Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Как купувачите "диктуват" пазара...  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 18:45



Нека да обсъдим това наложило се напоследък на много места твърдение с точен пример.

Ако офертната цена на едно жилище е 102 000 евро, а предложението на купувача 85 000 евро - на колко според вас трябва да стане сделката, за да се сметне, че КУПУВАЧЪТ диктува пазара и поръчва музиката?



Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:06.



Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор На живо (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 19:24



Ако офертната цена на едно жилище е 102 000 евро, а предложението на купувача 85 000 евро - на колко според вас трябва да стане сделката, за да се сметне, че КУПУВАЧЪТ командва пазара и поръчва музиката?

На 87 550 евро, защото брокерът на продавача ще иска 3% и от купувача, за да ги запознае. Ака не ще да ги дава - няма сделка.



ПС
В другите теми още не си отговорила на тежки въпроси, а вече задаваш свои





Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 19:24



Ако говориш за онзи апартамент в центъра, според мен под 95000Е, не трябва да има сделка.



Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: На живо]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано02.03.12 19:52



Сега и на теб ще обяснявам математика.
Ако брокерът вземе 3% от 87550, което е 2626,
ще останат 84923. Загубиха ми се 77 лева?



Опитай пак.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано02.03.12 19:59



Моята логика за бизнес е, че ако някой е готов да ми направи отстъпка,
по-голяма от 10%, значи първоначално се е опитал да ме преметне и
бързо губя интерес. Същото е ако някой се опита да намали
цената на услугите, които аз предлагам повече от 10%.
В рамките на 10% може да има преговори, извън тях просто
се разминаваме. Не летим на една орбита.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 20:01



Говоря ПРИНЦИПНО - случай, при който имаш налична ОФЕРТНА ЦЕНА на продавача и обратна цена, предложена от този, който "диктува" пазара... не се влияй от миналата ми тема.

Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:07.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: пpивeт]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 20:05



Има логика в логиката ти.



Но все пак - какво би казал за цитирания казус, в светлината на настоящата конюнктура на пазара на недвижимите имоти у нас?

Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:07.



Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: пpивeт]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 20:13



Правилно!


За математика не споря с инженер

Всъщност при моите сметки без брокер се губят около 150 лева.
Пак съм лош с тях, без да искам




Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 20:14



Е, ти хубаво говориш принципно, но имота не е принципен, а реален, т.е. зависи къде се намира, каква е реално пазарната му цена и т.н.
Но пак ти казвам при 102000Е, за мен реалния коментар е до 95000 ама това е максимума.. цифрата 85000 ми се струва нереална...
Но това мое мнение е на база две цифри.. 102 и 85К, отговорът на въпроса ти може да се крие в детайлите...





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 20:45



Излез от конкретиката. Казусът, поставен от заглавието на темата, е - ДОКОЛКО купувачът диктува пазара, въпросът също го бях задала съвсем ясно.

Имаш две цени. Едната е на нещастния продавач, който трепери от желание да си продаде имота, щото пазарът е пренаситен с оферти, и едва чака някой да обърне внимание на имота му, за да затича да му приема офертите. Другата е на НВ купувачът, който ходи горд с парите си в джоба и "диктува пазара" с един камшик наляво-надясно.



Ще преформулирам въпроса, ако не е ясен - АКО наистина купувачът диктува пазара - след като ни е ясна началната цена и колко желае да даде диктуващия - на колко би трябвало да стане сделката, за да може да плеснем с ръце, да се прегърнем всички и да се съгласим, че НАИСТИНА купувачът диктува пазара?

Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:08.



Тема ОФФ тематанови [re: На живо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 21:00



Не си в позиция нито да ми задаваш въпроси, нито да държиш сметка - на мен или на който и да е друг, който е чел ОНЕЗИ ти бисери от ОНАЗИ тема.

Щом не те е срам да се появяваш изобщо - може да дращиш тук-там, но не се опитвай да влизаш в контакти. Поне с мен не.

Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:08.



Тема Deja vuнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 21:23



Поредното измъкване а ла брокер.


А въпросите си висят като луканки...
Линкове ли искаш за подсещане?



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано02.03.12 21:31



че КУПУВАЧЪТ диктува пазара и поръчва музиката?

Купувачът дотолкова диктува пазара, доколкото продавача е съгласен да свали от своята цена, колко му е наложително да продаде имота.
Наскоро едни познати се съгласиха с голямо намаление от продажната цена, само и само да се отърват от имота.

Дет се вика - дай по-голяма цена, та да вземеш, това което желаеш.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 21:47



Купувачът дотолкова диктува пазара, доколкото продавача е съгласен да свали от своята цена, колко му е наложително да продаде имота.

Което на практика означава, че всъщност ПРОДАВАЧЪТ диктува пазара май, а?



А за настоящия казус? Ти не си от "специалистите", поне предположИ, принципно?



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано02.03.12 21:58



А за настоящия казус? Ти не си от "специалистите", поне предположИ, принципно?

Ми аз съдя от практиката около мен.
Ще ди там още един пример, пак познати от около 3 години продават имот и понеже са се зарекли за цената, колкото и купувачи да се "пробваха", не склониха.
Има хора всякакви. Принципно няма как да се говори.
Но съм съгласна с привет -че ако някой е готов да ми направи отстъпка,
по-голяма от 10%, значи първоначално се е опитал да ме преметне


Според мен допустимото смъкване от цената е около 3%.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 22:12



Купувачът дотолкова диктува пазара, доколкото продавача е съгласен да свали от своята цена, колко му е наложително да продаде имота.


Искаш да кажеш, че когато купувачът се и сложил горен праг на парите имаме два варианта:
1. няма сделка, щото продавачът се мръщи на горния праг на купувача
2. има сделка, щото продавачът се съгласява на горния праг на купувача

При вариант 1 - купувачът диктува пазара, сиреч сделки няма (което си е факт от няколко години).
При вариант 2 - купувачът диктува пазара, защото продавачът е на зор и се съгласява на сумата сега и веднага! (каквито са изключенията от няколко години).


Да?





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Ha живo]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано02.03.12 22:18



Абсолютно - Да!

То други варианти май няма.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 22:21



Има!



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано02.03.12 22:24



Има! - Каза ТЯ!



Емиии, сподели де.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 22:28



То други варианти май няма.



Ей ся някой ще ти каже, че има и друг вариант.



Да намери още пари купувача! Алилуя!


Кредитче нещо, ипотечка...
А после да го четем имота в като го подгони банката.

Редактирано от Ha живo на 02.03.12 22:44.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 22:48



Купувачът се съобразява с парите, които има и не гледа обекти с по 10 и повече % отгоре... над възможностите си.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано02.03.12 22:55





Купувачът се съобразява с парите, които има и не гледа обекти с по 10 и повече % отгоре... над възможностите си.



Това ли мисли, досега?!?


Ама само, колко е по темата...
Дали пък темата не е - имаме имот със стойност, по-голяма от възможностите на купувача.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 23:11



Съжалявам, че ти не можеш да схванеш, но отговора ми е точно по темата...
Няма как да стане сделка с такъв голям коментар, а това, че някой има пари, да си купи двустаен в района, а гледа тристайни и се опитва да сваля цена, не е проблем на собственика. Той иска 102000Е, няма как да стане сделка на 85000Е. Кое не е по темата?
Дали пък темата не е - имаме имот със стойност, по-голяма от възможностите на купувача.
Ми след като дава 85000Е, значи не му е във възможностите, а това значи че няма апартамент, а ще си остане с 85000Е в джоба.. А оттам следва, че купувача не диктува пазара.. Нещо неясно?

Редактирано от Дама пика на 03.03.12 00:03.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 23:19



Няма как да стане сделка с такъв голям коментар, а това, че някой има пари, да си купи двустаен в района, а гледа тристайни и се опитва да сваля цена, не е проблем на собственика. Той иска 102000Е, няма как да стане сделка на 85000Е. Кое не е по темата?

Това го няма в условието и в "темата".





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 23:34



Според мен такъв купувач просто е "зарибен" от материалите в медиите (и в някои клубове

), че той ще КОМАНДВА ПАРАДА с цените. Трябва или да си много нахален, или много глупав, или много зарибен, за да предложиш 85 000 на офертна цена 102 000!



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор юлияна (непознат )
Публикувано02.03.12 23:38



тук може да се вземе като аналог и тъсенето за наем на човека в съседната тема - е ли това аргумент, че той дава до тези пари, за ценъра, обзаведен- да се стигне до сделка? ..съмнявам се



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 23:47



Според мен такъв купувач просто е "зарибен"
----------------------------------------------

Явно ще да е от клубовете със..... "специалистите"...

......."Разбирачи" колко щеш....



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано03.03.12 00:18



Явно ще да е от клубовете със..... "специалистите".........."Разбирачи" колко щеш....

Това беше тъпо.
Липсата на аргументи не е повод да се осира тема.

Спокойна нощ!



