Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Нови суперски изпълнения на съдиите по вписвания  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.03.12 18:12



На гишето за Удостоверения за тежести - списък на необходимите документи. Фигурира Схема за имота от Агенцията по геодезия, картография и кадастър, ако за района има влязла в сила кадастрална карта. ОБАЧЕ мацките ме предупреждават - извади си удостоверение, че за твоя район НЯМА влязла в сила кадастрална карта, щото НЯКОИ съдии по вписване връщат удостоверението...

Пъхам се при Техни Величества - съдийките. Отговорът е КАКТО ЗА ДОСТА ДРУГИ ДОКУМЕНТИ - "НЯКОИ колеги изискват"...

Кога ли ще ме стегне шапката и ще отида при шефката им, да я навикам яко!!





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано16.03.12 18:45



Кога ли ще ме стегне шапката и ще отида при шефката им, да я навикам яко!!



Представих си тая грозна картинка и ще те посъветвам - недей!

Освен ако не държиш за пореден път да те унижат на тема образование, практика и най-вече познания на тема имоти.

Приятелски съвет, не е задължителен.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 21:33



Ами искаме "образованите" да ни обяснят каква е логиката да се иска удостоверение за липса на кадастрална карта при издаване на удостоверение за тежести. Логиката е да се вземат още 10/15/30 лв. А наясно ли си ако ти трябва експресно удостоверение за тежести за 8 часа, какво се случва и реално услугата за колко време става и накрая колко пари струва това.
Или ще кажем - това е България и ще отминем с ръка!



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: donald trump]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано16.03.12 21:40



Намерил си кого да питаш....





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.03.12 21:54



Да, това е другият въпрос - като се има предвид, че удостоверенията от кадастъра важат 6 месеца (доколкото си спомням), значи, ако искаш да си редовен, и си извадиш сам удостоверението за тежести когато започнеш да продаваш, и не продадеш в следващите 6 месеца, после ПАК трябва да вадиш кадастър, за да извадиш НАНОВО удостоверение за тежести...



А като се има предвид, че в кадастъра трябва да отидеш около 7 часа сутринта, за да влезеш в началото на работното време... българската бюрокрация ОТНОВО потрива ръце - опашките отпред нотариата за вадене на тежести СЕ ПРЕМЕСТИХА ПРЕД КАДАСТЪРА!!



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.03.12 22:01



Освен ако не държиш за пореден път да те унижат на тема образование, практика и най-вече познания на тема имоти.

Няма как да бъда унижавана на тези теми.

А унижението в момента е твое - щом твърдиш, че ми трябва специално образование, практика и познания, за да попитам ЗАЩО някои от съдиите имат едни изисквания, а други - съвсем противоположни....

Доколкото знам, образованието на всички съдии по вписване е едно и също, пък ТЕ САМИТЕ имат разнобой в изискванията...така че - да си сверят ТЕ образованията.





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 22:04



Е недей така Уни. Подаването отнема около час и половина, а получаването 45 минути. И като сложиш и по един час път насам и натам и получаваш един допълнителен уикенд. Да живее бюрокрацията!!!





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Слънчо]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 22:07



Що бе нали е "образован", пък ............................



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано16.03.12 22:12



каква е логиката да се иска удостоверение за липса на кадастрална карта при издаване на удостоверение за тежести.

Ако отнякъде ти се иска одобрена и т.н. кадастрална карта за района, естествено е да се иска официална хартийка, от който да се види защо, аджеба, не се предоставя искания изначално дукимент.
Ако имаш въпрос защо изначално се иска нещо - питай Уникалната или я прати да се репчи в службата по вписванията. Аз няма да те ограмотявам.


Логиката е да се вземат още 10/15/30 лв.
Това може и да е твоята логика, ама ако за поне 5 секунди се замислиш къде точно и в чий бюджет отиват тия 10/15/20 лв., едва ли ще упрекнеш който и да било, че иска нещо официално и писмено.

