Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Кои са най-хубавите  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано31.05.12 19:12



квартали на София, къде бихт еживели вие, съответно за къща и за апартамент.
Аз лично ако имах много пари - бих живял в къща в Изток, само дето, щом апартаментите там са по 100тина хиляди евро, то къщите сигурно са 300хиляди евро.
Какво ви е мнението за
Горна баня vs Бистрица като квартал за Къща около 120-150хиляди евро
И Гоце Делчев vs Лозенец, или Стрелбище или кой е най-хубавия квартал с цени към 800-900евро за кв.метър?



Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: XищниK]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано01.06.12 02:06



За къща в рамките на града - Изток - да, освен това (а може би и преди това) - Яворов и Оборище. В полите на Витоша не бих живяла, но то е много субективно - просто не съм човек, който би живял далече от градските удобства, предпочитайки "селските" (нищо лошо не влагам - имам предвид двор, зеленина, тишина и пр). Ако имам много пари - бих си купила къща И там, но като ВТОРО жилище.

За апартамент предпочитаните ми райони са същите, в малко по-друг ред. Оборище, Яворов, Изток (централната му част, а не към Г. М. Димитров). По бул. България не бих живяла в нито един район.

Ако имам по-малко пари - бих живяла в Хаджи Димитър.

кой е най-хубавия квартал с цени към 800-900евро за кв.метър?
- е ужасно субективен въпрос. За едни - един квартал, за други - друг.





Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: Униkaлнaтa]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано02.06.12 15:42



Разсадника форевър! Роден съм там, израстнах там, живях там... май само няма да си умра там но то е подробност. Принципно ако бих си купил апартамент сега, желанието да е Разсадника е доста голямо



Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: OgnenDemon]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.06.12 16:17



Това, което пишеш, отговаря напълно на едни мисли, които ми се въртяха в главата, докато пишех моя отговор.

Най-често човек си харесва квартала, в който е прекарал много време, понякога - от най-ранното си детство. Затова и при клиентите си много често забелязваме стремеж да си намерят жилище близо до мястото, на което са живели...то си е нормално - човек свиква с нещо, намира прелестите на даден район, удобствата...АКО се наложи да смени района (града, държавата) - в началото преболедува, а после разбира, че и на новото място може да открие привлекателни неща, каквито са го карали да обича старото място.

Та - затова писах на питащия, че всичко е съвсем субективно.



Ако се мести от друг град - просто трябвада поговори с човек, който познава много добре новото му местожителство, да му разкаже за приоритетите си и претенциите, които има към мястото, на което ще живее, и остава да повярва на този, който го съветва. Но в общи линии, където и да избере - все ще преболедува първо, а после ще свикне.

В края на краищата - всичко е въпрос на навик... и на ПАРИ.



Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: Униkaлнaтa]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада )
Публикувано05.06.12 23:48



Уни, ти говориш за селските къщи, като за пещери...
Такива имоти има по селата и то особено около София, че думата удобства /дори и градски/ бледнее...от лукса и глезотийките в тях...




Аз виждам всичко!

Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.06.12 10:49



Уни - В полите на Витоша не бих живяла, но то е много субективно - просто не съм човек, който би живял далече от градските удобства, предпочитайки "селските" (нищо лошо не влагам - имам предвид двор, зеленина, тишина и пр). Ако имам много пари - бих си купила къща И там, но като ВТОРО жилище.


Арви - Уни, ти говориш за селските къщи, като за пещери...

Арви, аз не говоря за нищо друго, освен за НАГЛАСИ. Говоря за това, че АЗ не бих живяла в такава къща, колкото и да е луксозна. Въпрос на вкус. И на парички. Защото, ако имам такава луксозна къща, НЕПРЕМЕННО трябва да имам и пари за заплата на поддържащ персонал.



НЕ БИХ живяла в някаква малка къщурка с малко дворче, само и само да го имам, дворчето, да мога да си бодна три храста и три домата в него и "да си пия ракията на въздух под асмата"

Да, ако е луксозна и мога да си я позволя - бих си я купила НО В РАЙОНИТЕ които съм упоменала. Център, Оборище, Изток, с известни резерви - Гео Милев.

ПрочетИ ме както трябва, моля!



Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: Униkaлнaтa]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано06.06.12 20:31



Ми въпрос на избор, аз съм 6то поколение Софиянец и ми се повръща вече от съветски тип квартали - които са почти всичките с някой изключения.
Аз от 3-4 дни разглеждам усилено (дано скоро пуснат гугъл стрийт вю

)) и май май вече си избрах - това което от малък си обичам - първо си мислех, че е много скъпо но явно не е.......та ще е Панчарево за мен.
Сега събирам парички за къща, да си я взема кеш, после ще си взема жена и ще и направя няколко бебета за да я напълня тази къща - това е плана.

Въпроса е - за какво се внимава като се купува къща - аз просто съм свикнал всеки да е честен и никой да не ме лъже, ама........за всеки случай да съм подготвен?



Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано06.06.12 20:38



Ако си стара Софиянка, значи трябва да знаеш - на кои хора се вика шопи - аз лично искам да стана шоп.





Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: XищниK]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада )
Публикувано06.06.12 21:02



Значи ще ми ставаш побратим... т.е. аз съм шопкиня ....

и живея в къща и има къща баш в шопско...Елин Пелин.


Аз виждам всичко!

Тема Re: Кои са най-хубавитенови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.06.12 21:13



И аз съм шопкиня. Но нямам никаква къща никъде. И не искам да имам.

Мразим да кОпам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.