Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Черен списъкнови  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано19.04.12 15:42



Любопитно ми е. Няма да скрия, питам публично, провокиран от темата на Вожда.

Има ли черен списък с имоти/купувачи/продавачи/наемодатели/наематели? Един или няколко? Индивидуален или колективен? Дано разбирате какво питам.



Тема Re: Черен списъкнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано19.04.12 15:48



Черен списък на какво?
На хора ли, или на имоти?
И на двете няма... поне легално или официално....
А темата на Вожда води само до едно... за да не искате да сте прецакани от наематели, или сами следете много стрикно плащания и състояние на имота... или полвайте АНИ за да следи тя...и да нямате проблеми...





Тема Re: Черен списъкнови [re: Слънчо]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано19.04.12 16:27



Черен списък на какво?
... черен списък с имоти/купувачи/продавачи/наемодатели/наематели
И на двете няма... поне легално или официално....
Официално? Абе, момиче, ...



В част от междуградските автобуси София-Пловдив се мъдри бележка „Културните хора не се хранят в автобус. На/за останалите е забранено.“ За системните администратори се говори, че били два типа - едните си правят архиви (термина е друг де), а вторите ... се научават да си правят.

Айде сега преформулирай тия две мъдрости, особено втората, за наемателите на Вожда. Или за кофти хазяйте, или за всички тия дето не умеят (с или без кавички) да пускат обяви ... Добро пожелание? Идеализъм? Права си. Ама си представи, ако ... макар и не напълно ... И аз като клиент щях да съм една идейка по-щастлив. Защото фона щеше да е 0,01 % по-хубав.



Тема Re: Черен списък [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано19.04.12 16:50



Философееееееееееее...
Няма и не може да има такъв списък....имоти/купувачи/продавачи/наемодатели/наематели
Наемателите на вожда са оставени без контрол....това е проблема...
Той не е проверявал нито за платени сметки, нито пък е получавал наем 3 месеца...а сега си задай въпроса, защо е чакал толкова?
Проверката на сметки става за 5 мин. на компа...
Защо още след първия неплатен наем, не се е срещал с тези хора да види какво става... могат ли или не могат да плащат и ако не могат не им е посочил вратата... т.е. не им е казал да напуснат...



Тема Що ...нови [re: Слънчо]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано19.04.12 19:06



... отклоняваш темата? Плюеш по органа, но ако бях на негово място това мнение автоматично се триеше и ти докарваше бан за 48 часа.



Тема Re: Черен списъкнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано19.04.12 19:48



Няма. Нито официален, нито легален

нито друг.
И по-добре!!!


ПС
Преди време имаше един , ама не става - лош е матрЯла



Тема Re: Що ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано19.04.12 20:49



Ти мен ли четеш... или си отговаряш на собствените мисли...


Органа го остави, той е недействащ, морално и материално остарял и е пред брак...за нищо не става.
А колкото до бана... няма проблем... и 48 години да ме бане все ми е тая... няма да пиша тук и толкова...



Тема Онова ...нови [re: Ha живo]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано19.04.12 23:19



... доколкото хвърлих един поглед, е било опит за анонимно създаване на „публичен регистър“. Съвсем друго е на дядката реститут в един момент агенциите да спрат да му водят квартиранти.

Или само защото GSM-а е един и същи, както преди две години, да не можеш да си продадеш къщата на село.

Или на купувач всички да му казват, че са твърде заети.

Или някое селянче агенциите да започнат да го отсвирват, като попита дали квартирата е свободна.

Просто великите брокери На живо и ДФ се познават от години, имат си доверие и на по бира си разказват истории и си разменят адреси, егенета и жисиеми. Защото дядката е мародер, селянчето пикае на килима, преди две години продавача е лъгал със собствеността, а купувача е опитал да финтира агента си :)

Черен списък в буквалния смисъл звучи по-зловещо ама ... де да знам. Щом Слънчо казва, значи няма.

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 19.04.12 23:24.



Тема Re: Онова ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано19.04.12 23:46



"Списъкът" от твоя пример ще е на принципа Д.Е.Б.А. (две ерудирани брокери анализират)

и ще е всичко друго но не и обоснован.

Тия, дето ще го "пишат" са твърде емоционални, да го кажем завоалирано така... А някои направо са си обекти, както вметна в съседната тема бипет.



Тема Re: Черен списъкнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано20.04.12 06:43



Вярвам да ти е ясна основната причина, поради която не е възможно да има черен списък на независимо какво било. Защото се намираме в България и манталитетът е странен (меко казано). Нали ти е ясно, че ако се създаде такъв списък (примерно - за агенции за недвижими имоти, ама и за всичко друго) - ВСИЧКИ агенции ще фигурират вътре? Какво би попречило да се топят една-друга, по законите на "свободната конкуренция и пазарния механизъм"??



Пък и всичко е МНОГО относително. Ако, да кажем, агенцията "О" е всеизвестна сред колегите си като измамна в много отношения, но САМО ТЯ продава някакъв имот, подходящ за клиента ти - ще работиш с нея и "хоро ще играеш"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.