Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 17:01



Човека казва това, което знае, без да е тенденциозен и да налага мнение. Мнението е такова животно, дето всекого требе сам да си го хване.
Ше прощаваш за архаизмите.



Тема Re: шаманитенови [re: Пyшилиcт]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 17:04



"нищо от това което знам (то не е много, но е и интересно, и важно, поне за мен) не бих споделил с теб." - добре, разбирам какво е отношението ти към мен лично и въпреки че не разбирам с какво съм те засегнал или провокирал, го приемам изцяло.

ти знаеш най добре защо си дошъл тук, но няма смисъл да питам, след като не би споделял нищо с мен

също така се съмнявам да има нещо, което да искаш аз да ти кажа или споделя, така че предполагам няма какво повече да дискутираме или пишем.

успех!



Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 17:12



Аа-а... Значи може да говорим разумно...

Да, съгласен съм 100 % с това за дядото, за огъня и за "истинските" неща. И за много от нещата относно книгите, които казваш...
"...последните са ценни до толкова до колкото могат да дадат някаква повърхностна информация и да събудят интерес у хората, да събудят желание, което да ги провокира да задълбочат знанията си и да потърсят някакви истински опитности."
Да речем, че някои дават не съвсем повърхностна информация...
Но по принцип си прав. Книгите са си книги. Живият опит е нещо друго. И тук идват проблемите.

Първо - придобиването на опит и знания по никакъв начин не противоречи на четенето на книги. Второ - как ще ги придобиеш тези знания? Ами като отидеш при някой от "онези дядовци". Ама можеш ли да го направиш ежедневно? А даже да отидеш там също няма гаранция... Ако седнеш да търсиш сам знания, за някои неща ще ги придобиеш. За други обаче - да ме извиняваш... Нема да се получи...

Така че книгите - и най-вече, конкретно тези, за които говорим, си имат своята роля. Ако щеш за "зареждане" на човек с желание за търсене, за познание. И с някаква информация, която не е чак толкова лоша, повърхностна или ню-ейджарска...

Ако ти вече не четеш такива книжки - хубаво. значи нямаш желание и нужда. Други хора пък имат. Имат и полза...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: шаманитенови [re: Black Wolf]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 17:15



на неща, които съм почувствал и преживял се гради интереса ми към шаманите, както и мнението ми за тях.

мнението ми за книгите се гради на това, че съм ги прочел (не знам на какво друго би могло да се гради).

иначе не ги познавам нито Fools Craw нито Куция Елен наживо, не познавам и някой, който е комуникирал с тях, така че нямам никакво мнение за тях като шамани и хора.


Не, наистина нямам никакъв проблем, отговарям на постингите ти в същия дух, в който ги пускаш ти. В момента наистина се опитваш да запазиш добрия тон и оценявам това. Обикновено не си даваш толкова труд и затова и аз не съм счел за нужно да изпадам в излишна куртоазия и си карам през просото.



Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано23.09.04 17:16



Аз пък за разлика от теб усещам сила в думите на тези две книги. Затова ги уважавам тези свещени мъже и не мисля, че целта им е била да изкарат малко парички. По скоро се опитват да просвещават. Вярно има някои неща в книгите, които може да ни се струват странни, но явно при тях са действали. Затова много ми харесаха думите на Подиграващия враните: Вие искате първо да видите и след това да повярвате, а трябва да повярвате, за да видите (цитирам по памет, защото книгата не е при мен).

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 17:19



Ти говориш за заместване, а аз за обучение! Я кажи, познаваш ли някой, който е правил секс (не сам, с жена), преди да е знаел какво е това?

Щом искаш истинското, ми върви в Щатите или Канада и търси. Аз нямам нищо, което да те развълнува. Мен са ми интересни причините по които индианците не отричат Христос и какво е казала Бялата Бизонова Жена.

Събудения интерес има за цел да правиш нещата! Така е при мен. Не да отричам другото.



Тема Re: шаманитенови [re: Black Wolf]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 17:19



не е така, напълно вярвам в шаманите, въпреки че засега не съм имал възможността да общувам с шаман точно. затова и интересът ми е още по голям.

изобщо не ме вълнува това да показвам каквото и да е пред 3-4 човека, в област в която съвсем не съм експерт. искам да науча нови неща, в насоката която ме интересува.


нямам представа как си представяте вие нещата. не съм забелязал досега някой да се е отпуснал достатъчно за да сподели нещо от собствените си възгледи.

но очевидно не съм на прав път и едва ли ще съумея да ви предразположа към това, пък и вече нямам никакво желание честно казано.



Тема Re: шаманитенови [re: Пyшилиcт]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 17:23



о.к.



Тема Re: шаманите [re: Black Wolf]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 17:31



някои дават много съществена информация. може би дори и обсъжданите 2 да са от тях, но за да получа съществена информация от там ще трябва да си я изкопая, да си я отсея от всичките глупости с пот на чело - почти толкова трудно колкото да ида до америка, това за мен не е било и още не е такова гигантско препятствие.

просто не ми се вързва идеята за шаман пишещ книги под редакцията на бял човек, християнин... но този въпрос вече го обсъдихме.



вече се старая да чета само сериозни статии или авторски материали, понякога чета и такива книжки, никога не захвърлям една книга преди да съм я пробвал и да видя дали ми харесва. последно четох една за сибирските шамани и макар и малко по диагонал я дочетох до край. но и за нея мнението ми не е високо.

високо ми е мнението за тората на Моисей примерно - ето това е книга на шаман

високо ми е мнението и за попол вух.

но да не те отегчавам с мненията си...

с мен може да се говори всякак.



Тема Re: шаманите [re: Kaнтaka]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 17:34



не съм казал, че това е целта им.

казах, че проявяват суета нетипична за шамани, за "кухи кости". шаманът не си захвърля познанието просто ей така на първия немец, който му е станал малко по симпатичен. това познание е било придобито по труден път, чрез множество изпитания, които са показали, че човекът е достоен за него. но може и да греша :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.