Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Вината брокерсканови [re: Vincent Furnier]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано14.02.12 18:55



.......................................................



Тема Re: Вината брокерсканови [re: Vincent Furnier]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.02.12 18:57



Апропо - И КАКВО ОТ ТОВА? Какво е виновен брокерът, че е протекло след нам-си колко време? И че им духа през контактите? АКО си прав и законът е в силата си такъв, какъвто си го копнал - СУПЕР! Принцесите да отидат на съд с продавача по тези ми ти параграфи - ще си го осъдят като стой та гледай!



И ПАК те питам - какво се очакваше да е написано в ПД? Не ми копирай закончета за разводняване, а ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА!!

Вината на брокера я има АКО не е предупредил клиентите си за рисковете, които поемат с покупка на жилище без акт 16, от частно лице, което не може да носи отговорност ЗА ТОВА! Оттам нататък, всички дефекти, които са се появили впоследствие НЕ СА ОБЕКТ НА ТОЗИ РАЗГОВОР.


И се дръж като възрастен вече, отучи се да употребяваш епитети.

Редактирано от УниKaлнaтa на 14.02.12 19:10.



Тема Re: Вината брокерсканови [re: Дама пика]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.02.12 19:12



Арви, стига се смя безмълвно, а се появявай, че На живо страда... Като ни няма нас - няма върху кого да си излее вечерната порция злоба, без която не може да заспи!



(редакцията е за поправка на незабелязана навреме правописна грешка)

Редактирано от УниKaлнaтa на 14.02.12 19:21.



Тема Re: Вината брокерсканови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано14.02.12 20:15



Ще коментирам двата ти поста, за последно защото смятам, че тъпотията трябва да бъде навирана в къчи г*з.

Отговора ми е на въпроса който зададе




Въобще не коментирам брокерската, "коректност", "добросъвестност" и "компетентност". Последните не са сложени по случайност с кавички. Станалото-станало. На всички ни е ясно, че станалото е в следствие на "добросъвестна и компетентна" брокерска помощ. Точна такава, каквато ни е ясн, че предлагаш и ти, щом не знаеш от кой закон са цитатите. Щото съм готов, да си отрежа доостойнството, че пишеш и ти договори без дори да знаеш, че този закон съществува.

Дадох ти отговор, и той се съдържа в ЗЗД (обн.,ДВ,бр.275 от 22 октомври 1950 г), не че ти говори нещо. Закона е действащ.

На всякъде се говори за недвижим имот, а не за чифт сдрани пътъци от магазин за втора употреба, както неуместно на върха на "компетентността" си, се опитваш да иронизираш. Относно сроковете, има си текст и за тях.

С две думи продавача може да отговаря, за всички скрити дефекти появили се в рамките на година, и за всички такива в рамките на три години ако е знаел. Най-вероятно може да бъде подгонен и заради това, че е знаел за невъзможността тази сграда да получи акт 16 заради канализацията , ако такъв е отказан по времето когато продавача е бил управител на въпросното "строително дружество". Най-вероятно има доказателства, че към момента на продажбата е бил наясно със ситуацията. Но дори и да не е така, може да бъде съден да заплати разноските по въвеждане на имота в що годе нормален за обитани. Да не говорим, че той най-вероятно никога няма да бъде такъв.

Ако има нещо което не съм те осветлил, моля да ми отговориш със закони, членове алинеи.

още веднъж отговорил съм на този ти тъпанарски въпрос:



Най вече за да съм полезен за други. То е ясно, че на теб никой не може да е от полза.



Тема Re: ама яконови [re: Vincent Furnier]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано14.02.12 20:32



прекаляваш...
Спорът имаше съвсем друга насока... за наустойките и сроковете заложени в ПД и НА.
Ти още ли си в съдебни дела? Доколкото си спомням си купи апартамент с мухлясала стена... и май покрив поправя... Осъди ли собственика? Това беше скрит дефект, нали?

ПП и последен въпрос, кой води делата, ако се открие скрит дефект... нима брокера е този, който доказва това в съда или това става от адвокат?



Тема Re: Вината брокерсканови [re: Vincent Furnier]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.02.12 20:47





Редактирано от Vincent Furnier на 14.02.12 21:34.



Тема Re: Вината брокерсканови [re: УниKaлнaтa]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано14.02.12 21:09



Акт образец 15 служи за установяване на годността за приемане на строежа (част или етап от него). Той е констативен акт, с който се удостоверява, че строежът е изпълнен съобразно одобрените проекти. Това на практика означава, че строежът се предава от строителя на възложителя.

Роклята е ушита. Предадена на клиента (възложителя). Оттук нататък
има само формалности (дали да не си купя коланче?)...

На практика между акт 15 и акт 16 трябва да има само подготовка
и комплектоване на документи. Строителството е приключило.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Гледахте ли нашето момче в "Съдебен спор"нови [re: benimaks]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.02.12 21:13



Не може договор без срокове и неустойки. От нета да са го сваляли и в тях ги има.

Колежке, извинявам се за некомпетентността, би ли ми пратила линк на договор от интернет, в който са описани срокове и неустойки на покупко-продажба между частни лица - собственик на апартамент без акт 16 и купувач, за да видя коя част от текста са изтрили (това пък според На живо) онези колеги?
Благодаря.

Редактирано от УниKaлнaтa на 14.02.12 21:31.



Тема Re: Вината брокерска [re: пpивeт]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.02.12 21:24




Редактирано от Vincent Furnier на 14.02.12 21:36.



Тема Ах да бе вярно, [re: УниKaлнaтa]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано14.02.12 21:36



той брокера само ги разхождаше хората


Все забравям в какво се състои "действителната" ви дейност




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.