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано03.03.12 01:25



Mного просто Уни тази задача е елементарна, но зависи от много условия.
Първото и най важното Имота струва ли 102 000 и има ли кой да ги даде.
Всякакви други глупости са просто брокерски приказки.

Щото аз имам едно ЕПК в Дружба, и 100 г да му искам 50 000 евро ще си остане с искането.

Естествено допълнителните са :
На зор ли е продавача, мотивиран ли е.

В общи линии пазара следва тренда "надолу" всеки мотивиран и умен би трябвало да приеме, ако не са му изтъркали прага от огледи.

Общо взето в момента ръце извиват продавачите, обратно на преди 4 години. Който е умен прикляка, за да не коленичи.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 01:34



Правиш въпроса много по-сложен...въпреки че си прав в много отношения.

А въпросът просто беше - на каква цена трябва да се продаде точно този имот, при положение, че и двамата си имат техни си съображения да предложат тези цени, за да се сметне, че купувачът диктуват пазара? Независимо от това колко "наистина струва" имота, защото това е силно субективен момент...

Но ти казваш нещо доста интересно:Общо взето в момента ръце извиват продавачите, обратно на преди 4 години.

Преди 4 години нямаше криза. Какво според теб е ставало В ПЕРИОДА МЕЖДУ "преди 4 години" и сега? Защото, както го каза, значи според теб, когато не е имало криза - купувачите са извивали ръце??





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано03.03.12 01:42



В отговор на:

Преди 4 години нямаше криза. Какво според теб е ставало В ПЕРИОДА МЕЖДУ "преди 4 години" и сега?




Падаха цените и продължават да падат. Т.е нищо в това отношение. В друго отношение умните продавачите разбраха, че процеса е необратим поне в обозримо бъдеще.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: юлияна]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 01:44



Е, ако има късмет - може и да си намери такова жилище... Всеки тръгва с някаква ниска цена, а после, като види, че парашутът не му се отваря - малко по малко качва...

Аз от доста време се опитвам тъничко да убедя клиентите (особено купувачите, за наематели по-рядко) да не се увличат по такава тактика, защото минават 2-3 месеца, докато разберат, че тези пари, които са обявили, НЯМА ДА СТИГНАТ за това, което търсят. И после изведнъж се оказва, че ТЕ ИМАТ ОЩЕ 20 000, ама... ако може...ако има и по евтино... По-добре да кажат още отначало с каква сума НАИСТИНА разполагат, пък ще огледаме всичко, което е ПОД тези пари.

Но случаят в моята тема беше друг - сигурно си разбрала... Ти на какво мнение си?



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 01:48



Не, аз те попитах - в периода на тези 4 години промени ли се някак мястото на "диктуващия пазара" и как? Това, че цените падаха (отпреди 2-3 години, а не чак 4 де

) и още падат - никой не го оспорва.

И пак те питам - наистина ли според теб преди 4 години, когато нямаше криза, купувачите са извивали ръце?? А сега е обратното?



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано03.03.12 01:54



Аз да и клекнаха, и продавача и една нагла брокерка. Брокерката от лакомия прецака клиента. Когато той се нави, аз вече се бях отказал. Сагата я има в темата за жилището в Левски. Тръгнахме от 57 000 стигнахме до 45 000 ако не се лъжа, ама вече беше късно.
Става въпрос за блока на ТЕРЕМ.

Лека нощ!



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 02:01



Не ми отговори ПРИНЦИПНО...а не в твоя точно случай.



Тема Re:Образно казнонови [re: Униkaлнaтa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано03.03.12 04:12



Ако офертната цена на едно жилище е 102 000 евро, а предложението на купувача 85 000 евро - на колко според вас трябва да стане сделката, за да се сметне, че КУПУВАЧЪТ диктува пазара и поръчва музиката?

Няма такъв въпрос, мила моя, просто защото няма „такъв отговор”.

Когато „продавачът диктува пазара” се има предвид, че на един продавач се падат трима купувачи, образно казано. Т.е. по-веротно е да се удволетворят интересите на продавача.
Когато купувача диктува пазара .....
То вЕрно, че не блестиш с разум, ама се трЕбва да знаеш за израза „образно казано”. С тъпият си акъл си представяш, че купувача тропва на масата 85 000 Е, щото бил диктатор и ... това е.
Сигурно си чувала за двамата герой Сашето и Ванката. Ако някой от широката публика се чуди кое ти е уникалното нека да знае – при теб Сашето и Ванката са събрани в едно, уникално.
На каква цена точно трябва да се продаде апартамента ?
Ми почни с Адам Смит и не забравяй Джордж Сорос ... ех, Саше, ех, Ванка.
Впрочем не е нужно да се мъчиш, аз ще ти кажа - толкова на колкото си стиснат ръцете продавача и купувача.

И престани с тъпите си въпроси, а опитай така – пишеш на екрана, вкъщи, тъпия си въпрос и го гледаш три дни. Не ти ли светне под шапката колко е тъп – публикувай. Ако най-сетне се възползваш от безценните ми съвети поне за три дни ще си отдъхнем.



Тема Re:Образно казнонови [re: o.kiss]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 07:05



Е, добре, че дойде, та да обясниш.

Нищо, че сам сигурно не разбираш колко глупости написа, както обикновено, впрочем.

Обаче няма да ти обяснявам, защото ти си един от няколкото "божествени" разклонения на един и същи "божествен" мозък, които би трябвало да се разхождат, облечени с едни прекрасни бели ризи с малко по-дългички ръкави из едни прекрасни заведения с дълги коридори, на които разклонения никой никога не може да обясни нищо, щото те по презумпция знаят всичко.. А дългичките ръкави служат просто за да им се попречи да си докарат сърдечен разрив от непрекъснато биене в гърдите...



(Очевидно според "божествените мозъци", при стискането на ръцете за сделка, има огромна разлика между това кога продавачът диктува и кога - купувачът ....единия път си стискат левите ръце, а другия - десните . Щото, нали, има огромно значение дали има десет купувачи за даден имот, или сто. Ако са десет - със сигурност продавачът ще го даде на по-ниска цена, отколкото си е намислил за минимум...)

Редактирано от Униkaлнaтa на 03.03.12 08:10.



Тема Re:Образно казнонови [re: Униkaлнaтa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано03.03.12 08:42



Какви разклонения, какви бели ризи ...

Ето въпроса:
Ако офертната цена на едно жилище е 102 000 евро, а предложението на купувача 85 000 евро - на колко според вас трябва да стане сделката, за да се сметне, че КУПУВАЧЪТ диктува пазара и поръчва музиката?
Ето отговора:
Когато „продавачът диктува пазара” се има предвид, че на един продавач се падат трима купувачи, образно казано. Т.е. по-веротно е да се удволетворят интересите на продавача.
Обаче ти тропаш с крак - На каква цена точно трябва да се продаде апартамента за да диктува купувача пазара.
Е ми неам думи.
Я ми кажи какво точно ще се разбере, ако се купи на 93 499 и какво, ако на 93 501.
Ако не дай си Боже се продаде на 93 500 к’во праим ? Няма да вземеш комисионНа ? Абе, тоя Буридан де не е имал предвид тебе ?



Тема Re:Образно казнонови [re: o.kiss]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 09:06



Яяяяяяяяяя, докопах се до второ мнение, което прилича на опит за дискусия, ама не вярвам... рано са ти отвързали ръкавите днес.



В края на моя отговор аз ти дадох жокер, ама явно ти е бил прекалено дълъг, постът ми, и не си стигнал до там. Прекалено си бързал да се "обясняваш".

Квинтесенцията на моята тема, ако не си разбрал поради "сложността" на мисленето си, беше, че колкото и купувачите да се напъват (подпомагани от медиите) да си въобразяват, че НЯКОГА те диктуват ПАЗАРА КАТО ЦЯЛО и тяхната си сделка в частност - това са глупости. Защото независимо дали са 1, 11, 111 или 1111 броя купувачи за един имот - ако продавачът има ДАДЕН МИНИМУМ който си е определил като цена на имота си, ТОЙ НЯМА ДА ГО ДАДЕ под този минимум. В този смисъл - ТОЙ И САМО ТОЙ диктува пазара на собствения си имот.

И очаквах някой да обори това с разумни доводи.. До момента не са постъпили такива. Но ти не се пробвай - нямаш шансове. Нито с този си ник, нито с другите.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.03.12 10:06



Бъркаш двата щата.

Купувачите "диктуват" пазара... - приеми го като общо състояние на пазара. Като тенденция, като очаквания, като възможности и настроения.
Преди беше - "Ако не щеш - пътувай, има опашка от мераклии да купят". Сега не е така.

Ако офертната цена на едно жилище е 102 000 евро, а предложението на купувача 85 000 евро - на колко според вас трябва да стане сделката, за да се сметне, че КУПУВАЧЪТ диктува пазара и поръчва музиката?