Иди ти за поне един ден там, носи си кръста след подписа и после питай кое, защо и как.


Както и да е - аз коментирах единствено "санкцията" на Уникалната, но ти държиш да питаш за диспозицията как стоят нещата. Питай нея, тя е по безплатните "консултации"





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано16.03.12 22:17



щом твърдиш, че ми трябва специално образование, практика и познания, за да попитам ЗАЩО някои от съдиите имат едни изисквания, а други - съвсем противоположни....

Явно грешно съм прочел, че ще се дръвчиш на "шефката".
Няма проблем - питай си ги, пеняви се - твоя воля, но запомни: важно е КПД да има.
Щото твойто е вятър.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 22:23



О, аз тяхната отговорност я знам! Какви простотии и грешки съм видял идея нямаш. Но наказани няма. А отговорността е в раздаваните бонуси, получени именно от тези пари.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: donald trump]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано16.03.12 22:26



нали знаеш, че има ралика между казал и доказал.... аз досега не съм усетила да е доказал, но явно имотите или поне за това, което говорим тук не му е силната страна....
Може да има виШе художествено... все към картинки напира...или да е някой зоолог със специалност птици...
бе знаеш ли какво ще излезе накрая..





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Слънчо]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 22:39



Хааа..............., а дали не е специалист по патици и гъски?



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: donald trump]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано16.03.12 22:48



Знам ли го... А на теб какво ти стана, мода те направи випаджия и ти....писа толкова, колкото за цяла година пишеш....


Уни, оспамихме ти темата... сори... ама то какво реално да се коментира... поредната недоумица... на това на което трябва да обърнат внимание не го правят... а само утежняват процедурите по издаването на документите...



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Слънчо]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 22:52



Моля, моля..... аз съм Киропомазан. А се разписах шото сега ще почивам в очакване на катарците, напук на разни хора.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: donald trump]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано16.03.12 22:59



а, на мен оставяш руснаците, а? Аз предлагам марсианците да ги оставим на На живо и на мода... да не се сърдят... и те са хора все пак и искат да помагат...
Съгласен ли си, Киропомазания...???





Тема Задраскай излишнотонови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано16.03.12 23:23



Нима искаш да кажеш, че:

1. Твоите 10/15/30 лв. от АГКК се пренасочват в съдебния бюджет а оттам в бонуси за съдиите по вписвания?[povdigam edna vejda]
2. Съдиите по вписвания взимат комисион от АГКК на брой върнати брокери?
3. И двата отговора са грешни.
4. Има нещо друго, което само ти и твоята логика си го знаете?





Тема Re: Задраскай излишнотонови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано16.03.12 23:33



От възможните ти отговори е ясно че нищо не си разбрал.

Въпроса е за какво се вземат тези 10/15/30 лв за два реда че няма кадастър, след като това е общоизвестна информация и оттук идеята за бонусите.

И мойта логика е добра, защото тези изисквания са отпреди близо година и старите съдии по вписванията просто не ги спазваха, защото и те са против тях, но младежта е много "образована"

Редактирано от donald trump на 16.03.12 23:36.



Тема Re: Задраскай излишнотонови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано16.03.12 23:45



Въпроса е за какво се вземат тези 10/15/30 лв за два реда че няма кадастър, след като това е общоизвестна информация и оттук идеята за бонусите.


Поред:

Вземат се за извършване на услуга - издаване на официална хартийка. Ако не те кефи - смени магарето, а не да биеш самара върху му.

Общоизвестна викаш... Ама към днес. Утре се не знае кое и как ще бъде и кой и защо.

Ей това не щете да го схванете вие брокерите - вашата работа е днес и тук до комисион, а след вас - потоп и други да му мислят.
Ми - мислят някои хора предварително, слава Богу, вместо вас.

