятъp]  
АвторKoзия kpяk (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 22:11



Не искам да бъда разбиран погрешно, защото въпросът, който задавам е много сериозен, затова четете внимателно!
Абе вие знаете ли кой е Инчучуна? А?

И между другото, Black Woolf, в рода ти няма ли нещо лисичо?



Тема Re: Абе вие знаете ли...нови [re: Koзия kpяk]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 22:20



БАТЕ-Е-Е-Е-А-О-У-Е-Е!




Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано23.09.04 22:38



Защо питаш само за Северна Америка?

Колкото до дъжда и неговото предизвикване - има български песни, които го предизвикват безотказно, вервай ми!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.