Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Къде е логиката?  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 23:15



Е много ми е интересно. Днес подавам документите на един клиент за ипотечен кредит и кредитният инспектор ми поиска удостоверение по чл.87 за недължими данъци, както от купувача, така и от продавача. Това последното направо ме втрещи. След кратко проучване се оказа че само 2 банки в България, го изискват. Е обяснете ми правилата не са ли еднакви за всички и в крайна сметка къде е логиката във всичко това.



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.03.12 23:56



След кратко проучване се оказа че само 2 банки в България, го изискват. Е обяснете ми правилата не са ли еднакви за всички и в крайна сметка къде е логиката във всичко това.

Според моя опит - ДАЛЕЧ не са само две банки. В последната година ВСИЧКИ банки, с които сме правили такива операции, са искали това и от продавача.

Логиката им е, че ако продавачът има задължения към държавата - тя може да си ги прибере чрез имота, който той се опитва да продаде и ипотекира. Или нещо от сорта - не съм се заслушвала много, не ми е работа. И това не беше така преди години - отскоро е.

А относно правилата - според мен банките са частни институции и никак не са задължени да имат еднакви правила. Всяка си има нейни си...



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.12 00:08



Ами точно там е грешката. Като има задължения продавача, той не може да го продаде на клиент с кредит, респективно по-бързо. Тоест дори да има желание да си плати с тези пари няма как да стане и ще търси кешов клиент и при създалата се ситуация съвсем няма да си плати.



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 00:11



Това, които ти казваш, е интересът на ДЪРЖАВАТА. А аз ти говоря за интереса на БАНКАТА. Може би държавата има механизми да провали такава сделка и банката, чрез това удостоверение, се грижи това да не се случи.

На живо може би ще ти обясни - той ни е специалистът!





Тема Re: Къде е логиката?нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.12 00:17



Това е поредната идея на някои "образован" глупак, което ще доведе до точно обратният резултат и много скоро всички послушни банки ще го махнат.



Тема Re: Къде е логиката?нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:18



Виж, аз знам, че банката не може да бъде кредитор, на човек, който е длъжник на държавата...затова и на кредитополучателя искат тази декларация винаги, но реално те НЕ ТРЯБВА да изискват същото от продавача, той няма общо с банката. Ако е някаква защита за държавните вземания би трябвало нотариуса да иска тази декларация от продавача, а не банката. А нотариусите не ги искат....



Тема Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 00:23



Виж, аз знам, че банката не може да бъде кредитор, на човек, който е длъжник на държавата...


Чудя се защо боравиш с думи, чието значение изобщо не разбираш?!?!
Какъв е зора?

Отделно, че твърдението ти е напълно грешно.





Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:32



Чудя се защо боравиш с думи, чието значение изобщо не разбираш?!?!
Какъв е зора?

----------------------------------
Нима?

Отделно, че твърдението ти е напълно грешно
Говорим обаче за ипотечните кредити.... Хайде на бас?



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 00:45



Арви, тия нещо не са като оглед. Само думи не стигат.


Нима?

Да - използваш думи, чието значение не ти е ясно: кредитор, длъжник, държава, банка.

А твърдението ти е грешно отвсякъде, защото банка може да бъде кредитор на човек, който е длъжник на държавата. Защо и как питай адвоката си. Утре, а сега не пиши глупости и... плувай





Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:56



Да - използваш думи, чието значение не ти е ясно: кредитор, длъжник, държава, банка
------------------------------
извинявай, но доста си изперкал... незнам какво значи кредитор, длъжник, държава, банка... пак те питам НИМА?


Хващаш ли се на бас?



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 01:12



Какъв ти е баса?
Че преди ипотека искат да си платил всички данъци. Ми браво - печелиш! Всички знаят, че преди такъв кредит трябва да си "чист". Добро утро!