Ако не разбираш, пак ти казвам - смени системата, ама имай предвид, че в БГ е възможно най-свободния режим по имотите.

Айде



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.03.12 23:49



Няма проблем - питай си ги, пеняви се - твоя воля, но запомни: важно е КПД да има.
Щото твойто е вятър.


Ми - не е много вятър. По спора ни от един друг клуб - вследствие на моите "питания и пенявения" ВЕЧЕ си закрих един мобилен телефон, за който беше ми хързулнат (чрез фалшификация и заблуда) договор за 2 години - със специално разрешение го закрих на първата година без неустойки. И то - закриването беше по мое желание, а те ми бяха дали И бонус - ако искам да си сменя абонаментния план с ВСЯКАКЪВ по мой избор, без разлика на това дали отговарям на изискванията за този план или не.



Тема Re: Задраскай излишнотонови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.12 00:01



За пореден път доказваш че въобще не си в час нито с продажбата на имоти нито с нашата работа. При нас работата продължава доста след получаването на комисиона. А какво разбирам съм го доказал многократно, а как е на други места по света съм го видял и повярвай няма такива безобразия като тук. Пример - настоящият казус - за да получиш един документ за да вземеш друг трябва да изминеш повече от 20 километра и да чакаш поне един ден. Та мислели хората.............



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 00:03



Няма проблем - питай си ги, пеняви се - твоя воля, но запомни: важно е КПД да има.
Щото твойто е вятър.



Ми - не е много вятър. По спора ни от един друг клуб - вследствие на моите "питания и пенявения" ВЕЧЕ си закрих един мобилен телефон, за който беше ми хързулнат (чрез фалшификация и заблуда) договор за 2 години - със специално разрешение го закрих на първата година без неустойки. И то - закриването беше по мое желание, а те ми бяха дали И бонус - ако искам да си сменя абонаментния план с ВСЯКАКЪВ по мой избор, без разлика на това дали отговарям на изискванията за този план или не.


Връзката между двете е като между алабаша и "времената" на Вивалди.



Темата тръгна оттам, че гледката как ти се репчиш на юристи и "шефката" им е грозна и накрая все ти ще си с наведена глава на излизане. КПД = 0 и надолу.

Мисли за клиентите, не за егото си!

Айде



Тема Re: Задраскай излишнотонови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 00:04



За пореден път доказваш че въобще не си в час нито с продажбата на имоти нито с нашата работа. При нас работата продължава доста след получаването на комисиона.

Ти се опитваш да му отнемеш основния рефрен - немой с лошо!!





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 00:07



Връзката между двете е като между алабаша и "времената" на Вивалди.

Напротив, момко. Връзката е, че когато човек не се задоволява да мрънка пред близките си, а се заеме да ходи по инстанции и да се оплаква от несправедливости - може да постигне резултат. Които и да са инстанциите и какъвто и да е проблемът.

Очевидно не си в час нито с Вивалди, нито с алабаша.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:13



Темата тръгна оттам, че гледката как ти се репчиш на юристи и "шефката
---------------------------------------------------
Ти така ли правиш, свиваш ушите пред началниците си, само защото са ти началници или някакви си в дадена институция и позволяваш да те правят на магаре...сега те разбирам защо си толкова агресивен тук...
В тази страна си има закони и не може едните да ги спазват, а другите не, независимо дали са адвокати, съдии или обикновени служители... Или винаги ще искат кадастър и човек да си знае или въобще няма да го искат... какво е това при едните трябва при другите не... Друг е въпросът, че това е поредната недоумица



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 00:17



Ти пак ли съзря заплаха към себе си и светлата си личност, м??

Когато се види грешка в системата се пише където трябва, а не да се дуе шия пред малките колелца в машината. Щото от тях не зависи. Ферщейн?

Плувай



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 00:26



Когато се види грешка в системата се пише където трябва, а не да се дуе шия пред малките колелца в машината. Щото от тях не зависи. Ферщейн?


