Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Сделките вече без брокернови  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано10.12.11 19:35



По БиТиВи обявиха, че 90 % от сделките с недвижими имоти са без участие на брокер.
Сайтовете за директни обяви бележат 3000 % ръст.

Ако човек слуша форумските брокерки, било направо невъзможно сделка без брокер. Празни, нагли приказки.
Сделките намаляха с 90 %. От тях 90 % са без брокер. Чудя се колко ли брокери са останали. Дали не са само три ?



Тема Re: Сделките вече без брокернови [re: o.kiss]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.12.11 19:42



Ей, нямаш спирка с глупостите си...

Дай линк де?

По БТВ казаха, че 90% ОТ ХОРАТА СА ГОТОВИ ДА ПРЕСКОЧАТ БРОКЕРИТЕ СИ. Каквото и да значи това - НЯМА НИЩО ОБЩО С ТВОИТЕ ТВЪРДЕНИЯ.

А колко брокери са останали - може да прескочиш до Службата по вписванията и да поразпиташ на опашката за удостоверенията за тежести КОЛКО от хората там са брокери. После пак ела да понапишеш нещо.


---------------------------------------------------
ПП - "Празни, нагли приказки" са ТЕЗИ: "Ако човек слуша форумските брокерки, било направо невъзможно сделка без брокер. Празни, нагли приказки."

Ако човек НАИСТИНА чете форумските брокерки - всяка втора дума им е, че БРОКЕРЪТ НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЗА СДЕЛКА, ВСЕКИ ПРОДАВАЧ ИЛИ КУПУВАЧ Е СВОБОДЕН ДА ИЗБИРА ДАЛИ ДА РАБОТИ С АГЕНЦИЯ ИЛИ НЕ.

Ето, и сега една от "форумските брокерки" го написа. За хиляда триста и шести път. Можеш ли да четеш?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 10.12.11 20:39.



Тема Re: Сделките вече без брокернови [re: o.kiss]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.12.11 21:47



Защо сте толкова груб/а?
Някак си, твърде елементарен/а сте ми, дори и за мен, като брокерка

........
Защо този репортаж ви прави щастлив?!

Евала за едно, бърз/а си, знаех, че някой ще го напише тук, просто ми беше интересно, кой е най-предвидим! Печелиш!

Топла и спокойна вечер!


Репортажа:

Сайта:

Редактирано от svestna на 10.12.11 22:57.



Тема Някои култови моменти от новинатанови [re: o.kiss]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.12.11 23:04



Брокерите обаче контрират, че сделките без тях са твърде рисковани.

Самите брокери гарантират, че ползата от тях е безспорна - имат широк поглед над пазара, работата им е да се пазарят и да гарантират правната страна на всяка сделка.



Гарантирали какво?????
Боже, опази!
Да се пазарят още не съм видял, хеле пък когато и двете страни са им клиенти. А за правни познания няма да коментирам, теми наоколо има достатъчно.


Като всички знаем какви тотални профани са 99% от занимаващите се с тази паразитна дейност, кого се опитват да заблудят въпросните "гарантиращи"?

И за да не блъвнат пак помиите на уникалната досада, ще "контрирам" , че никой няма против момчетата и момичетата за всичко - сортиране на обяви, търчане насам-натам, висене на опашки за документи и др. Хората ги прескачат, защото цената на тоя неквалифициран труд е астрономическа.
"Основният довод са таксите, които агенциите взимат за продажбата, които варират от 5 до 7% или пък наемите - в повечето случаи по един наем"



Тема Re: Някои култови моменти от новинатанови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.12.11 23:09



Въпросът е за "5-те лева"

....... и на брокерите, и на сайта, и на телевизията .........

Продавалника е "пълен" с брокери



Тема Re: Някои култови моменти от новинатанови [re: svestna]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано10.12.11 23:14



Хубаво, ама защо някои хора пак така запалиха метлата?


Пак ли ще се разсънват? Всяка вечер аха да заспят и хоп - я НАП, я БТВ, я някой нагъл нотариус ще им разбие съня.




Тема Re: Дали пък?.......нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.12.11 23:26



Хубаво, ама защо някои хора пак така запалиха метлата? - да бе, и аз това се питам

... дали пък "сделка без брокер" не е нещо, като фетиш?

П.П. Аз няма да лягам на най-интересното!





Тема Re: Някои култови моменти от новинатанови [re: Ha живo]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.12.11 00:51



И сегааа, защо сделките без брокер са рискови, и за кого.



Без да се заяждам, ама аз като лаик имам по добри познания върху следните област и закони от 99% от брокерите

-ЗУТ
-ЗЗД

Данъчните закони въпреки, че за мен не са някакво предимство защото това ми е работата, но всеки назовавайки се брокер трябва поне по диагонал да ги е прочел.

Причината, да стават все пак някакви сделки през агенции в България е наглия рекет, който се упражнява от 100% от агенциите.

Пример за брокерска "компетентност" и наглост във форума бол



Тема Re: Някои култови моменти от новинатанови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.12.11 01:28



За рекета си прав и всеки имал си работа поне веднъж с брокер се е опарил и се е нагледал на наглост. Без рекет просто нямаше как да съществуват, защото пазарът би ги изхвърлил още когато се появиха преди около 16-17 години.

Освен ЗЗД, ЗУТ и данъчните закони по диагонал, всеки брокер трябва да е прочел поне веднъж и Наказателния кодекс. Освен себе си, тъпото е, че постоянно завличат и възглупави клиенти, та зорлем ги вкарват и тях в проблеми с органите. С компетентни "съвети" и "гарантиране", а след време брокерът е ни лук ял, ни лук мирисал. Клиентът да се оправя сам, друг ще дойде...



Тема Re: Сделките вече без брокернови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано11.12.11 07:14



Ето, дали са линк.
Там черно на бяло пише, че 90% от сделките са без брокер.
Това е официална информация, какво искаш повече.

Ти си тази, която разправяше постоянно, че сделка без брокер може да има само теоретично. Такава система сте били измислили, че всичко трябвало да минава през брокер.
Оказа се, че това св нагли лъжи.

Друг е въпросът, че смяташ най-обикновения гьонсуратлък за система, но това е друг въпрос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.