Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за управление на имотнови  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано18.04.12 16:47



Някой от вас занимава ли се с управление на недвижим имот? Говоря за най-простия случай-апартамент под наем. Ако да, какъв е хонорарът за такава дейност? Процент от наема или нещо друго?
Другия ми въпрос е чисто технически. Как най-лесно да се справим с некоректни наематели и същевременно да загубим най-малко пари. Представете си хипотетична картинка...един прекрасен във всяко отношение наемодател(като мен:)) Направил всички необходими ремонти, непоявил се в имота почти година, защото парите за наем се плащат по банков път, в един момент почва да не получава наем...един два месеца. Решава да провери сметкитер и открива една година неплатени сметки към топлофикация. Как според вас е най-добре да се действа? Изхвърлям ги на момента или нещо друго? Питам ви като хора, навярно сблъсквали се със проблема.



Тема Re: Въпрос за управление на имотнови [re: Boждa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано18.04.12 21:10



Разбира се че има. Хонорара е процент от наема, но и този процент варира от много фактори. По другият ти въпрос - еми ти си за убиване. НЕ МОЖЕ да оставиш един наемател без надзор, защото резултата винаги е един и същ. Опитай с добро, но за кратко, а после по-добре ги изхвърли, защото загубите ще са ти още по-големи. Най-добрият вариант е всеки месец да си прибираш наема и същевременно да си наглеждаш имота.



Тема Re: Въпрос за управление на имотнови [re: Boждa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.04.12 23:41



Хонорарът е както се договориш.
За неплатените задължения варианти бол, зависи хората какви са. Всякакви ги има - едни започват да плащат, други са склонни и подписват договор за заем/запис на заповед, трети се дърпат и оспорват, а четвърти направо се покриват в нелегалност. Според хората трябва да реагираш общо взето. Пробвай со кротце и со благо отпървом.
При следващите наематели направо си вкарай в договора заедно с наема да ти превеждат и сумите за ток, вода, топло и входни такси. Наглеждай редовно имота и най-вече сметките, всичко го има в нета.

Редактирано от Ha живo на 18.04.12 23:46.



Тема Re: Въпрос за управление на имотнови [re: Boждa]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано19.04.12 00:58



Мога да ти преразкажа и аз с мои думи това, което написа Доналд Тръмп, ама не виждам смисъл...

Това си е истината.



Тема Благодаря...нови [re: Boждa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано19.04.12 11:48



за съветите


Що се отнася до процента, направо ви го казвам. Предлагат ми управление срещу 10%. На мен ми се струва добре, защото ако брокерската къща се занимава с имота, хем ще следи за сметките, хем ще си получавам редовен наем. Най-малкото фирмите имат юристи и качествени договори, така че поне превантивно наемателите ще имат едно на ум, че не могат да шикалкавят.



Тема Re: Благодаря...нови [re: Boждa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано19.04.12 23:12



Процента е добър и за двете страни, но все пак повече за теб. Аз бих ти поискал повече. Все пак наглеждай си имота и си проверявай сметките поне веднъж на 6 месеца.



Тема Re: Благодаря...нови [re: Boждa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано20.04.12 00:29



ако брокерската къща се занимава с имота, хем ще следи за сметките, хем ще си получавам редовен наем.

А дано!
Искай ги тия задължения на брокерската къща да залегнат в договора с тях, за да няма после изненади и обяснения от рода на "ама то никъде не пише, че сме длъжни да следим за тия неща".
Успех!



Тема Re: Благодаря...нови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано20.04.12 00:48



О, велики, ти случайно договор за управление на имот дали си виждал на живо?



Тема Re: Благодаря...нови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано20.04.12 01:06



И договори съм виждал, и поразиите след тях съм виждал.
Второто, обаче, ти не си го виждал, сигурен съм.
От нагли агенти и брокерски къщи всичко може да се очаква. Всеки се е нагледал, дори и ти. Тъй че не виждам що се правиш на тъп.



Тема Re: Благодаря... [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано20.04.12 21:00



В последно време се убедих какво си виждал и какво не. Бъди доволен, ако все още има хора които ти вярват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.