Да, може да се пише. Но може и с лично посещение в приемния час, например.

Това - по принцип. А що се отнася до КОНКРЕТНИЯ случай - това хич не е грешка в системата. Шефката на съдиите по вписвания трябва да си изясни собствените концепции по щекотливите въпроси, да си викне подчинените и да им разпореди.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано17.03.12 00:29



Когато се види грешка в системата се пише където трябва, а не да се дуе шия пред малките колелца в машината. Щото от тях не зависи. Ферщейн?

--------------------------------------------
Напротив, моя контакт е с малките колелца в машината, аз на тях мога да им кажа своето негодувание...или ти действаш подло.. клюк клюк направо на шефа...А срещу системата бори се ти, пожелавам ти успех.....Ти се респектираш само ог факта, че еди кой си какъв бил и какво обраование имал та камо ли да тръгнеш да се бориш срещу система... пак демагогия...
Ти пак ли съзря заплаха към себе си и светлата си личност, м??
Заплахите не ме вълнуват, защото обикновено те са отправени от страхливци и мухльовци... и могат само да ми провокират агресията... просто ти отговорих на написаното...
Плувай
И да искам, не мога...



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 00:54



Шефката на съдиите по вписвания трябва да си изясни собствените концепции по щекотливите въпроси, да си викне подчинените и да им разпореди.



Бързо бягай и я навикай в "приемния час"!
После да споделиш тук, ако не те е срам, де.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 09:07



За втори път само в тази тема доказваш, че още преди да си допрочел какво е написано - скачаш да плюеш...
Не, че има смисъл да се хабя, защото твоите манипулации са всеизвестни и не много качествени, но - нека ти е ясно за сетен път, че те не минават ей така, незабелязано.

НА ЖИВО: Когато се види грешка в системата се пише където трябва, а не да се дуе шия пред малките колелца в машината. Щото от тях не зависи. Ферщейн?

УНИ - Да, може да се пише. Но може и с лично посещение в приемния час, например.

Това - по принцип. А що се отнася до КОНКРЕТНИЯ случай - това хич не е грешка в системата. Шефката на съдиите по вписвания трябва да си изясни собствените концепции по щекотливите въпроси, да си викне подчинените и да им разпореди.

НА ЖИВО:
Бързо бягай и я навикай в "приемния час"!
После да споделиш тук, ако не те е срам, де.

------------------------------------------------------

В ПЪРВИЯ зелен абзац казвам ли някъде, че ТОЧНО шефката на съдиите по вписвания ИМА ПРИЕМЕН ЧАС?

Та - няма от какво АЗ да се срамувам. Може би би трябвало ти да се позасрамиш, ама не от манипулациите си, а от монотонността им. Пробвай по-удачен начин да се разтоварваш. И с по-голямо КПД!





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: donald trump]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано17.03.12 14:12



Нормално е получаването на извадка от кадастралната карта
да се получава онлайн след заплащане (също онлайн) на такса
за услугата "създаване и поддържане на кадастрална карта".

Нормално е липсата на кадастрална карта да не се заплаща,
щото я няма услугата и да може да се направи също онлайн.

Нормалните неща се случват в нормални държави.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: пpивeт]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.12 16:03



Точно за това става дума - нормална услуга с получаване при нормални условия, а не това което се случва - опашки, нерви и ненужни "услуги".



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 22:31



Ситуацията е комична, не я прави зорлем сериозна.

Брокер, който не е отворил в живота си един закон да прочете, няма как да "навика" който и да било, хеле пък служител в Агенцията по вписванията. При опит (щото има и упорити сред вас) веднага ще изхвърчи като мръсно коте да си развива теориите пред зяпачите отвън.

Извади важното от случая кака, а то е: Интересът на клиента преди егото!
Щом си си дала задника под наем, няма да се мрънкаш.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 22:41



Ти си се понапил нещо...по-неадекватен си от обикновено. И си комичен, вярно е.

