Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 22.09.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: шаманитенови [re: Umai Maia]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 15:56



добре, тогава ще питам - ако пише книжки от типа "мемоарите на един шаман", предназначени за пазара на белите, това не е ли същото като да застане на сергийка?

как си представяш шаманите (или съответно лечителите, гадателите и т.н.) в миналото и как го виждаш един такъв човек днес?



Тема Re: шаманитенови [re: Пyшилиcт]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 16:01



не бе, кажи сериозно :)

ти сигурно дори си контактувал с шамани - какви хора са?

аз си писах преди с един хейока и беше страшно свестен, точен тип, много ценно беше за мен общуването с него.



Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 16:20



Ами чичовото, изобщо не е същото. Ако някой ти предложи да участваш в Инипи срещу 30 долара и ако някой ти говори за Инипи, разлика има ли.

Така, ако ти приказва за това някой дядо в Щатите, да кажем, и се нарича Подиграващия Враните, би ли се зарадвал. Представи си, ти, дядото и безкрайната прерия, и си дуднете за Инипи! Екстра, а! Е, да, ама ти си платил билет до САЩ - отиване и връщане - 800 долара, нали така. Айде пътни разноски за страната, папане, спане... Сигурно не разбираш на къде бия!?! Ти и един тютюн няма да му дадеш сигурно

Това което прави този човек е споделяне на опит. Границата е ясна, според мен, май за теб не е толкова. Той разказва за своя живот и нещата които е научил, не за да искарва пари, а за да може твоя ****** да живее по добре! За тая книга, той надали е получил някаква яка сума, дори може нищо да не са му дали. Дали пък не може космическото познание, така, с кофа и фуния, и у главата! ??? Това което можеш да направиш, е да дадеш скромната сума, която хората са дали за издаването на въпросната книжка. Ако не ми вярваш, питай другите, в издаването на книги пари няма!

Хубаво е, че си безкомпромисен, но не бъди такъв само спрябо другите Пък, щом толкова си несъгласен, не чети бе! БОЙКОТ!!!



Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 16:22



Ха-ха! Не мога да кажа, че знам отговорите на всички въпроси на света!
Без излишна скромност ще заявя, че по отношение на индианците знам някои неща.

Сега за усещанията. Не усещаш "сила" в думите на някои от индианските шамани, за които стана дума в този клуб. Ами аз какво да направя?!? Аз пък усещам... И знаейки нещичко за нещата, които са правили, смятам, че са си съвсем истински... А като става дума за хора от калибъра на Fools Crow, как да ти кажа... Твоето и моето мнение няма значение! ;-) Ама никакво!

Аз лично правил ли съм някое от "тези неща"? От кои? Не мога да летя, да предсказвам, да лекувам и да викам дъжд, ако за "тези неща" питаш. Не съм лечител, шаман, гуру, маг, ходжа или нещо от сорта. Но имам мнение по тези въпроси... Ако позволяваш. Мога ли да имам мнение?


Дискусиите... Нямам предварителна представа. Както станат; това според мен зависи от всички участници във въпросните дискусии.
Не знаех, че следиш толкова внимателно думите ми по клубовете.
"...ако има нещо което не знаеш, значи и никой в България (а още по малко в клубовете на дира) не го знае."
Уви, по някои въпроси е горе-долу така... Има и още няколко души, които знаят тези неща, ама не влизат по клубовете в дира.
Друг цитат: "...кажи сега - ще говорим ли сериозно нещо за шаманите, за индианските магьосници, за medical men?"
Какво разбираш под "сериозно говорене"? както се вижда, ти не ги признаваш. Смяташ, че думите им, достигнали по един или друг начин до нас, са смешки... Добре! Всеки има право на мнение. Боже упази, не смея да се съмнявам в това право на всеки човек! Но как да се получи сериозен разговор?
Това са индианските шамани. Да, книгите са си книги... Въпросните "съавтори" са поднесли материала по начин, подходящ за читателите (които са различни хора). Но от хората, които са се срещали и работили с индиански шамани, знам, че няма всъщност някакви фатални разлики.
За въпросите в клубовете си прав, признавам. Не задавам въпроси в тях. Имам много и различни въпроси, но Дира не е мястото, където ще седна да ги задавам. И да търся отговори...

Ако мислиш да ме контрираш за всяко нещо, което кажа, май не виждам смисъл от подобно общуване. Защото ти май само това правиш в този клуб.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 16:37



ти лично правил ли си някое от тези неща или поне бил ли си свидетел някой да го направи без да остави място за съмнение, че може да е съвпадение, или догадка?


Да.

