Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: шаманитенови [re: Abu.Kasap.Fred]  
Автор пopaзявaщaтa pъka (jedi-master)
Публикувано23.09.04 00:55



ще те бамна!




Тема Re: шаманитенови [re: пopaзявaщaтa pъka]  
Автор Abu.Kasap.Fred (Orc)
Публикувано23.09.04 01:03



ае бе ? аз съм премиер с адмиралтейски чин!

Клечете, клечете


Тема Re: шаманитенови [re: пopaзявaщaтa pъka]  
Автор Abu.Kasap.Fred (Orc)
Публикувано23.09.04 01:05



мерси за доверието

Клечете, клечете


Тема Re: шаманитенови [re: Abu.Kasap.Fred]  
Автор пopaзявaщaтa pъka (jedi-master)
Публикувано23.09.04 01:07



това заплаха ли е :)




Тема Re: шаманитенови [re: пopaзявaщaтa pъka]  
Автор Abu.Kasap.Fred (Orc)
Публикувано23.09.04 01:09



имам Лък със самонасочващи се стрелички !

Клечете, клечете


Тема Re: хахаа :))нови [re: пopaзявaщaтa pъka]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 07:14



да, това е супер як виц, знам го


без съмнение трябват години обучение и талант и според мен истината е 1% от всички легенди и истории, но за сметка на това, както става винаги, истината е доста по вълнуваща и интересна от това, което е способно да сътвори въображението


честно казано ми се струва, че науката е тази, която постига простички резултати чрез сложни методи - като например метеорологията - пада сумати разглеждане на спътникови снимки и пресмятане накъде ще иде някой фронт, докато някой човек на село просто поглежда птиците, мравките, луната и някакси разбира кое как ще бъде. естествено логично обяснение все още не може да се намери на механизма как насекомите или птиците усещат времето и промените в него....

бих казал че мозъкът е най голямата загадка не само в тялото, но и в човешкия свят



Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.09.04 08:34



Както виждам, клуба ни има честта да бъде посетен от отбор гении... Е, рано или късно щяха да се появят.

Та Вятъра си има свои представи за шаманизма. Лошо нема... Да, има шамани. И вършат същата работа, както преди. Само че в много по-сложна обстановка. Това за "мрънкането" го възприемам като опит за неподходяща шега или просто издава несхватливост...

А за виденията - това за сетивната и пр. депривация са приказки, които антрополозите обичат да търкалят...
Индианците са рационални мистици. Те вярват само на тези неща, които стават и вършат работа. Всеки (вкл. и някой "шаман") може да има каквито кси иска видения, но ако те не вършат практическа работа - никой не се интересува...
Можеш ли благодарение на силите си да лекуваш? да предсказваш? Да виждаш от разстояние, да данасяш неща от разстояние? Да въздействаш върху други същества и още куп работи? Е, виденията ти (без значение как ги обясняваме) ако са насочени към тези неща са реални. Ако не - никой не се интересува...

В Сев. Америка обикновено се дразнят на думата "шаман". В повечето езици преводът на съотв. термин е "свещен човек".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 23.09.04 08:36.



Тема Re: шаманитенови [re: Black Wolf]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано23.09.04 12:56



Ако седи на сергия и събира пари за да ти гадае - не е шаман най-общо казано.

Не я обичам тая дума

А, и светът се променя, не миже всичко да е съвсем, ама съвсем консервирано и препарирано и да е като от едно време. Защото тогава няма да е живо, а препарирано...

П.П. отговорът е по темата, не конретно към тебе.
Да, и аз се чудех кога ще се появят и защо се бавят...

Необходимото Ми Зло


Тема Re: шаманитенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пyшилиcт (wichasha)
Публикувано23.09.04 13:57



Я само ке си траем!

И сеир ке гледам!




Тема Re: шаманите [re: Black Wolf]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.09.04 15:50



това е хубаво, сега разбирам какво е твоето мнение, благодаря за отговора на последния ми въпрос! :)

наистина и аз като теб не познавам лично шаманите "подиграващият враните", "куцият елен" и т.н.. просто не усещам сила в книгите им, в думите им. но това е лично мнение, усещане и нищо не значи дори да е оправдано - може просто да не стават за писатели, а иначе да са си (т.е. да са били) могъщи шамани! :)


"Можеш ли благодарение на силите си да лекуваш? да предсказваш? Да виждаш от разстояние, да данасяш неща от разстояние? Да въздействаш върху други същества и още куп работи?" - виж сега по същата логика мога да попитам "Може ли благодарение на силите си екстрасенската Нина да лекува? да предсказва? Да вижда от разстояние, да данася неща от разстояние? Да въздейства върху други същества и още куп работи?" и да си отговоря сам - ми щом ходят хората при нея, значи сигурно може....

и така да приемам ли отговора ти "ако са насочени към тези неща са реални. Ако не - никой не се интересува... ". по тази логика трябва да обявиш за шамани, екстрасенси и лечители всичките мошеници, които се показват по 2001, както и всякакви там ходжи, магове, гурута и т.н. Защото интересът към тях е неоспорим :))

ти лично правил ли си някое от тези неща или поне бил ли си свидетел някой да го направи без да остави място за съмнение, че може да е съвпадение, или догадка?




сега, черни вълко, имам един малко личен въпрос към теб - как си представяш дискусиите в този клуб? и най вече как си представяш своето място в тях? ти знаеш всичко по всички въпроси. прав си по всеки спорен казус. ако има нещо което не знаеш, значи и никой в България (а още по малко в клубовете на дира) не го знае. поне така излиза от всяка твоя реплика, от всяко твое мнение което съм прочел от години по клубовете където пишеш. в мнението ти няма място за съмнение, няма въпроси (поне веднъж писал ли си тема въпрос, реторичните не ги брой), няма пропуски.

кажи сега - ще говорим ли сериозно нещо за шаманите, за индианските магьосници, за medical men?

или ти си тук за да блеснеш с безграничните си познания по всеки въпрос, който нечий ум запленен от индианците може да роди?

или може би си търсиш гадже?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.