Аз може да съм брокер, а може да съм лекар или телевизионна звезда. Това, че съдиите по вписване нямат еднаква концепция и еднакви изисквания, няма нищо общо с МОЯТА професия - що се правиш на по-загубен, отколкото си?



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 22:53



Това, че съдиите по вписване нямат еднаква концепция и еднакви изисквания, няма нищо общо с МОЯТА професия

Уни, съдиите не не работят по "концепция". Не само тия по вписванията, ами и всички останали, че и футболните, ако така по-лесно ще ме разбереш.

А твоята т.нар. "професия" има много общо. Най-вече с оглед на личността.


Защото ако не беше брокер, а каквото и да било друго в сферата на имотите, неминуемо щеше да си прочела поне няколкото задължителни закона. И нямаше да тънеш в блаженно неведение и да се плюнчиш истерично.


А квалификациите ги остави за най-близките си, надявам се че поне на тях им дреме.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.03.12 23:10



Трябва да си съвсем откачил, или маниак (по-скоро-второто, с болезнена мания да ми противоречиш), за да не признаеш, че ИЗИСКВАНИЯТА КЪМ ДОКУМЕНТИТЕ, НЕОБХОДИМИ ЗА ИЗВАЖДАНЕ НА ДАДЕНО УДОСТОВЕРЕНИЕ, КАКВОТО И ДА Е ТО, ТРЯБВА ДА СА ЕДНАКВИ ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ПОДАВАТ МОЛБА ЗА ТОВА УДОСТОВЕРЕНИЕ. И обяснение: "Някои го изискват, а някои - не, зависи на кого ще попаднеш" граничи с безумие. И наистина няма нищо общо с това кой колко закона е изчел през живота си.

Впрочем - ти си се начел на закони, ама това не ти е помогнало нито на логиката, нито на адекватността.





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано17.03.12 23:32



Драга, вместо да крещиш, просто кажи, че говориш за "задължителни за представяне документи". И да те подсетя, че твърде често се искат и допълнителни, според случая. А тоя, дето ги иска - така е преценил, щото това му е работата и носи отговорност. Дотук нещо неясно?

Ходиш по нотариуси. Прави ли ти впечатление, че едни искат задължителния набор от документи, а други искат още, и още, и още... Същото е.
Приеми, че ти никога няма да бъдеш на тяхното място, респ. никога няма да разбереш защо го правят. Точно затова казах и на колегата ти по-горе, че докато не идете там и да носите кръста за всеки свой подпис, дотогава е нелепо изобщо да говорите.
Твоят мързел или бързане не са причина някой да си претупа работата.

Система се променя със сила или с акъл. И в двата случая нямаш шансове.
С две думи - гледай си там обявите и огледите и не изпадай в смешни ситуации.

Приятелски съвет, не е задължителен.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.03.12 07:25



Няма нужда да завършваш постингите си всеки път с : "Приятелски съвет, не е задължителен" - то е достатъчно, за да лъсне елементарността ти. Всички знаят, че не е ПРИЯТЕЛСКИ, всички знаят, че НЕ Е задължителен (особено идващ от твоя страна

), а и оригинално не е, щото го повтаряш непрекъснато... Казах ти още вчера - време е да смениш репертоара.
--------------------------------------------
Ходиш по нотариуси. Прави ли ти впечатление, че едни искат задължителния набор от документи, а други искат още, и още, и още... Същото е.

Ей тук лъсва елементарната ти некомпетентност в практиката около ваденето на такива документи. Която некомпетентност, естестевено, не те спира да ръсиш "компетентни" мнения.

