Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Къде е логиката?нови  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 23:15



Е много ми е интересно. Днес подавам документите на един клиент за ипотечен кредит и кредитният инспектор ми поиска удостоверение по чл.87 за недължими данъци, както от купувача, така и от продавача. Това последното направо ме втрещи. След кратко проучване се оказа че само 2 банки в България, го изискват. Е обяснете ми правилата не са ли еднакви за всички и в крайна сметка къде е логиката във всичко това.



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.03.12 23:56



След кратко проучване се оказа че само 2 банки в България, го изискват. Е обяснете ми правилата не са ли еднакви за всички и в крайна сметка къде е логиката във всичко това.

Според моя опит - ДАЛЕЧ не са само две банки. В последната година ВСИЧКИ банки, с които сме правили такива операции, са искали това и от продавача.

Логиката им е, че ако продавачът има задължения към държавата - тя може да си ги прибере чрез имота, който той се опитва да продаде и ипотекира. Или нещо от сорта - не съм се заслушвала много, не ми е работа. И това не беше така преди години - отскоро е.

А относно правилата - според мен банките са частни институции и никак не са задължени да имат еднакви правила. Всяка си има нейни си...



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.12 00:08



Ами точно там е грешката. Като има задължения продавача, той не може да го продаде на клиент с кредит, респективно по-бързо. Тоест дори да има желание да си плати с тези пари няма как да стане и ще търси кешов клиент и при създалата се ситуация съвсем няма да си плати.



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 00:11



Това, които ти казваш, е интересът на ДЪРЖАВАТА. А аз ти говоря за интереса на БАНКАТА. Може би държавата има механизми да провали такава сделка и банката, чрез това удостоверение, се грижи това да не се случи.

На живо може би ще ти обясни - той ни е специалистът!





Тема Re: Къде е логиката?нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.12 00:17



Това е поредната идея на някои "образован" глупак, което ще доведе до точно обратният резултат и много скоро всички послушни банки ще го махнат.



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:18



Виж, аз знам, че банката не може да бъде кредитор, на човек, който е длъжник на държавата...затова и на кредитополучателя искат тази декларация винаги, но реално те НЕ ТРЯБВА да изискват същото от продавача, той няма общо с банката. Ако е някаква защита за държавните вземания би трябвало нотариуса да иска тази декларация от продавача, а не банката. А нотариусите не ги искат....



Тема Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 00:23



Виж, аз знам, че банката не може да бъде кредитор, на човек, който е длъжник на държавата...


Чудя се защо боравиш с думи, чието значение изобщо не разбираш?!?!
Какъв е зора?

Отделно, че твърдението ти е напълно грешно.





Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:32



Чудя се защо боравиш с думи, чието значение изобщо не разбираш?!?!
Какъв е зора?

----------------------------------
Нима?

Отделно, че твърдението ти е напълно грешно
Говорим обаче за ипотечните кредити.... Хайде на бас?



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 00:45



Арви, тия нещо не са като оглед. Само думи не стигат.


Нима?

Да - използваш думи, чието значение не ти е ясно: кредитор, длъжник, държава, банка.

А твърдението ти е грешно отвсякъде, защото банка може да бъде кредитор на човек, който е длъжник на държавата. Защо и как питай адвоката си. Утре, а сега не пиши глупости и... плувай





Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:56



Да - използваш думи, чието значение не ти е ясно: кредитор, длъжник, държава, банка
------------------------------
извинявай, но доста си изперкал... незнам какво значи кредитор, длъжник, държава, банка... пак те питам НИМА?


Хващаш ли се на бас?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.