Това е друго.
Само една от многото оферти. И тя е част от пазара, но с конкретни участници и конкретен имот.
Не е речено, че продавачите трябва да се съгласяват на всяка цена да продадат, но все пак ще се съобразяват с реалностите. Преди не беше така, преди казваха: "Като нямаш пари - махай се, да заповяда следващият"!

Ако няма обяви за продажба на подобни жилища и това конкретното е уникално - да не свалят! Иначе - зависи дали искат да продават на всяка цена. Не пишеш дали си проверила това - има ли подобни предложения и на какви цени...



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано03.03.12 10:08



Квинтесенцията на моята тема, ако не си разбрал поради "сложността" на мисленето си, беше, че колкото и купувачите да се напъват (подпомагани от медиите) да си въобразяват, че НЯКОГА те диктуват ПАЗАРА КАТО ЦЯЛО и тяхната си сделка в частност - това са глупости. Защото независимо дали са 1, 11, 111 или 1111 броя купувачи за един имот - ако продавачът има ДАДЕН МИНИМУМ който си е определил като цена на имота си, ТОЙ НЯМА ДА ГО ДАДЕ под този минимум. В този смисъл - ТОЙ И САМО ТОЙ диктува пазара на собствения си имот.
Всъщност, понеже, тази мисъл е толкова дълбока, всички нормални хора замръзват пред нея като пред бездна !
И за да оправдаят жалкото си съществуване почват да говорят/пишат глупости. Извинявай.

Това дето си го написала за продавача е толкова елементарна истина, че няма как да не получиш много благословии. Много ясно, че продавача определя цената, но при условия на много малко купувачи и само най-умните като теб тропат докрай с крак – 102 хиляди, сто и две хиляди ... Други се подават на диктата на купувачите. Инак остава само една възможност, да си заврат имота в .... под собствения си диктат.
Винаги ще има тропащи продавачи. Що мислиш, че с теб идиотите ще свършат ?
Най-малкото, теоретично, може да те надживея.
Винаги ще има някой да тропа с крак, което не пречи купувачите да диктуват пазара, както е сега.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: o.kiss]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 10:10



Що мислиш, че с теб идиотите ще свършат ?

О, не няма да свършат. След мен винаги идваш ТИ и идиотиите се задълбават.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 10:21



Купувачите "диктуват" пазара... - приеми го като общо състояние на пазара.

ТОЧНО КАТО ТОВА не желая да го приема. И - за мен лично не е толкова важно - аз нито купувам, нито продавам. Важно е дотолкова, доколкото ПРИЕМАНЕТО и насаждането отвсякъде на такова твърдение пречи на нормалния пазар.

Защо ли? Ами защото такива юнаци като този с офертата 85 000 евра НЯМАШЕ да я направят, такава оферта, ако някъде преди това не бяха чели до побъркване, че ТЕ ще диктуват сделките. За стоящите отстрани това не е нищо. Голяма работа, пробвал - пробвал, олял се - олял се... в края на краищата, продавачът ще си държи на своята цена и толкоз.

Но не е съвсем така. Имала съм случаи, в които продавачът толкова много се възмущава от подобни оферти, че казва - ТОЯ ПОВЕЧЕ НЕ МИ ГО ВОДИ ИЗОБЩО.
Защото не всички продават от зор скапани панелки. Има много имоти, които наистина заслужават УВАЖЕНИЕ и в повечето случаи собствениците си държат на това уважение. И когато предложиш за тухлено жилище в пъпа на София цена като за панел в Младост 1 - няма как пазарът да е нормален. Поне като взаимоотношения купувач-продавач.

В края на краищата - що за чешит (за да не кажа нещо по-обидно) трябва да си, за да предложиш 85 000 и да се съгласиш на 100 000??

А това нямаше да се случи, ако някой някога не беше си наумил да приема КАТО ...(виж началото)





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.03.12 11:07



Купувачите "диктуват" пазара... - приеми го като общо състояние на пазара.

ТОЧНО КАТО ТОВА не желая да го приема.


Ако щеш приемай.

"Купувачите диктуват" се наложи като описание на пазара от брокери, анализатори, журналисти и т.н. - хората, които ни обясняват разни работи от телевизора.

Преди това същите ни обясняваха, че "Имотите никога няма да поевтинеят и са най-сигурната инвестиция".

Има уникални имоти, които би трябвало да държат цената си, да.
Но е факт, че като цяло цените падат и който има пари и желание за покупка се ослушва, избира и пазари.

Пак ти казавам - смесваш нещата.

Говориш за конкретен апартамент. Не за някакъв измислен, а такъв, който реално се продава. Преди 4 г. може и да е струвал 150 000, ама сега му искат 100 000. (Защо не 120 000?)
И като гледам няма навалица от клиенти - 100 000 са много пари, все пак!

Ами защото такива юнаци като този с офертата 85 000 евра НЯМАШЕ да я направят, такава оферта, ако някъде преди това не бяха чели до побъркване, че ТЕ ще диктуват сделките.

Може да е така, а може и да не е така - само предполагаш...
Не го защитавам или нещо такова - така е решил, така е тръгнал с предложението си.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 11:47



"Купувачите диктуват" се наложи като описание на пазара от брокери, анализатори, журналисти и т.н. - хората, които ни обясняват разни работи от телевизора.

Да, тука казваш точно каквото и аз - че това са неща, ВТЪЛПЕНИ на широкия потребител на медийните манипулации. Понякога това, което пишат, е истина, понякога - платена манипулация, понякога - откровена глупост... а хората слушат и се зарибяват и с трите.

А случаят с конкретния апартамент е съвсем случайно "конкретен". Аз го взех като пример, за да коментирам правилото, и точно това правя. Може би сбърках, че го описах в една друга тема.

И не смесвам нещата. Защото не подлагам на коментар колко струва точно този апартамент и до колко продавачът трябва да смъкне. НЯМА КАК да искам от вас мнение за това, защото не сте виждали имота.

Моят въпрос беше - АКО купувачът си въобразява, че диктува пазара - за колко трябва да купи КОЙ ДА Е имот, който е с офертна цена 102 000, а той предложи 85 000. Бил той ТОЗИ или ДРУГ апартамент.

Как да го обясня, за да стане по-ясно на всички?

Ето, би ме задоволил отговор:

"Щом продавачът иска (102) ......., а купувачът предлага - (85) ......, ако сделката стане на (90) ........., значи купувачът НАИСТИНА диктува."

Или пък - "Щом продавачът иска (102) ......, а купувачът предлага (85) ......., ако сделката стане на (97)......, значи купувачът диктува само собствените си въображения..."



Като точките ги оставям отворени за четящите.
----------------------------------------
Добавям - темата ми изобщо не е свързана с това, че цените падаха, падат и вероятно ще падат. Продавачите най-често се съобразяват с дадената тенденция за момента. И да, този апартамент преди 2 години година се предлагаше за 136 000, а тази, както виждаш, вече е 102 000. Така че - продавачът СЕ Е съобразил с тенденцията и се предполага, че купувачът прави оферти върху ВЕЧЕ свалена цена. Пък и, дори и продавачът да е някъв фантазьор, който още си продава имота на 3 000 евра на кв. м . (има ги и такива) би било направо смешно купувачът да му предложи 750 на квадрат, защото самата офертна цена вече е индикация за това, че или имотът наистина е уникален, или че продавачът нещо не е в ред - и в двата случая този с ниската оферта (колкото и да си въобразява, че е диктуващ) НЯМА НИКАКВИ ШАНСОВЕ.

Редактирано от Униkaлнaтa на 03.03.12 11:55.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 13:12



Модераторе, специално цените са нещо толкова специфично, че сделка със сделка няма еднаква. Някой път има голЕми коментари, в порядъка на 10%, някой път има сваляне с 500Е, а друг път въобще няма коментар. Зависи е водещата думичка при определяне на цената.
Но пак твърдя, не можеш ти да имаш пари за двустаен, а да гледаш тристаен и да мислиш, че ще можеш да си го купиш. Може и да успееш, но шанса ти е 1 на 200 например, но не се предлагат на пазара толкова много имоти, които да ти харесат.
А колкото до Дружба... за твоя апартамент... пак зависи.. ако го направиш тристаен, т.е. хол с бокс и 2 самостоятелни стаи, ако е в отлично състояние и го продаваш обзаведен може и да му вземеш тези пари... всичко е толкова относително, че преди да си пробвал няма как да знаеш....



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано03.03.12 15:05



В отговор на:

А колкото до Дружба... за твоя апартамент... пак зависи.. ако го направиш тристаен, т.е. хол с бокс и 2 самостоятелни стаи, ако е в отлично състояние и го продаваш обзаведен може и да му вземеш тези пари... всичко е толкова относително, че преди да си пробвал няма как да знаеш....