Друго се опитвам да ти кажа - говориш неща, с които не си наясно. А после почваш да правиш уговоркил Накрая твоите уговорки променят същината и вече предлагаш "бас", че по твоите правила си права

Права си, права си, никога не си била толкова права, само не се вълнувай сега

Лягай си, спи спокойно, утре питай адвоката си дали банка може да е кредитор на длъжник на държавата, а сега... приятно плуване



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 01:28



Че преди ипотека искат да си платил всички данъци. Ми браво - печелиш! Всички знаят, че преди такъв кредит трябва да си "чист". Добро утро!
и това
утре питай адвоката си дали банка може да е кредитор на длъжник на държавата,
някаква недоумица май, а?
През цялото време говорим за удостоверение по чл. 87, което се предоставя преди ипотеката т.е. преди подписване на договора с банката, където кредитополучателя показва че е "чист" пред държавата ...
Ако смяташ да извъртиш нещата така, че банката остава кредитор 20 години, а до тогава гордия "собственик" може да натрупа доста дългове към държавата, не ти прави чест, защото темата е за удо по чл. 87, а спора - ще даде ли банката кредит на човек, който дължи данъци?!?
Права си, права си, никога не си била толкова права, само не се вълнувай сега
Не съм права, полегнала съм си... и грам не се вълнувам... свикнала съм ти...





Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 01:35



През цялото време говорим за удостоверение по чл. 87

Ти и мъж ти през цялото време за това говорите и питате.

А аз през туй време кротичко питам къв е зорът да се използват "купешки" думи?
То басове не бях, обяснения, оправдания... А отговор тц.





Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 01:46



Пил ли си?
Ти и мъж ти през цялото време за това говорите и питате.

А аз през туй време кротичко питам къв е зорът да се използват "купешки" думи?
То басове не бях, обяснения, оправдания... А отговор тц.

Или другият вариант е, да си нещо неадекватен....не може в адекватно състояние да ме питаш дали знам значението на думите банка, държава, длъжник, кредитор

Коя от тези думи е "купешка"?
Лека нощ и да влезеш утре сутринта да видиш какви си ги натворил, ако не изтриеш дотогава някой друг пост или не редактираш някое друго твое мнение...



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 22:22



Влязох днес и все същото.
Днес си по-подготвена, надявам се


Провери ли нещата или пак ще си говориш "на едро"



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 23:29



Ми явно през вечерното време, когато пишеш изпадаш в едно и също състояние, след като не виждаш проблема в това, да ме питаш дали знам какво значи банка, кредитор, държава и длъжник...
Явно мисловният ти процес или е ограничен от някой или нещо, или вече толкова си паднал в отчаяние и в безсилие, че само глупости ръсиш...
А винаги съм подготвена, но нямам насреща си сериозен опонент, а с простотии не ми се занимава...

Редактирано от Слънчо на 18.03.12 00:07.



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 23:46



Ами хайде - разкажи какво научи днес за банка, кредитор, държава и длъжник... заедно и поотделно.

Ако пак ще отговаряш нещо за пиене и адекватност - значи не ти е стигнал един ден.
Сиреч - спести си го, ясна си ми и без празни приказки.





Тема Re: И продължаваш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано18.03.12 00:05



Да ти разказвам.. на теб???? Нещо си се объркал....
Относно пиене и адекватност... ми само това те оправдава за поведението ти в клуба.... иначе трябва да те нарека глупав, а не ми се ще...
Хайде сега си остани със здраве... след положителните емоции в днешния слънчев и красив ден, ти ми идваш в повече...
Лека нощ...





Тема Re: И продължаваш?нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.03.12 00:11



иначе трябва да те нарека глупав, а не ми се ще...

Странно някак ми звучи тая дума от твоите уста.
За да прецениш дали някой евентуално е глупав, не би ли трябвало ти да си неглупав, м?
Принципно си размишлявам, не е към теб...



Хайде, лягай, че и двете сте много нервни днес. Повечко сън ви желая!



Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Ha живo]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано18.03.12 00:39



Ама хайде да поясниш за какъв кредитор иде реч.


Че и аз изпаднах в черна дупка с тез "страшни въпроси".



