Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Агенция за недвижими имоти да имаш днешно време  
Автор dragon OO7 (Змей горянин)
Публикувано28.04.13 10:48



Привет на всички от един "чужденец", не се занимавам с недвижими имоти.
Повод за обаждането ми - наскоро отговарях за даването на стая под наем, но не като собственик.
Пуснах си обявите, започнаха обажданията. Най-много запитвания имаше от агенциите за недвижими имоти. Доста настоятелни и досадни. Започнаха и посещенията на евентуалните наематели. Е, стаята е наета, не ме търсете

. Сам си намерих наемателя.
Какво ми прави впечатление от контактите с агенциите. Всичките посредничат за пари, това е ясно. Вдигат телефона от офиса, звънят и се уговарят за огледа. От десетина агенции само един посредник дойде да види с клиента за какво става дума. А един клиент се беше уговорил с мен и в същото време се обадил в агенция, а от там на мен. Посещението бе в удобно за мен и на клиента време. Дойдоха двамата с посредника, клиентът хареса стаята и започна разправия - ще има ли заплащане или няма. Изгоних ги двамата да спорят някъде другаде.
А от агенциите клиентите идват и минават и правят огледите като на конвейр. Имам чувството че агенциите им правят разписание на огледите, маршрути и т.н. Според мен посредниците трябва да имат основни знания по логистика и маршрутизация, иначе няма да си вършат добре работата. И да имат мноого безплатни минути за телефона .

Поздрави


Тема Re: Агенция за недвижими имоти да имаш днешно време [re: dragon OO7]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано11.05.13 08:37



. Всичките посредничат за пари, това е ясно. Вдигат телефона от офиса, звънят и се уговарят за огледа. От десетина агенции само един посредник дойде да види с клиента за какво става дума.

Дотук какво не ти хареса? Особено второто изречение?





... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Агенция за недвижими имоти да имаш днешно време [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фън ХуйМодератор (napalmoff )
Публикувано11.05.13 23:05



Toй човека го е написал. Мърлява и непрофесинално "свършена" работа





Тема Re: Агенция за недвижими имоти да имаш днешно временови [re: Фън Хуй]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано11.05.13 23:48



Нищо такова не е написал. Затова го помолих да допоясни.

НЕГО помолих.



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Е, пояснявам [re: УниKaлнaтa]  
Автор dragon OO7 (Змей горянин)
Публикувано12.05.13 07:59



Посредничеството си е работа, но за него трябва да се свърши нещо. В магазина, който също е посредник между производителя и клиента, се върши нещо - подреждане на стоки, чистене, вземане на пари, отчитане и много още, включително и т.н маркетинг.
Зад посредничеството, описано от мен няма абсолютно нищо, освен един телефонен разговор, в който посредникът за минута две си създава мнение за сериозността на обявата и вербалното ниво на "онзи" зад телефонния номер.
А какво може да се направи: посещение на имота, определяне на цена и евентуална корекция в амбициите на наемодателя, ако щеш преподреждане на мебели или нещо друго, свързано с недвижимия имот. Това, човек от бизнеса би направил за няколко минути на място. И чак тогава може да съветва клиента си, който търси место за живеене, да отиде на този адрес. А не само да му определя маршрута за обикаляне... па след това клиента да си троши главата, но преди това да си плати петдесетте процента.

Поздрави




Тема Re: Е, пояснявамнови [re: dragon OO7]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.05.13 13:06



По принцип си прав. И много агенции го правят.

Но в твоя случай искам да ти кажа един детайл. Тъй като САМ си пуснал обявата си - това те прави не особено надежден за агенциите клиент. Има много голяма възможност да си намериш САМ наемател, предполагам че поради тази причина агенциите "не си дават много зор". СъгласИ се, че всичко това, което описваш, иска някаква инвестиция - брокерът отделя време, прави оглед, снима, плаща после за обява...и рискува в следващия момент да ти се обади с клиент и ти да кажеш - О, ами аз вече го отдадох...Някои от собствениците не държат в течение на събитията агенциите, на които са дали офертата, колкото и коректни да са самите агенции. И така може да се стигне до месец-два даване на обяви и накрая..."Ами аз го отдадох още преди месец..." или "Аз се отказах"... Затова повечето колеги в случаи като твоя работят "на късмет". Тоест - появява им се клиент за подобно жилище, отварят интернет, намират твоята обява, уговарят се с теб и направо довеждат клиента. Ако стане-стане, ако не-здраве - тогава може, на този оглед, да поговори с теб, да снима имота и пр.

Не знам какво работиш, но ако се замислиш - ще видиш, че в професията ти има тънкости, кухня, които не са известни на околните. Е, във всяка професия е така, в брокерската - също. Лесно е да се критикува отстрани...





... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Е, пояснявамнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор dragon OO7 (Змей горянин)
Публикувано12.05.13 16:37



Да, и да ми се обаждат по телефона и да ми искат такса, че са ми изпратили човек на моята обява. Това не го разбирам. Добре, да вземат пари на клиента си, ама от мен какво искат. А повечето правеха така.

Поздрави




Тема Re: Е, пояснявамнови [re: dragon OO7]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.05.13 19:51



Да, и да ми се обаждат по телефона и да ми искат такса, че са ми изпратили човек на моята обява

Е, такива извращения още не бях чувала...ТАКСА ЗА ОГЛЕДА?? От теб??



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Е, пояснявамнови [re: dragon OO7]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано04.06.13 01:20



Такса ли???

еееееееееееееее не, аз си търся нещо, звъннах на една обява, и кат се почна едно звънене, нямам думи, и казах точно и ясно какво искам, но ми се звънеше с безумни предложения, и аз обаче всеки път обяснявах отново и отново какво искам, е няма братче, то си знае неговото, а е брокер, и ще вземе пари все пак, страшна работа са, нямам думи

“Толкова много програми, пари и усилия за ромите, а за циганите никой не мисли.”[/

Тема Re: Е, пояснявамнови [re: Фakличka]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.06.13 21:41



то си знае неговото, а е брокер, и ще вземе пари все пак

Ще вземе, ако свърши работа. Предполагам, че няма да му дадеш, ако не свърши. Начи - просто "то" се опитва да ти помогне. И съответно да изкара някакви пари. Може да го прави не толкова изтънчено и деликатно. Ама де да го знаеш - може пък да ти намери най-накрая каквото търсиш...

Ако изобщо знаеш какво търсиш.



(Апропо - имаш ли представа брокерите пък какво си говорим за клиентите? За тия, дето търсят двустаен в Младост, а си купуват тристаен в Обеля? Всякакви клиенти има. Както и всякакви брокери. Разни хора - разни....идиоти.)



... СПОРЕД МЕН!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.