Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 19:25



Какво представлява офертната цена - като база за преговори?

Как приема и реагира БЪЛГАСКИЯТ клиент в подобна ситуация според вас?

Споделете подобни казуси от вашата практика, ако имате такива
-----------------------------------------------------
1. Как какво, цена която подлежи /не винаги обаче/ на коментар. Това значи надолу.
2. Отказват се от сделка. Но всеки случай е индивидуален.
3. Строител ми обявява цена, намира се купувач, строителя ми вдига цената с 5000Е и клиента се откава, т.е. НЯМА СДЕЛКА. Напълно в реда на нещата, макар, че тези 5000Е бяха на "дълбоко" изплащане във времето

А колкото до съвет, аз ти го дадох... право къме в очи. Няма смисъл нито да овърташ, нито да се чудиш как да направиш "по-мека" ситуацията. Истината е такава и си я казваш. Макар че ако питаш мен, грешката си е в теб. Трябваше първият който ти се е обадил, че купува апартамента да го получи... защо си събрала трима?

Редактирано от Слънчо на 07.03.12 19:26.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 19:31



Макар че ако питаш мен, грешката си е в теб. Трябваше първият който ти се е обадил, че купува апартамента да го получи... защо си събрала трима?

Е какво очакваш от мен - като кажа на продавача, че някъв клиент иска да купи, да спра огледите ли?? Ами нали, докато няма капаро, никоя сделка не е сигурна и огледите продължават?

Ако ТИ беше на мястото на ПРОДАВАЧА - как би постъпила?



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 20:04



Уни, обадил ти се е първият и е казал купувам го... Огледите са едно на ръка..
Получава го този, който пръв остави пари и заяви желание за сделка по този начин. Теб кой те би през устата, да кажеш, че трима го искат...
Ако бях на мястото на собственика, щях да вдигна цената, но не и да правя търг. Щях да се пробвам да му взема повече, а ако видя че няма да стане, щях да го продам на офертната цена или да чакам четвърти клиент. Нищо чудно и това да стане, да откажеш чрез цената тримата, да го пуснеш на по-висока цена и да се появи четвърти. Но това са номера, които лично на мен са ми гадни.
Аз и в другата тема ти казах... имам стока или обект и след като има повече от един желаещи, ще му търся най-добрата цена за да го реализирам и това не е алчност, а пазар. Просто грешката ти е, че си казала, че има трима купувачи...

Аз в първите си постове, реагирах като брокер.. в смисъл, не ми харесва някой да ми вдига цената в движение, но сега като помисля, ако съм собственик, ще е друго...





Тема Работила нявга Уникална...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано07.03.12 22:26



След като са "готови" купувачи - кой даде стоп капарото?


Ако никой не го е дал - ми много просто, този който е първи.
Уни, предожи на хората и други имоти - може да се разпределят.
Не вярвам да няма предлагане в района.



Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано07.03.12 22:46



Даваш решение - старият принцип, придобил известност като "кой предвари - той завари".

Но!
Уни да помисли преди да допуска още грешки, за да не наруши няколко други принципа. А ако все пак рискува, да се надява купувачите да не са наясно и да не си потърсят правата!!
Това - ако изобщо някой от тия тримата пишман-купувачи се навие да купи, де.



Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 22:55



Даваш решение - старият принцип, придобил известност като "кой предвари - той завари".
------------------------------------
По принцип е така, кой остави пари, той купува. Иначе и 10 човека може да кажат, че го купуват, но това са само думи.
А, я ми кажи, как ти се вижда на теб, коментар от 400000Е? Значи собственикът иска една сума, но върху нея е качил 400000Е, за да има коментар...





Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: Слънчо]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 23:05



Много нули, де

........

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: svestna]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 23:11



Много я! Целия имот струва 1900000Е, но си струва всяко евро... а собственикът иска 1500000Е, дали да не си барна една комисиона от 400000Е, а?





Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 23:29



ПОНЯКОГА нещата не са така прости, както изглеждат. Представи си, че двама от тримата са били на оглед един след друг, вторият е заявил желание да купува НА МЯСТО, но не е носел пари за стопиране, а първият се е обадил след половин час със същите намерения? Предлагаш да крия първия ли? Е, не мога да го направя. Може би ще си спестя неприятности, но все пак продавачът ми е ПЪРВИ клиент и не мога да работя срещу интересите МУ. Длъжна съм да му кажа за всички кандидати, а той ще си реши как да постъпи. Ако поеме някакви рискове да си прави търгове, с които да си изгуби (може би) всички клиенти - това си е НЕГОВО решение.

А всички тук, които най-често критикувате НЕКОРЕКТНОСТТА на брокерите - добре е да си помислите дали да ме обвинявате сега пък че съм била КОРЕКТНА!

Редактирано от Униkaлнaтa на 07.03.12 23:36.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 23:35



Ей, виж това е твое решение... просто ти казах, как аз бих постъпила. Който остави пръв пари, той печели иначе може и 10 човека да го "купуват"
А колкото до интересите на собственика, ми нали той е определил цената...?
Абе то ще си покаже.. дръж ни в течение...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.