Тема Re: И продължаваш?нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано18.03.12 00:56



За да прецениш дали някой евентуално е глупав, не би ли трябвало ти да си неглупав, м?
----------------------------------------------
Как точно само си разбрал... за сеФте направо... да, аз съм неглупав.. и не се правя на глупав.../щом си решил да ми говориш в м.р., няма проблем/
Странно някак ми звучи тая дума от твоите уста.
Ето ти доказателство, че се правиш на такъв.... ти от моята уста нищо не можеш да чуеш, защото нищо не ти казвам, а ти пиша, ако незабелязваш...
Хайде, лягай, че и двете сте много нервни днес. Повечко сън ви желая!
Кога ще го проумееш, че не си ми дразнител.. т.е. не мога да съм нервна заради теб, просто при теб думите са обвити с празна опаковка.. няма смисъл, няма съдържание, а само безсилие и напъни...
ПП За моя сън не се грижи, спя си минимум по 10 часа на ден...толкова ми стигат, поспалива съм си...





Тема Re: Кого лъжеш?нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано18.03.12 01:03



за какъв кредитор иде реч
Буфффф.. и ти твърдеше, че си теглила кредит от банка...????? Браво! Абе, марсианска работа...

ПП а ти някога ще се появиш ли, без да го има На живо... или той като се оплете и се появяваш ти... белким спасиш нещо, от окаяното му его....





Тема Мне... все още съм от Венера.нови [re: Слънчо]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано18.03.12 01:35



Абе, марсианска работа...

Според теб, банката какъв кредитор може да бъде?


Хайде подсказка

- ако има неизпълнение на доворните условия, как би се обезпечила банката. М?



Тема Re: Мне... все още съм от Венера.нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано18.03.12 01:49



Според теб, банката какъв кредитор може да бъде?

----------------------------------------
Моля?

Я, пак?

ако има неизпълнение на доворните условия, как би се обезпечила банката. М?
Стига.. излагаш се.. ходи питай някой ученик след 7кл. и той ще ти каже, а ако искаш по-точна информация ще ти дам телефоните на малко кредитни инспектори и ако не те е срам от въпроса ти... ги попитай...
Е с тази подсказка ме срази, все си мислех, че сте малко повече в час с банките, имотите, кредитите и т.н



Тема За цял ден четененови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.03.12 02:04



гледам до 7-ми клас си избутала със знанията.


Браво, браво!! Все така!


Абре чета те и си мисля...

Толкова ли е трудно когато "нападаш" някой:
1. Да измислиш нещо свое, а не постоянно да преписваш мот-а-мот нещата, които аз и другите пишат за брокерските кратуни?
2. Да не ти личи колко си нераздразнена и спокойна?
М?



Тема Re: Мне... все още съм от Венера.нови [re: Слънчо]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано18.03.12 02:10



Хехе, браво!



Хайде сега на прост български...
Така...
1. Банката е кредитор = дава парите за сделката
2. Банката има условия по обезпечението = иска в замяна нещо
2.1 Имотът, който е купен, с парите които тя е отпуснала.
2.2 Друг имот или цялото имущество на длъжника.


Дали ме разбра правилно? Или да се върнем в 7 клас?



Тема Мъка...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано18.03.12 02:11



Ето ти доказателство, че се правиш на такъв.... ти от моята уста нищо не можеш да чуеш, защото нищо не ти казвам, а ти пиша, ако незабелязваш...

Железен аргумент! Направо ме закова.




А нещо да кажеш защо използваш думички, на които не знаеш значението. Дори и след цял ден четене.



Тема Re: За цял ден четененови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано18.03.12 02:23



Абре чета те и си мисля...

Толкова ли е трудно когато "нападаш" някой:
1. Да измислиш нещо свое, а не постоянно да преписваш мот-а-мот нещата, които аз и другите пишат за брокерските кратуни?
---------------------------------
Не лъжи... ти не можеш да мислиш... не ти се отдава...
Къде видя "нападане"? Просто изказвам лично мнение... не се чувствай нападнат, просто така си се представил и това си показал, това ти е лицето във форума... Вината си е изцяло твоя...опитах се да те спра ти продължи... твоя си работа...
Всички думи са мои... и заставам зад тях...
Ти и останалите ли...