Колкото до разговорите за шамани, нищо от това което знам (то не е много, но е и интересно, и важно, поне за мен) не бих споделил с теб. Как да си говорим "сериозно", като пишеш за треви и гъби. Значи, първо, че нищо не знаеш, второ, че нищо и не щеш да знаеш. Не съм дошъл тук, за да се забавлявам, нито да привличам внимание или да се правя на интересен! Сори! Мога да ти гарантирам, че и Вълка не е такъв.



Тема Re: шаманитенови [re: Black Wolf]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 16:38



да.
да.
да.

(това за 1вите 3 абзаца)

един уточняващ въпрос по втория абзац. казваш че не си шаман, гуру и т.н. и т.н. о.к., а комуникирал ли си на живо с такъв? може би не си прочел въпроса ми. казваш че имаш мнение - би ли споделил на какво се гради това мнение....

" както се вижда, ти не ги признаваш. Смяташ, че думите им, достигнали по един или друг начин до нас, са смешки..." - може би не съм се изразил правилно или пък ти виждаш тенденциозно

напротив, признавам шаманите и още как! но в книгите не виждам НИЩО интерсно, нищо шаманско.

че ти какво изобщо казваш, за да те контрирам? търся информация и бих обсъждал свои идеи и преживявания с други, които имат такива и са склонни да говоря за тях.


въпросите ми са ясни, ако нещо не е ясно, можеш да попиташ поне за това. когато ми трябва мнение за нещо, го искам веднага. значи сещай се - ако не съм поискал мнение за нещо, вероятно не ме интересува, макар че едва ли ще нагрубя този, който е решил да го споделя. ако този начин на комуникация е проблем за теб, просто не ми отговаряй, имаш свободата да си избереш.



Тема Re: шаманитенови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 16:40



Вятъра явно иска да изглежда по-оргинален. И да звучи като човек, който не вярва на разни глупости, от рода на индиански шамани и пр.

И да покаже, че и той е чувал за някои неща, а и те не са баш така, както си представяме ние...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: шаманитенови [re: Пyшилиcт]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 16:52



че не е получил сумичка ясно. сигурно и 1$ не са му платили.

но изглежда адски суетно. поне на мен ми изглежда :)) шаманите суетни хора ли са?

освен това съвсем не е същото да си с дядото, до огъня, завит с одеало и да слушаш за инипи, да пукат и съскат съчки, нощният вятър да шепти в тревите, хрипливият му глас да те хипнотизира.... и от друга страна да си отишъл до славейков, за да си купиш книжка, в която докато стигнеш до инипи вече си прочел 1 000 000 глупости как индианците не отричали христос, как свещената тайна, великият дух и бялата бизонова жена примерно били олицетворявали светата троица. или как Куция Елен е задявал индианки на младини.

един въпрос към теб - падаш ли си по холивудските филми?

я ми кажи, каква точно е разликата за теб между тези трите:
1. да гледаш на филм как Анжелина Джоли и Антонио Бандерас правят секс,
2. да слушаш как твой приятел/приятелка е правил секс и споделя с теб преживяванията си.
3. да правиш сам секс.

и как би приел логика от типа "виж сега, пич, ако си грозен, тъп, беден и не можеш да си забиеш момиче и нямаш приятели от които да слушаш истории за секс, защо не идеш да гледаш онзи филм с Анджелина Джоли само срещу 5 кинта в арената"?

не ме разбирай погрешно - не съм нито против филмите, нито против книгите, последните са ценни до толкова до колкото могат да дадат някаква повърхностна информация и да събудят интерес у хората, да събудят желание, което да ги провокира да задълбочат знанията си и да потърсят някакви истински опитности.



точно защото вече не чета такива книжки, затова и питам - интересуват ме истински преживявания. говори ли ти се...?



Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 16:53



Не, не съм комуникирал на живо. А твоето мнение на какво се гради?

Хубаво, във въпросните книги не виждаш нищо интересно и "шаманско"... Ами гледай по-добре. Ти какво очакваш?

Знаеш ли, опитвам се да запазя добрия тон и пр. Честно да ти кажа, и на мен разни мнения не са ми необходими. Общуването в клуба не е проблем за мен, но май ти имаш някакъв проблем спрямо мен?... поне с такова чувство съм. Тъй като на всяка моя дума ти веднага се опитваш да контприраш.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: шаманите [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 16:54



"И ний сме дали нещо на света!"
"Бравос, бравос!"
и други цитати знам
Се ми е тая, какво иска, аз не съм шаман, той не е ученик. Ако беше така, изобщо нямаше да го уча, но не е това положението.

Това което ще направя обаче... всъщност... нищо няма да направя
Той не е сериозен и не си заслужава
Нищо не знам за тия работи с шаманите (много, ама много малко)
Това, че ние имаме представа, която на моменти изобщо не е вярна, е напълно вярно. Обаче какво значение има как ние си представяме нещата, ако не се чуваме един друг?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.