Ми точно такъв е! Кухненски бокс със 3 спални и наематели 32" TFT Пералня със сите екстри, голям хладилник, пералня, миялна, хладилник персон и половина. Спална 2 персина с петкрилен гардероб кожен ъглов диван и наематели за 500 кинта Давай купувача



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: dated]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 15:51



Виж сега има и друго, което колегите правят... Неодавна търсех имот за покупка... отиваме на оглед и клиентите го харесаха, но предложиха цена с около 2500Е по-ниска от обявената. Звъня на колежката и и казвам, а тя ми заяви, че цената е крайна и не подлежи на никакъв коментар. Аз бях същисана... според мен, брокера е длъжен да предаде офертата на собственика, а не той да решава дали има или няма коментар! Поне аз така правя, винаги!Макар, че пак има едно зависи, защото някои собственици се сърдят че им се обаждаме за такива цени, но аз не се впечатлявам от това.. и им звъня.


Пак казвам обаче всяка сделка си е индивидуална.. и не може да се говори по принцип..



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 16:04



Както ти сама каза - всеки случай си е сам за себе си.

Възможно е собственикът наистина да е казал на колежката, че това му е последната цена и няма да коментира. Може дори да й е казал да не му се обажда за коментар. Може да е свалял много пъти в офертната цена и да е изнервен, и наистина това да му е пределът. Грешката в случая е, че колежката не го е написала в рекламата и не ти го е казала на огледа, още пред оглеждащите.

За тази цел аз винаги питам още на огледа.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 16:30



Да, но тук идва другия фактор. Ако собственикът го продава сам, това значи че ще получи този въпрос или по-точно тази оферта директно от купувачите... пък той да си решава вече. Така обаче като се продава чрез посредник и колежката като не иска да му се обади, това значи, че собственика няма да знае, че има реален клиент, който дава толкова. Според мен, каквато и оферта да има за даден имот, собственикът трябва да знае, отделен е въпроса дали ще се съгласи.
А пък и друго, така собственикът знае, че той определя цената на която ще се продаде имота, а не ние...



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 19:04



Ти май взе да подценяваш нашата роля и дейност...



Защо отхвърляш възможността продавачът НАИСТИНА да е казал на брокерката си че няма да прави никакви коментари? Представи си също, че ден преди вас друг човек е направил по-изгодна от вашата оферта, а продавачът е отказал и нея и е казал на брокерката - НЯМА ДА ПРАВЯ КОМЕНТАР, КАЗАХ ТИ, НЕ МИ СЕ ОБАЖДАЙ ИЗОБЩО...

Ти нямаш ли такива продавачи? Аз имам. И на високи цени, и на ниски.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 19:29



Ти май взе да подценяваш нашата роля и дейност
-----------------------------------
Да, бе.. това от къде го измисли...


Нали за цени си говорим...
Случаи и случки колко щеш при нас...Може собственикът да е казал, че няма лев да свали и си е прав той си решава за собствения имот...но това не значи че не трябва да знае колко предлагат за имота му...ей така от чиста информираност. Това ми беше мисълта...
А обикновено тези които казват че няма да свалят, обикновено си продават после имота сами и то с доста голям коментар...
Но моите примери са от отделни случки, аз не говоря по принцип...



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 21:25



Малко е встрани от темата всичко това, но - мир да има - наистина признавам, че споря по-скоро от любов към спорта.



Разбира се, че е редно да съобщиш офертата. Макар и с уговорката: "Знам, че ми казахте, че не правите коментар, но все пак, като ваш посредник, съм длъжна да Ви кажа, че имате оферта за Х евра"...



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 21:37



Ми точно...за това говорим...





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано03.03.12 23:07



И да, този апартамент преди 2 години година се предлагаше за 136 000, а тази, както виждаш, вече е 102 000. Така че - продавачът СЕ Е съобразил с тенденцията и се предполага, че купувачът прави оферти върху ВЕЧЕ свалена цена.


Хъм... 2 години в продажба?


Явно през този период е имало много "нахални" купувачи, дето са искали да я смъкнат тая пуста цена.
Явно имота не е за 136 000, нито пък за 102 000.
Демек продавачът е един - той си знае неговото, сигурно най-малко 30 човека са отишли да се пазарят. М?

За да се продава 2 години - дали видът му отговаря на цената?!?



Тема Бре, жена, кротни сенови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 00:23



И друг път съм ти казвал - прекалено си близко до картината и затова не можеж да я видиш в цялост. Не ти достига нещо, образно казано.


Виж сега...
Пазарът е сложно нещо. Командват го различни сили и разни умни хора са се опитали да ги обяснят, стига да има кой да ги чете. По-нагоре са ти казали кои теории да погледнеш, ама ти си държиш на твоето - задраска всички парадигми, щото ти си най-умна и най-паче запозната с пазара.
Та...
Когато сульо Х предлага стока на 102000, а пульо У дава 85000, то вариантите са само два - или ще има сделка, или няма да има. Всеки от тях си има своите аргументи. Ако е вярно това, че сульо Х за двете години (!!!), в които си му търсила купувач, е смъкнал от 136 на 102, то значи виновният си е той. Или пък кораба-майка, дето му дава акъл, доколкото разбирам в случая това си ти. За да смъкне толкова пари от 2010 г. насам, значи кой го е притиснал? Кой? От първия път познай.

Тая тема е поредното доказателство докъде може да стигне тъпотата уникална - кога я затапят на тема "конкретен казус" - принципно било питането, кога ти турат тапа "по принцип" - за конкретния имот ставало дума.
Гьонсуратлък се казва това.


Сто човека ти казват, че бъркаш, ти не та не.
Грешката, както обикновено, е във всички други телевизори, ама не и в твоя и на колежката ти.
О, забравих - всички без теб и колежката са "разклонения" на един и същ човек. Милата, съвсем си го закъсала. Пий си лекарствата!



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано04.03.12 00:33



Явно имота не е за 136 000, нито пък за 102 000.
-------------------------
Не си права, имотът все още не е продаден, така че не се знае реалната му цена. Може пък и за 102000Е да се продаде, знаеш ли!?!



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано04.03.12 00:35



Не си права, имотът все още не е продаден, така че не се знае реалната му цена. Може пък и за 102000Е да се продаде, знаеш ли!?!

Демек, купувачите ще определят. А?





Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Ha живo]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано04.03.12 00:38



Гьонсуратлък се казва това.
----------------------------
За себе си ли говориш?

Когато сульо Х предлага стока на 102000, а пульо У дава 85000, то вариантите са само два

Аматьор!

Грешката, както обикновено, е във всички други телевизори, ама не и в твоя и на колежката ти.

"Телевизорът" ми работи без грешка... и е с много екстри...



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано04.03.12 00:43



Демек, купувачите ще определят. А?
------------------------------------

Ще го определят двете страни... купувач и продавач...ако са разумни и гъвкави на преговори....



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано04.03.12 00:47




Ще го определят двете страни... купувач и продавач...ако са разумни и гъвкави на преговори....


Ще почакам да видя, още колко можеш да плюеш от пусто в празно.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано04.03.12 00:50



Ще почакам да видя, още колко можеш да плюеш от пусто в празно
----------------------------------
Моля? Я, пак?



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано04.03.12 01:42



Виж, обява от ч.л. и се учи...


КЪЩА
20 000 EUR

Нова къща, строена 2008 - 2009 РЗП - 130м2 на етаж и половина първи етаж 84м2 с разположене входно антре към голям хол с трапезария, самостоятелна кухня с излаз към голяма веранда, спалня също с излаз към верандата към нея баня с тоалетна, отделно има тоалетна за гости. .. втори етаж е леко скосен има две спални с обща баня с тоалетна. Има всички документи и е нанесена в кадастралния план на местноста. Цената е капаро

Та, щом цената-капаро е 20000Е, по тази логика къщата струва 200000Е



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.03.12 08:54



Хъм... 2 години в продажба?
Явно през този период е имало много "нахални" купувачи, дето са искали да я смъкнат тая пуста цена.
Явно имота не е за 136 000, нито пък за 102 000.
Демек продавачът е един - той си знае неговото, сигурно най-малко 30 човека са отишли да се пазарят. М?

За да се продава 2 години - дали видът му отговаря на цената?!?

------------------------------------------------------------------------

Както винаги, таратайката, На живо и окис знаят всичко...



Този апартамент се продаваше на 136 000 преди 2 години. В три месеца се появиха двама реални купувачи, единият от които - активен политик, в момента е евродепутат. Лицето-продавач, живеещо в чужбина, продаваше по едно и също време 2 имота - това жилище и една къща във Витоша. По същото време се намери и купувач на къщата (без мое участие). Продавачът взе капарото и отказа продажбата на апартамента, защото тогава сумата от къщата му беше достатъчна. А и апартаментът му носи доста висок наем.

Пусна го в продажба отново миналата есен. На 115 000 (след проучване на пазара). Отпреди един месец е на 102 000. Смъкването беше под мои съвети. Макар, че на фона на останалите имоти от такъв род - тази цена е НИСКА. (тук провелите се коментари с колежки ме убедиха в това). Ето, че има кандидат.

