Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нещо взе да ми кипва...!нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.11.11 11:31



От 2 месеца в района, където живея /за София иде реч, южните части/ търся двустаен апартамент под наем за щерката и гаджето и. Не бързаме като цяло, просто искаме да изберем наистина нещо подходящо...но и без да ни водят по излишни "изложби" и да ни убеждават колко е подходящ за нас!

Отворих в нета Имоти.бг и други разни и погледнах как вървят приемливите цени за апартамент със следните показатели: цена до 200 Евро /НЕ ПОВЕЧЕ!/, около 70 кв.м, необзаведен, до 4-ти ет. макс., без ползване на ТЕЦ /евентуално само топла вода/, хигиеничен /нов-разбирай ново строителство или след освежителен ремонт/ и в определен квадрант за да сме си близо-достатъчно голям по периметър. С класическите първи и последен наем, а не с такива договори за предплата 6 месеца напред, +комисионната за брокера. Както и нещо много важно-можем да правим огледи по всяко време..

Видях доста обяви на различни агенции със снимки на подобни такива за цена 200Е и много се зарадвах...за много приятни необз. апартаменти дори предлагаха и тристайни-до 80-90кв.м. за тази цена. Даже имаше и по 180Е/за двустайни/. Според мен разумно звучи тази цена. Това и търсим.

Обадих се на агенцията, която си избрах /популярна е от дълги години на пазара/, публикувала офертите и казах, че искам да погледна жилищата, защото офертата е чудесна. Естествено бях подготвена да ми кажат, че вече са отдадени и да не съм се подвеждала по нещата в нета. Странно, като са отдадени, защо не ги свалят и до днес от сайтовете? Попитах ги, не получих отговор:)))
Помолих да ми запишат телефона и да ми се обадят за нещо подходящо по посочените параметри. На друга агенция не съм се обаждала, защото искам да съм коректна и да не се обърквам най-вече аз кой ми се обажда:)

Получих преди 2 месеца първо предложение със среща с агента в квадранта предпочитан от нас и на думи по телефона отговарящ на търсенето ни. Отиваме на срещата...и нали се сещате-не били компютри , а компоти:))...оказа се, че жилището попада в друг квадрант, отдалечено от това, което искаме...и на място брокерката ни казва с видимо неудобство: "Ама той е и с 40Е по скъп и е на последен етаж

, но ви съветвам да го погледнете, може да се получи някаква договорка." До нея имаше още някакви клиенти. Тръгнахме, рекохме си , хайде да го видим все пак...както влязохме , така и излязохме, наемодателя и дума не дава да се издума за намаляване.

След месец ни прехвърлят на друг брокер, защото аз бях категорична, че търсенето продължава, но не искаме да гледаме неща, които не ни интересуват. Получаваме второ обаждане видимо въодушевено от тях, как на еди коя си улица /която е около нас,но и доста дълга/ има подобно жилище с нашите критерии-огледа обаче струвал 5 лева!. Ок-кандисах, уреждаме си среща в определен от тях час!, отиваме...на същия ъгъл гледам още едни хора, явно и те за срещата, защото споменаха името на брокера. Постояха малко и някой им се обади и им каза къде да отидат за огледа. Те тръгнаха, но аз гледам тръгват пак в посока дето излиза от нашия периметър. Чакаме половин час на студа...никой не ми се обажда. Звъня на брокера, а той ми казва, че като съм заинтересована ще чакам, има други за оглед преди нас... ...е, аджеба като има ,защо ни събира накуп на някакъв квартален ъгъл в определен час и даже не ми се обажда да ми обясни какво става?
Попитах го тези хора/описах ги/ за него ли са били?...Да, за него. Ок, ама те тръгнаха към Красно село...а ние търсим до еди къде си...отказахме огледа и си тръгнахме. Даже ми се разсърдиха по телефона, че било редно първо д апогледна ,после да отказвам

Преди 2 седмици ми се обажда трети брокер от агенцията и ми каза, че сме прехвърлени на него и пак иска да му продиктувам изискванията ни. Пак го направих, казах му, че не бързаме, защото искаме нещо подходящо, а той каза-"Като има нещо подходящо за вас ще ви се обадим". Не пропусна обаче да ни каже следното: "Ако търсите бързо и сте притиснати по-бързо ще ви намерим жилище /не уто1ни обаче дали по посочените от нас критерии:)))!...ако искате подобно жилище, но с 50Е отгоре/много били хубави!/ също веднага съм готов да откликна."

Питах ги какво тогава са качили в нета такива подходящи оферти?...като 2 месеца не могат да предложат нищо?

За сега си мълча и се държа прилично да видя аджеба дали някой ще ми се обади от тях. Наистина не бързаме, защото децата има къде да живеят, но все пак искат да се отделят и сме заделили сумата, но не искам да се поддаваме на отявлени провокации и изнудвания.

Всъщност, това обичайни практики на разиграване ли са?