При нотариус ходиш, да, И при разговор с него той ти казва документите, които ще изиска ОЩЕ и ОЩЕ, извън тези, които си му занесъл. Но на гишето за удостоверение за тежести никой нищо не ти КАЗВА, а ВИСИ ЕДИН СПИСЪК със задължителни документи, и служителките ПРИЕМАТ молбата ти за издаване ЕДИНСТВЕНО на база на този списък. И си плащаш, и си чакаш 10 дни, и като отидеш да си го получиш, те ти казват - "Удостоверението е отказано, защото не сте приложили документ, че за имота НЯМА влязла в сила кадастрална карта". А ти, който чакаш на другия ден сделка, припадаш на място, и питаш глупаво: "Ама защо не сте написали това в списъка на задължителните документи?" , а служителката мига, защото и тя е притеснена от идиотиите на "висшистите", и единственото нещо, което може да каже, е: "Ами.... НЯКОИ СЪДИИ ГО ИЗИСКВАТ, НЯКОИ - НЕ"... и да се черви вместо въпросните съдии. (ДОБАВЯМ - обърни внимание, че говоря за обикновен човек, тръгнал да си продава имота сам, и съответно сам да се бори с порядките по институциите)

Защото, драги, тук не става дума за сложни документи около изясняване на собствеността на имота, около наследниците му и пр. Тук става дума за ДВЕ положения - ИЛИ има карта - и тогава задължително трябва да приложиш схема, или НЯМА ОЩЕ карта - и тогава задължително трябва да приложиш удостоверение, че НЯМА. Толкова ли е сложно да го разбереш???

Ето, копвам ти част от списъка на задължителни документи в МОИТЕ предварителни договори, за които ти винаги твърдиш, че уж СА КОПИРАНИ ОТ ИНТЕРНЕТ (да, ама НЕ):

"- Схема на имота, издадена от Агенцията по геодезия, картография и кадастър ако за района има влязла в сила кадастрална карта, или Удостоверение от същата агенция, че за района няма влязла в сила кадастрална карта
- Актуална скица на имота (Издадена от техническата служба на района, или от Агенцията по геодезия, картография и кадастър, ако за района има влязла в сила кадастрална карта.)."


Нали ти става ясно, че ако БРОКЕР (с каквото и да е образование) определяше списъците на задължителните документи, нещата щяха да са наред??
------------------------------------------------------------
И това е ЕДНАТА страна на проблема - че на задължителния списък това НЕ Е уточнено. Другата страна, на която аз пък наблегнах, е, че институцията, която е овластена да одобрява документи (съдиите по вписване) има разнобой в разбиранията си за едно ТОЛКОВА елементарно нещо - ИСКАТ ли това удостоверение, или НЕ ГО искат.. И от това произтича цялата идиотия.

И така човек си дава сметка, че държавата е такава бъркотия, ИМЕННО защото законите и разпоредбите ги измислят и прилагат хора като теб - НАПОМПАНИ СЪС СЪОТВЕТНОТО ОБРАЗОВАНИЕ И МАНИЯ ЗА НЕПОГРЕШИМОСТ, А НА ПРАКТИКА - КУХИ И НЕАДЕКВАТНИ.

Редактирано от Униkaлнaтa на 18.03.12 07:40.



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано21.03.12 22:13



Дори няма и да те чета.
В 7 ч. сутринта да струпаш толкова много думи на едно място винаги означава, че са празни приказки.
Късмет ти желая - да попаднеш на пичове в инстанциите и да са снизходителни!



Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано22.03.12 06:48



Няма да четеш, а? Прочел си всичко до последната буква... но няма как да опонираш.

Такава реакция СЪЩО демонстрира елементарност от твоя страна.

"НИЩО НОВО ПОД СЛЪНЦЕТО."





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано22.03.12 16:13



Такава реакция СЪЩО демонстрира елементарност от твоя страна.

Аз не демонстрирам сложност. Тая роля единодушно е оставена на теб.





Тема Re: Нови суперски изпълнения на съдиите по вписваниянови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано22.03.12 22:22



Аз не демонстрирам сложност.

Това всички го знаем. Ти демонстрираш ПРОСТОТИЯ.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.