Може да бъркам до 1-2 месеца във времевите измерения - не ми е само до този имот, все пак.

Май не аз съм вън от картинката...
--------------------------------------------------------
Всичко това няма никакво значение, всъщност.

Ако някой има предвид, че цените се определят от състоянието на пазара - "търсенето определя предлагането" - да, така е . Но е твърде елементарно да се твърди, че единствено и предимно КУПУВАЧЪТ определя състоянието на пазара, особено пък на НИ.

Преди 2 години НЕ КУПУВАЧИТЕ определяха високите цени. Не само на ги определяха, а и доста активно ги плащаха. А после пък сривът (откак е криза) ПАК НЕ купувачите го определиха СЪЗНАТЕЛНО, а самото състояние на криза, което доведе до различни процеси, включително и в пазара на НИ. Светът е непредвидим - може пък външни процеси отново да покачат цените на имотите. И купувачите ПАК ще купуват, и пак сигурно някой ще им втълпява, че те диктуват пазара...

Под "купувачът диктува пазара" аз разбирам - едни цени да са високи, и понеже никой не купува стоката само поради високите цени - цените да падат.

Погледнато на парче - и преди години, и сега, продавачът си имаше лимити на продажна цена, и си ги спазваше.

Да не би търсенето на яйца да качи цената им на 45 ст? Сега купувачите мрънкат, ама много от тях ще си ги купуват...По Великден може и на още по-високи цени да ги купят. А ако държавата се намеси по някакъв начин - цените им може и да паднат, ама това пак няма да е под влияние на диктат от страна на купувача.
---------------------------
ПП - добавям две пресни оферти, за да ви покажа защо смятам, че 102 000 е ниска цена за коментираното жилище И двете обяви са от частни продавачи!


Редактирано от Униkaлнaтa на 04.03.12 09:15.



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Дама пика]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 15:12



Очевидно е, че с острия си като бръснач ум веднага се сети коя е "колежката".

Ала пропусна няколко неща, поради маловажност предполагам:

"Невидимата ръка" не е на физическо лице или пък на група такива (в смисъл клиенти). Нито пък се изразява в суми по сделки. Това е нещото, което движи кривите на търсенето и предлагането, а те в момента се пресичат там, където интересите на купувачите са по-удовлетворени. На жаргонен език това означава, че купувачите диктуват пазара и затова масово се използва този израз - очаква се, че хората имат образно мислене и разбират от метафори. Дано ме разбереш, ама се съмнявам.

Когато се говори за "грешка в телевизор" не се има предвид уред с монитор и екстри, а нечие мнение. Това мисля, че по-лесно ще бъде разбрано.

Използването на аргументи "ад хоминем" не носи нищо добро за една дискусия. Приема се като безсилие на една от страните, най-често тази без никакви други аргументи.

И понеже знам, че си умна и добра по природа, ти пожелавам един умен, добър и успешен ден!





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 16:20



Едно е ясно - ни от имоти разбираш, ни от цени на яйца, ни от пазари.

Уникално тъпо е да сравняваш недвижимостите с храната.
Пък и храните на са имали период "балон" и сега не им се налага да се връщат на обичайните си нива.

И пет страници уникални "факти" да натвориш, ясно е, че ако една стока е била 136000, а сега е 102000 (офертна цена) е очевидно кой е смъкнал цифрата - Купувачът*. Щото си прави пас докато цените не станат каквито бяха да 2002 - 200 щ.д. за панелка, 400 щ.д. за тухла. Купувачът се събуди и вече не вярва на по-тъпи от него.

Не го пиша това за теб, ти не можеш да го разбереш.


________________
* Сбор от конюнктура, покупателна способност, "невидими ръце" и т.н.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.03.12 16:31



Не адресирай до мен неща, които "не пишеш за мен". Пусни си нова тема да си глаголстваш там.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 16:39



ОК - ако си го разбрала, извинявай, подценил съм проницателния ти остър ум.

Щото за да пуснеш такава глупава тема, ще ме прощаваш, ама не се очаква да разбираш от пазари и метафори. Както се и доказа, впрочем.

Та - какво разбра?



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано04.03.12 16:41



Очевидно е, че с острия си като бръснач ум веднага се сети коя е "колежката".
---------------------------------------------
Ми, надали е Свестна.. така че оставам само аз.

На жаргонен език това означава, че купувачите диктуват пазара

Съгласна, но при търговете при ЧСИ, там наистина те диктуват пазара.

Когато се говори за "грешка в телевизор" не се има предвид уред с монитор и екстри

А глава с мозък, знам!.. точно за това ти казх.. моя "телевизор" е с доста екстри... Сещай се!

че си умна и добра по природа

Нова е нещо ново...но на базата на другото, което "изсипа" се тълкува едва ли не като виц...

добър и успешен ден!

Благодаря, подобно!



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 16:51



Ми, надали е Свестна.. така че оставам само аз.

Ама ти вярно си почнала все по-сложни задачи да решаваш. Браво!


Съгласна, но при търговете при ЧСИ, там наистина те диктуват пазара.

Сигурна ли си, че знаеш какво имаш предвид?





Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано04.03.12 16:59



Сигурна ли си, че знаеш какво имаш предвид?

Абсолютно.. помисли и ще видиш, че съм права... Там собственикът е аут и няма думата.. иска не иска продава на ТАЗИ цена.

В собственикът са ножа и вилицата.. ако си говорим образно.. той решава на каква цена ще продава имота си. Ако иска ще сваля, ако иска няма да сваля! Друг е въпросът дали цената е конкурентна и дали ще се продаде или ще отвиси в реклама....Но негова е последната дума!



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 17:02



Там собственикът е аут и няма думата..

Наясно ли си кой и как дава цените на тия имоти?



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано04.03.12 17:05



Наясно ли си кой и как дава цените на тия имоти?
------------------------------------------------
А нима ти не си наясно?!? Ми проучи...



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор benimaks (минаваща)
Публикувано05.03.12 08:31



При такава разлика в цената аз не виждам възможност за сделка. И ако все пак купувача постигне неговата цена или близка това не означава диктуване на пазара, а или страшно завишена цена или продавач пред фалит.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано05.03.12 09:19



нъ 87500





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано05.03.12 10:58



Готово:

Щом продавачът иска 102000, а купувачът предлага - 85000, ако сделката стане на под 93500, значи купувачът НАИСТИНА диктува.

Щом продавачът иска 102000, а купувачът предлага 85000, ако сделката стане на над 93500, значи купувачът диктува само собствените си въображения...




Ти наистина ли такъв отговор очакваш?

Редактирано от dated на 05.03.12 11:01.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.03.12 11:02



Благодаря. Ще те информирам на финала.


Редактирано от Униkaлнaтa на 05.03.12 11:02.



Тема Ето кой "диктува" ценитенови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано05.03.12 14:15



От в. Сега:

Според "анализаторите от Форос:

Честа практика било да се обяви в реклама цена на имота, по-ниска от определената от притежателя, с цел по-бързо да се привлекат купувачи. При стигане до сделка брокерите принуждавали собственика да продаде жилището си на по-ниската цена и така изкуствено занижавали цените в сектора.

Тц, тц, тц...



Тема Re: Ето кой "диктува" ценитенови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано05.03.12 14:24



При стигане до сделка брокерите принуждавали собственика да продаде жилището си на по-ниската цена
----------------------------------
Аха.. с подръчни средства, тип бухалки, тояги, гьостерици... и с няколко камъка тип павета в джоба... ПД в Пирогов.. за оцелелите, иначе веднага вадим експресно удо за наследници...



Тема Re: Ето кой "диктува" ценитенови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.03.12 14:39



Сега седя и мисля... ние изкуствено ПОВИШАВАМЕ цените, или изкуствено ги ПОНИЖАВАМЕ? Щото някои тук твърдят ту едното, ту другото.

Пълна шизофрения.



Тема Re: Ето кой "диктува" ценитенови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано05.03.12 14:41



Пак не си разбрала...НИЕ ГИ ПРИНУЖДАВАМЕ! Моля те, прави разлика...





Тема Re: Ето кой "диктува" ценитенови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.03.12 14:45



Напротив, за принудата съм разбрала отлично, толкова повече, че и аз я практикувам. Ползвам дълги нокти, ако не потръгне - прибягвам към заплахи за разговор с На живо.



Говоря за "принуждавали собственика да продаде жилището си на по-ниската цена и така изкуствено занижавали цените в сектора. " - та така и не разбрах в какво точно ни обвиняват... в изкуствено занижаване, или до оня ден - в изкуствено повишаване.



Тема Re: Ето кой "диктува" ценитенови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано05.03.12 15:19



Ми, как.. ние сме двигателите /това образно казано/ в сделките с имоти...всичко от нас зависи.. ти не знаеше ли?