???? май си сляп.. само ти си...другите ги НЯМА... Някои се осъзнаха, другите избягаха, а третите просто прогледнаха и видяха истината, която ти така отчаяно се мъчиш да манипулираш...

Да не ти личи колко си нераздразнена и спокойна
Ако можеше сега от някъде да ме мернеш, колко съм "разразнителна" и "неспокойна", как си пуша цигарата с кеф и се наслаждавам на животните по телевиията по анимал планет, щеше направо да се втрещиш от "нервността ми"
гледам до 7-ми клас си избутала със знанията.
Браво, браво!! Все така!

Аха... и 7 и 8 и нагоре избутах... дипломата ми е 5.83...интересува ли те? Да я пейстна тук, а? И общата култура ми е доста над твоята, а ти пък в човечвостта и културата си пълен двойкар... Понимаеш?



Тема Re: Мне... все още съм от Венера.нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано18.03.12 02:36



Хехе, браво!

Хайде сега на прост български...
Така...
1. Банката е кредитор = дава парите за сделката
2. Банката има условия по обезпечението = иска в замяна нещо
2.1 Имотът, който е купен, с парите които тя е отпуснала.
2.2 Друг имот или цялото имущество на длъжника.


Дали ме разбра правилно? Или да се върнем в 7 клас?

----------------------------------------------------------
Ето това нарочно го копирам... да ти седи тук... да не го изтриеш или подмениш случайно...
Аз няма да те коментирам.... нека хората гледат и да ти се чудят, първо на въпросите ти преди това... сега и на написаното ти тук...
Само едно ще ти кажа... имам над 100 кредита с клиенти, до болка са ми ясни всички правила, стъпки и договори... но хвани те се понаучи малко.... или поне не пиши...
Може ли да ме питаш БАНКАТА КАКЪВ КРЕДИТОР Е
Хайде сега на прост български...
Това не е прост български, а прост Таратайски...



ПП Банката е кредитор = дава парите за сделката. ама чакай сега, ти нали не знаеше какво е кредитор... гугъла ли те научи та се изкаваш толкова "професионално"?



Тема Re: Мне... все още съм от Венера.нови [re: Слънчо]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано18.03.12 02:41



Да си първосигнален в 7-ми клас е простимо.



Пожелавам ти спокойна нощ!



Тема Re: Мне... все още съм от Венера.нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано18.03.12 02:48



Да си първосигнален в 7-ми клас е простимо
----------------------------
А ти да не знаеш отговори на въпроси, които всеки седмокласник може да ти даде и да се правиш на ВЕЛИК е не първосигнално, а си е направо самоубийство на твоето самочувствие и самоуважение... ама карай... ти си знаеш...
Лека нощ...





Тема Re: Мне... все още съм от Венера.нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано21.03.12 22:08



да се правиш на ВЕЛИК

Арви, тя е жена и доколкото виждам не се прави на великА, а ти задава елементарни въпроси, с чиито отговори очевидно срещаш затруднение.
Просташкото отношение не може да замести отговор, не мислиш ли? Показва единствено незнание, респ. безсилие.



ПС
Ако ще ми отговаряш нещо, моля те постарай се да е малко по-абстрактно. Буквализмите ти тежат като напоена гъба.





Тема Re: Мне... все още съм от Венера.нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано21.03.12 23:14



Може ли да не ми отговаряш ти, от нейно име... все си мисля, че ако има какво да ми каже, щеше да го направи тя... или ти просто нямаш проблем да отговаряш и от двата ника... така ли е?
Аре стига...
Сега я чакам и нея, щом ти си тук.. няма начин и тя да не цъФне...

И времето дори се промени... само в теб промяна НЯМА....





Тема Re: Къде е логиката?нови [re: donald trump]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано25.03.12 19:49



И така след 2-седмични разговори с банката, вече с готово удостоверение по чл.87 се оказа, че този документ за продавача не бил толкова важен и можел да се представен при изповядване на сделката. Просто кредитният инспектор "леко" се е престарал. В крайна сметка, аз се оказах прав, но всичко ми струваше доста ненужни пари и нерви. Е........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.