Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как бихте излезли от такава бъркотия?нови  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано15.06.12 23:56



Продавач с три брака зад гърба си. По време на покупка на продаваното жилище твърди, че е бил МЕЖДУ бракове. Доказва с бракоразводни документи. А купувачът пита - ами ако е имало и четвърти брак? Да, ама в съответната районна регистрация дори един от трите брака, за който продавачът си има бракоразводно, не е отбелязан. А купувачът още повече пита - А АКО Е ИМАЛО И ЧЕТВЪРТИ, И ТОЙ СЪЩО НЕ Е ОТБЕЛЯЗАН??





Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада )
Публикувано16.06.12 13:38



Ми да си пита...
Собственост се доказва по документи...




Аз виждам всичко!

Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.06.12 14:50



Ами пита си. Продавачът твърди, че няма повече от тези три брака, а купувачът вика - ами щом единият не е регистриран в администрацията - как да съм сигурен, че няма още един, точно по времето на придобиването на този апартамент?





Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада )
Публикувано16.06.12 15:22



Ами нали това ти казвам, има си документи. По никой друг начин няма как да е сигурен.
Сега, че веднъж е станало пропуск, то не значи, че е традиция, да не се вписват бракове.
Ако не вярва на брокер или собственик, нека се допитат до адвокат или нотариус, ама ще получи един и същи отговор, имот се продава по документи, а не по кой какво казал.


Аз виждам всичко!

Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.06.12 01:19



Продавач с три брака зад гърба си. По време на покупка на продаваното жилище твърди, че е бил МЕЖДУ бракове. Доказва с бракоразводни документи. А купувачът пита - ами ако е имало и четвърти брак? Да, ама в съответната районна регистрация дори един от трите брака, за който продавачът си има бракоразводно, не е отбелязан. А купувачът още повече пита - А АКО Е ИМАЛО И ЧЕТВЪРТИ, И ТОЙ СЪЩО НЕ Е ОТБЕЛЯЗАН??


Че какъв ти е проблема да му провериш всички бракове? От....до...
Трудно ти е, вижда се.
Сменяй професията, кака!





Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия? [re: Ha живo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.06.12 06:26



Че какъв ти е проблема да му провериш всички бракове? От....до...

Ми - проверих ги. И адвокатът на купувача ги провери. Там, където "се проверяват" - са два. Продавачът има документи за ТРИ. А купувачът се страхува от ЧЕТВЪРТИ.

То това си е написано, дори там, където си ме цитирал, ама нЕма кой да прочете, преди да се изплюе.

Забърса ли се, като се изплю?





Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.06.12 00:53



Значи изходите са два - сменяш професията или сменяш купувача!
Вечния вариант да питаш в дир.бг за подобни елементарни неща не е алтернатива.
Успех!





Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: Ha живo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.06.12 06:24



Вечния вариант да питаш в дир.бг за подобни елементарни неща не е алтернатива.
Успех!


Ох, пиленце... отдавна вече не търся информация в ТОЗИ КЛУБ на дира. Публикувам просто някакви закачки и любопитни казусчета. Ако ми трябва нещо сериозно ОТ ДИРА - има си бележки и достатъчно компетентни лица, които ми отговарят бързо и ВЯРНО, а не с опръскани с плюнки неверни бля-блякания в стил "Чуйте ме колко съм велик".



(Пропуснал си един пълен член)

Редактирано от УниKaлнaтa на 18.06.12 08:52.



Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.06.12 09:52



Неотбелязаният брак да не е чужбински?
Само питам, иначе отговор на въпроса не виждам - купувачът си поема риска, който не е чак толкова голям.



Тема Re: Как бихте излезли от такава бъркотия?нови [re: MupaM]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.06.12 10:37



Неотбелязаният брак да не е чужбински?

Да, чужбински е, ама продавачът и в момента пребивава постоянно в чужбина, а в течение на годините е пребивавал доста време в най-различни чужбини... Ей по таз причина купувачът се стресна, а на практика по никакъв начин не можем да му докажем липсата на този хипотетичен четвърти брак...



Освен да приемем за неоспоримо доказателство мой отказ от професията, както препоръчват "професионалистите" от клуба... Ми - ще пробвам и това!

Или... да утЕпаме половин година в запитвания до чужбинските съответни власти, според пътуванията на продавача във въпросния период на покупка на жилището.."Моля отговорете дали лицето Х е имало брак във вашата държава в еди-кой си период"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.