Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Слънчо]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано06.03.12 23:59



Виж, с лотарията е по-сложно, закон за хазарта и прочее.
Може да сгази лука някъде. За мен е най-просто с наддаване.
Ако са клиентки - печели тая с най-големите гърди!


Ама вий брокерите, все да го направите сложно!...

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 00:13



Ако са клиентки - печели тая с най-големите гърди!
----------------------------
А, ако това е брокерката, а?

Дали може да спечели един имотец, ей така от нищото?



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано07.03.12 00:20



Ми да, ще наддавам. Ако ще 1 лев. Ако другите не наддават, ще спечеля.
Пък ако някой му плати нотариалните такси и адвокатските хонорари по
развода - ще спечели той.
A la guerre comme a la guerre.


Mais, oui!!!


Ще се наддава - пазарът затова е Пазар, а не планирана икономика.

Ма знам ли аз как бих постъпил в тая ситуация?! Възможно е да го дам на младото семейство или пък на самотната майка с първолак, даже и отстъпка ще й направя



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано07.03.12 01:23



Реална ситуация в развитите пазари. Да направиш оферта, ама ти ги знаеш тези работи де. Свят си видяла наясно си и с пазара, и как функционира.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 09:41



Възможно е да го дам на младото семейство или пък на самотната майка с първолак, даже и отстъпка ще й направя
- не че е важно де, ама и според мен това е баш постъпката!

.......

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано07.03.12 10:12



Ситуацията е супер. И мисля, че е справедлива. Защото тарикатите, които искат да ловят риба в мътна вода най-накрая са прецакани!


Но има реална възможност да се наговорят и да прецакат отново продавача, как ще се развият събитията ми е интересно.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: svestna]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 10:39



Колежке, ти как би постъпила, ако си посредник на продавача? А на единия от купувачите? А и на двете страни? (разбирай - на продавача и на всички купувачи

)



Тема Re: от вчера......нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 10:55



Посредник съм на купувачите: една и съща цена, предлагат мойте клиенти и клиентите на други колеги. Обаче, клиентите ми, пък и аз де

, сме по-готини и си ни избраха нас ........ даже с леки отстъпки в пазарлъка (загатнати бих казала).

Ако съм посредник на продавача: ами зависи ....... ако аз мога да избирам клиента, бих избрала по-нормалния ............ всичко зависи от ситуацията и алгоритъм нямам!



"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: от вчера......нови [re: svestna]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 11:25



Ако съм посредник на продавача: ами зависи ....... ако аз мога да избирам клиента, бих избрала по-нормалния - имаш предвид - по -"нормалната" цена ли?




По-скоро ме интересуваше мнението ти за "търга". Как би подходила, ако всички купувачи са твои, а и продавача. Какви съвети на кого би дала, ако те питат. Как изобщо би участвала в ситуацията. И как би се почувствала.

И личното ти мнение - ДАЛИ такава тактика е коректна от страна на продавача, имат ли право купувачите да се сърдят. И ако никой не наддаде и няма допълнителни плюсове и минуси - на кого трябва да се даде имота - на първия по хронология ли?

И още - трябва ли да се смята, че ако един имот е офериран с дадена цена - оттам нататък това е НАЙ-ВИСОКАТА цена, на която е редно този имот да се продаде на купувачи, които са дошли НА ТАЗИ офертна цена.

То вярно, че всичко си зависи от продавача (въпреки, че купувачите диктуват пазара ), но все пак...



Тема Re: от вчера......нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 16:48



Под нормален визирам поведение

.

И още - трябва ли да се смята, че ако един имот е офериран с дадена цена - оттам нататък това е НАЙ-ВИСОКАТА цена, на която е редно този имот да се продаде на купувачи, които са дошли НА ТАЗИ офертна цена. - ами, до този момент не ми се е случвало купувач да отиде на оглед при определена цена и да каже на продавача: виж пич, ниска ти е цената, аз давам с няколко стотин евро повече ..... пък и избора на купувач, не винаги зависи само и единствено от цената.

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.