Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема офф: може ли да ми взаимопомогнете...  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.05.12 12:42



Сутрин, до като си изпия кафето в офиса, четях нощните клубни творения, препирни и старания.......... Е, хубаво си беше

.... а сега ........... нищо .............
Как сте? Добре ли сте, с този занемарен нощен и съответно мой сутрешен живот?
Ей, толкова ли няма една поне брокерска издънка, изцепка (в момента съм аз ), ей така, да има за закачка.......... или пък, поне с мода малко да се позакачаме !


Хайде да ви е усмихнато и красиво!






Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: svestna]  
Автор тoпъл шokoлaд (разтопен)
Публикувано10.05.12 13:18



Няма пиле, няма... сушинка...
Криза е обхванала клуба, а и не само, а направо в рецесия е...
Нали знаеш, най-сладкото нещо по време на диктат е да се спасиш... да избягаш.... и затова тук си останаха само управлението и връзкарите на управлението....
Хубав ден и на теб....




ПП може и за луда да ме сметнеш но тази песен ми се върти в главата два дни...


Редактирано от тoпъл шokoлaд на 10.05.12 13:25.



Тема Re: офф: повода ........нови [re: тoпъл шokoлaд]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.05.12 13:45



Повода за закачката тук беше провокирана от един призив по радиото сутринта в 9 часа. Призивът беше всички шофьори да се поздравят с усмивка с шофьора в другата кола

...... първоначално ми се строи абсурдно, но се получи ... Та, за това се присетих и за тукашна усмивка ...........
Или, викаш, тук не се усмихват, щот клуба е сериозен



Тема Re: офф: повода ........нови [re: svestna]  
Автор тпъл шлд (разтопен)
Публикувано10.05.12 15:19



Усмивката е хубаво нещо....
Нали знаеш всичко започва от погледа, от усмивката...


Аз днес цял ден се усмихвам, но на монитора....много работа и глава не мога да вдигна.
А какво ще кажеш да се видим скоро и да се усмихваме...аз във вторник съм по центъра....
кафе?



Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: svestna]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано10.05.12 19:29



Изв., ще използвам темата ти с препратка към клуб "Право" - да не я повтарям и тук.Озаглавена е "Къде е проблема?"
Има нещо общо и с този клуб, ако някой е наясно - пишете, щото на мен нищо не ми е ясно вече.




"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: тoпъл шokoлaд]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.05.12 00:43



Нали знаеш, най-сладкото нещо по време на диктат е да се спасиш... да избягаш.... и затова тук си останаха само управлението и връзкарите на управлението....

Усещаш ли се колко малоумно звучиш? Четеш и пишеш тук, пък уж нали...



Боже, колко мъка има на тоя сват, Боже!



Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: Ha живo]  
Автор тпъл шлд (разтопен)
Публикувано11.05.12 00:48



Е, не можеш без мен и това си е....


Що се мешаш в чужди разговори, или някъде съзря себе си и се почувства лично засегнат?
Знам, че боли от истината... ама ти си МЪЖ ще го понесеш...



Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: Hoй]  
Автор тпъл шлд (разтопен)
Публикувано11.05.12 00:49



Ной, какъв е този договор...дай малко повече информация...



Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: тпъл шлд]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.05.12 01:07



Е, не можеш без мен и това си е....
Що се мешаш в чужди разговори, или някъде съзря себе си и се почувства лично засегнат?
Знам, че боли от истината... ама ти си МЪЖ ще го понесеш...


Скуката ще те съсипе.
Глупостта също.



Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: Ha живo]  
Автор топъл шоколад (разтопен)
Публикувано11.05.12 01:14



Лягай си!
Напрегнат си!
Не разбра ли, че не съм лъжица за твоята уста, ще ти преседна...
Тъй, че бЕгай, дорде е време...
Рядко злобно и дребно човече си...


Спинкай спокойно, отговорих ти на два поста, обърнах ти внимание...
Не се хаби повече, няма да ти отговарям....



Тема Re: офф: може ли да ми взаимопомогнете...нови [re: тпъл шлд]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано11.05.12 06:32



Ето това е описание на договора за "Покупко-продажба на наследство...
"Възможността за продажба на наследството е предвидена в чл. 212 и 213 от Закона за задълженията и договорите (ЗЗД). Нейното предназначение е да прехвърли от купувача на продавача съвкупността от права и задължения, които влизат в едно наследство. Всъщност по своя характер тя прилича на встъпване в дълг.

Продажбата на наследство се извършва чрез договор, който носи същото наименование. С него срещу определена сума продавачът прехвърля цялото придобито от него наследство, без да посочва съставните му части. Важно е да се отбележи, че с такъв договор не могат да се прехвърлят отделни части от наследството - например един от няколко имоти, само участие в търговски дружества, една от няколко коли и т.н.

Не може да се прехвърля бъдещо наследство. Договор за продажба на наследство може да има едва след като наследодателят е починал и след като наследникът е приел наследството - без значение дали по опис или не.

Тук е важно да се знае, че като продава цялото наследство, наследникът продавач няма задължение да описва какво има в него, да обезпечава задължения и т.н. Достатъчно е той да гарантира единствено, че има качеството на наследник - например чрез удостоверение за наследници. Той обаче не е длъжен да гарантира на купувача, че наследодателят наистина е бил собственик на имуществото или на част от него, нито пък отговоря за "скрити" дългове. Рисковете са изцяло за сметка на купувача. За него остават всички облаги от наследството, но и всички възможни проблеми.

С договора за продажба на наследство се прехвърля всичко - идеални части, участия във фирми, парични влогове, вземания, задължения и т.н.

Това е формален договор. Той се сключва в писмена форма с нотариална заверка на подписи. Ако в наследството има недвижими имоти, е добре договорът да бъде вписан в служба по вписвания, защото само така може да бъде противопоставен на трети лица, които биха претендирали, че са собственици на даден апартамент например. Договорът за продажба на наследството сам по себе си не може да е гаранция за собственост.

Друг важен момент е, че купувачът придобива наследството като съвкупност от момента на откриването на наследството, т.е. от смъртта на наследодателя. Това означава, че ако от откриването на наследството до продажбата наследникът продавач събере някакво вземане на наследодателя или пък продаде част от имотите или акциите, той е длъжен да предаде всичко на купувача. А според чл. 213, ал. 2 "купувачът е длъжен да върне на продавача това, което последният е платил за задълженията и тежестите на наследството". Всичко това се прави, за да може чрез договора да се продаде цялото наследство точно към момента на откриването му - с всички ползи и задължения."
Според нотариуса излиза, че хем са ми продали, хем не са.А има съдебно от развода, че бившата има дял 1/6 именно според тези договори т.е. минали са през съдебно решение и са действителни.
Ще мога чак в понеделник да потърся консултация при юрист, но до тогава ми е напрегнато...



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: офф: страхотно.......нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано11.05.12 09:33



Благодаря ви! Липсвахте ми!





Тема Re: офф: страхотно.......нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.05.12 16:09



А, ето го и Чоко


Къде беше снощи, на Боко пак й се разхлопа дюшемето и отчаяно искаше публика да я насърчи



Тема Re: офф: страхотно.......нови [re: svestna]  
Автор тoпъл шokoлaд (разтопен)
Публикувано11.05.12 19:49




Поздравче...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.