Тема Re: Ето кой "диктува" ценитенови [re: Ha живo]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано05.03.12 21:30



Честа практика било да се обяви в реклама цена на имота, по-ниска от определената от притежателя, с цел по-бързо да се привлекат купувачи..

Ха-ха! Сега пак персонално ще подходят към "заплахата".



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: benimaks]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано05.03.12 21:40



Бени, абсолютно си права



Тема Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано22.03.12 09:19



Доста време мина и ми е интересно какво се случи.
Продавачът още ли диктува пазара или вече е узрял за продажба?


Ами купувачът какво рече?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано22.03.12 12:22



Пред сделка сме, ама има проблеми с документите и затова още си трая... обаче категорично НЕ купувачът продиктува цената.





Тема Re: Доста време мина...нови [re: dated]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано22.03.12 16:27



Доста време мина и ми е интересно какво се случи.

Ами виж съседната тема на уникалната - добутала е да удостоверение за тежести. В момента бере ядове със службата по вписванията. Със сигурност и нотариусът ще я върне няколко пъти.
Тежка е брокерската професия.



Все пак - има напредък. Ура! Първата сделка за сезона е на път да стане, ама явно всички са се наговорили да пречат на уникалната. Вероятно "тяхни величества" съдиите по вписвания го правят от завист.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано22.03.12 17:17



Мнооого си нещастен, само ако знаеш колко си жалък - няма да повториш нито да пишеш, нито да мислиш.

Аз съм ПРОДАВАЧ, съкровище. Тежестите ги вади КУПУВАЧА. Никакви ядове не бера - нито с тежестите, нито с нещо друго.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано22.03.12 18:11



Мнооого си нещастен, само ако знаеш колко си жалък

А "жалкото съществувание" защо го забрави?



Не си "продавач" ти, не си и "купувач", а уникална тъпота, която си мисли, че е брокер. Една сделка да ти се появи от месеци и ти веднага я омаза от алчност и некомпетентност.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано22.03.12 18:50



Защо си изтри първият пост... и пусна втори, а?
Не искаше да редактираш ли?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано22.03.12 19:01



Т.е. сделката е за 110 000 Е





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано22.03.12 19:16



Я, ти се появи...





Тема Арви, пак се вреш...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано22.03.12 19:44



и пак ще пискаш накрая.



Уникалната не става за чеп за зеле, това е ясно. Доказателство - тая и съседната тема. Всички я правят на пиян морков и я разхождат по инстанциите като простинал кон, а тя си мисли, че е защото й завиждат.


ПС
Глупавият човек и глупавата мисъл винаги търсят подкрепа. Само сходен би им я дал.



Тема Re: Арви, пак се вреш...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано22.03.12 19:57



Пиле, ако някъде в моите въпроси от поста ми, видиш и грам подкрепа към някого, аз ще се гръмна...
Добре знам, че първият ти пост беше сходен на втория, но много по-кратък, та затова те попитах, защо не редактира първия... т.е. не добави написаното... нормално и позволено...
Ей... човек и нормално да си попита, пак за лично отношение го вземате...



Редактирано от Слънчо на 22.03.12 20:08.



Тема Re: Арви, пак се вреш...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано22.03.12 22:16



Пиле, ако някъде в моите въпроси от поста ми, видиш и грам подкрепа към някого, аз ще се гръмна...

В твоите "постове" нищо не се вижда, споко.

ПС
Ако някой се чувства глупав, то най-вероятно той наистина е глупав.



Тема Re: Арви, пак се вреш...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано22.03.12 22:47



Пиле, ако някъде в моите въпроси от поста ми, видиш и грам подкрепа към някого, аз ще се гръмна...
В твоите "постове" нищо не се вижда, споко.

ПС
Ако някой се чувства глупав, то най-вероятно той наистина е глупав
------------------------
Страхотен отговор ала На живо.... та къде видя подкрепа... очила искаш ли? Ако си имаш сложи си ги.. трябват ти...
Знам, че си глупав.... няма смисъл да ми казваш чувствата си....



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано23.03.12 08:10



Не си познал...
Може би удостоверението трябва за другата тема, с тримата мераклии и запънатият продавач.
Аз и нея ще вдигна, но след няколко дни...





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано23.03.12 08:12



Аааа, работите са се раздвижили.
Браво, нека!
Пак ще питам, да знаеш...





Тема Re: Доста време мина...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.03.12 08:50



На твоя генерален въпрос мога да отговоря още сега. Споразумяха се на 98 000. Дали ще има сделка - още не знам, защото, както ти казах, се оказаха някакви проблеми с документите за собственост, твърде е възможно жилището да се окаже непродаваемо за по-капризни купувачи. Но същността на темата се изчерпва с този ми отговор.





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано23.03.12 11:52



Но същността на темата се изчерпва с този ми отговор.

Аз пък се чудя как да сметна кой какво е издиктувал:

102000/98000=1,0408163265306122448979591836735

или

136000/98000=1,387755102040816326530612244898

Абе - важното е да стане сделката и всички да са щастливи...





Тема Re: Доста време мина...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.03.12 12:59



За разликата между 136 и 102 звънни на американските алчни банкери

Ако не бяха те - сега можеше и на 200 000 да го продам на нашенските купувачи, дето "диктуват" пазара......



Тема Re: Доста време мина...нови [re: dated]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.12 13:00



Виж сега, много сложно го обясняваш за брокерски мозък. Той е свикнал да смята само до 3% от цената на сделката. Обясни и че пазара, който се диктува от купувачите е свалил цената на жилището от 136 000 на 98 000, което е повече от 38%. Може и да те разбере, ако не се запеняваи и да започне да тропа с крак.





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.12 13:02



И един мармот завива шоколад

.
Алоу уни да си го продала, ако си могла. Тези приказки можеха да хванат декиш 2006 г. Сега първата приказка е "Цената коментира ли се"



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.03.12 13:07



Сега първата приказка е "Цената коментира ли се"

Прав си. И както прочете от другата ми тема, отговорът е: "Да, коментира се НАГОРЕ"...


Което вече е факт. Вече го предлагаме на 45 000, и има кандидати да го купят и на толкова, от тези, които го искаха на 40 000

И няма мармоти.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.03.12 13:12



Счетоводителският мозък дали може да пресметне, ако преди 3 години дадено жилище е можело да бъде продадено на 136 000, АКО не беше се случила СВЕТОВНАТА (а не българска) криза - на колко щеше да се продава сега, след 3 години?

Аз мога да предложа пример на апатрамент, който 2004 се продаде на 137 000, на 3 етаж в една сграда, а 9 месеца след това, СЪЩИЯТ апартамент, но на последен етаж, под тераси, се продаде на 250 000..

Това е ЕЖК, но въпросната Ж съм аз лично. И двете минаха през ръцете ми.





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.12 15:05



В отговор на:

Прав си. И както прочете от другата ми тема, отговорът е: "Да, коментира се НАГОРЕ"...




Хахаха, ти ме уби. И къде е коментара от 102 000 на въпросното жилище. На 105 000 или на 98 000. Уни уби ме вервай ми. Има цяла седмица до 1 април.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.12 15:14



В отговор на:

Счетоводителският мозък дали може да пресметне, ако преди 3 години дадено жилище е можело да бъде продадено на 136 000, АКО не беше се случила СВЕТОВНАТА (а не българска) криза - на колко щеше да се продава сега, след 3 години?




Толкова неадекватен пост не бях чел с години, че дори и излезнал изпод твоите пръсти. Всички в България и извън България са наясно, че това което се случи по българските земи се нарича балон, а не криза. България от 1989 не е излизала от въпросната криза. Бей сЪ скрий нЕкъде и прочети малко вестници от последните 4 години.

Ако не можеш да четеш фани един калем и смятай. Двучленно семейство с малко дете, кредит от 90 000 евро Доход от 2000лв(което е мечта за 90% от българите) вноски по кредита, издръжка на жилище, двама възрастни, консумативи и храна и после ми говори простотии.

Направи тази сметка и за 45 000. Огледай се около теб и виж колко хора под 30 г. остават в България. Уни кака и на теб няма ти дойде акъла.. Готиното, е че купувачите с малко акъл свършиха, а дори и на останалите банките трудно дават кредити, защото те поне тази сметка могат да направят.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.03.12 15:49



Същите сметки, които ми правиш тук, бяха валидни И ПРЕДИ 5 ГОДИНИ. А цените си растяяяяяяяяяха, растяяяяяха... и АКО не беше въпросната СВЕТОВНА криза, щяха да си растат още.

Нито имаш компетентността, нито доказателствата да ме убедиш в противното. Защото поне 2 години, преди цените да СПРАТ да растат, вие тук разтягахте същите локуми, а цените междувременно се качиха с 50 до 100%, и аз ти го доказах С ПРИМЕР. Добре, че гръмна кризата, та да ви даде някакви жокери.

Ама ти си пиши, не ми пречиш.

