Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ама яконови [re: Vincent Furnier]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано16.02.12 11:20



ЗЗД- Закон за задълженията и договорите ли? Предварително се извинявам, ако нещо не съм разбрала или пропуснала, но ти не цитира ли ЗЗП...?
Напротив, ловят ни всички закони, алинеи, членове и т.н. от бълг. законодателство, все пак сме граждани на тази държава, друг обаче е въпроса, че за половината и повече отговорности, които ни преписвате и искате да отговаряме пред закона, не са наши. Няма как посредник да отговаря за скрити дефекти на дадена сграда, по простата причина, че нито е бил собственик на имота, нито строител.



Тема Т.е.нови [re: svestna]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.02.12 11:21



по-руса от обикновено.

Случки като тази в темата показват безсмислието на ПД, както и това че не може да се вярва както на посредници, така и на обещания на строител.
Фалитите ще изчистят повечето мърша, това е естествен процес





Тема Re: Изобщо.........нови [re: Kirosviniata]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано16.02.12 11:52



... ти разбра ли темата в темата?

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс


Тема Re: Т.е.нови [re: Kirosviniata]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано16.02.12 11:59



И не само... безмислието на ПД е едно... другото, което трябва да се промени е, продавачът да си получава парите, след вписан и получен НА от новия собственик, с удостоверение за тежести, в което е видна продажбата. Едва тогава всички рискове за възбрани, искови молби, препродажби и мошеничество ще бъдат сведени до минимум. Това, обаче, трябва да се направи чрез закон.



Тема Re: Т.е.нови [re: Kirosviniata]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.02.12 14:50



Случки като тази в темата показват безсмислието на ПД, както и това че не може да се вярва както на посредници, така и на обещания на строител.

Че какво общо има ПД в "случка като тази"? Тези принцеси и без предварителен договор биха си изповядали сделката. Не знам дали изобщо са го прочели. Нито пък посредниците имат нещо общо.

А това, че не може да се вярва на "обещания на строител" го доказват не само "случки като тази в темата".



Тема Re: Чудя сенови [re: Ha живo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.02.12 18:54



Боже, колко тъпота има на тоя свят... Чети бре, патко задръстена...

В огледалото ли се гледаш бре, кретен нещастен?

Тези клаузи, които негово величество ми размахва като байряк, за да се ОПИТА да ми докаже нещо си, касаят взаимоотношенията на купувача и продавача за дефекти в строителството в срок от ЕДНА ГОДИНА СЛЕД ПОКУПКАТА. Напъни се да разбереш. Ама много се напъни, иначе едва ли ще успееш.

ПП-Картинката е СУПЕР!! На такова пиано могат да се изсвирят най-прекрасните неща на земята, с каквото и да е подпряно. Всичко зависи от това КОЙ СВИРИ. Благодаря, ще си я копна за албума.



Тема Re: ама яконови [re: Дама пика]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано16.02.12 19:00



В отговор на:

ЗЗД- Закон за задълженията и договорите ли? Предварително се извинявам, ако нещо не съм разбрала или пропуснала, но ти не цитира ли ЗЗП...?




Както винаги, нещо не си разбрала.
Не се и учудвам да ти кажа.

После каките сами си били виновни. То при тоя "професионализъм" как да ги упрекне човек



Тема Re: ама яконови [re: Vincent Furnier]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано16.02.12 19:22



Вземи отговори като човек, не мога да помня 60 поста назад. Ти пусна членове от ЗЗП - закон за защита на потребителя, после ми заговори за ЗЗД... съмсем нормално те попитах, какво съм пропуснала...
Т.е. не ми отговаряй... загубих интерес...



Тема Re: Чудя сенови [re: УниKaлнaтa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано16.02.12 19:44



Цитат
Ако по някакъв начин някои неси е свършир работата като брокер неозначава че цяла фирма нестава както знаем невинаги този който смятаме е виновен,давам елементарен пример ако в едно супер разработено заведение в което сме свикнали да си пиеме кафето бармана е нов и незнае как да си свърши работата кой го отнася?да правилно сервитьорката а тя дали има вина за случващото се???Аз имам доста познати които са останали очаровани от тази фирма но собствениците неса били коректни с тях,изразявам лично мнение което съвсем не се съпоставя с вашето мили дами В някои случаи ние самите незнаем какво търсим а губим времето на тези хора с прости обаждания,вместо те да намерят на хора които имат спешна нужда от жилище,аз също работя като брокер и са ми се случвали какви ли не ситуации и знам колко е трудно и въобще не е лесно мога да потвърдя че мн агенции спряха да искат такса за огледи.и стандартната цена е един депозит и един наем защото се знаем българите какви сме боклуци и какви мизерии творим,Само за сведение за хората които не са се интересували в страните членки на европейския съюз как става наемането на апартамен.Отивате в агенцията плащате си максималната сума до която търсите плащате комисиона на брокера казвате какво тарсъте и чак тогава ви се организират огледи показват ви се 5 апартамента и това е а не като тук да гъбите времето на хората майки с деца запалващи си времето с какво ли не и губещи времето на работещите хора,Така че невинаги когато някои не ни е свършил работата вината е в тях първо се разберете сами за себеси какво търсите и чак тогава се обаждате на хората,И последно нещо ще кажа негледайте апартаменти на картинки защото ще си ги гледате само в интеренет ако си търсите апартамен се доверете на един брокер ако е достатъчно кадърен ще знае какво да ви намери и второ не садете брокерите по години защото това е голяма грешка всеки човек е индивидуален и сам по себеси различен аз съм на 22гно мога да кажа че имам повече сделки от брокери на по 30г и нямам върната сделка или недоволен клиент.важното е да си обичаш работата и да я правиш за одоволствие



Тема Re: Чудя сенови [re: o.kiss]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано16.02.12 20:45



Коректно е, когато се пише "Цитат" - да се посочи от къде е цитата... даже май е не само коректно, ами и задължително - като условие на клуба.

Дали няма да получиш бан за нарушаване на правилата на клуба?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.