Извинявам се , дълго стана, но съм меко казано учудена, при условие, че се рекламират за подобни търсени от нас цени и локация бая жилища, а после не могат да ми предложат ни едно такова! За 2 месеца 2 огледа и то не по зададените критерии

Ха сега ми кажете какво е това?...щото ние сме тъпи клиенти и нищо не разбираме...

Редактирано от LlRA.. на 10.11.11 13:39.



Тема Re: ето например оферти, които харесахме!нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.11.11 11:38



Но има ли в действителност такива, или всичко е проформа за привличане на клиенти?







Тема Re: Нещо взе да ми кипва...!нови [re: LlRA..]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.11.11 12:14



Обичайна практика е. Пробват докъде могат да те издоят. А повечето от брокерите са взети от училище за бавноразвиващи имбецили. Търси наем от човек. Пусни обява. Агенциите само вдигат цените за да си вдигнат и комисионните.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: ето например оферти, които харесахме!нови [re: LlRA..]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.11.11 12:14



Фалшиво отдалеч!

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: ето например оферти, които харесахме!нови [re: Deviance]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.11.11 12:23



Уффф...аз не съм в този занаят и явно съм наивна да се прехласвам по фалшиви неща. А така се зарадвах като видях тези снимки



Направо не знам да звъня ли на друга агенция?...казваш аз сама да си търся. Това не ми е силната страна-признавам...надявах се като има такава услуга, както аз съм професионалист в своята си област, така и друг, който се занимава с това да ми помогне в този избор! То е ясно, знаем, че за брокера има и комисионна! Това не ни бърка.

Наистина агенциите имат по голямо инфо какво има в даден район и на това разчитам...в нашата кооперация например дори домоуправителя ми не знае дали някои свободни жилища се дават под наем...

Още повече им казахме , че търсим и за дългосрочно ползване...поне 5г.

Редактирано от LlRA.. на 10.11.11 12:24.



Тема Re: ето например оферти, които харесахме!нови [re: LlRA..]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.11.11 14:01



Агенциите публикуват голямо количество фалшиви обяви за да изглеждат "вървежни". Инак зад тях не стои нищо. Когато търсех апартамент, в продължение на 3 месеца ме мотаха разни инфантили и накрая го намерих от човек. Пусни си обява във сайтове, вестник или каквото искаш. Поне няма да плащаш комисионна.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: ето например оферти, които харесахме!нови [re: Deviance]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.11.11 14:07



Май така ще се окаже...но започвам да си мисля, че агенциите умишлено крият тези с по-разумен наем и не искат да работят с клиенти относно тези жилища, за да не си помислят хората, че цените определено са надолу! Изкуствено искат да създават впечатление, че едва ли не цените вървят нагоре и все нагоре...иска им се:)))

...и гледат да ударят кьоравото с някой по-тлъст наем. Малките комисионни не са им привлекателни...а и ще се издадат колко май спадат нещата.

Нещо започнах да се събуждам в тази насока май...та няма и да очаквам обаждане от последния брокер:))...а той май чака да му звънна с решение да дава по -скъпия апартамент....ще му се...след като се дават за разумни цени нормални жилища искаме такова!

Благодаря ти за съветите:)

Редактирано от LlRA.. на 10.11.11 14:10.



Тема Re: Нещо взе да ми кипва...!нови [re: LlRA..]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано10.11.11 14:10



Лира, ако знаеш само колко добре те разбирам!!!!
Аз съм брокер, но всеки ден се натъквам на такива неща, фалшиви оферти, кимизарници, рекламирани като лукс и т.н.
На скоро ми се наложи да определям наема на един апартамент. Отварям в имот.бг и гледам на каква цена се предлагат имотите, подобни на моя. 3 ст. в Слатина, лукс на 175Е! Бях леко учудена на цената, но реших да проверя. Като им се представих за колежка, колегите ми затвориха телефона, не го работили с колеги! Амбинцирам се и звъня втори път, но като частно лице, демек клиент. От любезни, по-любезни. Обясняват ми обаче, че са го дали този апартамент, но имат един подобен на 300Е! Какво да ти кажа, леко казано отвратително!
Моят съвет е смени агенцията! Има колеги, които са свестни и ще ти свършат работа!



Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

Тема Re: Нещо взе да ми кипва...!нови [re: Deviance]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано10.11.11 14:14



Съжалявам, че имаш такова мнение, но не всички агенции са такива. Не виждам и смисъл да се вдигат цените, напротив, сваляме ги, за да има работа!



Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

Тема Re: Нещо взе да ми кипва...!нови [re: arrvv]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.11.11 14:16



Виж сега, сериозна съм...искаме жилище под наем -дългосрочно, само в квадранта-Белите брези-от бул, България до Дойран...щото след Дойран нагоре не е Белите брези, както се опитаха да ми го пробутат. Ние живеем на Нишава и си познаваме квартала


Необзаведено и не по-скъпо от 200 Е максимум.
Ако нещо ти попадне ми пиши бележка. Ще ти дам и телефона си.

п.с Другите неща съм ги описала в темата си по критериите, да не се повтарям. Е, това, ако може да стане ще сме щастливи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.