Ползвай и епитети, може и някоя псувня да пуснеш - отдавна не е било чистичко в клуба както е сега, в отсъствието на няколко души тук.

ЕЙ СЕГА отивам на друг оглед на същото жилище. Ако, докато онези се намъдруват, ДРУГ реши да даде за него офертната цена - ще видиш как на практика ще имаме "коментар нагоре" от една вече договорена цена...



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.12 16:10



В отговор на:

Нито имаш компетентността, нито доказателствата да ме убедиш в противното.




Не Уни, ти просто нямаш умствения капацитет да осмислиш нещата. До 2007 г. сметките се връзваха. 2008 вече нещата загрубяха, а 2009 се появиха цени от 1300 е кв/м на поляните. Верно манастирските де.

В отговор на:

Нито имаш компетентността, нито доказателствата да ме убедиш в противното. Защото поне 2 години, преди цените да СПРАТ да растат, вие тук разтягахте същите локуми, а цените междувременно се качиха с 50 до 100%, и аз ти го доказах С ПРИМЕР.




. Дали са били локуми времето показа

Я да видим твоя .

Само едно ще ти кажа. Дори тук цените са далече от безумието на онези години в България.


Всъщност 2 години по-късно ти продължаваш да си плещеш глупости. Продължавай, цялата ви гилдия се е впретнала в този филм, ама пусто цените падат ли падат.

Много си далече от истината кака. Поне още 2г. ми трябват за да ти обясня елементарни неща.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано23.03.12 18:17



А има ли постоянно падащи цени?
Или постоянно вдигащи се?
Това не е ли въпрос на време?
Това време, кой го определя?
Защо в България настъпи криза, като нямаме производство?
Кои са факторите, за обославянето на тази криза?
И наистина последен въпрос, какво ни интересува, даден имот на каква цена е? Т.е. искам да ми кажеш каква е пряката зависимост от падането на цената и брокера? 100-200Е? Или?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: dated]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано23.03.12 20:19



Не си познал...
Може би удостоверението трябва за другата тема, с тримата мераклии и запънатият продавач.
Аз и нея ще вдигна, но след няколко дни...



Не съм познал, ама друг път


Иначе нямаше уникалната да изпада в такава паника и истерия - щото това е първата сделка от месеци, а е на път да се самопрецака от алчност и тъпота.

Това с вдигането е добра идея, отивам и аз да направя същото с една тема на Слънчо



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.03.12 21:15



Поредните ти некомпетентни простотии. Няколко пъти се наложи в близкото минало да те моля да не се излагаш, на път си да попаднеш в същата ситуация.

Вече казах, че имотът има ПРОБЛЕМИ С ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СОБСТВЕНОСТ. При това положение не може дори и да се подаде за Удостоверение за тежести.

Ама за да ги знае тези неща човек - трябва да има понятие от сделки с недвижими имоти, ама от позитивната им страна. А не само да се рови из мръсотиите на ПРОВАЛИЛИТЕ СЕ по някакви причини дребен процент сделки.

Интересно как датед, без да вее непрекъснато някакво измислено парцаливо знаме на всепоглъщаща компетентност, винаги се ориентира по-бързо и по-точно от теб...

Мдааа... ВРОДЕНА ИНТЕЛИГЕНТНОСТ му се вика на това.





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано23.03.12 21:27



имотът има ПРОБЛЕМИ С ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СОБСТВЕНОСТ. При това положение не може дори и да се подаде за Удостоверение за тежести.


Това не е вярно.

Не ме учудваш, защото постоянно пишеш неверни неща. От тъпота. И от зар да се докажеш.
Не се обиждай, ама наистина нямаш мозък дори за елементарни неща.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано23.03.12 22:58



Не се обиждай

Няма как да се обидя от теб. дори и през ум не ми минава.

Искаш ли да те пратя да ми извадиш удостоверение за тежести без удостоверение за наследници? Ще ти платя...





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано24.03.12 18:20



Лельо, чакам ти примера

. Смешна и жалка си



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 20:14



Аз мога да предложа пример на апатрамент, който 2004 се продаде на 137 000, на 3 етаж в една сграда, а 9 месеца след това, СЪЩИЯТ апартамент, но на последен етаж, под тераси, се продаде на 250 000..

Това е ЕЖК, но въпросната Ж съм аз лично. И двете минаха през ръцете ми.




Не си ги обявила въпросната година. Да не излезе пак, че си сънувала?





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 20:22



Искаш ли да те пратя да ми извадиш удостоверение за тежести без удостоверение за наследници? Ще ти платя...


Удостоверение за наследници се вади лесно и бързо. Пък и то в никакъв случай не е "проблемен документ за собственост". Нито пък е пречка да се подаде и извади удостоверение за тежести.

Елементарни неща ти се явяват колосална спънка. Съзнаваш ли колко си тъпа?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано24.03.12 20:41



Удостоверение за наследници се вади лесно и бързо. Пък и то в никакъв случай не е "проблемен документ за собственост". Нито пък е пречка да се подаде и извади удостоверение за тежести.

Елементарни неща ти се явяват колосална спънка. Съзнаваш ли колко си тъпа?

Съзнаваш ли, колко неистини написа в тези 4 изречения?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 20:42



Не си ги обявила въпросната година. Да не излезе пак, че си сънувала?

Ами - може и да сънувам. Може и да лъжа. Може и за други агенции да работя. Може и да съм ги скрила. Може и да съм работила даром за приятели. Може и да съм ги обявила.

Всичко може, защото това си е моя работа.

А че ти приемаш за ТВОЯ РАБОТА да следиш пишещите в клуба и да им бъркаш във финансовите дела - това, и да не е било ясно досега на някого - вече лъсна. От твоята лична уста. В ефир.



Другият ме заплаши на бележки.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 20:46



Съзнаваш ли, колко неистини написа в тези 4 изречения?

Правиш някакви опити да убедиш божеството, че греши ли?

Предварително загубена кауза.





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 20:49



Аз мисля тази година да скрия доход, около 100000Е, може ли? Ще ме идадеш ли в клуба, ако го направя...


Пак те питам искаш ли ми трите имена и ЕГН-то... да ти е по-лесно...
Съзнаваш ли колко смешен и жалък изглеждаш с тези твои писания, а? Пфуууууу.............



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 20:49



Удостоверение за наследници се вади лесно и бързо. Пък и то в никакъв случай не е "проблемен документ за собственост". Нито пък е пречка да се подаде и извади удостоверение за тежести.

След което последва бурен смях.....








Тема Re: Доста време мина...нови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 20:51



Ще ме издадеш ли в клуба, ако го направя...

Мнооого си назад в материала. Има си официални данъчни служби за "издаване".



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 20:57



Неееее... на мен ми е важно в клуба... остави данъчните... ти представиш ли да ме издаде тук.. и да получача дружно порицание....а? Какъв срам само!!!!!





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Слънчо]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано24.03.12 20:57



Само 100000Е, че то за джобни няма да ти стигнат!



Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 21:00



Е, виж сега... това са моите пари... джобните... но аз все пак си имам и шеф и мъж... и те са длъжни да ми плащат... така че да му мисли шефа колко трябва да скрие... та да има и за мен...





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано24.03.12 21:03



Права е Слънчо. Проблема е в порицанието в клуба, иначе данъчните са ни приятели и постоянни клиенти. То не бяха апартаментчета, вилички, парцелчета и последно бизнес сграда.





Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 21:04



Удостоверение за наследници се вади лесно и бързо. Пък и то в никакъв случай не е "проблемен документ за собственост". Нито пък е пречка да се подаде и извади удостоверение за тежести.

Елементарни неща ти се явяват колосална спънка. Съзнаваш ли колко си тъпа?



Съзнаваш ли, колко неистини написа в тези 4 изречения?




Да - нула.

Ще е интересно да чуем кое и защо е неистина, според теб.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 21:15



Ще е интересно да чуем кое и защо е неистина, според теб.


Пак искаш някой да те отваря ли?

Трябва много да платиш, за да ти се обясни...макар, че надали би разбрал.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 21:16



данъчните са ни приятели и постоянни клиенти. То не бяха апартаментчета, вилички, парцелчета и последно бизнес сграда.

Ей, не издавай козове... нека се потрудят малко!





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано24.03.12 21:19



Да, лесно е ако ти си наследника, но ако трябва да го извади някой друг. Интересно как без това удо ще докажеш собствеността? Още по интересно как ще вземеш тежести без това удо. Говоря обаче за София. В някои РС в провинцията положението с това удо е доста по-сложно. Провери нещата и сам ще разбереш за какво иде реч.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 21:25



Ей, вярно е, че си добряк... все обясняваш и обясняваш... що не го оставиш да си живее в божествените заблуждения?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 21:27



Удостоверение за наследници се вади лесно и бързо. Дори да не е от наследник, а да "трябва да го извади някой друг". Елементарно е.
(с това в кавичките направо ме уби, надявам се да се правиш само)



Оттам нататък къде видя проблем?
А неистина в думите ми?

