Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за хостелнови  
Автор lev4orakov (непознат )
Публикувано18.12.11 21:35



Не знам дали въпроса ми е за тук, но да се пробвам.
Имам два малки апартамента в центъра на София. Единия съм го дал на фирма за офис срещу 160 евро а в другия живее майка ми. Обаче напоследък нещо закъсвам за пари и мисля да прибера майка ми при мен, а апартамента да го направя на хостел, защото предполагам, че ще ми носи по-добър приход отколкото ако и него дам за офис. Идеята за това ми дойде преди две години когато бях с голяма компания в Белград. Тогава отседнахме за 3 дена в хостел в центъра на Белград. Апартамента беше семпъл, даже спартански а цената му не беше малка, но като я разпределихме между 6/7 човека се оказа съвсем поносимо.
Та въпроса ми е, какви постъпки трябва да направя за да осъществя тази идея. Някакви особени изисквания ли ще има. Някакви молби, заявления, лицензи, разрешения ли ще трябват. В някаква организация ли ще се наложи да вляза. Сайт ли ще трябва да си направя за да ме намират клиенти. Честно казано не знам от къде да започна.



Тема Re: въпрос за хостелнови [re: lev4orakov]  
Автор Коледен снежец (пухкав)
Публикувано18.12.11 22:00



Я, дай инфо, какво разбираш под хостел... Кратък наем ли?



Тема Re: въпрос за хостелнови [re: Коледен снежец]  
Автор lev4orakov (непознат )
Публикувано18.12.11 22:22



Ами май да. Защо, много видове хостели ли има? Аз си го представям така - давам го под наем на гости на столицата за ден, два и повече.



Тема Re: въпрос за хостелнови [re: lev4orakov]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 22:26



Има агенции в София, които се занимават с тази дейност. Потърси из интернет и ще ги намериш. Ако не искаш да работиш през агенция - просто получИ информация от тях.



Тема Re: въпрос за хостелнови [re: lev4orakov]  
Автор Коледен снежец (пухкав)
Публикувано18.12.11 22:34



Ясно, кратък наем! Незнам дали въобще е нужно някакви документи, но мога да ти кажа, че поне при нас тези наеми хич ги няма. В София е пълно с хотели с наеми от 10лв. до .... незнам колко пари на вечер. Може с месеци да не намериш клиент...Мое мнение, от мои лични наблюдения. Погледни офертите за кратък наем в имоти.нет мисля, че и в имот.бг има...
Трябва ти много яка реклама и пак не се знае дали ще успееш... конкуренцията е огромна...





Тема Re: въпрос за хостелнови [re: Коледен снежец]  
Автор lev4orakov (непознат )
Публикувано18.12.11 23:11



Благодаря. Погледнах набързо в имоти.нет. Точно това имах предвид. Защо, показаните оферти не бяха лоши- 35-40 евро на нощ. Ако е зает 10 дни в месеца, нещата се връзват горе долу.
Да разкажа за Белград. Значи бяхме там за концерта на АЦ/ДЦ 2009 година, май месец. Решихме с приятели, така или иначе сме били път, поне да разгледаме града на спокойствие. Апартамента го наехме през интернет от София два месеца предварително. Търсихме най- евтиното в центъра. За 3 стаи и вестибюл платихме 300 евро за 3 денонощия. Като го разделихме между 6 човека излезе поносимо. Стара сграда, втори етаж, чистичко и старичко. Във всяка стая по един неработещ климатик и по един неработещ телевизор. На нас не ни и трябваха. По цял ден обикаляхме из града, вечер до късно на кръчма. Мислех си, че в София нещата ще са подобни.



Тема Re: въпрос за хостел [re: lev4orakov]  
Автор Коледен снежец (пухкав)
Публикувано18.12.11 23:28



Незнам, опитай, ако искаш, но не съм сигурна, че ще успееш. Просто има много хотели, освен това и доста оферти кратък наем. За да се надяваш на успех ти трябва много сериозна реклама, но да ти кажа за мен това си е рисково начинание... Има вариант с месеци апартамента ти да стои празен, а иначе, ако го отдадеш дългосрочно, знаеш че поне всеки месец ще си получаваш наема и ще има определени хора, които да държиш отговорен за сметки и състояние.
Пожелавам ти успех! Искрено ти го желая!





Тема Re: въпрос за хостелнови [re: Коледен снежец]  
Автор lev4orakov (непознат )
Публикувано18.12.11 23:41



Благодаря.



Тема Re: въпрос за хостелнови [re: Коледен снежец]  
Автор Още по униКална (Заядливка)
Публикувано18.12.11 23:42



Мен ако питаш - трябва му една връзка с някоя голяма фирма, която често има гастролиращи от провинцията или от чужбина. Зарибява ги и му пращат непрекъснато клиенти!



Тема Re: въпрос за хостелнови [re: Още по униКална]  
Автор Коледен снежец (пухкав)
Публикувано18.12.11 23:50



Абе, не ми се вижда толкова лесно, ако наеме фирма, ще трябва да плаща, а ако плаща защо му е кратък наем... но нека опита човека, дано пък има късмет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.