Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бснови  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано05.03.12 16:35






Горната графика се обновява веднъж седмично, когато в imoti.net обновят данните и трябва да съвпада напълно с тази в сайта на първа страница (но е за няколко години, а в сайта е само за последната). Същите данни, изчислени обаче ежедневно (но пак по този метод), ги има в долните графики с червена линия. Методът на imoti.net представлява средно аритметично от средните аритметични на определени квартали (което не дава средно аритметично на обявите, а неопределена стойност, която варира в зависимост от броя обяви за някои квартали и техните цени; така квартал с много малко обяви има по-голямо тегло в определяне на тази стойност).

****************************************************************

Както от графиката (въпреки, че метода на изчисление, завихава средните офертни цени нагоре и въпреки че в голям процент от случайте офертните цени представляват мокрите сънища на някой собственици) е видно накъде отива влака НИ. Вече по цени сме в края на 2006та година. До 2020 ще се върнем на ниво 2004та т.е. точно преди така наречения бум/балон и т.н. Който купува днес да си знае какви загуби ще претърпи през годините напред. Като прогнозата до 2020 е без да се взима под внимание демографската ситуация, която затваряйки едно око мога да приема за стабилна за следващите няколко години по отношение на Сф и Варна, че и дори и Бургас.

Брокерските пароли "купи днес, че утре ще е двойно" или тази, "никога в Сф няма да има повече цени под 1000 евро/кв.м." изчезнаха и брокитата, които само допреди няколко годинки ги разпространяваха най-отговорно от позицията си на "специалисти" и "професоналисти" отричат вкупом да са казвали подоби неща и се правят на ни лук яли ни лук мирисали ! Достатъчно е да се поразровим малко назад за да видим кой какви ги е блещил през годините.....



Тема Re: Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бснови [re: Hani_G]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано05.03.12 16:43



Дай в Банско, там е най-весело. Английските съседи са свалили гащите на под 300 е. кв./м.



Тема Re: Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бснови [re: Hani_G]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано05.03.12 16:56



Брокерските пароли "купи днес, че утре ще е двойно" или тази, "никога в Сф няма да има повече цени под 1000 евро/кв.м." изчезнаха и брокитата, които само допреди няколко годинки ги разпространяваха най-отговорно от позицията си на "специалисти" и "професоналисти"
---------------------------------
Хани, ако бях на твое място, щях поне достойно да си замълча... Къде са цените от 200Е...
Само едно ще те попитам, ако можеш да ми отговориш, но сериозно като мъж, добре, ако ли не, въобще не ми отговаряй.
Ти видял ли си нещо да върви само надолу.. та ми говориш а 2020г.?
Не искам да споря безмислено, но по твоите думи нямаше да изкараме 2009,2010 година, щяхме да мрем..
Хайде дръж се малко по-сериозно...



Тема Re: Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бснови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.03.12 17:08



Хани, ако бях на твое място, щях поне достойно да си замълча...
Само едно ще те попитам, ако можеш да ми отговориш, но сериозно като мъж,


Арви, ти вЕрно днес си настроена за хумор!!





Тема Re: Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бснови [re: Слънчо]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано05.03.12 17:21



Виждам че имаш огромно желание да водиш диалог с мен (поради липса на друго занимание) и понеже съм добър човек ще ти отговоря. Ако не си в състояние да разчетеш тази графика, едвали ще мога да ти помогна много.... Питаш къде са цените от 200Е, по областите градчета, тези цени са отдавна факт, предполагам ме пираш за София, още ги няма, може би при ЧСИтата ако имаш късмет, но спокойно и това ще стане, вече имоти които преди 4 години струваха 1000Е кв.м. сега ги има за 350-400. А са минали само 4 години от супкването на балона, не бързай толкова и по 200 ще се намерят след някоя друга годинка. Да видял съм нещо да върви надолу - балонираните цени на НИв БГ и не само там разбира се. Ти не си ли го забелязала !? Или може би за теб това е медийна кампания !? Надявам се да съм ти отговорил на въпроса. А сега ме извини, позволявам си отново да ти дам съвет да не си губиш безцелно времето а да го инвестиваш в нещо полезно за теб самата, времето все пак е пари. В НИтата хляб няма, няма и да има скоро ориентирай се към нещо друго. Сега обаче имам работа и ако не ти отговарям на бъдещите ти въпроси и нападки, не е защото се крия, а защото нямам време. Успех в начинанията ти !





Тема и още нещо...нови [re: Слънчо]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано05.03.12 17:23



Както мода е написал в световния курорт Банско цените са под 300 евро, може да и спазариш нещо за 200Е, хем ще живееш сред природата на чист въздух, може и да преосмислиш някой неща....



Тема Re: Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бснови [re: Hani_G]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.03.12 17:25



вече имоти които преди 4 години струваха 1000Е кв.м. сега ги има за 350-400.

Хани, ти ще се състезаваш с арви по хумористични материали ли?

Имам една тема - "Как купувачите диктуват пазара" - МОЛЯ, включи се! Аз те чаках от онези дни да изОкаш по въпроса, ама нали ти нямам координатите да те викна...сега мода свърши тая работа.



Тема Re: Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бс [re: Униkaлнaтa]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано05.03.12 17:28



Да бе погледнах я, искам да видя това чудо в София струващо 100.000 евро да оплакна око, ако имаш снимки и информация и ако не е секретна я пубикувай да поцъкане с език, какви неща все още се продават в София. Лошо няма изключения винаги е имало и винги ще има де, но все пак да видим за какво става дума.....



Тема Re: и още нещо...нови [re: Hani_G]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано05.03.12 17:38



Аз няма какво да мисля, с мислене не става, аз виждам и чувам, защото съм вътре в пазара...
Защо ме караш всяко едно твое мнение да го копирам на файл и след година живот и здраве да ти го пусна...
Ама да ти кажа хич не ми се занимава...има си една реалност, която никой не може да оспори... и колкото и да си лафим тук, тя реално не зависи от нас... да сме живи и здрави, пък то времето ще покаже.



Тема Re: Ситуацията на пазара на НИ в София, Варна,Плд и Бснови [re: Hani_G]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.03.12 19:05



Да бе погледнах я, искам да видя това чудо в София струващо 100.000 евро

Нещо не се изясняваш добре. Какво разбираш под "струващо 100 000 евро"? Надали имаш предвид офертната цена, щото като оферти аз още имам и по 300 000 ... Може би имаш предвид - такова, което СПОРЕД ТЕБ струва 100 000? Ми - безмислено е да ти пращам каквото и да е - ти и на палат може да кажеш, че струва 200 Е/кв.м...Тогава? Да не би да питаш за жилище, което Е ПРОДАДЕНО за 100 000 евра? Ми - КАК ще ти го докажа, че да повярваш? Декември имахме такава сделка, хем не беше в центъра, а в Борово...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.