Уж си "тежката артилерия", пък...



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 21:38



Хайде облог.. искаш ли?
Аз ти давам документи, а ти ми вадиш такова удостоверение за наследници...
Кога за последно си вадил такова, ама на чужд човек....?

ПП а ако случайно по някакъв начин успееш искам, да видя името и подписа на този който ти го е издал... много ще ми е интересно, чие място ще се освободи след това....
Хей.. аз като пълномощник на собственик.. ме проверяваха цял ден.. за да ми издадат такова удостоверение....Та то на нотариуса ли не се обадиха та то не бяха разпити ... и чак като получиха копие от пълномощното по факса ... тогава ми приеха документите...



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано24.03.12 21:42



Ами пак ще ти кажа - отиди и провери, защото това което пишеш си е живо ЕЖК.

Е, ще последвам съвета на УНИ.

Ей, вярно е, че си добряк... все обясняваш и обясняваш... що не го оставиш да си живее в божествените заблуждения?

А, неистините би трябвало и сам да си ги разбрал.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 21:44



ме проверяваха цял ден.. за да ми издадат такова удостоверение....

Явно фейс- или майнд-контролера им е светнал като си влязла




ПС
Чакаме "знаещите" да отговорят.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано24.03.12 21:46



Ще ми извадиш ли такова удостоверение... Да или не?

ПП Чакаме "знаещите" да отговорят.
Забрави да споменеш че са и можещи... не само знаещи...



Редактирано от Слънчо на 24.03.12 21:50.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано24.03.12 21:56



Ами пак ще ти кажа - отиди и провери, защото това което пишеш си е живо ЕЖК.

ЕЖК беше неуспешният ти опит, но все пак ти се признава.


Хайде, ето пак какво казах:

Удостоверение за наследници се вади лесно и бързо. Пък и то в никакъв случай не е "проблемен документ за собственост". Нито пък е пречка да се подаде и извади удостоверение за тежести.

Елементарни неща ти се явяват колосална спънка. Съзнаваш ли колко си тъпа?



Щом ти и група брокери смятате, че нещо от горното е неистина, значи е така.


Само дето не можете да обясните защо, ама това са подробности.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано24.03.12 22:10



Само дето не можете да обясните защо, ама това са подробности.

Подробности, които ЯВНО не ти дават мира... споко, лягай да спиш, ако можеш - никой повече няма да ти обяснява тънкостите на занаята.

И понеже съм добричка - ще ти пожелая никога да не ти се случва да се налага да вадиш удостоверение за тежести на имот от 1928 година, ама надстрояван след 44 г, за който имаш съдебна делба от 68 година, вписана през 1998 г, но нямаш първия нотариален акт за собственост, а купувачът изисква тежестите от периода ПРЕДИ делбата. Пък собственикът от делбата е починал преди 20 години, а пра-пра внукът му няма никакви предишни документи и отказва да съдейства за удостоверението за наследници (добавям) на пра-пра баба си, защото и хабер си няма дори как се казва, камо ли кога е починала или какви наследници е имала, пък и щото той самият няма нищо общо с настоящата сделка и е последният жив от рода....

Нещо да разбра? Съмнявам се - гледай си там доносите и не си пъхай носа където не ти е работа.

Редактирано от Униkaлнaтa на 25.03.12 00:05.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано24.03.12 22:12



Ами оцветявам ти ги в червено, а в по-горните ми постове има и обяснения.

Удостоверение за наследници се вади лесно и бързо. Пък и то в никакъв случай не е "проблемен документ за собственост". Нито пък е пречка да се подаде и извади удостоверение за тежести.

Говорим за законни начини!



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано25.03.12 02:08



гледай си там доносите и не си пъхай носа където не ти е работа.

Точно това правя - гледам доносите, които сама пишеш срещу себе си.





Пример:

ще ти пожелая никога да не ти се случва да се налага да вадиш удостоверение за тежести на имот от 1928 година, ама надстрояван след 44 г, за който имаш съдебна делба от 68 година, вписана през 1998 г, но нямаш първия нотариален акт за собственост, а купувачът изисква тежестите от периода ПРЕДИ делбата. Пък собственикът от делбата е починал преди 20 години, а пра-пра внукът му няма никакви предишни документи и отказва да съдейства за удостоверението за наследници (добавям) на пра-пра баба си, защото и хабер си няма дори как се казва, камо ли кога е починала или какви наследници е имала, пък и щото той самият няма нищо общо с настоящата сделка и е последният жив от рода....


Това ли ти е най-сложния "казус"? И защо трябва да се чете, а не да се блее по форумите?
Сега разбра ли защо никой не ти възлага други задачи, освен да пазиш ред по опашките?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: donald trump]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано25.03.12 02:14



Говорим за законни начини!

Аз за други начини не говоря.
Въпрос на практика е явно.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано25.03.12 02:16



Попитах те два пъти едно и също.. ще те попитам и трети...
Ще ми извадиш ли удостоверение за наследници, на посочен от мен човек... ?
Да или не?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано25.03.12 02:18



Ще ми извадиш ли удостоверение за наследници, на посочен от мен човек... ?
Да или не?


Не. Отдавна приключих с услугите към теб специално.



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано25.03.12 02:27



Ха ха ха.... изниза се...
Няма услуга.. споко, ще ти дам да ми извадиш такова от минала сделка... Става ли?
Пак ще се изнижеш нали...?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.03.12 09:32



Това ли ти е най-сложния "казус"? И защо трябва да се чете, а не да се блее по форумите?

Миии.... кво да ти кажа...

Аз вече ти го казах, де. Преди дни. Аз ПРОДАВАМ. Адвокатката на агенцията на КУПУВАЧА (с 30 години стаж), нейният нотариус и нотариусът на купувача десет дни вече си блъскат главите около този казус. Вярвам да са "чели" достатъчно, докато ти още си ходел прав под масата. Или си бил в дълбока нелегалност в корема на майка си.

Обаче имам идея. Да им дам ли твоя телефонен номер? Да ги консултираш срещу съответното заплащане?




Точно това правя - гледам доносите, които сама пишеш срещу себе си.

Какво гледаш - това вече всички го разбраха...
Започвам обаче да се издигам в собствените си очи - БОЖЕСТВО като теб е дотолкова обсебено от моята особа, та знае КАКВО СЪМ ОБЯВИЛА ПРЕЗ 2004 ГОДИНА, нещо, което аз самата вече не си спомням... Ти моите годишни декларации на нощното си шкафче ли ги държиш?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано25.03.12 15:12



Интересно твоето участие в случая какво е, освен да търкаш чипиците по огледи и опашки.
Що се опитваш да изкараш лично участие, та даже и въпрос имаше дали нещо се било разбрало от тъй "тежкия" казус?



Ти се радвай, че сравнително бързо ще ви се реши въпроса, щото ако за имота имаше през годините назад и малко градоустройствена история или неистински документ или две-три дела (не за делба) щеше още два чифта обувки да изтъркаш от маане насам-натам.


ПС
Мнението ти е било пуснато в 04.17 тази сутрин. После - изтрито и се появява в същия вид в 09.32 ч.
Споко, лельо, никой не би си помислил, че си гризала нокти цяла нощ.
Кого си мислиш, че лъжеш, освен себе си?



Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.03.12 16:15



Мнението ти е било пуснато в 04.17 тази сутрин. После - изтрито и се появява в същия вид в 09.32 ч.Споко, лельо, никой не би си помислил, че си гризала нокти цяла нощ.
Кого си мислиш, че лъжеш, освен себе си?



Хехехехе...ти не само данъчните ми декларации следиш, а и всяко мое влизане и излизане, всяка моя редакция и изтриване...ТОВА ако не е фиксация...що не отидеш на психиатър?

Ами, пиленце, НЕ Е в същия вид. Има поправки. А на това, дето го правих "цяла нощ", преди да се върна вкъщи в 4 часа, вие, младите, вече гризане на нокти ли му викате?





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.03.12 16:25



И си изтрих поста заради поправките, защото знам, че ти не одобряваш редактирането, а аз съм силно чувствителна към твоето одобрение!





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.03.12 16:27



Откъде да знам, че ти ИМАШ ТЕХНИЧЕСКА ВЪЗМОЖНОСТ, а и ОГРОМНО ЖЕЛАНИЕ да следиш и изтриванията ми?

Всъщност - какво са учудвам на техническите ти възможности - те са ти професионална слабост...





Тема Re: Доста време мина...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.03.12 16:31



Интересно твоето участие в случая какво е - ОГРОМНОТО участие да съм единствената, която доставя удоволствието и услугата да довежда точно този имот до купувачите!




Ти се радвай, че сравнително бързо ще ви се реши въпроса
- я, да не би да си приел предложението ми да помогнеш на двама нотариуса и един адвокат в решаването на задачката?

Щото без твоето БОЖЕСТВЕНО участие надали ще стане бързо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.